Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Služobník boží. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no a ty si pisal jeho nadriadenym?

uprimnu sustrast
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dakujem

ano, na diecezu, cakam , ci sa ozvu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tomu sa naozaj nedá čudovať, keď rímska cirkev prebrala štafetu v dobívaní sveta po rímskej ríši. Preto rozširovala svoje farnosti, aby vplývala na stále väčšiu populáciu. A tak jej nikdy nešlo o šírenie pravdy o bohu, ale oznamovala a učila tak, aby ľudia boli zmanipulovaní k ochote akceprovať jej prítomnosť a dodržiavať jej stanovené pravidlá a zákony, aj pomocou násilia. Čiže rímska cirkev nie je náboženský spolok, ale je politický subjekt a tak sa aj chová. A prekrútené náboženstvo k tomu zneužíva. A keby snaha politikov nespočívala tiež na získavaní moci a nezaložili by preto mocné vlády a ich vojská, tak dominantné postavenie rimskej cirkvi by stále pokračovalo. Síce už nemá takú moc ako v minulosti, ale jej falošné postavenie voči bohu sa nezmenilo. A mnohí jej stúpenci to žerú aj s navijákom.
Jeden sklamaný poľský kňaz o nej napísal knihu:
http://www.databazeknih.cz/kni...
http://www.*****/index.php?option=com_content&view=article &id=31:skutena-tva-katolicke-cirkve -5&catid=59:spolecnost&Itemid=20000 2

Niečo o nej som písal aj tu:
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán farár z Pohronskej Polhory možno na prvý pohľad pôsobí prísne, ale je dôsledný a svoju prácu kňaza berie vážne. Nikdy, aj keď som bola na omši počas týždňa nebola kázeň odfláknutá, nábáda ľudí byť lepšími. Pracuje s členmi farskej rady a veci sa od jeho príchodu pohli k lepšiemu a do kostola sa vyslovene teším. Absolvovala som aj spoveď a tiež nebol problém. Pohreb som absolvovala v obci pred 5 rokmi s farárom Cesnekom a v dome smútku nám oznámil, že nepochováva, lebo nemáme papier, ktorý on nutne potrebuje. Síce vyhlasoval, že má dvere otvorené a môžeme mu volať, ale telefón nebral a späť sa neozýval. Ako poznám miestnych (a to sa fakt niekoľko X stalo) najprv majú voči každému výhrady a potom, keď je neskoro ho oplakávajú :-) Pán Kundrík urobí veci bez rečí, ale aj kňaz môže vyjadriť svoj názor (napr. načo Vám je pohreb, svatba v kostole, keď tak nežijete). Nikto z nás nie TIP-TOP.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Mydlová, asi ste nepochopili celkom môj článok. Nepísal som o jeho omšiach, ale o tom, že od úmrtia, ktoré bolo v sobotu, po nás chcel, aby sa veci okolo pohrebu dohodli až v utorok, t.j. cca 72 hodín od úmrtia. Asi nepozná dôkladne zákon o pohrebníctve, v ktorom sa hovorí, že pohreb musí byť vykonaný do 96 hodín od úmrtia a sama isto uznáte, že 24 hodín na zvolanie rodiny a doriešenie ostatných vecí nie je dostatočný čas. To, že ste akceptovali chovanie predošlého farára, je len pokrytectvo a zhrbenosť veriacich. A k otázke – načo je vám pohreb, keď tak nežijete – to mám chápať, že dobrý veriaci je len ten, čo je každý večer v kostole, aby ho všetci videli ? To potom možme na cirkev nazerať tak, nech si ju platia len tí, čo chodia do kostola, lebo len tí su praví a najlepší veriaci. Moje skúsenosti hovoria, že oveľa horšími sú často tí, ktorí sa každý týždeň vyspovedajú, ako tí, čo do kostala nechodia možno práve po zlých skúsenostiach s farármi, ktory si myslia, že sú malými bohmi. Pán Kundrík povedal jednu peknú a múdru vec – neriešte ako často chodil do kostola, veď tí hore si to tam už upracú.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME