Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zmenil sa arcibiskup Bergolio, keď sa stal pápežom Františkom? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pápež je u nás vždy vďačná téma

Áno, vízia a pragmatizmus mu nechýbajú, ako píšeš, iným slovom a hlasnejšie:

kompromis so zahniezdenými, zazobanými, konzervami a na druhej strane umiernenosť a trpezlivosť s progresívnymi. To je job šéfa, či sa to volá pápež, riaditeľ a či predseda.

A ešte k tomu udávať tón iniciatívam:

navštevovať krajiny, podpisovať a korigovať encykliky, v reči manažérov expandovat a zároveň udržovať už existujúce štruktúrý, v reči pápeža povyhadzovať z Vatikánu skorumpovaných mafiánov a sexuálnych zvrhlíkov.

Nemá to jednoduché, taký pápežko. Fandím mu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je iba faloš, aby sa táto rímska cirkev zapáčila ľuďom a tak aby čo najviac ľudí stiahla na svoju stranu. Ľudia by mali sami čítať bibliu, aby sami vedeli rozoznať, čo je pravda a čo lož. Cirkev, ktorá v minulosti násilne utláčala a zabíjala iných odlišne veriacich v Ježiša Krista, nemá čisté a pravé úmysly náboženstva v súlade s učením evanjeliá. Keby vtedy sa moci nechopil iný pohanský kult, materiálne neposilnil vlády panovníkov a nevznikli by z toho armády, tak by táto rímska cirkev nestratila moc a naďalej by provozovala násile a utláčanie nevinných ľudí, nikdy sa nezmenila. Kult temna nie je jednotný, je rozdelený, navzájom súperia o moc a o počet stúpencov.
Rímsku cirkev mnohé skutky a znaky usvedčujú ako falošnú cirkev.
"Mt.24:5 - Lebo mnohí prijdú pod mojím menom a budú hovoriť: Ja som Kristus, a zvedú mnohých."
Predošlý pápež Benedikt XVI ten nápor faloše nevzládol a radšej sa stiahol do ústrania.

Ako alternatívu by som odporučil nejaký krešťanský zbor, sú na tom omnoho lepšie a je ich dosť po Slovensku.
https://www.google.sk/search?a...
https://youtu.be/4IQi8KRCf7I
https://youtu.be/4v_ADlOPsv0
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zborov a siekt je veľa,

ale Pán Ježiš založil len jednu Cirkev, tú, ktorá je postavená na Skale Petrovej.
S tým sa žiadny z množstva zborov a cirkví nemôže pochváliť, aj keď celé toto množstvo rôznych tiež-kresťanov má jedno spoločné: všetci bojujú proti pravej Cirkvi katolíckej. Veria rôzne, ale v tomto sú jednotní. Kto ich popudzuje bojovať proti svätej Cirkvi?
Máme prísľub od nášho Zakladateľa Pána Ježiša Krista: Cirkev postavenú na Skale Petrovej "brány pekelné nepremôžu".
To je dobrý kompas tak dnes ako aj v minulosti, keď tiež vznikali rôzne sekty. Kde sú dnes? Niet ich. Tak bude so sektami aj v budúcnosti. Niektoré nové sekty vzniknú, iné čo dnes existujú zaniknú. Katolícka Cirkev, stále prenasledovaná a ohováraná, pretrvá až do konca sveta.

Jestvuje kompas na rozlíšenie pravej Cirkvi: Ubi Petrus, ibi Ecclesia. Kde je Peter (pápež), tam je Cirkev.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opakujem: Rímsku cirkev mnohé skutky a znaky usvedčujú ako falošnú cirkev!!!
"Lk 6,43 Lebo nie je to dobrý strom, ktorý rodí zlé ovocie, ani nie je zlý strom, ktorý rodí dobré ovocie; "
Nikto teraz proti rímskej cirkvi nebojuje. To ona bojovala násilne a brutálne proti iným, ktorí sa rozhodli túto cirkev opustiť, pretože nechceli už nasledovať jej podvod a klamstvá a tak boli zavraždení. A pretože teraz moc fyzicky utláčať už nemá, tak používa iné spôsoby. Príkladom toho je arcibiskup Bezák, ničoho sa nedopustil, iba chcel do činnosti zapojiť viac pravdy, lásky a empatie. Pravda a láska sú najväčšie zákony. Je snaha nie-rímskych kresťanov zachrániť pred skazou stúpencov rímskej cirkvi širením slova pravdy viac podľa pravdy v evanjeliách. Uvedomenie a výnimočná viera apoštola Petra medzi ostatnými učenníkmi predstavuje tú skalu, ktorá nie je v rímskej cirkvi prítomná. Apoštol Peter bol rímanmi zavraždený a potom mnohí nasledovníci jeho a aj pána Ježiša boli prenasledovaní, utláčaní a vraždení cirkvou založenou rímanmi. A tá ranná cirkev založená apoštolmi a povzbudzovaná ich listami, bola rovnako rímskou cirkvou zničená. Preto v skutočnosti žiadná pravá cirkev na svete fyzicky neexistovala a ani teraz neexistuje. A preto som písal, že zbory sú na tom omnoho lepšie, ale žial tiež nie úplne. Žiadná cirkev a ani zbor na svete nemá spojenie s pravým Ježišom. Boh sa na to pozerá duchovne a preto pravá duchovná Cirkev stále existuje. A fyzicky existovať ešte len bude a jej stúpenci budú bohom vyberaní podľa ich čistého srdca a zdravého rozumu.
To, že rímska cirkev nie je pravá, ukazuje aj dôležitý fakt, že je materiálnym svetom podporovaná, ako ju sponzoruje štát. Pritom evanjeliá zreteľne ukazujú, že každý, kto sa bohu približuje, tým viac je svetom nenávidený. Stalo sa to pánovi Ježišovi a aj apoštolom. Kto sa znaží zaľubiť svetu, patrí svetu a tak nemôže patriť bohu. Kto miluje svet, nemôže milovať boha. Svetu vládne temný boh, mnohí ho nasledujú a mnohí si to neuvedomujú. A mnohí to robia uvedomele napríklad aj rímska cirkev skryto za oponou.

Niečo o tom som písal aj tu: http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pozrel som niektoré tvoje staré príspevky a chcel by som na ne reagovať, aby som ukázal, ako sú v rozpore s envanjeliami:

---
Naopak, pred Bohom máme v prvom rade zodpovednosť za svoje deti a za svet, ktorý tu po sebe zanecháme, aby to bol dobrý svet.
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
---
Kresťan v žiadnim prípade sa nemá starať o to, aby bol svet dobrý, to nie je v jeho moci. Svet patrí temnote, vládne mu knieža a tak jeho osud je už bohom určený. Kresťan sa ma iba starať o to, aby spoznával pravdu, pomáhal ľuďom ju poznať, zachovával si čisté srdce a zdravý rozum. snažil sa milovať, činil pokánie a aby odpúšťal druhým. Zachraňovať sa budú duše, nie svet, preto musia byť duše uzdravené a to musi učiniť človek sám.

---
Modlitba je rozhovor s Bohom. Nie hádzanie mincí do automatu, ktorý za peniaze splní naše želanie. Modlitba je rozhovor s Bohom. Môžeš Bohu povedať tak ako svojmu priateľovi alebo svojim rodičom rôzne veci, nie mu len nariaďovať, aby spĺňal tvoje priania.
http://www.sme.sk/diskusie/dpl...
---
Ak to tak je, tak prečo katolíci iba recitujú otče náš, zdravas mária, anjel boží a iné určené básničky? A prečo vôbec sa modlia k Márii, keď ona nemá žiadnú nebeskú právomoc a takto obchádzajú drzo pána Ježiša? A prečo potom je pápež volený ľudmi a skrz dym z komína oznamujú výsledok ako nejakí čarodejníci? Prečo sa nespýtajú priamo pána Ježiša, kto má byť pápež? Pretože meodpovedá? Tomu sa nedá čudovať, pred ním sa nedá nič ukryť, pozná pravdu o nich a tak sa od ních dištancuje, nie sú navzájom priatelia. Veria vôbec, že pán Ježiš žije? Často ho zobrazujú mŕtveho na križi, stále prripomínajú tú hroznú udalosť a to je neprijemné a drzé.

---
Vďaka kresťanstvu bol vybudovaný v Európe kvalitný život. V západnej Európe tento kvalitný život komunisti nezlikvidovali.
http://bystrica.sme.sk/diskusi...
---
V božích očiach znamená kvalitný život úplne niečo iné. Nie je to materiálny život v bohatstve a v kráse sveta. Ale je to život s dobrým charakterom človeka, s láskou medzi ľuďmi a pri skromnosti. Rímska cirkev prinášala v minulosti utrpenie cez inkvizíciu a ničenie domovov. Napádala islam a moslími sa za to bránili útokom. V Európe pálila kníhy používané na učenie a dokonca zakazovala bibliu súkromne vlastniť a vykonávať samoštúdium. Tým Európu vrhla do temného stredoveku. Šírila nenávisť a smrť. Robí to aj teraz, ale tak, aby sa to nedalo poznať. Obrovská masa ľudí na námesti vo Vatikáne vôbec netuší, čo cirkev pácha v pozadí. Uctievajú človeka pápeža viac ako pána Ježiša alebo boha. Sú ako manipulované stádo dobytka vedené na porážku, je mi to lúto.

