Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa zbaviť dlhov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

pre porovnanie

V prvej polovici r.2015 bolo v Rakusku zacatych 4395 privatnych konkurzov, co je o 2,8 % viac, ako v prvej polovici r.2014. Velke rozdiely su badatelne podla krajov - napr. Vieden ma prirastok +11%, Horne Rakusko naopak kleslo v ziadostiach o -5,6%. Co je chvalihodne, v skolach bezia projekty typu "Financny vodicak", kde sa deti ucia zachadzat s financiami.
Najcitelnejsi rozdiel je v tom, ze zatial co na SK postacia 3 roky (ak som spravne pochopila) a clovek je "zbaveny" dlhov, v Rakusku je to min. 5 az 7 rokov (min. 10% pozdlznosti musi byt pocas tejto doby splatenych).
Dakujem za osvetovy clanocek
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kapitalizmus so sebou prináša aj zväčšený trh s bankami a tie svojou finančnou politikou k poklesu chudoby neprispievajú. Ich vytváranie peňazí skrze kopirované úvery treba banke vrátiť aj s úrokmi. Ale ako je možné vrátiť viac vecí tomu, kto ich poskytol iba v množstve na pôžičku a iba on sám môže tieto veci vyrobiť? Peniaze môže vyrábať iba banka. A tieto požičané peniaze pri obchodovaní skončia vždy na nejakom konte bohatého obchodníka, kde kvôli navyšovaniu zisku alebo terminovanému vkladu zostávajú stáť. Potom vonku v obehu chýbajú a nemajú potenciál sa dostávať k ľuďom na splácanie dlhu. Enormné množstvo peňazí sa z obehu strácajú po zaplatení úrokov a poplatkov banke na účte bankára. A pre tento nedostatok peňazí v obehu zase mnohí zoberú úver a zase peniaze niekde zostanú stáť a tak sa to opakuje dokola. Takto vždy musí dlh narastať, nikdy nie klesať a tak zákonite musí niekto krachnúť, i keby sa na hlavu postavil. A krachnú väčšinou takí, ktorí sa snažia podnikať poctivo, čo oproti iným, ktorí podvodom bohatnú rýchlejšie, je v nevýhode a tak na nich doplácajú. A potom nedonútia finančné problémy aj týchto poctivých podnikateľov byť podvodníkom? Kam to takto speje? K obrovskej chudobe, okrádaniu, kriminalite, kríze a vojne?

Načo je banke zisk vytváraný skrze úroky a ešte aj skrze poplatky? Načo sú chamtivej banke tak obrovské úroky, ktoré spôsobujú obrovský odliv peňazí z obehu a takto strácajú potenciál na splácanie dlhu? Banka pri každom kopirovaní peňazí z vkladov na úver spôsobuje nie len zväčšovanie celkového dlhu, ale aj pre rastúci objem peňazí sa zvyšuje inflácia a to zase spôsobuje rast cien na úkor zväčšovania dlhu v neprospech dĺžnikov, čo je neprijemný paradox.

Treba riešiť koreň problému a to je zlý finančný systém, ktorý chudobným ešte viac berie a bohatým viac dáva. A tiež podporuje ľudí k chamtivosti, lakomosti, závisti, nenávisti a kriminalite. Nehovoriac o tom, ako finančné problémy vedia zničiť dobré medziľudské vzťahy a rodinné pomery. Preto dlhy nie sú len finančný problém, ale aj socíálny problém. A kto za to môže? V prvom rade skupinka podvodných bankárov na západe, ktorý takýto finančný systém asi pred dvesto rokmi vymysleli a aby neboli vtedajším panovníkom postihnutelní za podvod, tak sa s ním dohodli na vytvorení špeciálnej centrálnej banky spadajúcej pod jeho kontrolu. Ona zase mala vykonávať dozor nad podnikaním bankárov a zároveň bol ňou panovník finančne vyplácaný. Potom bol tento finančný systém presadený v celej európe a skrze centrálne banky a MMF dosadený do celého sveta. A tak sa všetky financie na svete dostali pod kotrolu malej skupinke bankárov zo západu. Za tú dobu už centrálna banka má snahu sa od štátnej kontroly čo najviac dištancovať, aby bola štátom malo kontrolovaná. A aký je terajší vzťah medzi vládou a centrálnou bankou? Zákon o Národnej banke hovorí za všeko: §12 ods.1 "Plnenie svojich úloh zabezpečuje Národná banka Slovenska nezávisle od pokynov štátnych orgánov, ...". Posledné poskytovanie peňazí vláde na západe bolo v 70. rokoch, aby sa vojnou zničené štáty čo najrýchlejšie zotavili. Odvtedy vláda môŽe peniaze získavať už iba skrze požičky z komerčných bánk, ktorú musí vrátiť spolu s úrokmi a to spôsobuje nárast chudoby aj štátu. Východné štáty túto jednoduchú možnosť získania peňazí od centrálnej banky nikdy nemali a tak preto ich zotavenie z vojny nikdy nemohlo byť úspešné...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vyrobiť peniaze z ničoho má právo jedine centrálna banka. Komerčné banky ich vyrábajú kopirovaním z vkladov so znižovaním sumy podľa stanovenej čiastkovej rezervy. Ale kto vie, či to právo centrálnej banky poskytovať vyrobené peniaze vláde sa naozaj stratilo, alebo to pokračuje v Anglicku, Nemecku a Francúzku ďalej? Že v USA to právo stále platí dokazuje fakt, ako sa ich vláda rozhodla riešiť poslednú finančnú krízu takzvaným "navyšením dlhu", aby nemuseli vyhlásiť bankrot. A čo to znamená? Buť sa dohodli na finančnej podpore od FEDu, alebo im komerčné banky poskytli úver bez potreby preukázať schopnosť dlh splácať. Má takúto možnosť Grécko alebo Slovensko? Ani z ďaleka nie. Ono nevrátením dlhu komerčnej banke žiadný klient vkladového konta a ani samotná banka finančne nič nestratí. Zniži sa banke iba schopnosť poskytnúť ďalšiu pôžičku, ktorú si ale môže jednoducho obmoviť zvýšením sumy na vkladových účtoch ich majiteľmi. Vkladové účty sú pre výber blokované až keď banka vyhlási bankrot, keď jej možnosť kopírovať peniaze sa stratila. Dovtedy klienti mali na účtoch všetky peniaze na vyberanie k dispozicii bez rozdielu na to, koľko banka poskytla na pôžičky. Ale jedine prevodom, pretože schopnosť hotovostne vyplácať obrovské sumy majú banky prudko obmedzenú. Celkový objem peňazí je bankovkami a mincami krytých asi len 0,5%. Ostatné sú len peniaze existujúce v počítačoch ako čísla.

A za to všetko môžu aj vlády, pretože oni vytvorením zákona môžú určovať, ako banky majú podnikať. Ale žiaľ, kto má odvahu sa mocným bankárom postaviť a kto sa nenechá podplatiť? Žiadný politik to nie je schopný vyriešiť. Ani Hitler bankára Rothschilda ako žida nebol schopný postihnúť. Tak ako z toho von?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmh

Dosť zmätený text, až sa mi zdá, či nie si pod vplyvom niečoho veselého a iskrivého.....

Z istého pohľadu pesimisticko-ľavicovo-anarchistického máš asi pravdu!

Ale namietam:

- Slovensko ( teda vlastne ČSFR ), pokiaľ viem, malo objemnú pôžičku v 90-tych rokoch z centrálnej banky, ak teda ňou chápeš MMF, ak som dobre pochopil tvoj text. Takže omyl alebo priamo klamstvo z tvojej strany.

- centrálna banka produkuje peniaze tlačením, to je pravda a fakt, ale na dlhú odbornú diskusiu je, či je zlatý štandard tým pravým orechovým, to ak som dobre pochopil nevie v ekonomickom svete nik rozhodnúť!, ale vieme, že aj bežná banka multiplikuje peniaze v systéme pôžičiek, takže opätovne omyl, nevedomosť či dokonca klamstvo z tvojej strany.

- o nádychu podozrenia z konšpiračných teórií z celosvetovej vlády z jednej kancelárie, najlepšie, jedného žida je aj škoda písať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Text nie je zmätený. To iba ľudia majú problém ho pochopiť, pretože ich myšlienkové pochody sú dlhé roky manipulované vzdelávacím a mediálnym systémom. Text som sa snažil napísať jednoducho.

Centrálna banka a MMF nie je to isté. Pôžička ako pomoc na riešenie finančnej krízy sa nikdy nemôže uplatniť. To iba krízu ešte viac prehlbí. Centrálna banka je nezisková organizácia a tak poskytovať pôžičky na úrok by nemala. Ale komerčným bankám požičku za nizký úrok poskytuje a to je podvod. Vlády na západe dostávali od centrálnej banky peniaze nie ako pôžičku, ale ako investíciu. Preto peniaze nemuseli nikdy vrátiť. Ale vlády na východe mali a majú možnosť získať peniaze jedine skrze pôžičku od komerčnej banky za určitý úrok. V tom spočíva ten hlavný dôvod, prečo východné krajiny sú oproti západu vždy pozadu. Pravidlo, že podnikať sa bez peňazí nedá, platí aj pre vládu.

Peniaze už dávno nie sú zlatom kryté, takže zlatý štandart nie je používaný. Jeho opätovné zavedenie by problém z dlhmy nevyriešilo. Frakčný systém (multiplikovanie pôžičiek) som opísal. Ani to problém nerieší, ale ešte viac prehlbuje. Takže žiadný môj omyl aleno klamstvo si nedokázal. Ukázal si iba to, ako aj ty máš problém text pochopiť.

Že Hitler počas vojny tiež potreboval peniaze a využíval k tomu konkrétneho bankára, je fakt. A že žiadný politik nemá odvahu sa pustiť do riešenia problému v bankovom sektore, je tiež fakt. To, že ty to obmedzene chápeš ako konšpiráciu, je tvoja vec. Práve takýto odmeraný a vyhýbavý prístup ľudí k problému spôsobuje ich neschopnosť ho riešiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmh

Citujem ťa: "Potom bol tento finančný systém presadený v celej európe a skrze centrálne banky a MMF dosadený do celého sveta." Tento text ma zmiatol. Uznávam, že sa dá vykladať aj inak, ako som prečítal.

Ja nechápem kapitalistický a bankový systém ako konšpiráciu, iba som nadobudol dojem, možno mylný, že to tak chápeš ty!


Ďalšie otázky:

1/ Čo sa týka centrálnych bánk. Vytvorili ich západné krajiny pre svoje potreby, zatiaľ čo východné vytvorili RVHP. Kde je teda logika veci, že aj východné krajiny, po svojom návrate do košiara kapitalizmu, majú taktiež rovnaký nárok na bezplatný dar od centrálnej banky, ako štáty západné?

2/ Píšeš: "Centrálna banka je nezisková organizácia....". Prečo by to malo vždy tak byť, kto to tak stanovil? Prečo by nemala centrálna banka podnikať, či prijímať záruky za svoje podporné programy?

3/ Nemyslíš, že ak má bežný čitateľ problém s pochopením tvojho textu, je to skôr problém na tvojej strane?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bankový systém je dielo podnikania najprv s úschovou zlata a potom s peniazmi, aby sa ťažkým zlatom nemuselo často manipulovať. Je výsledok podnikania i keď nečistého podnikania konšpirácia? Vytvorený monopol je v podnikaní možný, ako Microsoft vytvoril monopol na počitačový systém pre Intel CPU. Bol tým pádom jeho systém konšpirácia? A tak existuje monopol aj na výrobu peňazí.

1- Kto vlastnil MBHS počas komunizmu? Kto financoval bolševickú revolúciu? Prečo si vlády nevytvorili vlastnú výrobnú linku na peniaze? Kto im v tom bránil? A kto im v tom bráni teraz?

2- Pretože centrálna banka nepotrebuje podnikať kvôli zisku financií, keď samotné peniaze vyrába. Predstaviteľ NBS v jednej korenšpodencii oznamoval, že banka nemá zisky, pretože je nezisková. Ale to sa pravdepodobne na ECB nevzťahuje. Ani zákon zisk centrálnej banky nezakazuje.

3- Skôr určite nie. Problém je, že je to bežný čitateľ, čiže člen stáda zmanipulovaných oviec. Na opise, prečo nie je možné mnohé dlhy splatiť, je niečo nepochopiteľné? Ten opis je už hádam jednoduchý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmh

Fajn diskusia s tebou :-D.

1/ Keďže netuším, čo je to "MBHS", odpoviem opatrne, za komunistov všetko vlastnil bolševik....
Bolševickú revolúciu aspoň na začiatku financovala Nemecká vláda cez tajnú službu a cez Lenina. Bol to majstrovský ťah, keď Nemci za pár "drobákov" vyhrali s Ruskom vojnu "skrzevá" Lenina a jeho program! Ale nechápem, čo tým chceš vlastne povedať...
Ale vytvorili, napríklad Weimarská republika ( po I.sv.vojne), Juhoslávia ( 80-te roky), komunistické štáty počas ich celej existencie...
Nik im nebránil, nik nebráni ani teraz, ani niky. Samozrejme taký štát sa sám rýchlo zničí supoer-hyper-infláciou...! ( Nepleť si to s USA, ten je tak bohatý a ekonomicky silný apo celom svete rozprasený, že tlačiareň môže bežať nepretržite a chŕĺiť a chŕliť zelené bubáčiky zvesela ...)

2/ Bez komentára - nie je totiž o čom...

3/ Dlhy? Nuž na to stačí "sedliacky" rozum. Nepožičiavaj si, nebudeš musieť vracať! Tu ide stále iba o istú skupinu ľudí, ktorí sú presvedčení, že im nikto nič nemôže, že sa Fiko postará, že keď sa rozplačú, tak sa súd alebo exekútor uľútostí, že dobrí ľudia ešte existujú, sú to také staré exkomunistické nevedomé krysy...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Žatko: Zlatý socializmus ... alebo ako mi Blaha moje komentáre vymazal a zablokoval si ma 2 574
 2. Lenka Bajzíková: Lyžiarsky výcvik 2 484
 3. Miroslav Žiak: Aj vy kupujete dopekané pečivo? 647
 4. Daniel Borský: Napodobeninátor, marš z úradu! 622
 5. Vladimír Koláček: Otvorený list Citrónovi, direktorovi nášho profi hokeja. 608
 6. Leonard Malacký: Fekišovce - kultúrne dedičstvo 557
 7. Jerguš Burčík: Navždy sa zachová v pamäti Držková... 509
 8. Július Kovács: Danko a Richter dehonestovali titul JUDr. na hlupák 493
 9. Prvý pokus: Fekišovce – iný pohľad na mediálne šialenstvo 449
 10. Tomáš Benedik: Japonsko V - ostrov Kjúšú 311

Rebríčky článkov


 1. Martin Kips: Vinícius Júnior - vychádzajúca hviezda Realu Madrid a Brazílie
 2. Peter Fabian: Mních a tanečnica
 3. Ján Marton: Ty a tvoje orgazmy (Divadlo, porno a iné dokumentárne slabosti)
 4. Ivan Janíček: Oprava nábytku - 2 časť.
 5. Denis Jacko: Prietrž surrealizmu
 6. Sonya Haraszti: Spln na anglickej riviére. Noc a deň v Bournemouth.
 7. Martin Zibrin: V roku 2019 dajte číslam šancu rásť
 8. Jozef Bakša: Vďaka
 9. Milan Lacúch: Kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme?
 10. Vladimír Krátky: Putinove kone .

 1. Volala ho maznák. Zsuzsová tvrdí, že s Glváčom sa stretla aj osobne
 2. Mal Kočner Glváča na diaľkové ovládanie?
 3. Glváč by mal byť ďalší zo smerákov do partie k Ficovi a Kaliňákovi
 4. Djokovič sa po postupe hneval na organizátorov: Prečo zapli reflektory?
 5. Zsuzsovú vyšetrujú aj pre Bonaparte
 6. Sagan v piatej etape Tour Down Under bojoval o víťazstvo, skončil tretí
 7. Už sedemkrát mu posunuli operáciu. Je to stres, vraví pacient z neurochirurgie
 8. Prvá jazda: Kia ProCeed nie je len štýlové kombi so zaujímavou cenou
 9. Najstaršiu periodickú tabuľku na svete našli pri upratovaní
 10. Ako vyzerala Zem pred desiatkami rokov? Stráca ľadovce aj zelený prales

 1. Odkaz pre Danka a Matoviča: Nebola iná doba. Reaguje vedenie Filozofickej fakulty UK
 2. Remišová vyšla s pravdou von: Bude kandidovať v prezidentských voľbách?
 3. Mojžiš sa pýta Matoviča: Zaplatil si Matovič za diplomovku?
 4. Remišová: Za prezidentku kandidovať nebudem, aj Šefčovič je pre Slovensko hrozba
 5. Kreslo pre Františka Mikloška: Palachovým týždňom sa začal kľúčový rok
 6. Realitný maklér: Zásadný prepad cien bytov v tomto roku neočakávam
 7. Mikloško: Šefčovič kandidatúrou preberá zodpovednosť za politiku Fica a Kaliňáka
 8. Kopírujem, kopíruješ, kopírujeme...
 9. Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom
 10. Čin a otázka

Už ste čítali?