Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pomôže opozícia Ficovi vyhrať voľby, alebo bude myslieť na svojich voličov? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súčasná pravica sa nikdy nedohodne, lebo na čele každej strany sú neschopní lídri, Neponúkajú nič nové. len nenávisť k Ficovi a tomu je to voda na mlyn. Nemusí ani prstom pohnúť, lebo pravica sa porazí sama. Najnázornejší príklad je SDKÚ-DS. Teraz už len čakám, kedy sa demokratická platforma začne deliť na najdemokratickejšiu, stredne demokratickú, atď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Schopným lídrom je Procházka a dobrou alternatívou strana jeho Sieť. Pravicový volič má možnosť v budúcich voľbách a zároveň možnosť poraziť Smer.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak si ďalej voľ toho mafiánskeho zlodeja, k svojim názorom si si zvolila veľmi výstižný nick...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak, Sieť je najlepšou voľbou zo všetkých opozičných strán.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

najlepšou voľbou je nevoliť

žiadnu z tzv.parlamentných strán. Žiadna nechce vládnuť a upratovať po ficovi. Maximálne dúfajú ,že sa dostanú do koalície so smerom a tíško budú kradnúť s ním. Jedinou alternatívou ako prekazi't tento zabehaný kolobeh je spraviť to ako v BB kraji a vraziť medzi nich klin.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A SK

ma pravicu? Je tu par zufalcov, ktori za 26 rokov nevybudovali uplne nic a tazia len zo svojich nazvov a par odrhovaciek. Madari, krestania. Sulik by aj nieco mohol, ale jeho body language i odpor ostatnych ho odsudzuju do suterenu. Ostani sa uz diskvalifikovali svojimi prezieravymi nazvami. Skok a potom nic, nova vacsina, siet a mastalny hnoj atd
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je také tipicky slovenské všetko okritizovať. Podľa môjho názoru súčastná vláda je pre Slovensko cesta do pekla a je treba ju vymeniť! Sieť je dobrá alternatíva na zmenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kaník, v SR nie je pravica

ďalej: takzvaná pravica si svoj politický (teda preferenčný) kapitál premrhala od októbra 2011 do marca 2012.

Niet čo spájať, niet koho spájať. Sú už len metastázy, ktoré naznačajú skorú smrť.

A keď už spomínate históriu (roky 1997 až 1998): niekedy v roku 1997 dalo vedenie KDH vtedajšiemu premiérovi Vladimírovi Mečiarovi potvrdenie (pre zahraničie), že na Slovensku budú uskutočnené demokratické procesy (údajné zmeny v obsadzovaní postov v NR SR).

KDH je aj dnes pripravené spolupracovať, tentoraz s Ficom.

Chybou však nie je (iba) KDH, ale celková politická neschopnosť tzv. opozície.

A naviac: NAJproblémom je v podstate spoločenské prostredie, ktoré nie je v stave vygenerovať nič kreatívne.

S pozdravom Bloger
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Brutálna demagógia

Keď som si prečítal úvod blogu, tak som mal pocit, že vás budem chváliť za nadhľad a viacmenej objektívny prístup. Nuž ale - čítať sa musí dokonca. Tu nastáva čas vysvetliť prečo považujem váš článoček za taký, ako je uvedené v titulku diskusného príspevku, za brutálne demagogický.
1. (menej podstatné) Ak spočítate predvolebné preferencie všetkých jednotlivých strán z bloku SDK, tak v každom prieskume sa dopracujete k vyššiemu číslu, ako v prípade ich zlúčenia dokoalície. Uznávam,že tento argument nemusí byť úplne kóšer, pretože po vytvorení SDK sa už preferencie jednotlivých strán neskúmali (čo však ani vám nebránilo na tieto preferencie sa v článku odvolávať).
2. (oveľa podstatnejšie) Elegantne ste sa vyhli cifre najdôležitejšej: volebnému výsledku z roku 1998. Priznajme si, že je predsa len o trochu dôležitejší ako ľubovoľné preferencie. A tento výsledok hovorí, že HZDS vovoľbách získalo 27%, kdežto SDK 26,33%.
3. (najpodstatnejšie) Úplne ste sa rozhodli ignorovať fakt, že "pravicové víťazstvo" - teda zostavenie vlády - sa zrodilo len vďaka povolebnej koalícii s SDĽ. A možno si ešte pamätáte, že SDĽ bola onoho času stranou ľavicovou...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mylite sa v 2 bodoch

1. preferencie stran sa skumali aj po vzniku SDK, je to uvedene v clanku
2. Vitazom je ten, kto zostavuje vladu. A to bolo SDK
3. Spolupraca po volbach je normalnou vecou a ten kto vie zostavit vladu, fakticky vitaz, si vybera partnerov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. ospravedlňujemsa za nepresnosť a nepozornosť čo sa prieskumov týka. K ciferným súčtom (ktoré sú podľa všetkého podstatnejšie) ste však výhrady nemali...
2. Ak je víťazom ten, kto zostavuje vládu, tak načo sú dobré všetky tieto aritmetické operácie a uvádzanie volebných preferencií a výsledkov? Ako by SDK zostavila vládu, keby sa k nej po voľbách nepridali nie jedna, ale hneď dve ľavicové strany SDĽ a SOP?
3.Nespomínate žiadny dôvod prečo vo vašom článku chýbajú najpodstatnejšie čísla priameho prieskumu na vzorke všetkých voličov - volebný výsledok... A tvrdenie, že víťaz si vyberá partnerov je v tomto konkrétnom prípade (prepáčte úprimnosť) hlúposť. Po voľbách si partnera vyberala SDĽ, na tom, ku komu sa pridala (buď HZDS a SNS, alebo SDKÚ, SMK a SOP) závisel osud budúcej vlády.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

víťaz je ten...

kto zostavuje....???
Presne tak sa robia dlhé roky verejné obstarávania, predaj pozemkov OLO..... že sa zopár trpajzlíkov dohodne a zostaví víťazný projekt. Víťaz je ten, čo získa najviac hlasov - zvíťazil vo voľbách. Ten čo zostavuje vládu môže byť "víťazom" niekedy preto, že ho niekto poverí (aj proti zaužívaným pravidlám).
V normálnej demokracii poverujú zostavením vlády víťaza (aj keď sa vopred môže vyhlásiť, že nemá koaličný potenciál).
P.S.: zažil som jeden konkurz na úrade vlády, kde sa povedalo, že vyberú 5 najlepších, ktorí pôjdu na psychotesty. Konkurz však ráno o 8,00 začal tým, že všetci uchádzači dostali pod nos podpísať vyhlásenie, že konkurz prebehol v súlade s pravidlami (hoci ešte nezačal). O 16,00 dvaja organizátori (jeden z nich je už po smrti, druhý sa vyšvihol veľmi vysoko) zahlásili.... vyhral ten pán, čo tu stále chodil a hovoril, že mu ide vlak do Bystrice (mimochodom nik taký taký tam nebol). Ostatným poďakovali... Ten čo "vyhral" /lebo výhercu zostavovali dvaja úradníčkovia/ bol o krátky čas v médiách, že po 2 týždňoch spochybnil holandskú dražbu konzervární (v neprospech štátu) - lebo vraj nie je dôležité, že za firmu bolo zaplatené...ale že paličku s číslom zodvihla "neoprávnená" osoba. Takíto ľudia fungovali v spomínanej strane....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zásadná chyba....

ktorú urobili "subjekty" v pozadí... bolo zničenie ľavice na Slovensku. Pomohli pri tom politici SDĽ, ktorí za to dostali "trafiky" a aj dnes sa majú dobre. Z toho dôvodu vzniklo niečo ako mačko-pes (SMER) kde sa pokúšali dať dokopy ľavicové sily. Bohužiaľ "subjekty" v pozadí pri vytváraní tejto strany vedeli infiltrovať do SMERU veci, ktoré s ľavicou nemajú nič spoločné. Ak by sa niekto na pravej strane spektra pokúsil urobiť niečo podobné (vytvoriť "strechu" pre pravicu) tak by vznikol podobný mačkopes. Aj z toho dôvodu sa veľa debatuje o tom, že v dnešných dobách nemá zmysel deliť strany na pravicu a ľavicu. Pravica a ani ľavica už dlho nemyslia na svojich voličov. Ukážkové bolo správanie sa "verchušiek" v SDĽ a neskôr aj SDKÚ-DS. Voličov už skoro nič neprekvapí a treba vymýšľať nové finty. Kedysi prišiel jeden pánko z Ameriky, ktorý založil stranu (dostal do vienka aj starú tržnicu)..... narobil rozruch a zmizol. Inokedy vznikla strana s exotickým názvom... a tesne pred voľbami poslala svojich sympatizantov voliť inú stranu. V r. 2002 keď vypukol škandál s DRUKOSOM (Mojžiš, biskup, klaňanie sa 3 kráľov) tak subjekty v pozadí urobili mediálnu bublinu, založili firmu (zásielková), ktorá mala uspokojiť z budúceho zisku poškodených (v orgánoch firmy sa angažoval priamo aj veľvyslanec USA Ralph Johnsom... ale len 3 dni pred voľbami a 1 deň po známení výsledkov vystúpil). Toto všetko sú už iba staré finty, treba vymaslieť nové. Musí sa objaviť zas nejaký poslanec ako v r. 2010, ktorý zanesie "dôkazy" na veľvyslanectvo Švédska. Niekedy tieto manipulácie zaberú, inokedy nie. Dnes si už nik nespomenie, nakoľko toto divadlo bývalého člena SMERu zamiešalo karty. Splnil svoju úlohu a bol určite aj odmenený. Životopisy pravicových (ale aj "ľavícových") politikov sú také, že dôvera v nich sa ťažko zivýši. Nestačí preskakovať medzi stranami meniť obsadenie, premaľovať štíty...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Zásadná chyba....
ktorú urobili "subjekty" v pozadí... bolo zničenie Demokratickej strany na Slovensku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

volá sa to samodeštrukcia...

mimochodom môj kolega sa na začiatku dal to tejto "demokratickej" strany a vystupoval v televízii v televíznych debatách. Keď sa vrátil z besedy, všetko vyklebetil čo sa deje a čo sa chystá ale stále vyhlasoval, že s tou stranou nič nemá a že má z nich srandu.... Ale za zásluhy (aj keď odborne na tom bol slabo) tak mu vybavili spolustraníci ("demokraticky vybavili") že išiel do diplomacie 2x za sebou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

neskoro ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cize balis kufre?

Dobre som to pochopil? Uvolnujes priestor inym, aby sa mohli spojit?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Kaník, bola to práve Vaša strana SDKU-DS ktorá tým že v roku 2011 spojila hlasovanie o eurovale s vyslovením dôvery vláde a vydierala stranu SAS dalai šancu strane SMER-SD vyhrať voľby v roku 2012.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tvrde jadro Sas

tento argument opakuje len tvrde jadro SaS. Chyba bola u lidrov vo vsetkych stranach a rovnaku chybu, v inej situacii, sa chystaju ti isti politici urobit znovu.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME