Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa slušne zbaviť návštevy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

dobrý deň

zbaviť sa ploštíc je veľmi ťažké, treba k tomu špecializovanú firmu, osobne si myslím, že ani ten najdrahší voľne dostupný prípravok nie je účinný. A veľmi dôležité je zbaviť sa nájomníkov v celom dome, tento chrobáčik putuje bez problémov z poschodia na poschodie. Želám veľa šťastia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ploštice sa nedajú vyhubiť iba čistením a vyhodením nábytku. Ploštice sú schopné prežiť veľmi dlhú dobu v spárach, v elektroinštalácii atď. Je preto nutné celý byt chemicky ošetriť špecializovanou firmou. problém môže byť aj, ak ploštice sú aj v susedných bytoch, ideálne je ak na rovinu v dome povedia všetci , ktorí majú rovnaký problém a chémia sa použije vo všetkých zamorených bytoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kamarátka, ináč až úzkostlivo čistotná, si ich priniesla z jednej chalupy, ktorú si prenajali na zimnú dovolenku. Poštípaný bol len jej syn, vraj si mysleli, že nejaký prebudený komár. Kým prišli na to, čo to je, ploštice sa zapelešili doma v ich detskej izbe, do iných miestností neprešli. Zaujímavé, že z návštev, ktoré občas v detskej izbe v tom čase prespávali, kým sa neprišlo na to, akých spolubývajúcich ešte majú, si ich odniesla iba kamarátkina svokra, nikto iný, ani ja. Na likvidáciu zavolali firmu, asi úspešne, lebo už rok nikto nie je poštípaný. Ja som po tejto príhode každý večer striehol s lampášom doma pri svojej posteli, či ich náhodou "nenachytám", ale naozaj som ich nezaujímal a netiahli za mnou. To bola jedna z mála chvíľ v živote, keď ma úprimne potešilo, že na mňa niekto-niečo z vysoka kašle.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

moja skúsenosť Londýna

Na začiatku svojho úplne prvého flatshare-u (v Londýne) som sa čudoval, prečo mám doštípané nohy. Pár dní som bol v tom, že komáre. Potom som na dlážke zbadal niečo drobné. Polapil som to do bezbepečnej nádobky a odložil pre odborníka. Odborník potvrdil, že sa jedná o plošticu.

Profesionálna firma postupuje takto:

http://www.mantispest.co.uk/Be...(2805099).htm

Odskúšané. Funguje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

STEP 1 - MECHANICAL

Our first form of attack against the bed bugs is the use of tapes. This will instantly kill and remove all life stages of the bed bugs, including the eggs.

STEP 2 - STEAM

Next we apply steam. Steam has an extremely fast knockdown effect which works instantly to decrease the number of bed bugs present in the property. This will also kill all life stages of the bugs and any eggs that can not be removed by tape.

STEP 3 - INSECTICIDE

We apply water-based, insecticidal sprays to all areas of the property that are affected by the bed bugs. All residents will need to vacate the property during the treatment and also for a further 4 hours following treatment (drying time).

We use two types of insecticides to control the bed bug infestation. These are some of the most effective insecticides available and provide not only an instant kill, but also stop bed bug egg development in its tracks and remains active for several weeks after application.

Although deadly to bed bugs themselves, once dry it is perfectly safe for adults, children and pets to re-enter the house.

The insecticides are professional use only and not available off the shelf. They are much stronger than the commercially available chemicals, this is why we can be confident in removing infestations with a single treatment.

STEP 4 - ORGANIC DUST

We also use an organic compound. This product kills the bed bugs by physical means, scratching the bed bugs' waxy cuticle and causing death by dessication (dehydration). Death occurs within hours, and once the Earth has been applied to the cracks and crevices of the room, it will last for many months and even years!

As long as it is kept dry and undisturbed, it will carry on working long term, giving you the peace of mind that you will never have to live with bed bugs again.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME