Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zem pre kamošov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem, či by sa Vám páčilo, keby ste boli potomok emograntov spred vojny a po praprarodičoch by ste tu na Slovensku vlastnili pekný kus pôdy o ktorom by ste nevedeli a dozvedeli by ste ste sa o svojom majetku 20-30 rokov po revolúcii, ale už by ste sa k nemu nedostali, lebo by Vám ho po 10-tich rokoch predali...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A navyše SPF ho nemá právo predať, nie je to ich majetok, to neznamená, že keď je vlastník neznámy, že neexistuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem či autor je lídrom SaS

pre otázky poľnohospodárstva. Ak áno,tak SaS by sa mala veľmi rýchlo popozerať po niekom skúsenejšom ! Na jednej strane má autor pravdu - máme tu veľa zákonov schválených iba "pre úzky okruh podnikateľov" - v ich záujme. A platí to aj pre pôdu. Povinnosť ponúknuť pôdu najprv domácemu a potom cezpoľnému podnikateľovi je práve "o tom". Ale riešiť neznámych vlastníkov systémom,že ak sa nestará - tak s prepáčením :"znárodniť" - aj keď by to bolo za účelom predaja novému majiteľovi je čistý komunizmus. Mimochodom - kto by tie peniaze s predaja nakoniec dostal ? Štát - ten ešte včera nebol vlastníkom a privlastnil si ju čisto komunistickým spôsobom..........
Aby bolo jasné - netvrdím ,že toto je jednoduchý problém. Ale riešiť ho "zoštátnením" je zrejme to najhoršie riešenie !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj dnes existuje niečo ako "vydržanie". Je to právo užívateľa po mnohých rokoch získať vec, o ktorú pôvodný majiteľ absolútne nejaví záujem.

Vždy sa dá to obdobie natiahnuť. Vždy sa dá v 21. storočí urobiť "národná kampaň za pravého vlastníka", vždy sa dajú sprístupniť informácie verejne a po dlhú dobu, vždy sa dajú zjednodušiť podmienky vysporiadania drobných dedičských podielov ... A potom k nejakému dlho dopredu známemu dátumu vyhlásiť akciu.

Nikto nechce nikomu konkrétnemu živému a aktívnemu nič znárodňovať. Ide tu o majetok "známych-neznámych" vlastníkov. Pardón, ale dokedy od vyhlásenia, že v Československu prebiehajú reštitúcie v roku 1990 máme čakať, kým sa niekto zdvihne zo zadku a uváži, že by si v roku 2015 eventuálne už mohol skontrolovať, či náhodou niečo nevlastní? Už je to 25 rokov, tak ešte 25?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME