Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som zvedavý na reakciu pápeža (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Už to začína byť monotónne

Do Únie sa valí denne nekontrolovane,chaoticky,tisíce "utečencov" nabitých dolármi,eurami a takmer všetci tí chudáčikovia získali vraj peniaze predajom domov,pozemkov...Ono to skôr vyzerá,akoby týmto nešťastníkom niekto na cestu pomohol a ešte im aj poskytol nejaké drobné "vreckové" a je celkom isté,že ak sa zabývajú,nájdu sa peniaze aj na ich kultúrne,ale aj menej kultúrne zvyky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím,

monotónne, ale o to varovnejšie, že to "neustojíme".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pápež František vyzval európske katolícke farnosti, aby každá na znak solidarity prijala jednu rodinu utečencov, napísala agentúra Reuters. Ale moslimské rodiny veriacé v Allaha sa kresťanským subjektom vyhýbajú. Tak čo tým chce naznačiť? Tá rímsko-katolická cirkev je iba jedna veľká pretvárka politickej moci zneuživajúca k tomu učenie kresťanstva. Starobilí rímania už nevedeli, ako svojmu rozpadu zabrániť. Tak založili falošnú cirkev a využili ju na budovanie moci v Európe a snaha bola i na Východe. A svoje pohanské okultné pobožnosti zachovali nenápadne v pozadí s prvkami egypského náboženstva. Preto na námestí svätého Petra vo Vatikáne stojí egypský obelisk dovezený z Heliopolisu. Potom názov "katolik" pochádza zo slova cat-holic. Prípona "holic" označuje závislosť na niečom a slovo "cat" nie je nič iné, ako po latinsky "mačka", ktorá bola v Egypte považovaná za posvätné zviera v rámci uctievanej bohyne Bastet. Potom niektoré slová majú vzájomnu podobnosť naschvál: farár-faraón, kňaz-knieža, pápež-pápa-otec (Matúš-23:9 A svojím otcom nenazývajte nikoho na zemi, lebo jeden je váš Otec, ten, ktorý je v nebesiach). Uctievanie ženy-matky je rovnako pohanský zvyk, ako buhyňa plodnosti, sexu alebo ženskej krásy. Symbol kríž bol uctievaný dávno pred Kristom v pohanských národoch. Katolický kríž je symbol utrpenia a smrti a spolu so smutnými rituálmi na pohrebe rímska cirkev dokazuje svoju snahu uctievať viac smrť ako život. Rovnako katolické kostoly majú pochmúrnu temnú atmosféru s abmormalným prednesom slova v ťáhavej tónine pri zápachu kadidla a s vyzobrazením pohanských symbolov a okrídlených anjelov, čo je narážka na biblického draka, ktorý má krídla a má schopnosť sa vydávať za človeka. A vatikán vlastní svoju banku, pričom biblia manonu odsudzuje. Tak by konečne katolíci sa mali spamätať a pochopiť, koho nasledujú, toho, ktorý nedáva život, ale duchovnú smrť. Každá živá bytosť sa musí niečim živiť a sú také, ktoré potrebujú k tomu energiu života cudzích bytostí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vyznas sa v tom ako hus do piva

taketo reci mavaju rozni sektari, napriklad jehovisti
Ani len netusis co slovo katolik znamena
poradim ti, staci pozriet google prekladac ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak sa snažíš týmto spôsobom obhajovať rímsku cirkev, tak si pravdepodobne katolik a podľa toho sa aj správaš. Niektorí katolíci sa prejavujú horšie, ako iní slušní ateisti. Veľká chyba mnohých ľudí je, že podceňujú druhých ľudí bez toho, aby sa ich snažili najprv spoznať. Okultistické spolky alebo sekty majú vo zvyku vyjadrovať symboly úplne vo všetkom. Robí takto aj spolok pod krycím názvom slobodomurári (Freemasons) a robí to aj rímsko-katolická cirkev. Tie symboli vkladajú aj do jazyka, mnohokrát mávajú slová dva významy, jeden oficiálny a druhý skrytý. To platí aj pre slovo "katolík", jeho význam "všeobecný" je iba oficiálny. Preto medzi sekty patrí aj rímsko-katolická cirkev a je to najväčšia sekta. Je toho mnoho, čo som ešte o tejto cirkvi nenapísal a čo ju zreteľne označuje za falošnú cirkev, ale nemôžem som sa o tom zakaždým rozpisovať. Medzi sekty patrí aj spolok jehovových. Výhrady voči nej som opisoval tu:
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
Vo svete už neexistuje náboženský spolok, ktorý by oznamoval iba pravdu. Preto smerodatné pre duchovný rozvoj človeka nie je spolok - cirkev, ale je to jeho prejav správania, jeho čistota srdca a aj jeho prejav zdravého rozumu. A tak duchovne na tom môže byť lepšie ateista, aj keď si to nemusí uvedomovať.
Viac vzdelávať a používať google žiaľ potrebuješ ty...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmh a misojogi,

myslím, že tu teraz nejde o individuálne pohľady na historické detaily vzniku civilizačného dneška ako takého, sme produktom jednej planéty, najskôr aj jednej tlupy, možno aj jednej matky, musíme mať nejaké spoločné menovatele, detaily... Ide tu o to, že začína byť tesno. To bolo, je a vždy bude spúšťačom nedostatkov a z nich plynúceho napätia. V predchádzaní príčin vidím riešenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Živá diskusia

Nebola by to zúfalá nuda, keby s nami vždy súhlasili?

Trocha odporu a výmena názorov s rozumným človekom krvnému obehu nikdy neuškodí, naopak.

Ale čo, ak máme tú česť s nelogickou, nepodloženou, živelnou argumentáciou?

Ak to hraničí s fanatickou ideológiou založenou na pochybných princípoch?

Tak to bude iba strata času, hoci hádzať hrach na stenu je niekedy celkom zábavné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno,

lenže argumentácia do "puntíku" skoro vyčerpá zdroje jedného umu a... No zodpovedáme si sami za to, na čo sa komu necháme navnadiť a nachytať.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME