Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo Róm, to zlodej... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4

Hodnoť

 

Keby sa aspoň prestali tak množiť...., hneď by sa stali sympatickejší.
Nechápem prečo nezasahuje sociálka. V Anglicku alebo Švédsku, by už min. 2/3 detí z osád boli rodičom odňaté a dostali by sa na adopciu. Som presvedčený, že blogerka by ich dobre vychovávala. Politici si takýto stav umelo pestujú, aby následne bodovali u voličov.
 
Hodnoť

Smietku v cudzom oku vidi

ale brvno vo vlastnom nie. Tak by sa dal zhrnut tento paskvil, ktory obvinuje vsetkych naokolo z vlastnych neuspechov (neuspechov vlastneho naroda, etnika). Mne nevadi ak sa prestane hovorit o romskom probleme a nazveme ho trebars problemom neprisposobivych (v reale to znamena cca to iste, hoci par promile Ciganov, ktori sa v zivote snazia sa zbavia nalepky).

Nazory vyjadrene v tomto clanku nie su dobrym zaciatkom na ceste povzniest Cigansky narod. Cigani su podla mna nevychovatelni. Urcite to plati v horizonte niekolkych generacii. Cigani patria k tzv. gatherers, teda zberacom, ludom, ktori sa zivia tym co nazbieraju v prirode (tu patri aj lov, zber plodin a rastlin, drevo a podobne). ich protajsok su farmari, ktori sa aktivne snazia dosiahnut vynos (zaseje, zozne, vymlati, cast spotrebuje, cast zostane a cast zaseje znovu, nelovi ale chova a rozmnozuje zver pre svoju potrebu a podobne). prechod od zberacov k farmarom sa vola civilizacia.

Povodni obyvatelia USA su typicyk prikladom a tento odlisny sposob zabezpecovania potravin vysvetluje preco biela rasa z europy "zvitazila". Zberaci zozbieraju len to co najdu a nevydaju ani kusok energie a rozumu na to aby akumulovali zasoby, zvysovali vynosy a podobne. Biela rasa z Europy naopak sa snazi vynosy zvysovat, akumulovat, dosahovat zisk, ktory pouzije na zlepsenie svojej situacie.

Cigani su zberaci, tak zili tisice rokov a nikdy sa nezmenia. Vzdy budu iba zbierat, zit zo dna na den bez planovania, ambicii. Biely clovek z Europy (99% urcite) planuje, rozmysla o buducnosti, cast svojich zdrojov odklada a podobne. Bez ohladu na to, kolko penazi nalejeme do riesenia neprisposobivych Ciganov, takto budu zit este stovky rokov, mozno tisicky. Riesenim by bolo urobit to co v USA a vytvorit Ciganom rezervacie a nechat ich aby si zili svojim sposobom zivota, nezasahovat do ich vnutornych zalezitosti a odrezat ich od vsetkych socialnych vymozenosti. Cigani maju jednu odlisnost (nevyhodu) od Indianov a to, ze im nema kto vyplacat kompenzacie za zabrane uzemia, kdeze oni nie su povodnym obyvatelstvom Europy.
 
