Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bude viesť bratislavské vodárne žena? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

K nadpisu

Na rozdiel od rôznych "kvotárov" si myslím, že pohlavie je najmenej významné, ba až bezvýznamné kritérium pre výber kandidáta do funkcie generálneho riaditeľa BVS.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S tým súhlasím, ale aj tak držím pani Trančíkovej palce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Starý štátny režim bol v niektorých veciac pozitívny. Napríklad aj v tom, že neexistovali žiadné merače na spotrebu vody v domácnostiach a tak ľudia nemali strach o peniaze a ani veľa vtedy neplatili. Po nástupe kapitalizmu prišla na scénu ziskovosť a chamtivosť podnikateľov, meráky sa namontovali a ľudia začali kvôli drahej vode šetriť a stresovať sa. Pred pár rokmi som v Staromestských novinách čítal, ako vodárne musia zdražovať, pretože finančný zisk im neumožňuje pokryť náklady. Ľudia zase vodu šetria a tak málo míňajú, aby nemuseli veľa platiť. Je isté, že s kapitalistickým podnikaním prišla do spoločnosti aj snaha klamať skrz verejné správy, marketing a reklamy, aby nalákali kupujúcich. Touto stratégiou chcú firmy svoj zisk navyšovať, aby sa im kapital zhromažďoval a boli tak bohatí samozrejme na úkor klamaného spotrebiteľa. Podnikatelia peniaze z konta potom nechcú vyberať a tak peniaze strácajú potenciál sa dostať k takým, ktorí si zobrali pôžičku a musia dlh splácať. Nedostatok peňazí prinúti zase iných brať nové pôžičky, novými peniazmi sa zväčšuje inflácia, peniaze strácajú na hodnote a ceny sa zvyšujú. Podnikatelia zase kvôli tomu svoj zisk chcú navýšiť a tak zdražujú a peniaze z konta nevyberajú. Potom iní ľudia zase berú pôžičky, mnohí krachujú a tak sa to opakuje dokola. Čo je toto za cirkus? Rozum sa na tým zastavuje. Banka je firma, ktorá obchoduje s peniazmi a zisk vytvára skrz úroky. Preto toto šialenstvo podnikania na vzťahuje aj na banky a značnou mierou banky zhoršujú stav situácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie je pravda, že neexistovali merače vody. Neboli len pomerové rozdeľovače v jednotlivých bytoch, ale fakturačný vodomer na domovej pripojke bol vždy, aj za stareho režimu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Písal som o domácnostiach.
Chcel som hlavne poukazať na to, že ľudia mali o jednu starosť menej a teda boli menej stresovaní. Psychická záťaž a z toho depresia a stress majú negatívne dopady na vyvíjajúcu populáciu a tak bude upadať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Wasser Handel

Karty sú už rozdané, je len otázka času, kedy sa privatizácia BVS prizná a spustí. Wasser je pre rakúskeho investora zaujímavá komodita, a preto si kúpi aj celý bratislavský komunál od Nesrovnala po jednotlivých mestských poslancov, aby sa k tejto zaujímavej značke (BWS) dostal :-(
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME