Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Polarizácia slovenskej spoločnosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

.

Nenazyvas a nechces nazyvat Slovensko domovinou, aj ked si tam prezil skoro cely zivot,lebo tam ziju vacsinou xenofobi s nekritickym myslenim. Ktoru zem zaslubenu povazujes za svoju domovinu, ked smiem vediet ? Milan Stefanik, Stur, Hlinka, Holly sa za tu domovinu bili aj ked tam zili vacsinou nevzdelani, poddani a zaostali polnohospodari- vzdy to bola ich domovina.
 
Hodnoť

Pohádal si sa so spolužiakom kvôli

neoverenému článku a on, keď mu došli argumenty, na teba vytiahol tvoje osobné veci.
Prišlo ti to choré, tak si napísal blog, kde čítam, "väčšinový tábor je xenofóbny" a podobné "vyargumentované"
tvrdenia z tvojej strany. Veľký rozdiel medzi tebou a tvojim spolužiakom nevidím. Nesnaž sa za každú cenu polarizovať a stavať sa do pozície "menšiny", ktorej "väčšina" nerozumie, uvidíš, že sa ti bude lepšie žiť.
"Tento text je psychohygienického charakteru".
 

 

Ak ma niekto pochybnosti o znasilnovani vo Svedsku, moze si najst alternativne (doveryhodne) zdroje informacii. Ak sa chcel autor blogu hadat s kamaratom, mal tym tiez zacat. Nechce sa mi hladat linky, ale kedysi som cital analyzu, ze:
-pocet znasilneni vo Svedsku rastie, za posledne desatrocia niekolkonosobne
-statistiky su trochu zlozitejsie na analyzu, lebo ide aj o to, kolko znasilneni sa ohlasi (jeden vyskum hovori o 11% pripadov)
-v niektorych krajinach sa nahlasuje este menej pripadov, takze je otazne, ci Svedsko patri k najnebezpecnejsim krajinam sveta v tejto oblasti (v rebrickoch su velmi vysoko, v top 5 celosvetovo)
-na druhej strane, "svedske" znasilnenia v moslimskej komunite su pravdepodobne nadpriemerne frekventovane a podpriemerne nahlasovane.

Cize, kamarat mal asi relativne velky kus pravdy, hoci aj z nedoveryhodneho zdroja.

Na druhej strane, co je doveryhodny zdroj? Noviny, ktore ponukaju koncentrovanu pro-imigracnu propagandu?
 
Hodnoť

 

Poprosim sa vyjadrovat k diskusiam v krajine v ktorej platite dane. Ze nechceme, aby sa z nasej krajine stala moslimska zumpa, je vecou obcanov Slovenska, ktori tu platia dane. Ze sa Vam nepaci, ze sa burime proti diktatu Bruselu je Vas nazor, ale radsej sa vyjadrujte k problemom Vasej sucasnej domoviny, lebo Vas nazor je pre nas, co nechceme, aby nam privrzenci pedofila hovorili co mame robit, nepodstatny.
 
Hodnoť

hmm...so spoluziakom

ste neboli nikdy nejaki extra kamarati, ale medzi priatelmi na facebooku ho mas...slovensko nie je tvoja domovina, lebo...asi to bude unavou, nejak som tvoj blog a teba vobec nepochopila..
 
Hodnoť

Hm,

neviem, či autora niektorí s prispievateľov nepochopili, ale skôr mi príde, že ho nechceli pochopiť. Stotožňujem sa s ním, že spoločnosť je naozaj nebezpečne polarizovaná a to prakticky od čias mečiarizmu, len menia sa témy. Je zlé, keď naše správanie prechádza do osobnej roviny, narúša kolegialitu, priateľstvá, dokonca rodinné vzťahy a zvyšuje sa agresivita. Autor žije v inom prostredí a práve preto má väčší odstup od nášho, pre neho až nepochopiteľného správania a určite má právo na svoj pohľad na našu spoločnosť. On vôbec nikomu nenúti svoj názor, no nechápe, prečo za jeho názor je vystavený útoku..
 

bolo by rozumne

keby si nasiel doveryhodnejsie zdroje ako napr medzi cas bodka sk alebo konzervativny vyber alebo postoy
ale uz aj bezne media uvedu vselico pravdive napr taky Dag Danis
osporucam autorovi blogu aby si pohladal seriozne zdroje

mozno preto je taky kludny lebo je v zahranici teda sa ho to netyka, ale keby bol tu tak by priamo citil ohrozenie ktoreho sa boji vacsina slovakov
http://*****/slovensko-je-ohrozen e-nasilnym-vyvozom-islamskej-revolu cie-dokladuje-to-precizne-vypracova na-studia/
alebo
http://despiteborders.com/vyvo...
 

Áno,

všetci sme vystrašení, tiež čítam o rôznych zločinoch v súvislosti s imigrantami a nenecháva ma to chladným. Súhlasím s autorom, že bez uvedenia overiteľného zdroja môžu byť niektoré správy jemne povedané "prikrášlené", prípade aj úplne klamlivé, takže treba to brať trošku aj s rezervou. Autor býva v zahraničí, zrejme od nás západne, takže sa ho to týka dokonca viac ako nás, pokiaľ viem, u nás nemajú záujem zostať, pretože sme pre nich ekonomicky nezaujímaví.
 

Vysvetli mi, ako mám chápať,

(alebo ako chápeš ty), vyjadrenia autora v predposlednom odstavci článku. Popisuje v ňom nejakú
"väčšinu" bez toho, aby mi vysvetlil, akým výpočtom sa k tejto štatistike dopracoval. Jeho názor mu neberiem,
odmietam však byť súčasťou jeho umelého delenia na menšiny, či väčšiny, odporúčam mu, aby bol vždy sám sebou. Myslím si, že, ako píšeš "je vystavený útoku" práve preto, že sa správa podobne ako ten, ktorý naňho "útočí".
 

No,

autor sa v tomto odstavci vyjadril podľa mňa dosť neurčito, nevieme, koľko spolužiakov oslovil a s koľkými mal také nedorozumenia, takže to nemá žiadnu výpovednú hodnotu. No zrejme narážal na to, že máva takú skúsenosť dosť často, o čom vypovedajú vo všeobecnosti aj skúsenosti na blogoch a že to nie je zanedbateľná množina...
 

 

Súhlasím s tebou a ako vidno trafené husi zagágali ako prvé. Niektorí občania tohto štátu sa veľmi ľahko manipulovateľná skupina (preto je tu napr. možné, aby bol premiérom Fico) stačí im nejaká neoverená informácia typu JPP a už sa majú nad čím rozčulovať. Nie som v tábore, ktorý s otvorenou náručou víta utečencov, ale tie ostré názory na ich adresu sa mi priečia. Tak ako tu niektorí predo mnou píšu, že nehádž nás všetkých do jedného vreca, tak by sa mali aj oni zamyslieť nad tým, či tak isto je treba všetkých migrantov hádzať do toho istého vreca.
 

racianus

Ale prečo si zastal pri Mečiarovi?

Polarizácia spoločnosti bola v histórii vždy, ibaže tú súčasnú považujeme bohvie prečo za tú najväčšiu, najhrozivejšiu, najnebezpečnejšiu, najdramatickejšiu, najdivšiu......

Takže poďme hlbšie do histórie:
koniec 20. storočia: občania kontra komunisti
1968: občania kontra pozývatelia vojsk ( Biľakovci, štbáci, boľševici.....)
50-te roky: komunisti kontra boháči, majitelia, veriaci, kulaci, kontra celý národ ( počas meny peňazí )
II.sv. vojna: partizáni, povstalci, demokrati, komunisti a evangelíci kontra nacionalisti, hlinkovci, katolíci, antisemiti a fašisti
I. ČSR: katolíci kontra evangelíci
I.sv. vojna: občania kontra maďari (rabovanie po vojne)
1848: revolúcia ( Košút ) kontra kontrarevolúcia ( Štúrovci )
.
.
.
Slovania kontra Skýti a Kelti
.
Ľudia kontra neandrtálci
atď, atď...
 

Hm,

prečo som zostal pri Mečiarovi je odpoveď jednoduchá. Totalitný režim s pred 89-teho nepovažujem za vhodné obdobie, ktoré by som hodnotil z hľadiska polarizácie, pretože tam nie je čo hodnotiť. Bola to diktatúra, kde sa hovorilo jedno v súkromí a druhé na verejnosti, nedajbože, aby si to niekto poplietol. Koncom 60-tych rokoch bol náznak akéhosi oteplenia v rámci daného režimu, paradoxne z rad komančov, čo sovieti nemohli predýchať a tak tomu, ako inak, násilne zabránili. S pred 50-tych rokoch to nehodnotím tiež, pretože som vtedy nežil a nerád sa vyjadrujem k udalostiam, ktoré som na vlastnej koži nezažil a historik nie som...Takže preto...
 

bedabeda

Nuž neviem či si ma pochopil. Polarizácia spoločnosti jednoducho stále je, nie je ani dobrá ani zlá!
Je signifikantné, že spravidla sa spoločnosť rozdelí na 2 zhruba rovnocenné polovice.Je to noc a deň, dobré a zlé, Jing a Jang.....