Hodnoť

Neviem, či sa smiať,

alebo plakať, či si myslieť, že blogerka padla z mesiaca. U nás nemáme Rómov, ale Cigánov, top poprvé.
A po ďalšie. Cigáni sa správajú ako kočovní lovci z paleolytu. To nie je urážka, ale fakt. Keď niečo ukoristia, alebo skôr dostanú, tak si napchajú pandero a na zajtrajšok nemyslia. Tri dni hojno.... Zlatá baňa pre úžeru a šmejdov. Po sociálke decká v cukrárňach, nákupy, že by sa nezmestili do kamiónu, preto odvoz taxíkom. Na každom wigvame minimálne jeden satelit, nové plazmy, mobily, ktoré nikdy nesplatia. Decká s absenciou základnej hygieny, neschopnosťou adaptácie, komunikácie. Infekcie špinavých rúk riešená nie hygienou, ale invaliditou. S tým súvisí aj otázka zamestnateľnosti. Načo je komu pracovník, ktorý sa už po prvej zálohe neukáže, lebo musí zorganizovať veľký bešavel? A pri dennom vyplácaní cash, sa vyparí už na druhý deň?
Stoja mimo zákona a nad zákonom, aj preto sa cítia nad gadžami nadradení. Paragrafy ohľadom toho načo majú nárok ovládajú lepšie ako fiškáli, ohľadom povinností sú hluchí a slepí. Dalo by sa to nazvať aj Cigánskym rasizmom, ktorý je v ich populácii všeobecný a nie ojedinelý, ako u necigánov.. Štát, s výnimkou volieb, to všetko ignoruje a obchádza, ignorujúc vlastné zákony. Kašle na týranie a zneužívanie zverených osôb, detí, na školskú dochádzku, vymožiteľnosť práva. A autorka, namiesto kopania do otvorených dverí a fňukania, by mala poskytnúť pohľad na to, ako by sa to dalo zmeniť. A dá sa to, podobrotky to však nepôjde.
A áno, budú sa musieť porušiť aj ich ľudské práva, aby ich oni nemohli porušovať iným.
- vykričaná segregácia. Prečo byc sa nemali rodičia brániť, keď ich decko má zasadnúť do lavice a doniesť domov vši, žltačku, TBC? Riešením je, povinná predškolská, najlepšie internátna výchova a prevýchova.
- priestupková imunita. Okamýite zrušiť, delikt a škodu odpracovať, siahnuť aj na tie nesplatené satelity, TV, mobily.
- Prevencia proti chudobe, úžere, drobnej kriminalite je tiež jednoduchá. Súvisí s ich náturou a spôsobom života tri dni hojno... Nedať im do ruky ani cent, detské prídavky a sociálne príspevky jedine cez potravinové lístky a lístky na nákup oblečenia. Bez možnosti kúpiť alkohol a tabak. Kontrolovať ich použitie, ináč by skončili aj tieto u úžerníka.
- Tvrdo trestať incest a pedofíliu v spojení odňatia detí do náhradnej starostlivosti.
- tých bodov by tu mohlo byť podstatne viac. Nedovolí obmedzenosť príspevku.
Viem, že by to stálo miliardy EUR, ale na také opatrenia a nie pseudoriešenia ja ako daňový poplatník, by som ochotne prispel. A určite mnohí ďalší. A naopak, nehodlám a nechcem prispievať na prelievanie verejných prostriedkov SR a EÚ do pofidérnych projektov, ktoré nič neriešia. Riešia iba luxusný život parazitov, ktorí sa na tieto zdroje dokážu prisať. Ak sa cigánsky problém začne skutočne začne riešiť v zmysle rovnosti pred zákonom, nebude ani rasizmu, ani proticigánskej xenofóbie. Obojstrannej. A prestane aj odpor voči zamestnávaniu. Aj tá nešťastná minimálka ide v podstate práve proti Cigánom. Kto zamestná poloanalfabeta za takúto sumu plus odvody?
Ale už včera bolo neskoro.
 

 

"Načo je komu pracovník, ktorý sa už po prvej zálohe neukáže.."

amerika v pohode funguje na tyzdennej vyplate robotnikov,
neviem preco by to nemohlo fungovat aj u nas,
odpadla by uzera, lebo jednoduchsie je vydrzat 3 dni do vyplaty ako dva tyzdne,
pripadne umoznit namedznu pracu bez tych bolsevickych kontrol ktore chcu potlacit akukolvek cienu pracu - namiesto toho aby sme boli radi ze cigani robia.
 
Hodnoť

 

Rómovia na východe obohacujú život starenkám - ide zima a lepšie bude v base - strava a ubytko zadarmo: http://spisskanovaves.korzar.s...
 
Hodnoť

 

problém cigáňov je ten že my chceme z nich urobiť bielych.. každý národ ktorí žil na nejakom území a nejak sa nemiešal z inými národmi sa časom vyprofiloval a teraz to má ako svoju genetickú informáciu.. vidíme aký sú moslimovia že pre nich ich vlastný život nič neznamená, atentátnici .. židia sú vzdelaný, nemiešajú sa a stačí im ked zarobia na vašich peniazoch a nepotrebujú sa predvádzať bohatstvom ani robiť otrokára.. Slovák ten kde prišiel všade si pýtal len prácu, nikdy nemal potrebu zaberať územia a zotročovať druhých.. a že tu sa prišiel kde kto vyjašiť sme prispôsobivý..
cigáň žije pre prítomnosť.. nebuduje rodinné podniky, nepotrebuje nič vlastniť a ani nemá vzťah k hodnotám ako je pozemok alebo dom. komunisti im zakázali kočovať.. no ked boli kočovníci vážili si seba, svoju slobodu, nemali kopec detí a dokázali si na seba zarobiť. jasné že bola aj nejaká drobná zlodejina, hydina pobehovala voľne okolo domov, cesty lemovali ovocné stromy a aj zelenina bola na políčkách.. a mali ešte jeden dar.. okecávať a klamať. to im ostalo, ved vidíte ich ponúkať rôzny tovar na parkoviskách alebo chodia od domu k domu a huba sa im nezastaví . za komunistov museli všetci pracovať takže mali pravidelný príjem ale oni nežili ináč ako teraz.
pre cigáňa je problém že dnes urobí prácu a peniaze dostane až o nejaký čas lebo on nerozmýšľa mesiac dopredu.. jednoducho som dnes niečo urobil a chcem za to peniaze.. preto radšej bude zbierať šrot a ten hned zamení za peniaze aj ked v práci by za ten čas zarobil viac.. no takto on nerozmýšľa..
cigáňom nevadí ani ťažká práca ale najlepšie by boli pre nich firmy kde by prišiel robil by jednoduchú prácu na fajront by sa spočítali kuse a dostal by na ruku peniaze..
kedže cigáň neplánuje nič do budúcna.. nerozmýšľa kúpiť pozemok ani stavať dom je od prírody lenivejší..nepotrebuje ani veľa zarobiť a byť v práci 20 dní v mesiaci..
v zákonníku práce by sa mala urobiť menšia diera aby firmy mohli niekoho zobrať brigádne na jednoduché párdňové práce bez nejakého dopredu nahlasovania do poisťovní. dohodnem si Fera a Pištu aby vytrhali zelinu pri plote a pozametali dvor.. na fajront im zaplatím na úrad práce oznámim že títo dvaja boli deň u mňa.. no keby som ich mal prihlasovať po všetkých úradoch a potom odhlasovať tak ich nechcem. ale ide o to dať im možnosť si niečo privyrobiť.
to že sme nenáročného slobodného tuláka priviazali na jedno miesto a začali mu pravidelne dávať peniaze má za následok že on sa nemusí o nič starať a byť za seba zodpovedný. ich IQ ide dole a máme tu živočícha ktorí sa riadi svojim pudom.. takže čo teraz robiť ? ked kočovali tiež sa vždy utáborili na cudzom pozemku no o nejaký čas šli dalej.. ked im zakázali kočovať tak na tých pozemkoch postavili jednoduché stavby.. bielych a vzdelaných s nich nikto neurobí. treba dať do poriadku pozemky pomôcť im vybudovať jednoduché nenáročné bývanie aby sa zlepšila hygiena. nejaké dávky im nechať ale nie podľa počtu detí a dať im možnosť si niečo privyrobiť. no cigáň bude vždy šťastný ked k niečomu príde drobnou krádežou ale že niekoho oklame.
každý človek ktorí robí nejakú prácu má zodpovednosť za seba a svoju rodinu je hodnota v spoločenstve no cigáňom je toto neznáme sú sebci a my sme im ukradnutý.. nezaujíma ich politika a cigáňa si musí politik vždy len kúpiť. je také nepísané pravidlo že ked od niekoho niečo chcem tak on si môže diktovať podmienky..
problém máme my lebo od nich niečo chceme a oni sa to naučili využívať.. pre cigáňov zrušiť povinnú školskú dochádzku..
 
Hodnoť

pokračujem.

takže zrušiť im povinnú školskú dochádzku a do školy nech chodia deti len tých rodičov ktorí majú fakt záujem na ich vzdelaní. deti budú čisté a žiadne výhody.. biely úspešný človek pre nich nebude nikdy vzor.. tie vzory musia vyrásť medzi nimi.. oni musia vidieť že cigáň ktorí chodil do školy, vie si nejaké peniaze zarobiť a žije si lepšie.. ale to sa tu musí toho veľa zmeniť.. musí byť dosť práce pre bielych a zlodejina sa musí trestať.. teraz majú cigáni vzor že kradnúť sa oplatí.
 
Hodnoť

pani

poznám šikovného mladého róma z vášho okolia, ktorý musel odísť z učňovky, lebo nemá peniaze na pokračovanie v štúdiu...

Chce študovať a potom i pracovať...

V mojich možnostiach nie je mu pomôcť - vedeli by ste mu pomôcť vy, aby mohol skončiť školu a nemusel kradnúť, keď chce študovať a pracovať????

Oslovím vás ešte mailom, lebo diskusie nemusíte čítať...

Rovnakú požiadavku idem písať i Kotlebovi, v ktorého pôsobnosti sú školy v BBVUC - jeho i vaše stanovisko k danej žiadosti zverejním - len tak - nech verejnosť vie...

Skutky robia človeka - nie reči...
 
Hodnoť

statistika nepusti

75% trestnej cinnosti pacha 10 % nedoknutelne etnikum.
A skuste to vyvratit nejaky zdrojom...
Aha nemozete lebo o tomto sa nesmie pisat... takze neexistuju ziadne zdroje :) to hovori hadam za vsetko...
 

<< < 1 2 3 4

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Trnka obchodoval s nahrávkami gorily čiže je pravá, takže Haščák patrí do basy. 1 847
 2. Marián Viskupič: Kotlebovci rastú. Zastaviť ich môže jedine toto 1 689
 3. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 1 627
 4. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 1 314
 5. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 1 108
 6. Milan Brejcha: Otvorený list tebe - voličovi 2020 1 034
 7. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 936
 8. Gabriel Kuba: Trnky, trnky, všade trnky! 888
 9. Martin Droppa: Podvodné e-maily akože z banky 795
 10. Filip Pastorek: Sme Ficoland alebo právny štát? 722

Rebríčky článkov


 1. Zdeněk Kedroutek: Pokračování nových členských průkazů a digitální správy na úrovni ÚzO.
 2. Štefan Vidlár: Padňi komu padňi
 3. Július Kovács: Nedajme sa pomýliť Kotleba a Mazurek sú nacisti nie fašisti a to je horšie.
 4. Robert Štepaník: diel 36 - rubrika: čerstvejšie než treska - október 2019
 5. Milan Kulkovský: Nemusím byť historik, aby som nebol hlupák
 6. Marián Tkáč: Možno je Dobroš naozaj dobrý
 7. Michal Páleník: Gastrolístky vás stoja tri obedy mesačne. Ak máte šťastie tak "iba" jeden.
 8. Olívia Lacenová: Situácia na Blízkom východe sa upokojuje. Trhy veria v pozitívny vývoj a ropa klesá
 9. Ľubomír Belák: Televízna 3:ka a čas
 10. Milan Lacúch: Nepoznané tajomstvo pravej podstaty Stvoriteľa

 1. NAKA zadržala Dobroslava Trnku. Ako zareagoval Počiatek?
 2. Prieskum: Extrémisti z ĽSNS stúpajú, Slosiarik nevylučuje ich víťazstvo
 3. Tótha vypočúvali osem hodín. Kočner tvrdí, že klame (minúta po minúte)
 4. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 5. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 6. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 7. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 8. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 9. Auto utopil v podjazde, prelomil sa pod ním ľad
 10. Ples v opere tento rok nemal kráľovnú. Mal dvoch kráľov

 1. Opoziční politici žiadajú odchod Mamojku z Ústavného súdu
 2. Kiska: Trnka bol mafiánskym chápadlom Fica. Hlava mafie sídli v centrále Smeru
 3. Matovič k zadržaniu Trnku: Prečo ešte nie je vo väzbe Počiatek, Jankovská, či Bödör
 4. NAKA zadržala Trnku. Prečo nezadržala aj Počiatka?
 5. Zadržanie Trnku. Varí sa predvolebný guláš?
 6. Gorila - Haščák financoval Beňovú a tá sexovala...
 7. Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila
 8. Spravodlivosť po slovensky
 9. Dočká sa, ak niekto zomrie...
 10. V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur

Už ste čítali?