Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Majsterky sveta, o ktorých svet nepíše (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž, rehoľné sestry to majú ľahšie.Ich deti nebudú kaliky a nezomrú, ženích sa im nezmení :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty to máš ešte ľahšie

Tvoja dutina nad krkom nikdy nebude bolieť, zaťažovať telo.....
Sestra ďakujem. Na Slovensku nastal najvyšší čas vyjsť, na začiatok aspoň cez takéto články spoza múrov kláštorov do spoločnosti a ukázať že patríte, patríme... do nej. Do reálneho života. Nastaviť zrkadlo spoločnosti (aj sebe) a kadejakým prázdnym Milanom 1,2, 3,4,5,......... dokázať že cynizmus a hlúposť tu nutne nemusí mať prevahu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hochštetno,

vonkoncom nejde o to,aby sestry z kláštorov "do ulíc" - myslím,že ani autorka týmto komplexom netrpí. Jej krásny text má ľudsky závažné posolstvo, nie ambíciu sväto moralizovať. Diskutér Milan1 mal potrebu rypnúť si do veriaceho človeka, ku textu sa teda nevyjadril...No vlastne - v diskusiách pod blogmi sa to stáva často.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:)
Evidentne si nepochopil ironiu, pretože výrok, že manželstvo je najťažšia rehoľa, mníškam sa totižto ženích nezmení pochadza prave od - rehoĺnej sestry. Tá si uvedomila ten paradox, že rehoľa je vlastne realny život vydatých žien s deťmi v dnešnej dobe. Cynické ? Hlúpe ?
No a čo sa týka zapojenia radových sestier v dnešnej dobe - som to prave ja, ktorý vyzdvihoval a poukazoval na príklad radovej sestry Terezie Krausovej, ako bývalej riaditeĺky decaku v BA, dnes komunitnej socialnej pracovníčky v romskej Lomničke. Len tá aj ako riaditeĺka decaku chapala rodiny, zakladala profi rodiny , hoci nemusela a vyslovila sa kriticky aj na adresu Usmevu ako dar, ktorý viedol prokresťanský Jozef Mikloško ml. a tá vyčitka bola konkretna.
"Áno, najmä s Návratom bola spolupráca vynikajúca. Zdalo sa nám, že mnohé iné sa orientujú na „zabetónovanie“ ústavnej starostlivosti. Nemohla som ísť ani na jeden koncert Úsmev ako dar, lebo prezentovať, akí sme úžasní, čo všetko deťom dáme, pričom podstata uniká, to teda nie."
http://www.navrat.sk/?lang=SK&...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale myslím si, že Peťo by tiež zobral tento blog s veľkým rešpektom
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME