Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hlboké tmavé oči na hraničnom priechode (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Smutné čítanie. Avšak ako ďalej s utečencami a migrantmi? Je nepochybné, že musíme pomôcť ľu´dom, ktorí skutočne potrebujú pomoc a utekajú pred vojnovými konfliktami.
V článku, ktorý je emotívny a útočí na city prostredníctvom utrpenia detí mi ale chýba jedno... kto a akí sú ľudia, ktorých článok opisuje? Sú to utečenci pred vojnou alebo economy migranti? Pokiaľ sú to utečenci pred vojnou, ako sa dostali na vnútorné hranice schengenu? Prečo nie sú v krajine v ktorej nie je vojna a je bližšie k ich domovu? Prečo títo ludia nepožiadali o azyl napríklad v Grécku, Taliansku? Grécko ani Taliansko nie je vo vojnovom stave. Odpoveď , ktorá je na túto otázku je neveselá: pokiaľ rodičia s malým baby nepožiadajú o azyl v grécku či Taliansku ale vystavujú svoje dieťa takémuto utrpeniu, nejde zrejme iba o utečencov pred vojnou či politickým útlakom. Blog namiesto návrhu riešení tejto situácie útočí na city poukazovaním na utrpenie malého dieťaťa. Riešenie je v dodržiavaní azylových zákonov, rozlišovaniu ekonomických migrantov - a vracaní ekonomických migrantov do krajiny odkiaľ prišli, tak ako to robí Austrália. Pokiaľ toto v EU sa robiť nebude, EU sa zmení na územie konfliktov a islam bude meniť Európu - k horšiemu.pretože väčšina migrantov sú moslimovia. Autor blogu namiesto návrhu riešenia ukazuje utrpenie dieťaťa a útočí na city. Autor neodpovedá na otázku, čo hľadali títo ludia na Maďarskej hranici s Rakúskom. prečo im nebolo dobré Grécko či Taliansko - pokiaľ utekajú z vojnovej oblasti... namiesto toho autor ukazuje utrpenie, ktoré dieťaťu zavinili jeho rodičia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re: bubinko2

Článkom nechceme nikoho vydierať. Bol to pre nášho kolegu, kňaza, veľmi silný emotívny zážitok. Na hranicu chodí viacmenej pravidelne pomáhať. Rozdáva jedlo, oblečenie. Stretol sa s mnohými osudmi ľudí.

Rodičia útekom dieťaťu zachránili život. Utečenecké tábory sú preplnené. Ak sú títo ľudia už tu, naša pomoc je na mieste.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavne je na mieste vas natlak na spicky EU aby boli vytvorene zberne miesta na periferii EU pre utecencov kde bude o nich postarane a kde budu migranti z Kosova,Pakistanu okamzite poslany prec. Je na mieste natlak aby poslali clenske staty EU do tychto vytvorenych oblasti lekarov,psychologov, vojakov a aby boli miliardy vyhodene na kvoty a podobne blbosti minute spravne. A hlavne je na mieste tlacit aby boli dodrziavane zakony a nie jedno bose dieta vystavene tomu chamtivostou rodica v mediach a blogoch prezentovane a ostatne politicky nekorektne spravy ukrivane. Ale vy idete vydierat ludi a nakladat kazdemu co ma iny nazor. A hlavne by mozno bolo dobre keby neziskovecky svoje financie komplet minuli na pomahanie a nie na plat pre svojich ludi. To by bolo asi zaujimave pozriet si financovanie a vyplatne pasky pseudoodbornikov a pomahacov. Mesiac dva dozadu by som sa mzno vyhlaseniami krotil ale toto co sa deje teraz je uz na mna moc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: hranostaj

Rozumieme Vášmu rozhorčeniu. Nikomu, kto mal iný názor nenakladáme. Kolega, salezián bol vo svojom voľnom čase pomôcť ľuďom v núdzi. To je všetko.

Každá neziskovka má výročné správy, kde si môžete pozrieť aj fin. správu. Ľudia v týchto organizáciách normálne pracujú a sú normálne platení. Dopad činností každej neziskovky si tiež môžete nájsť vo výročných správach, ak ich majú. Stačí poklikať weby.

Prajem Vám dobrý ponelok.

S úctou.

SAVIO o.z.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nulová výpovedná hodnota článku

Koľko bezpečných štátov a koľko hraníc prekročili kým sa dostali k nám. Pokiaľ by hľadali azyl už sú dávno v tábore a neponevierajú sa na hraniciach, nebola by im zima a je o nich ako tak postarané. Ak chcete vidieť hlboké tmavé oči. navštívte náš hospic alebo domov dôchodcov, či detskú onkológiu - viem, že momentálne sú imigranti "TRENDY" a na našich občanov, čo hľadajú pohladenie sa zvysoka se..e..... !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dalsi HLP (hlboky ludsky pribeh) a citove vydieranie. Pripajam clanok Ceskeho senatora Jirsu, ktory bol v Macedonsku :
http://budejovice.idnes.cz/mig...

Několik tisíc lidí denně. To, co lemuje migrační cestu, to není nepořádek, to je bordel. Migranti jsou přesycováni humanitární pomocí. Oni ji nejsou schopni spotřebovat. Jednou se vyspí ve spacáku a netáhnou se s ním. Protože na další zastávce dostanou jiný. Tak ho někam pohodí. Jsou tam tuny šatů, lahví, igelitů, jídla podél cesty.

Chapem, ze sa nas snazite citovo vydierat, ale 70% migrantov su muzi. Co s tymito? :
Migranti na Lesbose
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Migranti v Madarsku :
http://pamelageller.com/2015/0...
https://www.youtube.com/watch?...
Chorvatsko:
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
http://echo24.cz/a/iNBBy/my-ch...
Spanielsko:
http://www.liveleak.com/view?i...
Nemecko:
https://www.youtube.com/watch?...
http://www.liveleak.com/view?i...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Linka na zaujmavy clanok

"Paradoxy migrace: Osmiletý maďarský chlapec sbírá pro rodinu jídlo po uprchlících"

http://pravyprostor.cz/paradox...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A prečo im nedal vlastné? Jeho nohy už boli bosé?

A neponúkol vlastné bývanie, či koľkých máte ubytovaných v kláštoroch a farských priestoroch? Si ochotný sa so všetkými, čo tu prichádzajú, so všetkým podeliť aj za cenu, že ty budeš spať na zemi, nebudeš si mať čím prikúriť a budeš hladný?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re: v.vera

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale ja som sa opýtala konkrétne! Či boli jeho nohy bosé! Chcem konkrétnu odpoveď, či ste rozdali celý svoj majetok tým, čo tu prišli!

Prečo si presmeroval pozornosť na výzvu? Mňa nezaujímajú proklamácie, ale koľko ich konkrétne máte vo vlastných kláštoroch, rodinách a farnostiach?

Napríklad https://www2.uvo.gov.sk/evestn...;jsessionid=8D6D1FECB7305AE82B114E3 D0E9D519B
Aj naše deti majú hlboké smutné oči! Prečo sú dane presúvané do Afriky? Prečo nerobíte charitu z dobrovoľných zbierok?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: v.vera

Čiže podľa Vás mal kolega pomáhať nahý? To je Vaše želanie? Opäť rečníka otázka, nemusíte odpovedať. Asi by toho veľa nepomohol, však. Bolo ledva pár stupňov nad nulou.

Slovensko sa hlási k solidarite a preto zo svojho rozpočtu posiela humanitárnu, materiálnu pomoc do krajín, kde je potrebné. Rovnako financuje projekty, ktoré slúžia na rozvoj daných krajín. Tento rozvoj väčšinou realizujú neziskovky a ich ľudia.

Nemôžeme sa vyjadrovať za kroky saleziánskej provincie a koľko koho, kde ubytovala. Sme iný subjekt. Keď čísla budú známe určite sa ich dozviete. Saleziáni aj doma tj na Slovensku pracujú s rodinami, deťmi a mládežou.

