Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Naša opozícia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak tak

v civilizovaných krajinách ľudia volia tak, že najprv vyškrtajú to najhoršie, a povedia si že z toho zbytku je to už skoro jedno, a zväčša tam ostane len jedna väčšia partaj... ale aspoň tam idú a hodia to niekomu aby nevyhral ten najhorší - nuž a my sme sa ešte mentálne neprehupli cez tento prvý level

v takej Británii nemajú problém keď vládnuca strana sklame, hodiť to miesto Labouristom nabudúce Toryovcom, alebo liberálom (a naopak), proste to neberú ako ovce čakajúce na tlčhubného mesiáša ktorý ich potom podreže, ale neváhajú vytrestať toho koho volili predtým, takže žiadna strana si nemôže byť istá tupovoličom v takej miere ako v našom oligarchistane

Samozrejme si uvedomujú že to ideálny systém nie je ani nikdy nebude, ale ide práve o tú zmenu, o to že všetci musia byť v strehu a nikto si nemôže byť mocou istý.

Nemusíme ani dodávať akú úlohu pri tom hrá nezávislosť súdov/prokuratúry/polície a sila médií a verejnej mienky vôbec (a nebojte sa, opentanie smetí nie je nič výnimočné, aj oni majú svojho Murdocha).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj áno, aj nie

Kedysi bol Národný front a 99,9 volilo KSČ. Teraz je tu strán ako maku a vraj sa nedá vybrať, hmmmmm.
Nuž ja strašne rád chodím kupovať k rakúskym susedom kokosový MOM jogurt, nechce sa mi hľadať prehlasované oné. Je fakt, že keď ho majú za bežnú cenu 0,65, tak kúpim menej, ale keď býva za tých 0,43, tak beriem aj dve plata. Inak mám rád aj straciatellu a banánový. A keď mi dôjdu, tak si kúpim jogurt tu v Petržalke, je ich hrúza smotanových aj nízkotučných, ovoných, čokoládových , no mrte.
Prečo píšem tieto somariny?
Nie je možné, aby mal každý občan možnosť voliť stranu podľa svojej 100 % predstavy. Je tu akási politická súťaž a kto chce, tak si vyberie niekoho, kto mu plus-mínus spĺňa jeho očakávania. A keď nespĺňa, má možnosť nevoliť, privrieť oči a dať hlas niekomu z ponuky, alebo má možnosť založiť si stranu a s programom podľa vlastného gusta voliť seba samého.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A zvykneš si kupovať aj skysnutý alebo

inak pokazený jogurt..? Aj keby si povedal áno, tak Ti nebudem veriť.
Sú ľudia, ktorí majú na svoj jogurt určité minimálne požiadavky, a ak ich nespĺňa, tak si ho jednoducho nekúpia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale no tak

Prečo by som kupoval skysnutý? Ak som sa v niektorej značke sklamal, tak si ju už nekúpim. A presne tak je to aj s politickými stranami. Sklamal som sa v SDKU, ktorých som kedysi volieval. Nesklamal som sa v tých, ktorým som nikdy svoj hlas nedal - KDH, SNS, SMK, lebo ma nemúže sklamať niekto, komu neverím.
V posledných rokoch z týchto dôvodov si vyberám nejaké mená, ktoré majú moju dôveru, aj keď sa nachádzajú na kandidátke iných strán.
A tak som dal hlas napríklad Osuskému či iným.
Príspevok bol o tom, že je tu akási situácia.
Veľa ľudí sa sťažuje, že tá či oná strana nespĺňa ich predstavy. Aj ja mám svoje a iste aj ty. Myslíš, že je tu prienik u nás dvoch? Možno, ale možno aj nie.
Ak by každý chcel mať možnosť voliť podľa svojej predstavy, tak by tých strán muselo byť zaregistrovaných niekoľko tisíc.
A priznajme si, že aj tých súčasných hádam 20 vrchovate stačí.
A najdôležitejšia je jedna vec.
V konečnom dôsledku má reálnu šancu na úspešný volebný výsledok len nejakých 7-8 strán či hnutí. To je realita.
A tak je jediná reálna možnosť jedine dať hlas niekomu, kde neprepadne.
Alebo nevoliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak, žiadna politická strana nemôže vytvoriť program, ktroý na 100% sadne tomu či onomu voličovi, napriek tomu si myslím, že je možné si vybrať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Boľševik v nás vychoval syndrom vodcov, teda vedúcej úlohy strany v spoločnosti a ako environmentalista viem, že rôznorodosť a nie len druhová pestrosť rastlín na lúke, ale aj názorová rozdielnosť, ktorá posilňuje vnútornú energiu či ekosystému alebo ľudského spoločenstva. Takže nie žiaden nový vodca nás spasí, ale vnútorná pestrosť a rôznorodosť aj v názoroch, či riešení, ktorá sa vleje do ucelenej stabilnej koncepcii rozvoja. Čim viac strán bude v parlamente, tým je šanca pre menšiu uletenosť a návrat diktátorstva. Takže poraďte svojím známym, aby volili pestrosť a rôznosrodosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ono ta pestrost a roznorodost prave v tom politickom antispektre chyba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rôzne názvy strán ešte neznamená

rôznorodosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi dobre napísané

Bolo by treba ešte dodať, ako sa niektorých médiách vyrábajú preferencie pre SNS. Pán Danko sa vyjadruje skoro ku všetkému. Aj k tomu, čo bolo na púti v Šaštíne. Len nepovedal, ako sa kazateľ vyjadril k zlej situácii na Slovensku, za ktorú je zodpovedná aj strana pána Danka.
Ján Figeľ bol vcelku dobre ocharakterizovaný. Kňaz z neho by mohol byť. Len či by bol z neho dobrý kňaz, mnohí pochybujú. Ján F. si svojich osem percent v najbližších voľbách pravdepodobne ubráni. Jeho nevedomí voliči ho zvolia tak či tak. A keď dostane pár hlasov navyše , bude to považovať za veľký úspech. Tých pár hlasov navyše mu pravdepodobne prinesie pán Hlina, keď dovtedy nepríde na to, do akého hnutia a k akým neschopným a na svoj prospech mysliacich politikom sa pridal.
"Pravica by sa mala dohodnúť a zjednotiť sa" . Len také zjednotenie a dohodu by museli prijať aj voliči. A voliči u nás ešte nie sú tak "politicky vyspelí", aby to akceptovali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja si myslím, že sa z dnešných opozičných strán vybrať dá. Treba voliť tú najsilnejšiu, aby si pán Fico zbalil kufrík a konečne sa odtiaľto pobral kadeľahšie.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME