Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

EÚ aj pomoc utečencom by mali mať svoje hranice & Nie je pomoc ako pomoc (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

politicke mlyny melu pomaly, ale isto

merkel bojuje s vlastou frakciou. dlhorocny poslanec povedal, ze to, co sa dialo v utorok, este nikdy nezazil.

merkel polozila recnicku otazku: "alebo si tu niekto mysli, ze utecenci mozu byt na hranici vrateni?!" a nato viaceri poslanci spontanne zakricali: "ANO!" a nasledoval potlesk.

viac na: http://www.welt.de/politik/deu...

auf wiedersehen mu(f)tti !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemci

uz precitaju z humanistickeho opojenia ... Schäuble to povedal naozaj velmi vystizne - skoda len, ze takto
nerozmyslali hned od zaciatku ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uzernik prezidentom

...to je zasa vysledok volby mensieho zla, ked mnohi so zatatymi zubami volili radsej uzernika bez chrbtovej kosti ako precedu bez chrbtovej kosti....takze ako sme mali narcisa lovcu anakond ako mensie zlo, Ivana seatovica ako mensie zlo, no tak mame teraz tohto pana...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marcel, dohodli sme sa, že

na Tvoje články nebudem verejne reagovať, ale predsa (zaujíma ma názor diskusného fóra na moju reflexiu).

Podľa mňa má Tvoj článok prvok, ktorý pomáha subjektu a človeku, ktorý z nás časom môžu urobiť utečencov vo vlastnej krajine (teda z tej časti populácie, ktorá bola a občas je označovaná ako protislovenská).

A ďalej: prezident SR v podstate názorovo supluje tzv. opozíciu, ktorá je v totálnom marazme a ktorá sa snaží - po vzore Smeru - SD - kopírovať nálady obyvateľstva (preferencie).

Až si po nejakom čase Smer - SD úplne privlastní túto krajinu, "dosadí" si aj svojho prezidenta.

Potom to už len bude o poriadnom alibizme.

Ono sa treba pozerať aj za roh a nevidieť len to, čo sa nacházda priamo pred našim zrakom.

Marcel,

rád by som sa mýlil, ale asi sa nemýlim
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jasne, treba tlieskat hovadinam, lebo ich hovori pan triangel a samozrejme...lebo Fico...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prezident nemá prečo názorovo suplovať úlohu opozície. Má byť prezidentom všetkých občanov, dokonca aj tých,ktorí ho nevolili.
Som tiež rád, že sa mýlite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

L-Pack, reči o tom, že

prezident má byť prezidentom všetkých občanov sú frázou, ktorá je opakovaná (podobne ako aj iné frázy), lebo opakovanie je ľahšie ako kreatívne rozmýšľanie.

Mnoho občanov tejto krajiny ani len nievie, kto je prezidentom, ako sa volá a koľko má rokov. Dokonca nevedia, že je nejaká politika. Aj také oblasti populácie tu sú a nejedná sa "len" o rómske osady, či absolventov pomocnej školy. To je konštatovanie a nie pokus o urážanie.

A tento prezident opozíciu supluje a to dokonca vedome. Ak by nesuploval, tak R.F. a "jeho" Smer - SD by už mali ale ozaj na ružiach ustlané. A v podstate aj tak majú, lebo v SR neexistuje autentický vzdor voči hlúpostiam, ktoré by už inde boli zadupané pod zem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Problematiku "frázovania" by ste si i vy mohli objasniť priamo s frázujúcim. Jalen toľko,že ak raz má dakto plnú hubu "prezidenta pre všetkých", tak sa to asi nezhoduje s postojom "prezident suplujúci opozíciu".

Toto suplovanie opozície totiž nemá ani elementárnu logiku. Predstavme si modelovú situáciu, že po voľbách v marci 2016 sa k moci dostane iná zborná komanda ako tá dnešná. Čo sa stane s prezidentom suplujúcim opozíciu? Preveksluje okamžite na ideológiu zatvrdilého smeráka?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím s vašou reakciou.

Príspevok má isté rácio a v podstate mu nemožno nič vyčítať ... akurát to, že "čosi" zamlčiava ...

Ale posledný odsek to "zabil": "Nezneužívajme pojem ľ u d s k o s ť ... ako prostriedok ... na vymedzenie sa proti premiérovi Ficovi, ktorý je proti imigrantským kvótam."

Škoda!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

BLOGer Habr...

...ktože je autorom tohto článku...?
----
Andrej Kiska pomáha slovenskému frflaciemu reflexu

Mediálna sebaprezentácia prezidentského kandidáta pána Andreja Kisku sa začína podobať na "príjemné" pozeranie sa ďalekohľadom do Slnka.
Pozeraním pre človeka, ktorý vie, aké je mentálne pozadie a nie iba deklarované popredie "proľudového" kandidáta. Kiska si nasadzuje dubčekovskú masku dobráka, ktorý sa ihneď po rannom precitnutí mení na starostlivého tatka národa. Chce získať ľahko získateľné. Hlas jednoducho zmýšľajúceho občana SR prilepeného k primitívnej predstave o "dobre" a "zle"...
Pán Kiska má šťastie, že na post prezidenta chce kandidovať na Slovensku. V inej (skutočne civilizovanej) krajine by so svojou mentálnou schránkou mohol kandidovať akurát tak na post starostu malého, zapadnutého mestečka. To nie je snaha o dehonestáciu jeho osoby, ale strohé konštatovanie. Svojim slovníkom nám nahovára, že realizovaním určitého (zázračného) projektu by bolo možné zmeniť život občanov k lepšiemu. "Nemožné ihneď, zázraky do niekoľkých dní". Premiér, vláda, parlament a taktiež prezident nie sú od toho, aby žili životy za ľudí, ktorí ich nevedia žiť plnohodnotne. Žiaden zázračný superprojekt neexistuje a existovať nebude. Andrej Kiska nám však nepriamo nahovára, že tá "správna osobnosť" (či projekt) by mohla byť akousi protézou, náhradou za stratené ilúzie. Kandidát na post prezidenta v skutočnosti ponúka budúce sklamania. Ponúka kultivovanú ľuptákovčinu. Zrejme sa domnieva, že celé Slovensko je jedna veľká mentálna drevenica s hlinenou podlahou. Faktom ale je, že slovenská spoločnosť momentálne nie je v stave vygenerovať "niečo" viac, ako len kultivovaného (pomyselného) Jána Ľuptáka, alebo oficiózneho technokrata Procházku. Žiadna to novinka. Všetko tam "HORE" je odrazom toho "DOLE". Kiska však zavádza keď deklaruje, že zmenu potrebujú horné spoločenské poschodia a potom vraj "bude dobre". Jednoducho a jasne sa chce páčiť každému ufrflanému Slovákovi a Slovenke. Kiska pomáha slovenskému frflaciemu reflexu nadávaním na "elity". Je však tak zložité nadávať na "vrchnosť"? Určite nie. A rovnako tak nie je zložité budovať si politickú kariéru na podliezaní latky kvality. Tá je v SR položená tak nízko, že "všetko" čo kandiduje na takmer čokoľvek verejné a politické sa už plazí. Andrej Kiska sa stal "plnohodnotnou" súčasťou slovenského ľavobočkovského politického "spevokolu", ktorý vykráda staré komunistické piesne. "Lepšiu budúcnosť" však sotva možno vybudovať na ilúziách o vytvorení spoločnosti, ktorej členovia sa budú podobať na "sfetovanú" náboženskú sektu. Pán Kiska sa nám povahovo zasekol v časoch, ktoré sú nenávratne preč. S ním aj "spevokol". A ešte niečo: Kiska rád píše a hovorieva o potrebe nezávislosti a nepolitickosti budúceho prezidenta. Všetko v tomto časopriestore je na niekom, alebo niečom závislé. Od počatia až po hrob. Ak chce kandidát uspieť, musí mať "niekoho" za sebou. Fantázii a ľudskej prirodzenosti sa medze nekladú. Ako povedal klasik: "Peniaze sú až na prvom mieste". Ak chce byť pán Kiska prezidentom - nepolitikom, tak nech radšej nekandiduje. Prezident je totiž hlavne politikom. Vence k hrobom hrdinov predsa nebude klásť ako elektrikár, či baník. Zákony taktiež nebude podpisovať (nepodpisovať) ako nepolitik. Nepolitická politika je snom. Dream is over!
http://skopecantal.blog.sme.sk...
.
Ďalšie články po vygúglení tu:
https://www.google.sk/search?q...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

..alebo kto je autorom tohto:
----------------
Andrej Kiska sa nechce miešať do záležitostí krajiny, ktorej je prezidentom

Andrej Kiska sa nechce miešať do záležitostí krajiny, ktorej je prezidentom. A zjavne sa nechce miešať ani do záležitostí, ktoré so Slovenskom súvisia a "tam vonku" horia. Nie preto, že sa miešať nemôže, alebo nechce. Kiska nemá rozmer štátnika. Je stále iba a len rozprávačom, utešovateľom, ktorého rétorika je zaseknutá v rečiach o srdciach, ľuďoch, nádeji, lepšom živote "dobrého človeka" žujúceho pre iného "dobrého človeka". Väčšina Slovákov sa vo voľbách rozhodla pre národného terapeuta, ktorý pohladká a dáva dobrú nôcku. Ak by sa však rozhodla pre "toho druhého", bolo by to o tom istom, ba ešte horšom...

Kiska by sa politicky hodil do priestoru malej politiky, mesta, či dediny. Župan, alebo starosta. Spolurozhodoval by o zatrávňovaní plôch, výstavbe škôlok, plavární a v domovoch dôchodcov by si počas osláv dňa dôchodcov zaspieval peknú pesničku. Ako prezident sa však správa minimálne rozpačito. Otázne tiež je, čomu sa venujú jeho poradcovia a pisatelia prejavov, keď práve nemajú osobné voľno.

Keď som ja a "mne podobní" v roku 2013 upozorňovali na Kiskove periférne politické uvažovanie, plné sociálnej demagógie a povrchností, bolo nám odkazované, že nemáme dostatočne veľké srdcia. Vraj naše sociálne cítenie je utopené v prahistorickom bahne. Išlo a ide o klasické uvažovanie Slovákov, ktorí si svoje postoje k inventáru ľudského uvažovania formovali a formujú kľačiac pred oltárom jediného znalca pozemskej - hriešnej - duše.

Z hľadiska mentálneho uspôsobenia nemá byť prezident kňazom, ktorý odovzdáva Božie posolstvo v chráme božom. Na terapeuticko-duchovno-psychologické činnosti tu máme práve kňazov, psychológov a utešovateľov z oblasti veštenia.

Situácia mimo rámca záhrady, pozemku, obce, mesta, prezidenta Kisku nejako zvlásť nezaujíma. Asi preto, lebo je príliš vzdialená od ihriska predvolebnej kampane. Keď už na Slovensku nebude v móde rečnenie o veľkosti srdiečok a porovnávania si veľkosti "sociálneho cítenia", možno sa dočkáme prezidenta, ktorý bude mať dostatok odvahy povedať, že pohotové reakcie na krízové okolnosti sú dôležitejšie, ako pravidlá každodenného, politického klišé, zasunuté do šuflíkov zbabelosti.

Hodnoty rodiny, komunity a hoc aj väčšieho celku nespočívajú iba v rečnení o hodnotách, srdciach a ľudskej dobrote. A naviac: ľudská dobrota nie je dôsledkom niečoho naplánovaného, strojeného. Buď niekto empatie schopný je, alebo nie je. No povedzme si otvorene: Aj dobrota má len ohraničené časové pásma. Ani jedlo neostáva po uvarení stále rovnako horúce, ba ani rovnako (trvalo) chutné..,.

Bolo by načase, aby Andrej Kiska skončil s predvolebnou kampaňou a začal sa miešať do záležitostí krajiny, ktorej je prezidentom.

Je totiž trápne, ak musia masmédiá a časť politickej obce prezidenta takmer prosiť, aby sa konečne venoval témam závažného charakteru.
http://skopecantal.blog.sme.sk...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je možné nájsť si tieto články Škopca "Habr" Antala primárne na tému Kiska:

Jeden Kiska Slovensko nezmení, milión ľudí nezmení Kisku
Andrej Kiska pomáha slovenskému frflaciemu reflexu
Bude Andrej Kiska prezidentom alebo Pánom Prezidentom?
Kiska by mal risknúť, že po roku 2019 už prezidentom nebude...
Stretne sa prezident Kiska s opozíciou? Alebo: Dobrý chrobák - mŕtvy chrobák?
Andrej Kiska sa nechce miešať do záležitostí krajiny, ktorej je prezidentom
(Ne)prezident Kiska Včera, Dnes a Zajtra - Kiska nevie chodiť po vodnej hladine
Prezident Kiska nemôže byť horší, ako Gašparovič, lebo horší sa už byť nedá
Pán Prezident, kľud a pokoj je až na cintoríne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na nick maguso1975 som už nechcel

reagovať, ale keď sa ozval (a nick Rodový. Mág podľa mňa je nick maguso1975, tak teda dobre).

Kisku nemusím a ani som ho nevolil. Články, ktoré som napísal sú mojim presvedčením a stojím si za svojim názorom. Andrej Kiska používal v predvolebnej kampani slovné spojenia a textové postupy (napríklad články na blogu), ktoré sú mi cudzie. Jeho mentálna schránka mi je cudzia.

To, čo teraz (po zvolení) verejne deklaruje z väčšej časti nie je jeho dielom, ale stotožňuje sa s tým, čo je v poriadku (aj keď občas na debatu).

Ak by som za prezidenta SR niekoho volil, tak iba seba. A keby som bol zvolený (čo by som nebol, pretože nie som ani marxista, ani socialista, ba ani potomok gardistov), tak by som presadzoval zrušenie postu prezidenta SR (napísané zjednodušene).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

TAK, TAK...

...Stojte si charakterne pevne za svojím, Habr.

Ako východiskový vzor použijem zopár Vašich diskusných výrokov na adresu Kisku:
je to z diskusie k Vášmu článku nazvanému "Prezident Kiska nemôže byť horší, ako Gašparovič, lebo horší sa už byť nedá":
................
..."Ešte k (novoročnému) prejavu prezidenta: Nachádzajú sa v ňom niektoré slovné spojenia ako potiahnuté z prejavou niekdajšej komunistickej strany."
..."A musím zdôrazniť, čo už známe je, že Kiskove prejavy píše autorské zázemie, zatiaľ čo tie Havlove si Václav Havel písal sám (teda väčšinu určite)."
..."ja som v článku napísal, že Kiskov prejav bol v podstate v poriadku.
A že je tam niečo na kritizovanie je normálne, lebo veď pán Kiska nie je stroj.
Išlo mi skôr o to, že na Kisku sa často nazerá ako na osobnosť akéhosi nového formátu, a pritom on nie je nič nové a super kvalitné pod slnkom. Nie je to žiaden veľký mysliteľ, no ale veď dobre. Tak nie je.
Snaží sa kultivovanie vystupovať, nevyrábať prúsery a to v tomto prostredí nejednému človeku stačí."
..."Kiska je akási pochopiteľná forma, akceptovateľná pre ľudí, ktorí nemajú veľké nároky."
..."Ja napríklad neviem Kisku hodnotiť inak ako cez rozprávanie, keďže som ho nevidel umývať okná, alebo (povedzme) stavať priečku."
...............

Čože ste to napísali včera tu do tejto diskusie, Habr...?

"...prezident SR v podstate názorovo supluje tzv. opozíciu, ktorá je v totálnom marazme a ktorá sa snaží - po vzore Smeru - SD - kopírovať nálady obyvateľstva (preferencie)."
..."A tento prezident opozíciu supluje a to dokonca vedome."
.............

Aká by teda podľa Vás mala byť rétorika onej opozície, ktorú prezident prejavmi z dielne jeho autorského zázemia supluje...?

No zrejme ako potiahnutá z prejavoV niekdajšej komunistickej strany,
nič nové a nič superkvalitné,
čiže pre ľudí, ktorí nemajú veľké nároky.
................
Na záver pár citátov z Vašej mentálnej dielne,
vyprodukovaných Vami v diskusii k Vášmu článku nazvanému "(Ne)prezident Kiska Včera, Dnes a Zajtra - Kiska nevie chodiť po vodnej hladine":

"...Súčasný prezident je prezidentom do volebnej kampane, ale nie na praktické prezidentovanie do časov, kedy možno pôjde o držku. "...
..."Ak ste volili Kisku, lebo ste nemali na výber, tak ste možno radšej voliť nemali (ale to je môj hlboko subjektívny názor).
Ja som napríklad nevolil práve preto, lebo som nemal na výber.
Táto spoločnosť momentálne nie je v stave vygenerovať prezidenta, ktorý by vedel odporovať a občas aj sám sebe." (...sic...!!!)
.
*Pozn. na okraj:
k Habrovej vete
"Ja som napríklad nevolil práve preto, lebo som nemal na výber,"
viz tiež moja reakcia na jeho slová:
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ešte moja reakcia na vaše slová o tom, že
"...Ak by som za prezidenta SR niekoho volil, tak iba seba. A keby som bol zvolený (čo by som nebol, pretože nie som ani marxista, ani socialista, ba ani potomok gardistov), tak by som presadzoval zrušenie postu prezidenta SR (napísané zjednodušene). ..."
...............
Viete,
ja ako "mentálny marxista" (=Vaše slová) som toho názoru,
že post prezidenta republiky je de facto relikt monarchie.
Ako taký by mal byť podľa mňa zrušený a jeho kompetencie presunuté na kolektívny orgán,
vedenie nestraníckeho parlamentu zloženého z priamo volených nestraníckych poslancov okresov,
alebo ešte lepšie,
z prirodzených regiónov.
.
Zaujímala by ma teda Vaša ucelená predstava o výkone funkcie prezidenta,
ak v jednom príspevku napíšete,
že by ste volili za prezidenta IBA seba,
a následne by ste presadzovali zrušenie postu prezidenta,
no a potom v inom príspevku v tejto diskusii zasa napíšete, že
"...v SR neexistuje autentický vzdor voči hlúpostiam,
ktoré by už inde boli zadupané pod zem. "...

...kto by mal rozhodnúť, čo ešte hlúposti sú, a čo už nie...?
...a majú byť zadupané KÝM, Habr...?
Nejakým samovládcom, bohom Ega, Vodcom s okovanými čižmami...?
.
Ak som teda podľa Vás ja "mentálnym marxistom",
tak by ma teda tiež zaujímala Vaša mentálna schránka.

---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Kisku som nevolil..."

Minimálne si mu svojou neúčasťou vo voľbách "len" umožnil aby sa stal prezidentom.
Ani Hitlera mnohí nevolili. Možno rozmýšľali tak ako ty, že ak by niekoho volili, tak iba seba. A preto aj vďaka nim sa Hitler dostal k moci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jeho (=Škopca Habr) výrok sa týkal druhého kola volieb.
Ak by sa ho zúčastnil podľa argumentu "lebo Hitler" nevoliac Kisku,
tak by nutne volil Fica.
.
Mimochodom,
Hitler nikdy prezidentom nebol (hoci neúspešne kandidoval).
Proste na seba prebral funkcie prezidenta po smrti Hindenburga.
Zrejme i Adolf uvažoval po vzore
"...Ak by som za prezidenta niekoho volil, tak iba seba.
A keby som bol zvolený, tak by som presadzoval zrušenie postu prezidenta."
...stalo sa.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

len či sa vôbec Martin dokážeš v politických veciach aj mýliť...
Kde je ten prvok ktorý pomáha Ficovi?
Ty nepomáhaš Ficovi a jeho parte ak v článkoch kritizuješ Kisku a opozíciu?
Ty nepomáhaš Ficovi, resp. neumožňuješ mu vládnuť, ak nechodíš k voľbám?
Zrazu v slovenskej politike vidíš menšie zlo?

Neprotirečíš si silne???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zrejme je toho názoru, že neschopnú opozíciu treba nechať "vyhniť".

Netvrdím že v tom isté rácio nie je,
ale z iného pohľadu je v tom alebo nebezpečný, prehnane škodlivý romantizmus...
...alebo zámer.

Na strane jednej veci totiž môžu nakoniec skutočne vypáliť aj ináč, než romanticky.

No a na strane druhej ma znepokujujú Škopcove opakované urážlivo dehonestujúce výroky na adresu Slovákov v jeho článkoch:
v kombinácii s týmto jeho postojom ohľadom "čakania na Godota" je možné, že od proklamatívnej nenávisti prechádza k svojej osobnej realizácii.

Neviem koľko nenávisti je v tom človeku, ale kombinácia jeho postojov JE pre mňa znepokojujúca.

Pozn.:
idem si prečítať jeho nový článok.
...Zrejme moje domnienky opäť raz potvrdí.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

habr

"SD úplne privlastní túto krajinu, "dosadí" si aj svojho prezidenta."

človeče - ty máš poriadne nízku a spotvorenú mienku o Slovákoch a ich svojprávnosti
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ondrej Putra: Padli prvé výstrely tretej svetovej vojny 18 915
 2. Miroslav Beblavý: Správa týždňa: najnovší nezmysel Andreja Danka 2 189
 3. Miroslav Žiak: Láka vás husacina? Mali by ste sa dobre zamyslieť, či si ju doprajete! 2 024
 4. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas druhého októbrového týždňa 1 217
 5. Elena Antalová: Premiér, tentoraz celkom šialený 1 203
 6. Stop alibizmu: Keď drzosť žiaka a povoľnosť vedenia SSOŠ nemajú medze 1 171
 7. Jozef Kmeto: Nemám rád Joža Ráža 914
 8. Michael Achberger: Zjedzte čo chcete a aj tak chudnite 893
 9. Martin Foto Potočný: Keď mafiáni požívajú Pellegriniho dôveru... 866
 10. Karin Süvegová: Naši susedia sýkorky 820

Rebríčky článkov


 1. Peter Žiak: Želtanik , alebo smerom ku dnu so ŽSR ....
 2. Olívia Lacenová: Cena kakaa klesá, zrejme len dočasne
 3. Patrik Mackových: Zlato zaknihovalo rekordný prílev peňazí od poslednej krízy
 4. Lenka Jakubčová: Kupovaná spravodlivosť?
 5. Július Kovács: Tlačové vyhlásenie k situácii v súdnictve Slovenskej republiky
 6. Štefan Vidlár: Moji IT vnúčci
 7. Branislav Becík: Pomoc mladým rodinám je naša priorita
 8. Andrej Špeťko: Cesta výťahom
 9. Július Kovács: Je to štát v štáte. Naše údajne nezávislé súdnictvo.
 10. Jozef Kovalík: Či plačú básnici?

 1. Čaputová zo zdravotných dôvodov ruší program na najbližšie dni
 2. Trnka na nahrávke s Kočnerom: Viem, že ma zabijú
 3. Padli prvé výstrely tretej svetovej vojny
 4. Most-Híd a SMK sa dohodli na spoločnej kandidátke
 5. Wales doma remizoval s Chorvátskom, Maďari v tabuľke predstihli Slovákov
 6. Drž mi miesto, mám pre teba jeden báječný židovský fór, odkázala Gottovi Bohdalová
 7. On priam letel, vravel Froome. Kipchoge zabehol ako prvý človek maratón pod dve hodiny
 8. Čižnár síce zbavil Trnku mlčanlivosti, ale odmieta ho stiahnuť
 9. Zlá správa pre Slovákov: Chorváti získali vo Walese iba bod
 10. Prečo pili Slováci pálenku a Maďari víno? Americký profesor hľadal odpoveď

 1. Predražené reality nútia ľudí siahať po pôžičkách
 2. Hlina prezentoval KDH ako konšpiračnú stranu: Existuje Harabinov pornografický červ
 3. Roman Joch: Ľavicovo-liberálny fašizmus
 4. Peter Bárdy: Majka Trošková mala vzťah s drogovým dílerom Vadalom, pán Fico
 5. Ako Leopoldovská koalícia uniesla Slovensko
 6. Remišová má pravdu: Spájať sa nemusia tí, čo to nepotrebujú
 7. Čo vymysleli progresívci a progresívky: Občanov považujú za škôlkarov, ktorých treba dirigovať
 8. Danko s Pellegrinim leteli na pohreb Karla Gotta dvoma špeciálmi
 9. Je SaS nebezpečná? Blahová vysvetľovala svoj výrok, za ktorý ju zo strany vylúčili
 10. Syrská armáda se přesouvá k severním hranicím, aby odrazila turecký útok

Už ste čítali?