Všetci stúpenci rímskej cirkvi včetne teba sú oklamaní, podvedení a vedení ku skáze, ak sa nezmenia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bohužiaľ

tento sympatický pápež asi nič nezmôže.
Pápež pôsobí ako logo, reklama smerom k PR ale nič viac. Moc majú v rukách iní.
Prípad "Bezák" jasne ukázal, že vo Vatikáne nevládne pápež ale aparát.
Aký to paradox !
Cirkvi sa stalo to isté, čo sa prihodilo ich úhlavným ideologickým odporcom boľševikom. Absolútnu moc nezískali Lenin ani Trockij ale udlávil ich stranícky aparát, ktorý intrigánsky riadil Stalin..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď správne postupovali

Pápež Benedikt aj Pápež František postupovali v prípade Bezák správne. Médiá im obidvom nevedia zabudnúť, že nezverejnili dôvod Bezákovho odvolania z arcibiskupského postu v Trnave. Nebola to ich povinnosť.
Bezák tiež poodvolával veľa kňazov aj dekanov a dôvody nezverejnil. Nebola to jeho povinnosť. Ale to už médiá nemrzí.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Café Európa: Kto vyčistí špinavý vzduch na Slovensku? 2 934
 2. Martin Droppa: Mať rád Slovensko? A prečo? 2 807
 3. Dominika Dongova: "Pán pravý" mi skomplikoval život 2 582
 4. Miroslav Tokarčík: Nenecháme sa zastrašiť! 2 313
 5. Liga za ľudské práva: Západ už na utečencov rezignoval 2 091
 6. Jasmina Stauder: Ulmovci: Rodina, ktorá zaplatila za pomoc Židom životmi 2 087
 7. Tomáš Kubuš: Kazachstan 2018 (foto) 1 597
 8. Blanka Ulaherová: Spiatočné letenky Budapešť - Baku za 80 eur ... (Azerbajdžan 2018 1/3) 1 244
 9. Transparency International Slovensko: Ako aj bez peňazí zlepšiť naše zdravotníctvo 1 185
 10. Čo je nové na sme.sk: Tieto zaujímavosti o zvieratách okolo nás mnohých prekvapia 1 134

Rebríčky článkov


 1. Fero Sklenár: No Point to Worry about... 2018.06.22.
 2. Linda Majerská: Nedeľný výlet
 3. Michal Nagy: Miss folkloristka - asi pekná akcia.
 4. Ľuboš Dobrota: Osud rozdal kruté karty pre Doktora Jesenia aj pre kata Jána Mydlářa.
 5. Fero Sklenár: No Point to Worry about... 2018.06.21.
 6. Ľuboš Dobrota: Celý svet nosí zlatokopecké nohavice.
 7. Ľuboš Dobrota: Geniálny husársky kúsok plk. Jozefa Šnejdárka zachránil Banskú Bystricu.
 8. Radoslav Blaško: 5 dôvodov, prečo si kúpiť permanentku na baranov
 9. Alexandra Borovanova: Opravujem splachovace Znacka: Len v dobrych restauraciach
 10. Peter Ďuroška: Rodinkovo - rodiny rodinám

 1. Argentína podľahla Chorvátsku a hrozí jej koniec na šampionáte
 2. Porucha trakčného vedenia paralyzovala vlakovú dopravu v Trenčíne
 3. Richter chce viac kontrolovať eseročky. Odborníci hovoria o šikane
 4. Penta, Rusko alebo Technopol. Kočner využíva zmenky často, v minulosti to riešila aj SIS
 5. Toto už neprejde ani Kočnerovi
 6. Dnes nám hrozia búrky a krupobitie. Cez víkend príde poriadne ochladenie
 7. Fatálna chyba brankára, Messi sa chytal za hlavu. Najlepšie momentky
 8. Rusko mal dobrú náladu, zadržali ho policati
 9. Za peniaze v núdzi v cudzine si banky účtujú vysoké poplatky
 10. Pod Strečnom sa bude jazdiť v dvoch pruhoch

 1. Brutálny tanec predviedol na ulici opitý starček!
 2. Úrady práce sú peklo
 3. VIDEO -Mariana Kočnera zatkla polícia! Sú za tým fiktívne pôžičky pre Markízu :: Ammado
 4. Karol Galek: Ako Fico zarobil a aj minul 6 miliárd vlastnou hlavou
 5. Protestujúci farmári sú v Bratislave, ľudia ich vítali potleskom
 6. Komentár Daga Daniša: Prečo arabskí šejkovia milujú Kaliňáka
 7. Športový exredaktor RTVS: Rezník mi opakovane klamal do očí, nedá sa mu veriť ani slovo
 8. Zločinci si tu fungujú ako v supermarkete
 9. Na Bratislavu tiahnu farmári zo Slovenska, vystúpia na pochode za Slušné Slovensko
 10. Kauza Cervanová: Viera sa ich strašne bála

Už ste čítali?