Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa zbaviť dlhov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pre porovnanie

V prvej polovici r.2015 bolo v Rakusku zacatych 4395 privatnych konkurzov, co je o 2,8 % viac, ako v prvej polovici r.2014. Velke rozdiely su badatelne podla krajov - napr. Vieden ma prirastok +11%, Horne Rakusko naopak kleslo v ziadostiach o -5,6%. Co je chvalihodne, v skolach bezia projekty typu "Financny vodicak", kde sa deti ucia zachadzat s financiami.
Najcitelnejsi rozdiel je v tom, ze zatial co na SK postacia 3 roky (ak som spravne pochopila) a clovek je "zbaveny" dlhov, v Rakusku je to min. 5 az 7 rokov (min. 10% pozdlznosti musi byt pocas tejto doby splatenych).
Dakujem za osvetovy clanocek
 
Hodnoť

 

Kapitalizmus so sebou prináša aj zväčšený trh s bankami a tie svojou finančnou politikou k poklesu chudoby neprispievajú. Ich vytváranie peňazí skrze kopirované úvery treba banke vrátiť aj s úrokmi. Ale ako je možné vrátiť viac vecí tomu, kto ich poskytol iba v množstve na pôžičku a iba on sám môže tieto veci vyrobiť? Peniaze môže vyrábať iba banka. A tieto požičané peniaze pri obchodovaní skončia vždy na nejakom konte bohatého obchodníka, kde kvôli navyšovaniu zisku alebo terminovanému vkladu zostávajú stáť. Potom vonku v obehu chýbajú a nemajú potenciál sa dostávať k ľuďom na splácanie dlhu. Enormné množstvo peňazí sa z obehu strácajú po zaplatení úrokov a poplatkov banke na účte bankára. A pre tento nedostatok peňazí v obehu zase mnohí zoberú úver a zase peniaze niekde zostanú stáť a tak sa to opakuje dokola. Takto vždy musí dlh narastať, nikdy nie klesať a tak zákonite musí niekto krachnúť, i keby sa na hlavu postavil. A krachnú väčšinou takí, ktorí sa snažia podnikať poctivo, čo oproti iným, ktorí podvodom bohatnú rýchlejšie, je v nevýhode a tak na nich doplácajú. A potom nedonútia finančné problémy aj týchto poctivých podnikateľov byť podvodníkom? Kam to takto speje? K obrovskej chudobe, okrádaniu, kriminalite, kríze a vojne?

Načo je banke zisk vytváraný skrze úroky a ešte aj skrze poplatky? Načo sú chamtivej banke tak obrovské úroky, ktoré spôsobujú obrovský odliv peňazí z obehu a takto strácajú potenciál na splácanie dlhu? Banka pri každom kopirovaní peňazí z vkladov na úver spôsobuje nie len zväčšovanie celkového dlhu, ale aj pre rastúci objem peňazí sa zvyšuje inflácia a to zase spôsobuje rast cien na úkor zväčšovania dlhu v neprospech dĺžnikov, čo je neprijemný paradox.

Treba riešiť koreň problému a to je zlý finančný systém, ktorý chudobným ešte viac berie a bohatým viac dáva. A tiež podporuje ľudí k chamtivosti, lakomosti, závisti, nenávisti a kriminalite. Nehovoriac o tom, ako finančné problémy vedia zničiť dobré medziľudské vzťahy a rodinné pomery. Preto dlhy nie sú len finančný problém, ale aj socíálny problém. A kto za to môže? V prvom rade skupinka podvodných bankárov na západe, ktorý takýto finančný systém asi pred dvesto rokmi vymysleli a aby neboli vtedajším panovníkom postihnutelní za podvod, tak sa s ním dohodli na vytvorení špeciálnej centrálnej banky spadajúcej pod jeho kontrolu. Ona zase mala vykonávať dozor nad podnikaním bankárov a zároveň bol ňou panovník finančne vyplácaný. Potom bol tento finančný systém presadený v celej európe a skrze centrálne banky a MMF dosadený do celého sveta. A tak sa všetky financie na svete dostali pod kotrolu malej skupinke bankárov zo západu. Za tú dobu už centrálna banka má snahu sa od štátnej kontroly čo najviac dištancovať, aby bola štátom malo kontrolovaná. A aký je terajší vzťah medzi vládou a centrálnou bankou? Zákon o Národnej banke hovorí za všeko: §12 ods.1 "Plnenie svojich úloh zabezpečuje Národná banka Slovenska nezávisle od pokynov štátnych orgánov, ...". Posledné poskytovanie peňazí vláde na západe bolo v 70. rokoch, aby sa vojnou zničené štáty čo najrýchlejšie zotavili. Odvtedy vláda môŽe peniaze získavať už iba skrze požičky z komerčných bánk, ktorú musí vrátiť spolu s úrokmi a to spôsobuje nárast chudoby aj štátu. Východné štáty túto jednoduchú možnosť získania peňazí od centrálnej banky nikdy nemali a tak preto ich zotavenie z vojny nikdy nemohlo byť úspešné...
 
Hodnoť

 

Vyrobiť peniaze z ničoho má právo jedine centrálna banka. Komerčné banky ich vyrábajú kopirovaním z vkladov so znižovaním sumy podľa stanovenej čiastkovej rezervy. Ale kto vie, či to právo centrálnej banky poskytovať vyrobené peniaze vláde sa naozaj stratilo, alebo to pokračuje v Anglicku, Nemecku a Francúzku ďalej? Že v USA to právo stále platí dokazuje fakt, ako sa ich vláda rozhodla riešiť poslednú finančnú krízu takzvaným "navyšením dlhu", aby nemuseli vyhlásiť bankrot. A čo to znamená? Buť sa dohodli na finančnej podpore od FEDu, alebo im komerčné banky poskytli úver bez potreby preukázať schopnosť dlh splácať. Má takúto možnosť Grécko alebo Slovensko? Ani z ďaleka nie. Ono nevrátením dlhu komerčnej banke žiadný klient vkladového konta a ani samotná banka finančne nič nestratí. Zniži sa banke iba schopnosť poskytnúť ďalšiu pôžičku, ktorú si ale môže jednoducho obmoviť zvýšením sumy na vkladových účtoch ich majiteľmi. Vkladové účty sú pre výber blokované až keď banka vyhlási bankrot, keď jej možnosť kopírovať peniaze sa stratila. Dovtedy klienti mali na účtoch všetky peniaze na vyberanie k dispozicii bez rozdielu na to, koľko banka poskytla na pôžičky. Ale jedine prevodom, pretože schopnosť hotovostne vyplácať obrovské sumy majú banky prudko obmedzenú. Celkový objem peňazí je bankovkami a mincami krytých asi len 0,5%. Ostatné sú len peniaze existujúce v počítačoch ako čísla.

A za to všetko môžu aj vlády, pretože oni vytvorením zákona môžú určovať, ako banky majú podnikať. Ale žiaľ, kto má odvahu sa mocným bankárom postaviť a kto sa nenechá podplatiť? Žiadný politik to nie je schopný vyriešiť. Ani Hitler bankára Rothschilda ako žida nebol schopný postihnúť. Tak ako z toho von?
 

hmmh

Dosť zmätený text, až sa mi zdá, či nie si pod vplyvom niečoho veselého a iskrivého.....

Z istého pohľadu pesimisticko-ľavicovo-anarchistického máš asi pravdu!

Ale namietam:

- Slovensko ( teda vlastne ČSFR ), pokiaľ viem, malo objemnú pôžičku v 90-tych rokoch z centrálnej banky, ak teda ňou chápeš MMF, ak som dobre pochopil tvoj text. Takže omyl alebo priamo klamstvo z tvojej strany.

- centrálna banka produkuje peniaze tlačením, to je pravda a fakt, ale na dlhú odbornú diskusiu je, či je zlatý štandard tým pravým orechovým, to ak som dobre pochopil nevie v ekonomickom svete nik rozhodnúť!, ale vieme, že aj bežná banka multiplikuje peniaze v systéme pôžičiek, takže opätovne omyl, nevedomosť či dokonca klamstvo z tvojej strany.

- o nádychu podozrenia z konšpiračných teórií z celosvetovej vlády z jednej kancelárie, najlepšie, jedného žida je aj škoda písať!
 

 

Text nie je zmätený. To iba ľudia majú problém ho pochopiť, pretože ich myšlienkové pochody sú dlhé roky manipulované vzdelávacím a mediálnym systémom. Text som sa snažil napísať jednoducho.

Centrálna banka a MMF nie je to isté. Pôžička ako pomoc na riešenie finančnej krízy sa nikdy nemôže uplatniť. To iba krízu ešte viac prehlbí. Centrálna banka je nezisková organizácia a tak poskytovať pôžičky na úrok by nemala. Ale komerčným bankám požičku za nizký úrok poskytuje a to je podvod. Vlády na západe dostávali od centrálnej banky peniaze nie ako pôžičku, ale ako investíciu. Preto peniaze nemuseli nikdy vrátiť. Ale vlády na východe mali a majú možnosť získať peniaze jedine skrze pôžičku od komerčnej banky za určitý úrok. V tom spočíva ten hlavný dôvod, prečo východné krajiny sú oproti západu vždy pozadu. Pravidlo, že podnikať sa bez peňazí nedá, platí aj pre vládu.

Peniaze už dávno nie sú zlatom kryté, takže zlatý štandart nie je používaný. Jeho opätovné zavedenie by problém z dlhmy nevyriešilo. Frakčný systém (multiplikovanie pôžičiek) som opísal. Ani to problém nerieší, ale ešte viac prehlbuje. Takže žiadný môj omyl aleno klamstvo si nedokázal. Ukázal si iba to, ako aj ty máš problém text pochopiť.

Že Hitler počas vojny tiež potreboval peniaze a využíval k tomu konkrétneho bankára, je fakt. A že žiadný politik nemá odvahu sa pustiť do riešenia problému v bankovom sektore, je tiež fakt. To, že ty to obmedzene chápeš ako konšpiráciu, je tvoja vec. Práve takýto odmeraný a vyhýbavý prístup ľudí k problému spôsobuje ich neschopnosť ho riešiť.
 

hmmh

Citujem ťa: "Potom bol tento finančný systém presadený v celej európe a skrze centrálne banky a MMF dosadený do celého sveta." Tento text ma zmiatol. Uznávam, že sa dá vykladať aj inak, ako som prečítal.

Ja nechápem kapitalistický a bankový systém ako konšpiráciu, iba som nadobudol dojem, možno mylný, že to tak chápeš ty!


Ďalšie otázky:

1/ Čo sa týka centrálnych bánk. Vytvorili ich západné krajiny pre svoje potreby, zatiaľ čo východné vytvorili RVHP. Kde je teda logika veci, že aj východné krajiny, po svojom návrate do košiara kapitalizmu, majú taktiež rovnaký nárok na bezplatný dar od centrálnej banky, ako štáty západné?

2/ Píšeš: "Centrálna banka je nezisková organizácia....". Prečo by to malo vždy tak byť, kto to tak stanovil? Prečo by nemala centrálna banka podnikať, či prijímať záruky za svoje podporné programy?

3/ Nemyslíš, že ak má bežný čitateľ problém s pochopením tvojho textu, je to skôr problém na tvojej strane?
 

 

Bankový systém je dielo podnikania najprv s úschovou zlata a potom s peniazmi, aby sa ťažkým zlatom nemuselo často manipulovať. Je výsledok podnikania i keď nečistého podnikania konšpirácia? Vytvorený monopol je v podnikaní možný, ako Microsoft vytvoril monopol na počitačový systém pre Intel CPU. Bol tým pádom jeho systém konšpirácia? A tak existuje monopol aj na výrobu peňazí.

1- Kto vlastnil MBHS počas komunizmu? Kto financoval bolševickú revolúciu? Prečo si vlády nevytvorili vlastnú výrobnú linku na peniaze? Kto im v tom bránil? A kto im v tom bráni teraz?

2- Pretože centrálna banka nepotrebuje podnikať kvôli zisku financií, keď samotné peniaze vyrába. Predstaviteľ NBS v jednej korenšpodencii oznamoval, že banka nemá zisky, pretože je nezisková. Ale to sa pravdepodobne na ECB nevzťahuje. Ani zákon zisk centrálnej banky nezakazuje.

3- Skôr určite nie. Problém je, že je to bežný čitateľ, čiže člen stáda zmanipulovaných oviec. Na opise, prečo nie je možné mnohé dlhy splatiť, je niečo nepochopiteľné? Ten opis je už hádam jednoduchý.
 

hmmh

Fajn diskusia s tebou :-D.

1/ Keďže netuším, čo je to "MBHS", odpoviem opatrne, za komunistov všetko vlastnil bolševik....
Bolševickú revolúciu aspoň na začiatku financovala Nemecká vláda cez tajnú službu a cez Lenina. Bol to majstrovský ťah, keď Nemci za pár "drobákov" vyhrali s Ruskom vojnu "skrzevá" Lenina a jeho program! Ale nechápem, čo tým chceš vlastne povedať...
Ale vytvorili, napríklad Weimarská republika ( po I.sv.vojne), Juhoslávia ( 80-te roky), komunistické štáty počas ich celej existencie...
Nik im nebránil, nik nebráni ani teraz, ani niky. Samozrejme taký štát sa sám rýchlo zničí supoer-hyper-infláciou...! ( Nepleť si to s USA, ten je tak bohatý a ekonomicky silný apo celom svete rozprasený, že tlačiareň môže bežať nepretržite a chŕĺiť a chŕliť zelené bubáčiky zvesela ...)

2/ Bez komentára - nie je totiž o čom...

3/ Dlhy? Nuž na to stačí "sedliacky" rozum. Nepožičiavaj si, nebudeš musieť vracať! Tu ide stále iba o istú skupinu ľudí, ktorí sú presvedčení, že im nikto nič nemôže, že sa Fiko postará, že keď sa rozplačú, tak sa súd alebo exekútor uľútostí, že dobrí ľudia ešte existujú, sú to také staré exkomunistické nevedomé krysy...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Vysoký, naozaj vysoký...krvný tlak 10 084
 2. Anežka Richtariková: Kiska sa správal obdivuhodne 6 728
 3. Martin Sukupčák: Pellegriniho generátor floskúl a klamstiev 4 255
 4. Monika Vojčíkova: Zabudnite na Chucka Norrisa, hasiči sú skutoční. 3 701
 5. Jozef Legény: Výbuch v Prešove - treba vylúčiť podozrenie na kotolňu aby spravodlivosť vážila správne 2 828
 6. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 2 402
 7. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 1 965
 8. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 1 720
 9. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 1 266
 10. Rudolf Pado: Jedy v obciach a v Liptovskej Mare 1 155

Rebríčky článkov


 1. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov
 2. Olívia Lacenová: Saudi Aramco sa tento týždeň stane oficiálne najhodnotnejšou firmou sveta
 3. Štefan Vidlár: Mojej pani
 4. Peter Fiabáne: Rok v živote Žiliny: Odpočet práce primátora
 5. František Cudziš: Vede do vienka. II.
 6. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 7. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 8. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 9. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 10. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po

 1. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 2. Traja obvinení v kauze výbuchu bytovky idú do väzby (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 5. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 6. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 7. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 8. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 9. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke
 10. Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

 1. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 2. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 3. Jaroslav Daniška: O rizikách stíhania Fica, Kisku a Naďa
 4. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 5. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 6. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 7. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 8. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 9. Opozičný líder Kiska v politickej relácii Na telo porazil premiéra Pellegriniho
 10. Francie: „Obrácená kolonizace“

Už ste čítali?