Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícia metastázuje, ale v podstate je už mŕtva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

tvoje blogy

sú v podstate nezmyselné.
mali by zmysel, ak by za písaním bol cieľ. cieľ uchopiť moc.
ale ty ten cieľ nemáš.
nemá ho ani blogerská obec. ani novinárska.
(ak by ho mala, občas nejaký novinár prešiel na druhú stranu, okamžite bol napadnutý bývalým "spoločenstvom")
my, ktorí sme pochopili, že v súčasnosti niet čo riešiť a budujeme si rodiny a firmy vieme, že
keď sa priblíži bod zlomu, čo môže byť hoc aj na budúci rok, stačí recidíva poslednej krízy, ale aj za 10 rokov...
to nikto nateraz nevie, budeme pripravení.
dnes, keď očakávania štátneho úradníckeho 350 tisícového zoskupenia, 250 tisícového zoskupenia invalidov, 500 tisícového zoskupenia neprispôsobivých a molocha horných 10 tisíc sú priam nekonečné,
prevziať moc a vyžrať si celé to boľševické svinstvo tak, ako po roku 89, je naivné.
nechceš to ani ty, ani novinári ani nik rozumný.
treba im to nechať vyžrať. a samozrejme tým, ktorí ich permanentne volia.
žiaľ, inej cesty niet.
tak tu nevyplakávaj!
 

Suhlas

ked si niekto mysli ze treba nieco radikalne menit tak to malo zacat uz vcera a nie cakat az na rok 2020.
Je to ako cakat za bolsevikov pred zelovocom v rade na banany.
 

anton000, radikálna zmena

môže mať aj postupnú a kultivovanú podobu.

Vývoj osoby (osobnosti) má po narodení taktiež svoje štádiá. Nejde o radikálnu zmenu z dieťaťa na dospelého jedinca. Najprv plienky, potom dlho, dlho všeličo iné, čo sa už na plienky ani z ďaleka nepodobá, aj keď pripúšťam, že pred smrťou môže jedinec končiť v plienkach.
 

mozes nacrtnut

scenar postupnej a kultivovanej zmeny v boji s hybridnym nepriatelom? Tu nikto nechape, ze 80% tych gaunerov bolo cielavedomo skolenych na boj s vnutornym nepriatelom a teraz to len preniesli do novych realii.
 

 

Ak si osvojíme tú myšlienku, že počkáme ešte 4 roky oni sa odstrelia sami, tak im dáme dobrovoľne šancu kradnúť ďalšie volebné obdobie. Treba ich odstreliť už budúci rok. Procházkova Sieť by to mohla dokázať.
 

Ak by ste bola najstudentka, tak

nenapíšete podobný disksuný príspevok.
 

nick bolševizmus.......

cielom človeka by malo byť verejné sebadeklarovanie sa za účelom odovzdávania posolstiev. Ak niekto to- ktoré posolstvo považuje za nezmyselné, ide o jeho subjektévne hodnotenie (ktoré však často považuje za hlboko objektívne).

Mojim aktuálnym cielom je poukazovať na neschopnosť, amatérskosť ľudí, ktorí sa z nejakého iracionálneho dôvodu považujú za vrchol poltiickej profesionálnosti.

A pozor! Ja nevyplakávam.

Konštatujem
 
Hodnoť

základom úspechu v politike na slovensku

je byť obeťou predošlého režimu.
preto bolo toľko partizánov, preto je toľko disidentov. aj autor sa asi chce dostať do polohy, že za fica nebol dostatočne uznávaný
 

Presne tak

preto sú a boli ľudia ako Fico, Gašparovič, Paška..... takí úspešní v politike pretože boli obete predchádzajúceho režimu :-)
 
Hodnoť

nick JozefSmrekovica, základom úspechu

v politike na Slovensku nie je byť obeťou predošlého režimu.

Róbert Fico sa nevyhlasuje za obeť predošlého režimu a je populárny, úspešný.

A čo znamená veta (časť vety) "autor...za Fica nebol dostatočne uznávaný..." ?

To je pokus o humor?
 
Hodnoť

mas tam stylisticku chybu:

"..môže zaujať niekto, kto si v mesiaci október 2011 položil vlastnú vládu?"

- spravne tam ma byt:

"...môžu zaujať ti, ktori si v mesiaci október 2011 položili vlastnú vládu?"
 

Pán Hrušovský, ďakujem za upozornenie

a želám fajn deň
 
Hodnoť

omyl emil

Človek (alebo subjekt) má rakovinu čohosi (pečene). Rakovina je nádor a metastázuje (nie človek alebo subjekt metastázuje). Tak ako táto metafora je nevhodným obrazom, tak aj diskusný príspevok obsahuje plno subjektívnych nezyselných formulácií. Ale aj to môže "chytiť" emocionálne naladeného človeka za srdce. Kritické myslenie znamená nepustiť do svojho myslenia niečo zvonku, čo nebolo preverené a overené. Ak by takto postupoval autor článku a prečítal si ho (s pochopením), tak zistí, že emócie nemožno vydávať za racio (volá sa to pseudoargumentácia - radenie príčin a následkov/dôsledkov bez toho, aby boli v príčinnom vzťahu).
 
Hodnoť

cumil, ľudia napríklad hovoria, že

vyšlo, alebo "zašlo" Slnko. V skutočnosti Slnko nevychádza a ani nezapadá. Je to problém?

A kritické myslenie znamená, že do svojich myšlienok človek vpúšťa niečo z vonku. A to aj niečo, čo nebolo preverené, overené. Bez toho vpúšťania by sme sa nevedeli sebadeklarovať.

Pokus, omyl.
 

voliči už mali svoje skúsenosti

s metódou pokus-omyl u všetkých existujúcich strán (najmä tých, čo sa podieľali priamo alebo nepriamo na moci). Strany by mali byť o programoch. Osobne som zažil to, že aj poprední predstavitelia strán neveria
vlastnému programu a používajú ho skôr ako PR. Nebude to riešiť ani zmena tvárí.... ani to či sú ochotní dať sa s niekym dokopy alebo nie (červená, hnedá, zelená...). Tieto strany si už vychovali nástupcov. Obehli školy a zapojili študentov do svojej mašinérie. Tí si osvojili štýl politiky /napr. šéf ODM Martin Cebo alebo bývalý šéf SARIO a NDS A.S.). Tí sa novým kúskom ako "mladí psi" nenaučia. Čo si pomyslieť o etalóne úspešného politika, ktorého zažije človek ešte v maličkej funkcii..... ktorí rozdá na konkurze pred jeho začatím vyhlásenia o tom, že konkurz prebehol v súlade s pravidlami? Máte dojem, že takýto človek nepostupuje rovnako "eticky" aj pri privatizácii SPP alebo elektrární?? Títo ľudia si už dávno vychovali náhradu za seba. Tomu sa hovorí "bieda politiky" a pokusy vylepšiť to sú často nazývané eufemisticky...nepolitická politika a pod. Nikam to nevedie. Miky Dzurinda v r. 2006 vyplakával aby mu občania dali možnosť "druhého polčasu" (pri tom už hral 2 polčasy). To nie sú slovné hračky. Aj v tomto článku by som skôr použil prirovnanie iné ako rakovina (parazitizmus). V politike by mala existovať spolupráca, symbióza, súťaž.... ale prevláda práve ten parazitizmus. Na záver metafora:
každá strana, štát, firma, cirkev je na začiatku založená na myšlienke
- na začiatku manažéri, členovia strany, cirkevníci.... slúžia pôvodnej myšlienke
- po čase sa vytvorí hierarchická štruktúra (cirkvi, firmy, strany, štátu....) a myšlienka začína slúžiť týmto štruktúram - ktoré sa na myšlienku odvolávajú (to isté robia teraz politické strany - ako mantru používajú slovíčko SME PRAVICA).
Po r. 2002 bola ľavica úplne zdecimovaná verchuškou SDĽ (ktorí za to dostali všetci korytá). Ich miesto zaujala pseudoľavica (SMER). Pravicové strany sú dnes na Slovensku tiež iba PSEUDOPRAVICOU. Nadávanie na voličov už nič vo volebných prefenciách neprinesie
 

Nick cumil, istá forma nadávania na

voličov je oprávnená, lebo volič má možnosť rozoznávať vzorce, uvažovať a vytvárať vzorce nové. Volič vytvára určité podhubie a v istom čase sa aj on môže stať (ak má predpoklady a zoženie peniaze) politikom.

Podľa mňa je súčasná (a nie iba súčasná) politická "scéna" dôsledkom toho, čo voláme spoločenské prostredie.

A pseudoľavica (Smer - SD) nie je potomkom SDĽ, ale potomkom HZDS. Mentálne aj historicky. Ešte by v danej súvislosti bolo dobré pozrieť sa na HSĽS.
 

Keď sa to už načalo,

treba to dopovedať. Volič v súčasnej situácii môže tak rozoznávať, či bude šašom a pôjde voliť, alebo šašom nebude, ale pre jeho samého bude výsledok vždy rovnaký, ak nepočítame krátky dobrý pocit zadosťučinenia. Súčasná politický scéna nie je dôsledkom toho, čo voláme spoločenské prostredie, ale toho, čo voláme spoločenské zriadenie. A keď si v tejto súvislosti si niektorí iste spomenú na Mussoliniho definíciu fašizmu ako úzke spojenie štátu s korporáciami, tak to už dnes nie je pravda. Nie, spojenie sa neprerušilo, len štát získal nedriadených.
 

Nick WA, aké spoločenské zriadenie

by Vám (takpovediac) sedelo?

Také, kde už "šašovia" nebudú "musieť" chodiť k voľbám? Alebo aké?

Dajte nám nejaké názorovo-systémové súradnice.

Teším sa na prípadnú odpoveď
 
Hodnoť

Mám na ctené diskusné fórum otázku:

Čo, alebo kto je v podmienkach SR pravica?

Spomenul som to aj v článku, ale predsa...
 

Pravica pre

pravičiara je ruka ktorou píše, jedáva, podáva na pozdrav, vytiera si..... No a pre ľavičiara presne naopak.
A nemyslím si, že to platí iba pre SR.
Ale teraz vážne. delenie na pravicu, bukvicu, prepelicu, je dnes iba klišé. Proste v stáde s hierarchiou akosi svoje postoje pomenovať treba. Aj možno komicky, ak niekto vyhlási, som pravičiar blízko a máličko naľavo od stredu. Skoro ako Ujo so sociálnym a národným cítením a nemravným egoistickým konaním.
Ja nepozerám nikdy na to, kde sa kto sám zaradí, aj tak o ňom všetko prezradí jeho volebný program. a ešte ďalšie vyhodnotenie spočíva v tom, že sledujem jeho doterajšie aktivity a kroky. Lož, populizmus, chytráčenie, majú krátke nohy, aj keď sa to niekedy nezdá. A ak na akúkoľvek partaj, ktorá sa môže označiť hoci za bielomodro strakatú ako Milka, pozriem triezvo, bez toho, aby som v nej videl podľa sympatie len biele, alebo čierne aspekty, je to celkom ľahké.
Manipulátora, psychopata s určitou charizmou nie je ľahko odhaliť, dosvedčujú to Pasienky s babkami demokratkami, aj zbožňovanie nášho najsociálnejšieho finančného žraloka. Ale popravde, takíto ľudia sú vďačnými objektami a podmienkou úspešnosti všetkých šmejdov. A žiaľ sú nepoučiteľní, povedia, napálili ma, ale teraz to už musí vyjsť. Vyjde, na psí tridsiatok.
Aby sa podobní dali odhaliť, jer nutné odložiť akékoľvek pocity voči osobe. Ďalej použiť šedú kôru mozgovú na analýzu. Veď viera v niekoho, niečo, patrí do kostola, nie do politiky. Nehrá sa predsa o fazuľky, ani o posmrtné nirvány, ale o náš každodenný praktický život a život našich detí.
A ak hocikto len naznačí, že ON sám je niečoho garantom, kopnite ho do zadnice. Ak niekto vyhlási, že jedine on "to dokáže", kopnite ho dvakrát.
Lebo všetko, okrem reálneho sľubu, že niekto chce zaviesť "systémové" kroky vedúce k tomu, aby tu platilo. Netreba utekať, dá sa tu žiť, podnikať, pracovať, je len šmejdské mazanie medu u huby.
a na takých pozor. Aj v prípade, že sa sami označia za ľavicových a najsociálnejšie mysliacich a cítiacich svätých Mikulášov a Ježiškov dokopy. Lebo vždy na poslednom aj prvom mieste sú a zostanú prachy. a áno, aj tie vaše, ktoré oni mylne pokladajú za vlastné.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Kmeto: Kotleba : Kto vlastne je jeho volič ? 1 063
 2. Miroslav Beblavý: Správa týždňa: Putin mal najhorší týždeň tohto roka 1 029
 3. Vladimír Randa: Dohoda: Mesto Žilina - Trabelssie (kompletný prehľad + mapy) 683
 4. Miroslav Pollák: Kto je nebezpečnejší, SMER alebo ĽSNS? 510
 5. Lórant Kulík: Foto-video: Burza starých gramoplatní v Univerzitnej knižnici TU Košice 188
 6. Elena Antalová: 30% netuší, koho bude voliť? 164
 7. Transparency International Slovensko: Vláda pred voľbami točí v štátnych reklamách rekordné peniaze 152
 8. Jana Venhartová: Od januára sa rozširuje okruh potravín so zníženou DPH 119
 9. Filip Pastorek: Sociálna poisťovňa pripúšťa existenciu zakázanej detskej práce 116
 10. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 107

Rebríčky článkov


 1. daniel moško: Návštevnosť na novom Tehelnom poli
 2. Daniela Fuchsová: Ako súvisí pocit šťastia, histamínová intolerancia s črevami
 3. Vladimír Hatara: Príbeh, ako chybu človeka napravila sama príroda
 4. Ján Buocik: Čo SMERáci Bratislave zobrali, to jej musíme vrátiť, obyvateľov to však musí stáť menej.
 5. Janka Nalevankova: Keď sa vyberiem na cestu kráčať
 6. Štefan Vidlár: Moji milí vánočňí
 7. František Cudziš: Vede do vienka. IV.
 8. Ľubica Dandášová: Vianoce bez teba
 9. Robert Štepaník: diel 33 - rubrika: 7_up
 10. Štefan Vidlár: Ebonitová tyč

 1. NAKA zadržala youtuberov Daňa a Vaského
 2. Česká firma zbúra špeciálnym strojom bytovku v Prešove zdarma
 3. Demolačný stroj dorazil na hranicu skôr. Smeruje do Prešova
 4. Expert na panelové konštrukcie: Výbuch plynu by v súčasných bytovkách vyzeral inak
 5. Košickému primátorovi dali policajti fúkať počas zastupiteľstva
 6. Jan Kraus: Nie je chybou slovenčiny, ak jej Čech nerozumie
 7. V Nízkych Tatrách strhla lavína dvoch lyžiarov, jeden zomrel
 8. Pozrite si demolačný špeciál, ktorý bude búrať prešovský panelák
 9. Na bavoráku jazdil s letnými pneumatikami, poškodil 32 metrov zvodidiel
 10. Cyklista zomrel po náraze do pootvorených dverí auta, ktoré cúvalo

 1. Havran: Blaha, ty zástupca potkanieho kráľovstva, viem, čo by si robil v 50-ych rokoch
 2. Frustrovaní demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 3. Marian Kotleba klamal v priamom prenose
 4. Bývalý policajt: Snažia sa všetko hodiť na Kočnera. Ak sa nezmení vláda, celé sa to zameti
 5. Roman Joch: Translidé? Pohlaví jsou jen dvě
 6. Homo sovieticus stále žije
 7. Exprokurátorka Mišíková: Fico vie zariadiť stíhanie Kisku. Stále má vplyv na polícii
 8. Fico podal sťažnosť voči obvineniu, prokurátora spája so Sorosom
 9. Kalavská si so Smerom nemala začínať - Komentáre SME
 10. Zjednotí Vladimír Palko kresťanskú demokraciu?

Už ste čítali?