Pozitívne je to, že napriek všetkému nakoniec celkovo vyhrá tá "lepšia" časť spoločnosti a ľudstvo síce pomaly, kľukato, tackavo, neefektívne napreduje správnym smerom ( hoci sa to určite mnohým mladým nadšencom nezdá :-D )!

Osobne som mal po roku 1993 najväčší strach, že sa spoločnosť "zjednotí", že sa vysporiada po mečiarovsky z menšinami, že budem všetci povinní prisahať vernosť republike, že budeme povinne milovať slovenskú vlasť, že budeme dokazovať čistotu slovenskej krvi..........Našťastie nestalo sa tak. A spoločnosť sa našťastie rozdelila a "nepriatelia svojstojnej slovenskej štátnosti" vyhrali!!!
 

No,

ja si to nemyslím. Samozrejme každý z nás je individualita a nemôžeme mať každý úplne rovnaký názor, ale o to tu nejde. Pozri sa na západné krajiny. Kto z bežných, normálnych ľudí, ktorí sa neživia politikou sa o ňu a politikov zaujíma. Takmer nikto, každý sa zaujíma o rodinu, koníčky a kde sa zabaviť. Niekde som počul dosť priliehavý výrok. "Politici sú ako telesné orgány, najlepšie fungujú, keď o nich nevieš." Preto si myslím, že sa všeobecne prehnane zaujímame o politiku a najskôr to pramení zo stagnujúcej životnej úrovni, obrovskom amaterizme samotných politikov a ešte väčšej, všadeprítomnej korupcie. Preto vybičovaná nevraživosť v oboch táborov je niečo, čo nie je normálne a je zlé, keď naše správanie prechádza do osobnej roviny, narúša kolegialitu, priateľstvá, dokonca rodinné vzťahy...
 
Hodnoť

Staci si dat

meno Elin Krantz do vyhladavaca a hned je kopec informacii vratane obrazkov o tom pripade. Podobnych pripadov je kopec, len kvoli politickej korektnosti liberalno extremisticke media o nich neinformuju.

Len treba citat aj ine ako "mienkotvorne" media.
 
Hodnoť

že kritické myslenie....

autor nie je šťastný, že slovensko je polarizované a že "väčšina" je xenofóbna. Mala by sa tá "väčšina" ukludniť, kriticky zamyslieť a pochopiť, že vlastne nič nehrozí. Ja mám takýto návrh, čo keby sa tá kľudná "menšina" stala xenofóbnou, Slovensko by sa stalo jednotné a nepolarizované a autor by mohol byť šťastný.....či?
 
Hodnoť

Čo ste pipi?

Najprv k autorovi. Autor si zrejme neuvedomuje že rozdiely medzi ľuďmi sa budú len prehlbovať. Hoc si niektorí spolu rozumejú keď majú 15 rokov to ešte neznamená že si budú mať čo povedať keď budú mať 40. Rôzne skúsenosti, vzdelanie, životné situácie formujú osobnosti. Je teda celkom logické že po určitom čase sa dvaja ľudia formujú iným smerom. Chápem jeho frustráciu zo slovenskej spoločnosti, ale to že sa naša spoločnosť nachádza v stave v akom sa nachádza je len následkom nedostatočného vzdelania (a tým nemám na mysli len školský systém).

K diskusii.
Už len táto diskusia je 100%-ným dôkazom toho čo mal autor na mysli - polarizácie spoločnosti. Nechápem prečo tu vyťahujete znásilnenia. Daný prípad znásilnenia bol len príklad. Kritika smerovala na nedostatok kritického myslenia a vyvodzovanie postoj na základe nepodložených faktov. On predsa nespochybňoval že sa znásilňuje aj vo švédsku, spochybňoval zdroje. A kto to nedokáže odlíšiť tak má problém chápať písaný text (čo je bohužiaľ v tejto krajine dosť častý nedostatok). Ak niekto z vás čerpá svoje poznatky z "alternatívnych zdrojov" tak asi nemá dostatočne vyvinuté kritické myslenie - to je presne to, čo mal autor na mysli. Za skutočne alternatívny zdroj sa predsa nedá považovať anonymný článok bez referencií z nejakého pochybného portálu (kde sú hneď vedľa imigrantov únosy ufom, ilumináti, chemtrails a podobne...).

A k samotným zločinom vo švédsku. Ak už se pri tom. Všetky štatistiky ktoré som ja videl hovorili o sexuálnych útokoch, nie o znásilnení, čo je obrovský rozdiel. Ak aj sú o znásilnení, neznamená že vo švédsku sú rovnaké kritériá na pojem znásilnenie ako v iraku, a teda ak vo švédsku je za znásilnenie považovaný každý sexuálny útok, a v iraku znásilnenie manželky nie je zločin, tak je jasné že tá štatistika je trošku krivá.

Podľa tých istých štatistík ktorými sa tu oháňajú ľudia má švédsko viac než 10x toľko násilných útokov ako salvador, 20x viac ako slovensko. Vážne si tu niekto myslí, že je švédsko 10x nebezpečnejšia krajina ako salvador a 20x nebezpečnejšia ako slovensko (v násilných útokoch)? Nemôže to byť tým že vo švédsku chytenie za zadok, či obtieranie v autobuse berú ako sexuálny útok, zatiaľ čo na slovensku to ženy ignorujú, lebo keby to nahlasovali, nemali by kedy ani spať? Nemôže to byť tým že vo švédsku keď niekto dostane facku, alebo ho len štuchnú s tým ide na políciu, zatiaľ čo na slovensku alebo v salvadore na to zabudne do 30tich sekúnd?
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

1. diskusia cez FB zvykne byt skratkovita a emotivna a ako niekto odpoveda na niekolko reakci alebo vlaken, tak sa v nich moze aj stracat, pricom jeho "naladu" moze vybicovat nieco uplne ine

2. verejne spochybnenie (pred forom priatelov) zdroja informacii moze byt citliva zalezitost pre toho, kto zdroj uvadza a verejne priznanie chyby je bolestive - ja to preto zvyknem (s vynimkou "prominentnych blogerov alebo komentatorov, kde chybne uvedeny zdroj moze mat sirsie nasledky) riesit cez osobne spravy

3. niekedy je lepsie utok predychat a s kludom napisat osobnu reakciu cez spravu - takto sa da vela veci uhladit

4. problem s citaciou zdrojov vznika prave tym, ze dnesne akceptovane zdroje (standardne denniky ci tyzdeniky) kontroverzne informacie moc nezdielaju. Prave preto, lebo ich overenie je narocne (v tom sa zhodujem s PanBanan) - aj statistiky je potrebne vidiet v kontexte. Aj preto ludia siahaju po comkolvek inom. Pricom aj pochybny zdroj typu ***** obcas uvedie rozhovor s clovekom, ktory je odbornikom v istej oblasti (napr Pavel Kohout v ekonomii) a nie je rozumne spochybnit jeho tvrdenia len na zaklade zdroja, ktoremu poskytol rozhovor.

5. To, ze sa poznate z gymnazia a niekto ma vysoku skolu, sice nezarucuje, ze nebude mat obmedzeny pohlad, na druhu stranu plati, ze mnohi z nich stravili cast zivota za hranicami, mozu mat skusenosti, ktore si protirecia s pro-imigrantskou politikou a prave tie skusenosti mozu sposobovat osobnu frustraciu z toho, ze sa cast neprijemnych udajov zakryva (v mene nevyvolavania paniky) - lenze prave to jatri nedoveru a bicuje agresivne xenofobne reakcie. Clovek v hneve prehlasi aj to, ze by ich mali strielat...just. Lebo sam zazil, ze ani situacia na zapade nie je tak ruzova, ako ju pro-imigrantske clanky popisuju.

6. chyba nam statisticky podlozene a dobre spracovane zhodnotenie moznych pozitiv a negativ, vyhodnotenie rizik ale aj dobre zvladnutych pripadov riesenia imigracie v zapadnych statoch, kvalitne psychologicke zhodnotenie toho, co moze sposobit masa ludi uzatvorena v jednom priestore bez vizie a jasneho poznania toho, co ich caka, co budu musiet splnit a bez prislubu nejakej zmysluplnej cinnosti v realnom horizonte ale aj to, preco sa vlastne druha ci tretia generacia imigrantov obracia k radikalnemu islamu.

A aj vyhodotenie toho, co vlastne sposobuje vznik no-go zones a ako tomu predchadzat. Lebo ony existuju a ak budeme tvrdit, ze nie, tak sa aj vzdelani ludia priklonia na stranu agresivneho odporu.

Aby sme mohli imigrantov prijat, musime poznat rizika a aj to, ako ich minimalizovat, ako im predchadzat.

7. si si isty, ze toto "Ak žije v zahraničí, s domácimi sa nevie dorozumieť, nevie pochopiť ich mentalitu a táto frustrácia v ňom budí akési osvietenie, ktoré spočíva v tom, že ja som vlastne oveľa lepší ako oni. Za všetko podľa nich môžu oni." neplati pre imigrantov akehokolvek povodu? Preco to aplikujes len na Slovakov?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Votrel sa mi do života Marian Kotleba 3 837
 2. Peter Cmorej: Šesť spôsobov ako táto vláda okradla dôchodcov a mladé rodiny, o ktorých ste netušili 3 301
 3. Rastislav Čurma: Pelegrini ako neschopný manažér, ale o to lepší herec 2 976
 4. Peter Gregor: Buzerantské Slovensko 2 850
 5. Jozef Šátek: Čo je podozrivé z videonahrávky stretnutia D. Trnku a J. Počiatka? 2 251
 6. Michal Drábik: Ahoj Babi 2 122
 7. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Kotlebovci klamú o zrušenom proteste v Levoči, Slovenskí branci o napadnutí ich veliteľa 1 899
 8. Jozef Drahovský: Prišla mi sms od odz.skytoll, že mi končí diaľničná známka k 31.1.2020, ale 1 873
 9. Tibor Bindas: Máte auto? Tak podporte zaujímavý auto - nápad, ktorý radikálne zmení naše šikanovanie 1 625
 10. Adriana Karpinska: Medzi lovcami lebiek v Nagalande 1 349

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: V Peťerburgu
 2. Milan Lacúch: Relativita hodnôt ľudských
 3. Milan Koval: Pán Matovič, na slovíčko.
 4. Marián Pillár: Vláda Smeru, LSNS, SNS a Sme rodina - prečo?
 5. Jozef Rybár: /13./ Milí NEVOLIČI
 6. Jozef Rybár: /14./ Milí Nevoliči
 7. Rastislav Hrušovský: wu-chan
 8. Michal Kováč: Prečo je pre úspech dôležité nájsť a nasledovať svoju víziu ?
 9. Simona Mačorová: Orálny sex, ako umenie zbožňovať mužov.
 10. František Stručka: Prestať kradnúť je fajn. No iba to nestačí

 1. Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu
 2. Znalci potvrdili antedatovanie zmeniek a chyby pri účtovaní (minúta po minúte)
 3. Košičanku hospitalizovali, prišla z problémovej oblasti v Číne
 4. Pre súboj s Kočnerom mu zaistili luxusný športiak. Späť ho má po rokoch
 5. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul pri páde vrtuľníka, na palube bola aj jeho dcéra
 6. Kotleba in, Kiska von
 7. NBS ohlásila hromadné prepúšťanie, ohrozené sú desiatky ľudí
 8. Čínsky Černobyľ. Úrady o víruse klamali, teraz ich kritizujú
 9. Kam to ľudí ťahá? Desať obcí, ktorým pribudlo najviac obyvateľov
 10. Vlhovej opäť tesne ušlo pódium, v super-G triumfovala Shiffrinová

 1. Nový Smer je horší, ako ten starý: Pellegrini, premiér SAD Zvolen
 2. Exkluzívne zábery vily smeráka Počiatka
 3. B.Kačáni: Rodina to riadne prepískla
 4. Obvinenie Trnku zrušili: Obvinenie Kisku trvá ako súčasť volebnej kampane Smeru
 5. Čaputová si navliekla volebné tričko PS, poškodila Kisku a nahrala na smeč Ficovi
 6. O autobusoch a Pellegriniho kamarátoch vo Zvolene
 7. Na trestnej lavici sedí Kočner, hráč 2.ligy... a 1.liga nehrala?
 8. Komentár Daga Daniša: Prezidentka vstúpila do kampane. Úderom na Kisku
 9. Dividendy oligarchu Brhela: Dostal viac ako Vianočný príspevok pre všetkých dôchodcov
 10. Kiska: Existuje Os zla z minulosti, tvoria ju Kočner, Bödör, Gašpar, Kaliňák, Fico

Už ste čítali?