Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

... ani keby, ani ak.... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

...Fica nemusím,ale

celkom súhlasím z jeho vyhlásením v B.B......a ty,ak chceš pomáhať,vzdaj sa svojho dôchodku v prospech imigrantov....pracoval som od 18 do 61 a o dôchodok,lepšie povedané almužnu ,nie som ochotný sa z nikým deliť....a taktiež odmietam bezpečnostné a zdravotné riziko,ktoré nám a naším rodinám od imigrantov hrozzí....imigračnú otázku treba riešiť tam,kde vznikla a za pomoci toho,kto to svojou politikou spôsobil.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak už som tu zasa

Po máji sa hlásim v auguste.
Rozumel som dobre, že treba vyčleniť ďalšie peniaze, prijať nejakých tých policajtov a zamestnancov, budovať a prijímať , a prijímať a budovať?
Ja len jednu drobnosť.
Máme s manželkou vysokoškolské vzdelanie, od štátu nič nedostávame, staráme sa o seba, nikomu nič nedlhujeme.
Máme byt v Petržalke ,auto, ktoré by už chcelo po 9 rokoch vymeniť a na dovolenku chodíme raz ročne.
Taký normál.
A napriek tomu musela dcéra s manželom - obaja VŠ - pripomínam že ekonomického a technického zamerania , nie sociálnej práce - napriek tomu žijú v cudzine, lebo doma nenašli prácu, adekvátnu vzdelaniu a akým - takým požiadavkám na výšku mzdy.
Takých rodičov nás je tisíce či desaťtisíce, ktoré svoje deti počujeme cez mobil či vidíme vďaka netu.
Veľmi zle sa mi počuva, ako tu všetko funguje v smere, že nie je problém postarať sa o cudzích ľudí.
Ja som Slovák, dobrosrdečný a pohostinný, ale ak sa mi chce niekto natrvalo nakvartírovať, zbystrím pozornosť.
Riešenie je len jedno.
V zónach, bezpečných pre EU posudzovať žiadosti imigrantov individuálne, nie kolektívne, masovo a bez kontroly.
Väčšiu časť financií použiť mimo EU ariešiť komečne dôvody, prečo k tomuto vôbec došlo.
My sa nemáme čo porovnávať s Nemeckom a spomínať tu, koľko státisícov oni príjmu a my nie.
Vyskakujme do výšky toho, na čo reálne máme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

len k tomu Nemecku

Má 80 780 000 obyvateľov (údaj z roku 2014), 800 tisíc z tohto počtu je cca jedno percento. Ak by Slovensko malo prijať jedno percento, tak by to bolo 50 tisíc ľudí. Nikto to od nás nechcel. Ak by sme si spomenuli na kvótu, tak to bolo 780 migrantov. Ak by sme to ústretovo zaokrúhlili na tisíc, je to cca dve stotiny percenta z počtu obyvateľov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pokiaľ bude na Slovensku vysokoškolský

pedagóg dostávať penziu 430 €, učiteľ plat 500 eur, starodôchodca 350 €, žena na materskej 250 €, kým budú rodinné prídavky 25 € na dieťa, nemáme na to, aby sme prijali ani jeden jediný kus.
HOWGH
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri všetkej úcte

Naozaj sa necítim byť Slováčiskom, ktorý skáče a ziape niekde pri vatre. Skôr sa cítim Európanom , rád cestujem a využívam to, čo som prvých 32 rokov života mal odopreté.
Ako človek som pri čítaní správ o mŕtvych v chladiarenskom aute bol zdesený, zhnusený, šokovaný, nahnevaný, doplň podľa potreby. A pri zmienke o smrti dievčatka vo veku do dvoch rokov som pomyslel na to, aký som šťastný, že zatiaľ moje vnúčatá nemusia nikam utekať takýmto spôsobom.
Nemám zvláštne obavy zo 780 migrantov na Slovensku, ak ich aj zaokrúhlime na tisíc.
To úprimne nie.
Skôr ma desia tie desaťtisíce a státisíce v Únii.
Lebo reči okolo tohto všetkého považujem za účelové.
Táto situácia niekde vznikla a to sa nerieši a tuším ani neplánuje.
Lebo nikde nie je napísané, že to končí dnes, zajtra, za mesiac....
Možno na budúci rok sa pohnú vo veľkom iné africké národy, kto ho vie, stačí, pokiaľ niekto začne robiť nábor či propagandu, že na nich Európa so štedrými dávkami čaká.
A vôbec sa mi nepáčia reakcie, ktoré toto zákonite prináša.
Včera rozhodla rakúska vláda, že začína kontroly na hraniciach i vo vnútrozemí, ktoré sa zatiaľ dotýkajú náhodne vybratých vozidiel . Aj počet "úradníkov" je zatiaľ nevysoký, ale je to začiatok čohosi.
Jedného krásneho dňa sa prebudíme a bude po Schengene.
Akurát sa ma nebudú pýtať - ako kedysi na maďarskej hranici hromotluk s IQ 76 - Kuda iďoš ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otazka pre blogera

Mam takuto otazku - kedže sa tu hrnu statisice muslimov - akože mierumilovnych - mam konkretnu otazku.
Kedže s davom muslimov sa tu nasačkuje aj kopa všelijakych uletenych imamov - kolko % muslimov je ochotnych sa samoodpalit na verejnosti s cielom pozabijat čo najviac inovercov alebo nevercov , ked im to imam prikaže ? Prosim nejaky konkretny nazor .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A

tie posledne dve vety ste trafil dost presne,a je v nich vysoka pravdepodobnost naplnenia sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súdruh Lintner a ešte jednu rozprávku , napr. Išlo vajce na vandrovku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážim si p.Lintnera

za to akým spôsobom viedol "reláciu":"Na Slovensku je to tak". V mnohom mu môžem dať za pravdu. A tým čo sa tak veľmi boja o svoje"staky" by som pripomenul,že nikto z tých imigrantov nemá záujem "zaparkovať" na Slovensku - ide teda o prechodný pobyt.Nakoniec ani naša vláda nemusí za každú cenu prijať každého imigranta,ktorého sem budú chcieť Rakúšania premiestniť. Na druhej strane - ukazuje sa ,že to čo sem prichádza nie sú chudpobný ortodoxní moslimovia.Tí totiž nemajú peniaze na zaplatenie prevádzačov. Ide o dosť bohaté rodina,ktorým pre ich vlažný vzťah hrozí doma smrť ! Od kiaľ to viem ? Odporúčam nájsť si článok :"Rozhovor s kuchárom:Varím pre azylantov,no tí si nič navážia".Teraz je aj v konzervatívnom denníku.Ten popisuje ako sa správajú o čo majú záujem a aj to ,že aj mladý majú iPhony a denne vydržia dlhý čas na nich telefonovať.,a samozrejme sa o nič nestarajú - asi zvyknutý z domu,že majú slúžku ............ Mne z toho vyplýva jedna zásada - buď ste u nás iba prechodne,alebo ak chcete ostať na trvalo,hľadajte si prácu,inak Váš pobyt časovo obmedzíme !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vytiahniterite z Bratislavy

ascinuje ma hysterický povik stáe rovnakej skupiny kaviarenských intelektuálov z Bradavice na Dunaji... Humanisti každým coulom...kebyboli takí humanni aj k vlasnému národu!
Herci politici novinár i- v podstate už všetcii predviedli "svoje hodnoty" ked boli chvilu pri moci- a nič pekné ani humánne to nebolo- hlavne vždy z cudzieho alebo"spoločného"...takže ak ide o utečencov- úroveň diskusie je daná tým, že táto pseudohumánna skupina zastavila akékoľvek diskusie s tým, že všetci ostatní sú zlí, rasisti, fašisti, vrahovia... Odmietajú počuť argumenty že naša vykradnutá krajina neživí ni vlastných ľudí, že mladí- celá generácia je vyhnaná do sveta za prácou, že sú tu tisíce Rómov absolútne nekompatibilných a neustále dotovaných koli sociálnemu zmieru..., že nemáme na starých, chorých, odkázaných... zrazu sa nám vnucuje pocit, že sa máme za seba hanbiť ak povieme, že pomáhať sa dá , len ak je z ČOHO... že táto veštiaca intelektuálna svorka sa rozhodla pomáhať hlavne z CUDZIEHO a spoločného, takže to zaváňa zase dákou ľavotu... Uteenci sa v dodávkach dusia nie preto, že Slováci sú rasistické svine, ale preto, že NEREŠPEKTUJÚ pravidlá žiadteľov o azyl... že utekajú na vlatnú pasť a riskjú aby sa dostali tam, kde pečené holuby lietajú rovno... Nikto ich do dodávok nasilu nepchá- oni riskujú... Oni sa dožadujú... Oni nerešpektujú... Miesto klopania n dvere Európy ich rovno vyvalili s tým, že teraz som tu a starajte sa... Európa má na všetko pravidlá- stačí ich dodržať a nikto nezomrie v dodávke na zadusenie... Ale nech i naši humansti povedia, čo budú robiť s vlastnou krajinou ak dostaneme komunitu, ktorej nebudeme rozumieť po žiadnej stránke a bude ju treba živiť... v Bratislave si s tým starosti nerobia- oni len nadávajú na východniarov že ich vyžierajú(hoci tam je z čoho)... už vidím ako tisíce utečencov opatrujeme v Humennom... aby sme vyhoveli... KOMU VLASTNE??????? KTO má záujem rozbiť Európu? Kto je na Slovensku skupina čo to podporuje?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pisem o problemoch a otazkach na utecencov a to kazdy den uz riadne dlho. Snazim sa nenadavat, urcite neschvalujem smrt a nemam tych ludi za nieco menej ako som ja aj ked ich kulturu za menej cennu pokladam pre vysvetlenie komunita a kultura kde sa kryje zenska obriezka podla mna zasluzi jedine koniec. Bol som uz zmazany, bloknuty to by mi az tak nevadilo. Co mi hlavne vadi je ze som bol tak pourazany od ludi verejne pod vlasnou identitou hlavne od zien, mladych bab ze sam by som sa hanbil take nieco napisat aj cloveku co verejne schvaluje co ja viem holokaust. Bol som uz ***** chrapun, nevzdelanec, bezcitna hyena, sviniar, smrad, nacista, vrah, bolo aj par perliciek ako mal by si skapat, ty by si mal utekat, ty a tvoja rodina by ste mali byt v aute, tvoje deti to dostihne a tak by sa dalo pokracovat . Ale skoro vzdy ma ukludnilo hlavne to ze dotycna osoba mi ku komentaru doplnila preco nie si tolerantny ako ja, preco nemas sucit ako ja. Ziadna diskusia ta pre nich neexistuje. Oni maju pravdu a otazky nechcu pocut. Ako osobu by ma tomozno uz aj prestalo bavit lenze su veci v zivote ked ustupit nemozno a toto je jedna z nich. Skusam sa spytat ako ze niekto natlaci svoje deti v madarsku do dodavky. Odpovedou mi je vacsinou ze oni utekaju predsa pred vojnou. Vravim v Madarsku vojna nie je ked uz teda mozu mat strach z byvalej Juhoslavie. Odpovedou mi je hyena, sviniar, bezcitny clovek. Akoto ze su tam zastupeny hlavne muzi ? Odpovedou mi je v dodavke zomreli deti zo Syrie, nasiel sa tam jeden pas a bolo tam 95% chlapov. Nezlachcujem ich smrt ale preboha treba sa pytat. Preco si palia odtlacky? Preco zahadzuju doklady? Preco svoje deti tahaju tisice kilometrov? Hlavne preco su to sami muzi ? Na zaver skusim jednu malu otazku. Preco v pocas druhej svetovej vojny neutiekli Francuzi evakuovany z Dunkerku do Ameriky ? Preco sa nasi letci zapajali do bojov? Preco pocas prvej svetovej vojny Ceskoslovenske legie komplet neusli za oceanan. Podobne otazky sa mi tlacia a som zane oznaceny za hyenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Lintner stotožňujem sa s vami

Konečne rozumný názor. Pán Lintner stotožňujem sa s vaším stanoviskom. Škoda, že nepíšete častejšie. Privítal by som od vás viac článkov.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME