Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cestoval som s utečencami ..... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ďakujem ....
... do rozhovoru som sa nedal aj preto, že som čiastočne pociťoval "strach", ktorý vo mne mediálne vybudovali ... a ináč aj preto som nerobil fotky (okrem toho, že nebolo čo fotiť a nemal som na to oprávnenie --- nebol som v zoologickej záhrade----) ... rád by som vedel ako sa tento problém dotýka teba konkrétne? ... o schengenskom priestore som už počul niečo málo .... a nemyslím si, že v EU sa to dotýka oveľa väčšie percento ako u nás .... USA, ktoré majú 300 mln. obyvateľov každý rok prijmú asi 1 mln. nových obyvateľov veľmi rozdielneho pôvodu, vzdelania a majetkových pomerov ... EÚ s vyše 500 mln. obyvateľov by malo zruinovať prílev 1,2 mln. obyvateľov???? V tom prípade táto EUrópa nestojí za nič! Dovolím si otázku, keď sa ťa to teda týka.... na základe čoho hovoríš, že to neprispôsobivá masa? S koľkými si sa rozprával ty, že si dovolíš takéto niečo povedať???????
rasti.slav
ani ja nemám piano...
.. ale autor má právo diskutovať aj nad piano .... jedna z nevýhod blogovania ;o) logická odpoveď je veľmi jednoduchá a stačí trochu geografie ... Austrália hraničí na severe z Indonéziou a Papua Novou Guineou ... aj austrálsky premiér priznal, že ich situácie je iná, pretože to sú stabilné krajiny bez pravdepodobnosti politických protestov ... Ako identifikuješ odkiaľ prišla loď do Talianska alebo na Maltu (Tunisko, Alžírsko, Líbya)? Vrátiš ich do občianskej vojny, kde im hrozí zabitie? vrátiš ich do stanových táborov v turecku, kde prežili 2 roky? podľa údajov z wikipedii bol priemerný mesačný plat v syrii v roku 2009 podľa parity kúpnej sily 364 USD (Brazília 778 usd, bulharsko 750, ukrajina 686 usd, thajsko 489 usd.) ako si prišiel na to, že utečenci nemajú peniaze? to predsa závisí od toho odkiaľ pochádzajú nie od toho čo sú .... Peniaze nemajú utečenci utekajúci z chudobných krajín, ktorí zostávajú v štátoch ako Keňa, Čad, Jemen, Libanon, Kongo, Etiópia a podobne ... Zo Sýrie, kde bola priemerná mzda blízka minimálnej mzde na Slovensku nemôžu utekať takí chudobní ľudia, pretože tam takí neboli .... a to, že si o tom nevedel na tom nič nemení ...
rasti.slav
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Z ktorej krajiny

kde sa bojuje vyrazila kedy loď z utečencami. Turecko je predsa demokracia a chce do EÚ. V Lýbii je demokracia vybombardovaná USA.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj Oskar Dobrovodský

mal k Rómom kladný vzťah, kým nebývali vedľa.

Týka sa nás to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

USA prijmu

ludi, ktori su prelustrovani do tretieho kolena a proces trva zhruba tri mesiace. Az po dokladnom preskumani ich minulosti je im umoznene vstupit na uzemie USA. V amerike ich necakaju socialne davky, aj ked aj take nieco tam existuje no je to iba naozaj na prezitie. Ziadny drzitel docasneho pobytu nedostane neskor obyvatelstvo ak neplati dane a nepreukaze, ze sa o seba a svoju rodinu nedokaze postarat. Sam som musel dolozit zaplatene dane a dostatocny prijem za poslednych 5 rokov aby mi bolo udelene obyvatelstvo. Niesom proti imigracii, ale musi byt kontrolovana a organizovana, nie ako ten chaos ktory vidime v Europe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prvý omyl blogera je,