Charitu robíme z dobrovoľných zbierok :) www.tehlicka.sk Budeme radi ak sa zapojíte v roku 2016.

Prajem Vám dobrý pondelok.

S úctou.

SAVIO o. z.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bol bosý? Netvrdím, že nahý, a ani to nie je moje želanie, ale podľa posolstva ak chce plášť, nechaj mu aj šaty, áno, mal ostať bez šiat, povedzme že mohol si ponechať bedrovú rúšku, v našich končinách spodné prádlo, a že bola zima, a? Kde je napísané, že musí pomáha veľa? Má rozdať svoj majetok...

Nedávno mi tu dvaja katolícki apologéti vysvetľovali, že siahnuť na cudzí majetok je zločin, a preto musí byť propagácia komunizmu postavená mimo zákon, tak ja sa samozrejme pýtam, keďže daň je konfiškácia z cudzej ceny práce, prečo podporujete tento druh zločinu? Je kolektivizácia majetku zločin alebo nie je?

https://www.crz.gov.sk/index.p...
https://www.crz.gov.sk/index.p...

PS Bolo by vhodné podpísať sa osobným alebo rehoľným menom, nech vieme, kto z vás práve odpovedá, ak sú peniaze neziskovej organizácie použité na platy, nie je možné hovoriť o dobrovoľníckej práci! Je to druh živnosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: v. vera

Verejná zbierka nie je zločin, riadi sa zákonom http://www.minv.sk/?verejne-zb... a povoľuje ju MV SR.

Kolega, Peter Jacko, SDB, predseda SAVIO o. z. išiel na hranice pomáhať vo svojom osobnom voľne.

Toto Vám odkazuje:
Ďakujem za každý váš komentár. Anonymita komentárov je vhodná na vyjadrenie svojho názoru z bezpečného odstupu. Ja som z tejto anonymity vystúpil, aby som sa podelil o svoju osobnú skúsenosť. Nič viac. Je to môj osobný pohľad na to, čo sa dialo okolo mňa a ako som to sám čítal. Ak sa to niekoho z vás dotklo, alebo vás to rozhorčilo, tak sa ospravedlňujem. Článkom nechcem vyjadrovať svoje osobné politické, či spoločenské názory. A to čo som tam zažil je čiste mojou osobnou skúsenosťou nad rámec toho, čo každodenne robím. Ďakujem za porozumenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak apelujete na ľudskosť, prečo sa správate ako anonymná inštitúcia? Máte problém uviesť v diskusii aspoň svoje krstné alebo rehoľné meno?

To neboli verejné zbierky, ale zmluvy o poskytnutí dotácií! Nakoľko chcete byť ako občianske združenie finančne zaangažovaní na migrantoch?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by Teba ziadali, aby si chodila bola bosa, mala by si plne pravo ziadat, aby Ti isli prikladom. Inak nie.
BTW bolo by vhodne, keby si sa aj Ty podpisala svojim menom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ pomáhate tým, ktorí to potrebujú, či už chorým alebo naozaj chudobným, je to dobré a máte moju úctu. V dnešnom svete treba pomoc, vedieť si odoprieť vlastné pre pomoc druhému.
Pokiaľ pôsobíte medzi saleziánmi, títo majú moj veľký obdiv, dnešná mládež namiesto internetu, alkoholu a prázdna ,organizáciu ako saleziáni naozaj potrebuje.
Neodpovedali ste mi ale na moju otázku.
Prečo rodičia toho dievčatka nepožiadali o azyl v bezpečnej krajine typu Grécko,Taliansko,Maďarsko?
prečo namiesto požiadania o azyl napríklad v Grécku sa vydali na zlú cestu cez viacero krajín a vystavili svoju malú dcéru utrpeniu?
Neodpovedali ste mi na túto otázku a obaja vieme prečo. Pretože odpoveď by bola: dotyční chceli ísť do Nemecka kvôli najštedrejšiemu sociálnemu systému a dávkam. V tomto prípade ale už opisovaní migranti sa menia na economy migrantov a vystaviť vlastnú dcéru utrpeniu kvôli možným dávkam v Nemecku je krajne nezodpovedné a hazardérstvo so zdravým vlastnej malej dcéry.
Viete čo je paradox? Do Austrálie pred časom sa hrnuli tiež migranti,ktorí nespadali pod politický alebo vojnový azyl, a nakoľko do Austrálie sa dá dostať iba loďou, ich cesty boli riskovanie so životom. Podobne ako momentálne v európe, aj do Austrálie väčšina migrantov boli moslimovia a Austrália začala mať s moslimami problémy.Tak veľké, až premiérka Austrálie musela verejne vyzvať moslimov, ktorí žiadali islam v Austrálii, aby dodržiavali austrálske zákony a rešpektovali austrálčanov. Austrália pod množiacimi sa problémami s týmito migrantmi sa rozhodla nekompromisne dodržiavať azylové zákony a každého migranta, ktorý príde do austrálie bez víz a s porušením migračných zákonov vracia lodou späť. Austrália tým zachránila mnoho životov migrantov, ktorí vystavovali svoj život riziku pri nebezpečnej ceste. Následne Austrália podrobuje migrantov azylovému procesu, a prijíma len tých, ktorí naozaj sú v ohrození života a splňajú podmienku politickému/vojnovému azylu. Plus, preverujú sa moslimskí migranti, ktorí hrozia radikalizáciou.
Čo sa deje momentálne v európe? Prichádzajú desaťtisíce a státisíce migrantov, ktorí porušujú vízové zákony, odmietajú požiadať o azyl v bezpečných krajinách typu Grécko,Taliansko a chcú sa dostať nasilu do Nemecka, Švédska,VB, krajín, ktoré majú najštedrejší sociálny systém. Sú to jednoducho ekonomický a nie vojnoví migranti.Ešte väčšie riziko sú obrovské množstvá nepreverených moslimov, ktorí sa valia do európy. Aké majú zmýšlanie, ukazuje napríklad migrant v Budapešti, ktorý do kamery ukazuje podrezanie hrdla:
https://www.youtube.com/watch?...

Ste si vedomý, že ak európa bude pokračovať v nezmyselnom prijímaní moslimských migrantov, že v budúcnosti práve Vaša organizácia Saleziáni, ako kresťanská mládež bude islamom a moslimami v európe atakovaná?
Moslimskí m igranti toto robia už teraz, v Rakúsku moslimský prisťahovalec zrezal drevený kríž v dedine, pretože "urážal jeho islamskú vieru" .
V Belgicku vznikla skupina sharia for Belgium, ktorá verejne sa vyhráža belgickým politikom a belgičanom.
Radikálnymi moslimami bolo zabitých už dosť ludí v európe.
Kresťanstvo je tolerantné náboženstvo, podobne budhizmus. Nie islam. Mohamed bol agresívny pedofil, ktorý nechal zabiť tých, ktorý nesúhlasili s ním. Mohamedov korán je preto násilné a invazívne učenie, s ktorým bojovať slovami a láskou ako to robí kresťanstvo sa nedá.Žiaľ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hadam to uz dlho nepotrva. Vo vcerajsich krajinskych volbach ziskala FPÖ 32% hlasov, co je na region s 38% obyvatelmi nerakuskeho povodu celkom dost.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: opdel

Uvidíme. Veríme, že riešenie sa nájdeme naprieč celou spoločnosťou t.j. EU
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nenájdete.

Pokiaľ sa razantne nepostavíte islamu a nedáte ho na roveň nacizmu,kam patrí svojimi zásadami a nedáte tým mladým chlapom hranice ako to spravila Austrália,bude po Saleziánoch v krátkom čase.Vážim si Vás,viacerých osobne poznám a pomôcť dieťaťu na hranici je naozak povinnosťou človeka nech si o jeho rodičoch myslím čokoľvek,ale ak teraz,na začiatku nestanovíme prísne pravidlá pre islam,budeme neskôr roniť krvavé slzy.Ani tak nie my ako naše deti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

desivé

- ešte dramatickejšie je, že mnoho z dievčatiek možno nie sú dcéry, ale "nevesty"...
- zodpovednosť rodiča na uteku- o dieťa musí byť postarane predovšetkým- až potom o seba... ako može mať rodič ponožky a dieťa nie...?
- ako sa može 2 ročné dieťa stratiť...?

sorry, ale normálnou reakciou rodiča je zostať v teple a bezpečí prvého utečeneckého tábora...
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Radovan Geci: Takto si tu míňame európske peniaze na nekvalitné cyklotrasy 271
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čo majú spoločné Penta, Lexov siskár, Kočner a Zsuzsová? 170
 3. Samuel Zubo: Dostali sme odpoveď z Ministerstva vnútra SR 139
 4. Július Kovács: Kočner je biely koník Smeru, krstný otec a je hodený cez palubu. 112
 5. Ján Šeďo: Diskusia mi nestačí k článku "Titulovaná predavačka". 57
 6. Marek Mačuha: Zrušenie ĽSNS - veľké divadlo 52
 7. Denis Herák: Západné Tatry - Orava dva dni na Bicykli 39
 8. Milan Removčík: Havránok nad Liptovskou Marou. 39
 9. Peter Visolajský: Bude naše zdravotníctvo závislé na PENTE ? 34
 10. Jarmila Halgasova: Dvojaká kvalita potravín - čo ministerka Matečná verejnosti nepriznala 25

Rebríčky článkov


 1. Jarmila Halgasova: Dvojaká kvalita potravín - čo ministerka Matečná verejnosti nepriznala
 2. Emília Mesarošová: Kto vlastne som? Som Európanka, Slovenka alebo oboje?
 3. Roland Ondrus: Kim Jong Un-Vladimír Putin
 4. Jozef Kovalík: O Tebe, o mne, o nás
 5. Ivan Adámek: K čomu by som prirovnal manželstvo?
 6. Monika KisBodnárová: Prichádzaš...
 7. František Cudziš: Neoficiálny harmonogram osláv 160. výročia narodenia A. Stodolu na Slovensku v r. 2019, I.
 8. Ondrej Tunega: K študentom sa pridajme
 9. Martin Žilinčík: Veľkonočné tradície
 10. František Cudziš: K výročiam zo života Aurela Stodolu, IV.

 1. Výbuchy v kostoloch a hoteloch na Srí Lanke si vyžiadali viac ako dvesto obetí (minúta po minúte)
 2. Sagan sa nedočkal triumfu ani na Amstel Gold Race, preteky nedokončil
 3. Ochrana Fica stojí desaťtisíce, no podľa Sakovej ju potrebuje
 4. Najbohatší muž Dánska prišiel počas útokov na Srí Lanke o tri deti
 5. Bašternákov byt ide do konkurzu, čo čaká Roberta Fica
 6. Vlastný gól mladého Slováka je v Amerike hitom internetu
 7. Vadala založil na Slovensku bunku mafie, vedel už pred rokmi Gašpar
 8. Višňovský: Domáci šampionát 2011? V tíme bola negatívna energia
 9. V Česku hrozí Lidlu pokuta za klobásy bez mäsa, na Slovensku ich nekontrolovali
 10. Bugárov paradox: Bez neho je to iba horšie (píše Samo Marec)

 1. Markéta Šichtařová: Už máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame
 2. Oveľa väčšou tragédiou ako zhorený Notre Dame sú útoky na kresťanské symboly
 3. ROZHOVOR: Katedrála v muslimské čtvrti...
 4. Loď zhltla výletníkov ako veľryba Jonáša
 5. Profesor Ivan Hričovský v historickom ovocnom sade v Brezne ponúkol cenné rady
 6. Názor Richarda Sulíka: Stará opozícia? Áno, to sme my
 7. „Moment Čaputová“ nebol prelud - komentare.sme.sk
 8. Týždeň v kocke Daga Daniša: Smer má nakročené do dôchodku
 9. Pán prezident Kiska, Vy vážne zápasíte o svet plný mieru?
 10. S Turčánym

Už ste čítali?