Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opoziční lídri sú aspoň na bilbordoch, inak asi spinkajú, driemkajú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

má niekto v programe že pozatvára zlodejov za rozkrádanie našich daní ??? asi nemá.. tak potom nieje koho voliť..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zahradnik99

pozatvárať, rozkradnúť, zlodeji, a hlavne "mať program" to je všetko extrémistické a utopické... takže vráťme sa nohami na zem, a požadujme od našich politikov aspoň normálne riadenie Slovenska... blížia sa voľby...!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Už je čas na zlepšenie

Z nejakých mne neznámych dôvodov sa nikomu nechce vykročiť pevnou nohou k budovaniu a udržiavaniu otvorenej občianskej spoločnosti a následne nastoleniu prvkov priamej demokracie. My, hrdí a čestní občania sme pripravení pomôcť skoncovať s teraz udržiavaným primitívnym svinstvom ale prečo nami vyhliadnutí politici toto navonok nezdieľajú mi je na počudovanie. Dúfam však, že to budú môcť oddeklarovať a zbaviť nás tak rozpačitosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

"...sa nikomu nechce vykročiť pevnou nohou k budovaniu a udržiavaniu otvorenej občianskej spoločnosti..." Správne si to pomenoval, ale to nie sú neznáme dôvody. Dôvod je pre Slovensko typický, každý sa spolieha na toho druhého, že "niekto veľký" príde a vyrieši to za neho. K tomu sa mi viaže jeden trefný citát: "Na to, aby zvíťazilo zlo, stačí jediné - aby slušní ľudia nerobili nič" Edmund Burke...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Naši opoziční kreténkovia si akurát tak leštia vlastné egá. Absolútne si nezaslúžia byť vo vláde, pretože o moc vlasne ani vôbec nebojujú. Ide im len o to, aby sa dostali do parlamentu a tam mohli spokojne drichmať ďalšie štyri roky bez akejkoľvek zodpovednosti, ale zato s kráľovskými platmi. Budú si zakladať ďalšie a ďalšie ministraničky a svojimi r*ťolezmi sa budú nechávať voliť za predsedov, aby si dokázali, akí sú významní. Pritom je to len banda neschopákov. Ech, škoda sa rozčuľovať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ticho pred voľbami?

ani náhodou. Tieto voľby budú na mediálne informácie presne to, čo bude chcieť občan vidieť a počuť. Voľby ešte nie sú vyhlásené. Niet prečo začať "páliť" ostré náboje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja

som prav. volič a je mi smutno z našej opozície...! OK, Fico je frajer, zjednotil ľavicu, vládne a celkom dobre, nemyslím si, že by sme to robili lepšie... až mám chuť povedať, že max. rovnako alebo horšie, predstavme si tie koaličné rady, teda rozpory a hádky! Začínam mať pocit, že ísť s ním do koalície (kdh či most, radšej ako sns) už nie je až tak neodpustiteľné. Keď nie sme schopní vyhrať voľby, tak aspoň... Goethe vo Faustovi nám to vysvetlí... Pekný večer priatelia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kacír!
Zavrieť, mučiť kým neodvolá, verejne upáliť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ficovci kradnu miliardy

Ja osobne vidim radovy rozdiel:
tam, kde pravicoviym volicom vadilo rozkradanie milionov (a dali to svojim stranam pocitit),
Ficovym volicom nevadi ani rozkradanie miliard (a vodcovi za to tlieskaju).

[jaosobne], toho Fausta treba nastudovat az do konca, je tam aj poucenie, kam to nakoniec vedie ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lankom

máš pravdu... my prav. voliči sme asi náročnejší, a niekedy je to na škodu. A Goetheho som nikdy nečítal, to sa len tak občas intelektuálne oháňam... mohol som sa zmýliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nespia.Zvolávajú

mimoriadné schôdze parlamentu,na ktorých majú možnosť verejne vystupovať,prezentovať medialne,v priamom prenose-www.nrsr.sk svoje volebné programy.Je na škodu veci,že tie programy majú spoločného menovateľa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, Vaše úvahy majú

opodstatnenie, ale sú akoby dva kroky za tou časťou debát a komentárov, ktoré už dávno odzneli.

Opozícia môže do R.F. búšiť koľko chce (a ona už vlastne ani nechce), no nepomôže jej to. Viete prečo? A o tom už bola reč inde. Lebo v mesiaci október 2011 ešte ako vládna koalícia pobabrala čo sa dalo, ľahko odovzdala moc. Ako možno dôverovať niekomu, kto kruciálne sklamal a ešte sa nevie ani len ospravedlniť. Dokonca tvrdí, že október 2011 bol v poriadku.

Predstavte si, že niekomu podpálim dom a potom poviem, že to podpálenie bolo nesmierne užitočné pre "rozvoj jeho pozemku".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte pre autora, je to spoločenské

prostredie, ktoré v systéme parlamentnej demokracie generuje politickú scénu (jej podobu a spôsoby jednania, argumentácie). Nejde "len" o voľby, ktoré v konečnom dôsledku rozhodujú. Ide práve o to, že ten, komu hovoríme politik, najprv politikom nebol, mentálne však rástol v tejto krajine. Videl a počul ako jedná spoločenské prostredie. To, ktoré je tvorené voličmi (aj nevoličmi).

A je tu zásadný (historický) problém: deportácie a vyvraždenie tej časti polulácie, ktorá ak by prežila (alebo jej časť), tak volebné preferencie by dnes boli iné. Deti ich detí by nejakého FIca ignorovali.

Autor,

zničili sme si autentickú elitu.

Teraz rohoduje roľník prerobený na lekára a učiteľa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To nie je úplne tak celkom pravda, že opozívia spí, veď napríklad Beblavý zo Siete pravidelne odhaľuje a zverejňuje prosttedníctvom médii smerácke zlodejiny. Bojujú presne proti Ficovi jeho zbraňami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Človek rozhodnutý nevoliť SMER

ho nebude voliť. Človeka rozhodnutého voliť SMER, nejaké Beblavého odhalenia neuvedú do pomykova. A ešte zostáva nájsť nejaký dôvod, pre ktorý voliť niekoho iného ako SMER..
Kolega Habr má pravdu, keď kladie otázku ako možno dôverovať niekomu, kto odišiel od rozrobenej práce. Politik nemá právo tresnúť dverami, a ak, tak by sa potom už do tých dverí nemal dokázať dobúchať.. A ak by náhodou niekto otvoril, tak len aby ukázal obrovský prostredníčisko vztýčený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ja si myslím, že tých dôvodov nevoliť Smer je tu viacero. Už len ich arogantné vystupovanie a rozkrádanie je dostatočným dôvodom, prečo voliť niekoho iného.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi tak, ja podporím Sieť. Fica treba vymeniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

je horsie volit toho, kto odisiel od rozrobenej prace alebo toho, kto upravuje svoje politicke nazory a postoje podla momentalnych preferencii ? ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najhoršie bude asi zvoliť niekoho, kto v koalícii povie, že on špinavú robotu robiť nebude, ale nemá námietky, aby ju zaňho spravil niekto iný, že on teda privrie oči a na všetko zabudne, a pôjde ďalej..
Ľudia právom očakávajú, že nimi zvolený politik bude vedieť riešiť akékoľvek problémy, a keď ten povie, že na to kašle a končí, tak sa nesmie čudovať, ak budú o ňom v budúcnosti uvažovať iba ako o krajnom riešení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

..a ini zase budu ako o krajnom rieseni, hoc si vedomi nutnosti politickych kompromisov, uvazovat o kandidatovi bez chrbtovej kosti ... to je to caro premyslajucich volicov :)
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME