Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo Róm, to zlodej... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Práve si to napísala sama. Brániš islam a zároveň ukazuješ, že ten neľudský zákon šaríja je len niekde. Lenže ten zákon je odvodený práve z koránu, je súčasťou islamu. Hovoríš, že v sekulárnych štátoch, kde sú mohamedáni nie je. Ano, tam kde dali islam nabok, už tak neubližuje ..... Ľudia utekajú z rôznych dôvodov, napr. v Sýrii je vojna tvojich islamistov proti sekulárnemu režimu Baśára Asada. Utekajú ale aj z Afganistanu a krajín severnej Afriky. Dôvody sú rôzne, napr. aj mať sa ekonomicky lepšie. Niektorí sa stihli prejaviť, iní nie, sú tu aj správy, že islamisti odhadzujú zbrane a utekajú do Európy .... je to proste zložité, podobne zložité ako je to aj s Rómami. Aj keď je tento článok dosť naivný, tvoje oslovenie autorky "ty exotka" mi nepríde moc humánne .... A ty si chodila v topánkach Rómov?
Parsifal
<< < 1 2 3 4 > >>

klídek

neporovnávaj Rómov s utečencami.

práve že je to zložité, tak neodsudzuj utečencov a ich vieru. nerozumieš jej. ak nevieš tak islam znamená mier. tak ako kresťan nesmie zabíjať, to isté platí v rámci ich viery.
ja nebránim islam, ale vieru utečencov.
 

 

uff aká znalkyňa :-) Islam znamená oddanosť, nie mier keď už ...

Keď to ale podľa teba znamená mier, prečo sa tam furt vraždia? :-)

Takto, islam nerozvíja slobodu, dokonca č asto tvrdí, že sloboda neexistuje, že všetko he predurčené ... Nazývajú to slovom "kizmet". Ale ak chceme ćosi vedieť, treba śtudovať ...

Pozri na plody krajín, ktoré mali kresťanstvo a pozri plody tých, kde ej islam. Bez Západnej kultúry sa doteraz preháňajú na ťavách ....

Už to mám, frajer, alebo manžel je muslim :-) Ach tá láska, tá je veru slepá .... :-) Tak vám prajem veľa zdaru a bolo to treba vyklopiť skôr ....
 

islam

je odvodené od slovného základu „silm“, resp. „salám“, čo znamená „mier“.

"Pápež František dnes povedal, že islam je mierumilovné náboženstvo a všetci moslimskí vodcovia by mali jednoznačne odsúdiť džihádistický terorizmus, informovala agentúra DPA. "
"Nemôžeme tvrdiť, že moslimovia sú teroristi, to tvrdiť nemôžeme... presne tak, ako nemôžeme tvrdiť, že všetci kresťania sú fundamentalisti: ale aj medzi nami takí sú, takéto skupiny sú v každom náboženstve," dodal pápež. "

čítaj aj niečo iné ako Wiki. ty vševedko :-) manžel nie ie moslim ale videla som naživo moslima na rozdiel od teba.
 

 

islam nie je mier, alebo všetky zdroje klamú? A inak nerozumiem tomu, že ak si kresťanka, prečo hájiš neslobodu a nie Krista ....
 
Hodnoť

Pani autorka ma mozno dobry umysel

ked sa snazi rozlisovat malichernu kradez zo zufalosti, napriklad od hladu,alebo dobre premysleny, milionovy
podvod,povacsinou "legalny" a nestihatelny.
Ovsem chodit ako okolo horucej kase tiez neprispieva k nicomu, romsky problem totiz existuje, keby neexistoval
tak by sa tu na tomto blogu o nom nepisalo.
Ked nejaky problem existuje tak ho treba riesit.
Intezita riesenia je priamo umerna surnosti takehoto problemu.
Z dovodov,ze o romskom probleme sa pise uz cele dekady sudim, ze sa este nic nevyriesilo.
Takato mala logika ma priviedla na myslienku ze asi existuje omnoho vacsi problem ako romsky.
Takyto problem by som nazval, neschopnost riesit problemy,koho kolvek, kto si mysli alebo sa citi zodpovedny
za to ze napriklad Romovia su len na zataz statu.Cest vynimkam.
Preto si aj myslim ze vynikajuci ludia romskeho povodu su aj najkvalifikovanejsi a je to aj ich povinnost
sa zasluzit pre osvetu svojich sukmenovcov.
 
Hodnoť

 

Gén na kradnutie neexistuje, ale urćitý temperament sa dedí a to treba podchytiť. Historici zistili, že kasta Rómov mala predkov vojakov, ktorí prehrali boj s moslimami a utiekli do Európy. Iní hovoria, že ide o najnižśiu kastu, ktorej ponúkli vykúpenie sa do vyśśej za boj proti moslimom, ktorí tiahli do Indie. Prehrali a ušli.
Rómovia vedia robiť, aj som ich videl tvrdo pracovať, ale hovorím - ten temperamnet treba spracovať.

Nedávno istého Zdenka Turtáka odsúdili v Anglicku na 20 rokov za znásilnenie muslimky. Preto tak veľa, že jej potom trieskal do hlavy kameňom, asi ju chcel zabiť, zachránil ju hidžáb. Zdenko bol nafetovaný toulénom. Takže moc ľahký trestný čin to nebol. Písali o ňom ako o Slovákovi, ale bolo tam niekoľko fotiek a v anglickom texte aj nepriamy poukaz že išlo o róma ....

Viem čo chcete povedať - že netreba hádzať všetkých Rómov do jedného vreca. Máte pravdu, ale tiež sa treba pozrieť na to aká je naozaj pravda.
Smola je, že sa razí názor, že všetci ľudia sú rovnakí, že každému treba pristupovať rovnako. To je chyba. K Rómom treba pristupovať s prihladnutím na ich povahu, temperamnt, ale kto to skúma, že?
 
Hodnoť

 

Urobila som si prieskum. Vzorka približne 50-70 rómskych detí z chudobných rodín,vo veku 6-12 rokov, ktoré navštevovali komunitné centrum, v ktorom pracujem, približne 5 mesiacov. Mali sme na poličke plyšové hračky, asi 100 kusov. Krásne, deti po nich túžili, pre seba i pre súrodencov. Prosili ma, či si ich môžu zobrať. Stále som im povedala, že nie, že sú pre menšie deti, aby sa mohli v centre pohrať. Dotkli sa ich a vrátili späť. Zobrali si ich až vtedy, keď som im dovolila. TAKŽE MOJA ODPOVEĎ NA NÁZOV ČLÁNKU JE NIEEEE.
Príčiny krádeže by som hľadala skôr v katastrofálnej sociálnej nerovnosti a v nenásytnosti bohatých.
 

 

A viete o tom, že prieskumy správania sa, vzdelania, inteligencie, mortality, natality, atď., súvisiace s cigánmi nemajú podporu, pretože nie sú politicky korektné? Pochopiteľne, váš prieskum je o.k., lebo dosiahol super výsledok.

Kvasnicová (1992) sledovala 23.510 detí v okrese Banská Bystrica vo veku 6-14 rokov. Celkom 2,16% (t.j. 510) detí bolo diagnostikovaných s mentálnou retardáciou (s IQ nižším ako 70 - merané "Pražskou Wechslerovou škálou". Mentálna retardácia bola diagnostikovaná u 0,9% nerómskej vzorky a u 21,5% rómskej vzorky. Napriek tomu, že cigáni tvorili iba 6% detí, na mentálnej retardácii sa podieľali v 60,7%.

Ja len teda, že nie ste v robení prieskumov osamotená.
 

 

To su nasledky pribuzenskej plemenitby.
 

 

Sú aj nie sú. Je možné, že sú nich častejšie príbuzenské zväzky, keďže tvoria uzavretejšie komunity a okrem toho, rómka pôjde iba s rómom. Príbuzenské kríženie u časti rómskej populácie určite nie je zodpovedné za ich zaostávanie. Príbuzenská plemenitba nemá iba negatívne následky- viď šľachtické rody. Je to politicky nekorektné, ale ten výskum o ktorom písal oggir odhalil holú pravdu -celá Gaussova krivka IQ ich populácie je najmenej o 15 bodov nižšie, ako je u "nerómov", z toho vyplýva aj percento IQ pod 70, t.j. mentálnej retaardácie. Veľká časť inteligencie je vrodená. Ak by to nebola pravda, tak by boli medzi nami rómski inžinieri, lekári atď. Ak niekto bude tvrdiť, že im tradície a temperament zabraňujú sa vzdelávať sa, tak je na omyle. Učiteľky v špeciálnych školách vedia o tom svoje.
 

Máte zaiste bohaté skúsenosti

Je to veľmi nárončná práca, zaoberať sa a vychovávať deti menšín. Zaujímavý by bol obšírnejší článok z tejto oblasti, najmä ak by bol podoprený vlastnými skúsenosťami. Máte blog?
 

a robila si aj výskum, že si tie deti

nechala samé, že neboli pod tvojim dohľadom?
 
Hodnoť

To bude tým, že prostému Slovákovi

viac záleží na vreci zemiakov, ako na imaginárnych, smerákmi rozkrádaných miliardach, podvodoch, demagógii klamstvách. A už vôbec mu nezáleží na slobode, morálke, slušnosti a podobných intelektuálskych nezmysloch.
Hlavne že balíčky.
 

 

svojim sposobom je to pochopitelne. Taky Oskar Dobrovodsky mal asi ine problemy, ako dumat nad zlodejstvami Vahostavu....
 
Hodnoť

Nie každý.

Ale skoro každý.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

takto.Blogerka hovorí o kradnutí.

O tom typickom.Vreckoví zlodeji,vykrádači bytov,záhrad,úrody,podvodníci.Ale za k r a d n u t i e-okrádanie ostatnych občanovtreba považovať existenciu a výstavbu chatrč na cudzej pôde,neplatenie nájomného,daní,poplatkov za energie,zaťažovanie rozpočtu obcí vynašaním smetí,robenie poriadku-čistenie priestoroc osád, zneužívanie dávok,najma detských prídavkov,atď.
 
Hodnoť

600 rokov sa neintegrovali

590 sa im hovorili cigáni a svet sa nezrútil.Cigánov za tých 600 rokov nezintegroval nik, ani šlachta, ani komunisti, ani prvá republika, ani maďari, ani poliaci, ani bulhari, ani rusi, ani slováci... ani oni sami.Nikdy nich nič nebude, pokiaľ sami nebudú chcieť.Česť výnimkám.Úplne zanedbateľnému počtu výnimiek preto ešte väčšia česť.Tých si vážim.Ale tých ostatných.... škoda reči.Zbytoční ľudia.Nevedia si ani zrátať koľko detí uživia.ich spôsob života je ... no jednoducho povedané, žiť na úkor spoločnosti- iných, využívajúc všetky možné cestičky od primitívneho kradnutia, cez sofistikované dožadovanie sa rôznych dávok.Cudzím slovom parazit.Ľudom neschopným sa starať o deti treba tieto odňať.Zabezpečiť ich vzdelanie.Vytrhnúť a vykoreniť ich z toho spôsobu života, ktorý im "zabezpečujú ich sploditelia( slovo rodičia si nezaslúžia).
 
Hodnoť

 

Budúci článok z tohto vášho humoristického seriálu by ste mohli nazvať napríklad:

"Čo Róm, to neurochirurg a biochemik."
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Vladimír Bednár: Poľské F-35 budú lacnejšie ako naše F-16 5 351
 2. Rastislav Čurma: Pelegrini ako neschopný manažér, ale o to lepší herec 4 119
 3. Jozef Sitko: V Markíze Čaputová nechtiac sklamala 2 337
 4. Stanislav Martinčko: Už se perou!!! Schopný Pellegrini a neschopný župan Lunter!! 2 171
 5. Pavel Weiss: Ako pomôcť zvládnuť obyvateľom prudký nárast cien bytov? 1 802
 6. Ondrej Halama: Čaputová: Vláda s Kiskom je horšia ako vláda s fašistami 1 684
 7. Jozef Šátek: Čo je podozrivé z videonahrávky stretnutia D. Trnku a J. Počiatka? 1 407
 8. Jana Venhartová: Chemopriemysel či otravinári? Pohľad z druhej strany. 1 274
 9. Rudolf Pado: Koniec liptovskej krajiny, lebo lunapark? 1 031
 10. Ján Serbák: Ľadové sochy na Hrebienku 1 023

Rebríčky článkov


 1. Maroš Matej: Výchova detí budúcnosti, alebo "Prečo sa považujem za starého?"
 2. Ľudovít Herman: Aký je rozdiel medzi eunuchom a kastrátom?
 3. Martin Turčan: § 317 Sabotáž
 4. Jozef Rybár: /11./ Milí nevoliči
 5. Jozef Rybár: /12./ Milí NEVOLIČI
 6. Lucia Kvapilová: Zlata Kušnírová: Moje deti....
 7. Maroš Matej: Som extrémista?
 8. Jano Tkáč: Politika v kostole, či kostol v politike? Hlavná dilema kresťanského politika
 9. Víťazoslav Würschner: KAŽDÉ ZLO JE NA NIEČO DOBRÉ
 10. Martin Zibrin: Sebadôvera ako kľúč od trezoru s našim potenciálom

 1. Košičanku hospitalizovali, prišla z problémovej oblasti v Číne
 2. Danko Zsuzsovú zapieral, jej telefón ale potvrdzuje dlhý vzťah
 3. Znalci potvrdili antedatovanie zmeniek a chyby pri účtovaní (minúta po minúte)
 4. Jednotka OĽaNO Mária Šofranko sa stiahla z kampane, zrejme sa už nevráti
 5. Pre súboj s Kočnerom mu zaistili luxusný športiak. Späť ho má po rokoch
 6. Glváč dohadoval stretnutie so Zsuzsovou v Chorvátsku
 7. Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu
 8. Bödörovi vzali mobil. Polícia prehľadala domy aj Jankovskej a Sklenkovi
 9. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul pri páde vrtuľníka, na palube bola aj jeho dcéra
 10. Kotleba in, Kiska von

 1. Exkluzívne zábery vily smeráka Počiatka
 2. Obvinenie Trnku zrušili: Obvinenie Kisku trvá ako súčasť volebnej kampane Smeru
 3. Utajení ľudia zo Smeru idú opäť drancovať štát: Prečo nie je Trnka a Počiatek v base?
 4. Čaputová si navliekla volebné tričko PS, poškodila Kisku a nahrala na smeč Ficovi
 5. Dividendy oligarchu Brhela: Dostal viac ako Vianočný príspevok pre všetkých dôchodcov
 6. Kiska: Existuje Os zla z minulosti, tvoria ju Kočner, Bödör, Gašpar, Kaliňák, Fico
 7. Smer alobalové Slovensko: Keď je Kočner v hrsti, no Zoro na streche
 8. Komentár Daga Daniša: Prezidentka vstúpila do kampane. Úderom na Kisku
 9. Kde končia rozkradnuté peniaze slovenských občanov?
 10. Jozef Vajda: Film Sviňa by mali vidieť všetci, ktorí plánujú ísť voliť

Už ste čítali?