že píše o UTEČENCOCH. Hoci 90 % z migrantov utečencami nie sú a nikdy neboli.
Ak by boli utečencami, tak na jednoduchú otázku kde sa chcú dostať, by odpovedali podobne jednoducho. Do bezpečia. Nikdy nie: do Nemecka, Švédska. A tiež platí, ak uteká niekto pred akútnym nebezpečenstvom, nenechá doma ženu a deti vediac, že azylový proces trvá roky. Proste sa na nich vykašlali, alebo rodinu nemajú. A to sa týka vyše 70 % prišelcov. Je treba vedieť, že množstvo žien v arabských štátoch je rozdelené nerovnomerne. aby niekto ženu získal, potrebuje nielen peniaze na veno (prenájom vagíny), ale aj súhlas oboch rodín. Žena sa nepovažuje za človeka, ale za tovar. Takže väčšina z nich by nikdy ženu nezískala, ani keby sa rozkrájali a menšina má žien nadbytok. To by si mali uvedomiť hlavne ženy a nebyť prekvapené, prečo sa mladí nadržaní moslimskí bujaci správajú, ako sa správajú. A prečo každú ženu, ktorá sa nezahalená a bez mužského doprovodu objaví na ulici, považujú za provokujúcu štetku, na ktorú maju v mene Alaha nárok. K tomu nároku daným Alahom sa ešte v závere vrátim.
Druhým omylom je, že vraj neprišli sem robiť bordel a násilnosti. Skúste sa všetci zamyslieť nad slovami experta na islamskú politiku, ktoré odzneli včera na TA3. Je to od 21. minúty.
http://www.ta3.com/clanok/1071...
Myslím si, že to nepotrebuje žiaden ďalší komentár. Hádam stačí sa zamyslieť nad symbolickým začiatkom ich letopočtu, keď Mohamed emigroval do Mediny, kde začal POLITICKY pôsobiť. a nad tým, či dnešný exodus nie je rovnakým politickým aktom v mene džihádu.
Sľúbil som vrátiť sa k ďalšiemu omylu, ktorí mnohí falošní pseudohumanisti omieľajú. Ide o otázku vďaky a nároku. moslim nikdy neprejaví vďaku. Podľa jeho falošného učenia sú neveriaci obyčajný odpad na úrovni otrokov. A preto sú im povinní slúžiť a ich vlastníctvo im v mene Alaha kľudne múžu zobrať. Takže všetci dobrovoľníci a platení aktivisti nech neočakávajú vďaku. Prijímajúci ich veľkodušnú povinnosť považujú za povinný preddavok dane od neveriaceho psa. sú o tom videá, ale iste si ich každý nájde.
Odpoveď na otázku, či sú ohrozením a rizikom je, áno sú. Všade kde ich počet presiahne kritickú hranicu, keď cítiac za sebou silu komunity začnú požadovať. Požadovať, aby ich spôsob života a ich zákon šarie vystriedal zákony prijímateľov.
Hipi nado mnou to vystihol. Falošné nádeje vystrieda sklamanie, potom frustrácia a nakoniec nenávisť.
Uchýlia sa k duchovným vedúcim, čo títo radi privítajú. Málokto vie, že v Nemecku každá náboženská komunita, ktorá presiahne počet 25 duší, má právo na nemalý príspevok od štátu. A tú pomoc potom rozdajú vo forme pomoci ako Alahove dary. To, že je to štátny príspevok, jednoducho, zataja.
A posledná poznámka. Množstvo žien a detí, ktorých rodičia, alebo matky terigajú tisícky míľ a neraz dlhé mesiace sú nevinné a zneužité obete, ktoré rodičia vystavujú ako živé štíty. Jednak vzbudia empatiu a ľútosť a tiež môžu priniesť výhody pri vybavovačkách, preprave, ošetrení, ubytovaní. Je to trestuhodný počin a každá taká nevinná obeť by nemala byť pripísaná prijímateľom, ale im samým. Lebo obetovanie vlastného decka kvôli získaniu lepšej prosperity je v podstate vraždou.
Cestovať s utečencami hodinu je jedna vec. Sú ticho akom ryby, radi, že pokračujú k svojmu vysnenému cieľu. Ale žiť medzi nimi, ak ten cieľ nedosiahnu, je celkom iné kafe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v jednom máš pravdu....

je to v tom čo sa mýliš ...
... píšeš, že ak by boli utečencami chceli by ísť do bezpečia a nie do nemecka ...
... neviem ako sleduješ problém ty, ja si priznám, že som ho začal sledovať až po udalostiach na budapeštianskej stanici a tiež som bol zhrozený, že kde sa zobrali ...

až po čase sa objavila správa, že v turecku je v utečeneckých táboroch vyše milióna utečencov, v 5mln. Libanone tiež a o niečo väčšom Jemene tiež ... nemalá časť týchto ľudí je tam od začiatku občianskej vojny v Sýrii v roku 2012 ... a teraz dovol otázky:

--- ak by si žil dva roky v stane v utečeneckom tábore v cudzej krajine a možnosť tvojho návratu domov by bola stále v nedohľadne, čo by pre teba predstavovalo bezpečnosť?
.... koho je chyba, že sme boli prekvapení, že sa títo ľudia pohli do Európy, ktorú neustále prezentujeme ako otvorený priestor, kde existuje individuálna sloboda, vysoký sociálny štandard, náboženská a národnostná sloboda a právny štát? je to chyba médií, že o tom neinformovali alebo chyba nás, že sa nás tento problém "netýkal" a preto sme ho jednoducho ignorovali?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dobra otazka

chyba je to asi grecka a talianska ze nepouzili peniaze na obranu schengenskej hranice! Ale aj Problem humanistou ze sa silou mocou brania pouzit jedine riesenie co toto vsetko zastavi a to ostru municiu uz na hranici! Je to osvecene a vzdy to pomohlo a aj teraz to pomoze aj ked neskor! :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

konečne niekto, kto povie pravdu ...

súhlasím s tebou, pretože "konečné" riešenie je to, čo navrhuješ .... to iba Fico sa tvári, že existuje nejaké iné riešenie ak nechceme prijímať utečencov .... ktovie čo by na to povedali jeho voliči...

a prečo myslíš, že by to nevyvolalo ich reakciu? prečo by mali mať radi turistov, naše ropné spoločnosti naše eurá, naše banky, naše výrobky? a čo by to znamenalo pre nás?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rasti.slav

Nemýlim sa. Dnes tu bola správa o posilnení ochrany ústavných činiteľov v Maďarsku (nielen Orbána, ako to mylne prezentuje SME). a dôvod? Pre ISIL a moslimských teroristov sa stalo Maďarsko úhlavným nepriateľom po postavení plota, ktorý spomalil ich inváziu. Skús trochu logiky. Keby sa jednalo len o utekajúcich úbožiakov, navyše vraj mierumilovných, ktorí teror v hlave nemnajú a pred ním utekajú, prečo by to nasrdilo práve ISIL? Nešli by Orbánovi skôr ďakovať, že im nechal viac krkov pod ich nože?
Ďalej. Zo Sýrie doteraz utieklo, alebo je na úteku 12 a pol milióna ľudí. Čo myslíš, keď ich Genosse Angela tak vrelo pozvala, kde sa budú tlačiť, hádam v stanových lágroch, ktoré im doteraz vyhovovali? Otázkou je, čo ten exodus spraví s Nemeckom a onedlho Nemci s Angélou radodajnou.
Za ďalšie. Prečo si myslíš, že sem utekajú práve tí najúbohejší bez prostriedkov? veď kto nemá pár tisíc na hlavu pre pašerácku sieť fungujúcu ako najlepšie organizovaná cestovka, nemá šancu ani prekročiť hranice lágra. takže sem chodia jedine značkovo vyparádení fičúri s najmodernejšími smartfónmi, ktorým aj po m preplatení celej siete prevádzačov zostane na to, aby po opľutí halal stravy v záchytných táboroch, radšej požierali pizzu a hamburgery. Ktoré im tí hnusáci nevďační, napriek protestom, odmietli servírovať. To chceš tvrdiť, že títo frajeri si zaslúžia naše sympatie?
Zabúdaš aj na fakt, že všetci sem došli násilným spôsobom ilegálne, nerešpektujúc nikoho a nič, idúc hoc aj cez mŕtvoly. Keď sa tak správajú od začiatku s presvedčením, že na to majú nárok, čo bude ďalej? Ešte raz, majú nárok daný Alahom, porušovať všetky zákony a normy. A od začiatku chcú, aby sme to prijali a prispôsobili sa im. Je úplne scestné, keď ich niekto v tom zastáva. A hlavne sa divím, že sa nájde hoci jediná žena, ktorá nepochopila, kde bude jej miesto.
Nechcem pritom paušalizovať a hádzať všetkých do jedného vreca. Veď 92 ročná babička putujúca z tramtárie do Švédska určite granát v ranci nenesie. Ale jedna lastovička leto neurobí.
Problém sa dá riešiť jedine na mieste, váberom skutočných utečencov a najskôr tých najnúdznejších. Žien, detí, prípadne rodín. a mladí bujaci nech radšej bujaro bojujú doma. aby už nikto nemusel utekať.
Ja som ten problém neignoroval, jednoducho s ďalšími spoluobčanmi som ho ani nevyvolal, ani nemal dosah na jeho riešenie. Právom očakávam, že ho budú riešiť v našom mene nami volení reprezentanti.
Vyrieši to jedine plot medzi tureckom a susednými štátmi. A v Stredozemí kordón vojenských lodí, ktorí budú strieľať po všetkom, čo opustí teritoriálne vody Afriky. To aby stihli doplávať k brehu.
a prečo spomínam práve Turecko? Toho vydierača s nekalými úmyslami? Lebo práve Erdogan spolu s Jenmenom a Saudmi ratovali ohrozené zadky stovkám fanatikov, ktorí zdupkali po prvom ruskom nálete. Lebo práve Erdogan likviduje Kurdov na cudzom území, bez akéhokoľvek mandátu. Kurdov, ktorí jedine sú schopní čeliť moslimským hrdlorezom. Lebo cez Turecko prúdia tony zbraní, munície a "expertov", ktorí tieto bandy vyzbrojujú a cvičia. A odkupujú od nich ropu, čím ich udržujú pri živote. Veru vojna bez prachov získaných od štedrých sponzorov, by nikdy ani nezačala, je to drahý špás.
Médiá zavážia, ale niekto stojí za nimi. Sú to globálni hráči, ktorým na ničom, ani na ľudskom živote nikdy nezáležalo, len na profite. Vinu osobnú necítim, iba kolektívnu, že sme sa neozvali pri prvom porušení zásad demokracie. Lisabonskou zmluvou. Potom už hŕstka nevolených technokratov kľudne pokračovala v salámovej metóde. Cez poza bučky dohadovanú Transatlantickú zmluvu....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

selektívny výber informácii...

... je zaujímavé koľko ľudí dokáže pochybovať o informáciach a upozorňovať na informačné manipulácie a potom zrazu uveria informácií, ktorej pôvod je zvláštny ... keď chcem pochybovať tak budem pochybovať...

... na zvýšenú ochranu upozornila maďarská tlač... odvolala sa na vyhlásenia ISISu? Nie, odvolala sa na informácie tajnej služby ... Má maďarská tajná služba dôverné informácie z jadra ISISu? asi nie, pretože ak by mala neobjavilo by sa na Maďarskej hlavnej stanici "z ničoho nič" tisíce emigrantov... Má maďarská tajná služba informácie z iných tajných služieb? Asi nie, nič také nebolo ani naznačené ..... zníži táto informácia nebezpečenstvo pre Orbána a jeho rodinu? Nie, ale výrazne zlepší jeho imidž ochráncu maďarských záujmov... ak je táto informácia pravdivá mala byť uchovaná pre Orbanove memoáre, ktoré napíše o 20 rokov.... inak je to čistá propaganda a budovanie politického kultu, v lepšom prípade predvolebný boj a ja posudzujem túto informáciu podľa toho....

ty ma napádaš, že píšem o tom, že migrujú najchudobnejší, dole ma niekto obviňuje, že tí chudobní majú migrovať a nie tí bohatí ako hovorím ja ... to ukazuje, že píšem presne o niečom čo vy netolerujete ... stredná vrstva ... je zaujímavé ako nájdeš spoločné zlo medzi teroristami ISILu, ktorí fanaticky dodržiavajú Korán a fičúrmi, ktorí preferujú hamburger a pizzu pred Halalom a príkazmi Koránu ohľadom jedla...

... som rád, že konečne niekto hovorí o "konečnom riešení", teda strieľať na tých, ktorí sa sem chcú ilegálne dostať ... škoda, že žiaden politik to nenavrhol... ale netvárme sa potom, že sme lepší ako oni, že sme lepši ako ISIL, povedzme jasne, že tento svet je určený iba pre "bielych" ... oni sa podľa toho zariadia a my ..... potom pochopíme čo znamená DOBRE Už BOLO...

žiť v globálnom svete nemusíme! Ja si myslím, že život v globálnom svete nám prináša viac dobra ako zla a že utečenci je časť toho negatívneho, ktorí sa vyriešiť dá... ak ma niekto presvedčí, že sa dá žiť v globálnom svete bez globálnych rizík rád akceptujem....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak by si žil dva roky v stane

a potom išiel do EÚ - tak si ekonomický migrant
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takyto snilkovia

co ich par hodin videli ked boli nekrmeny a dali im peniaze a vsetko co chceli nevedia pochopit ze tito imigranti so sebov priniesli aj vojnu a neskor kvoli obrane ludi co ziju v EU bude musiet stat alebo ludia co nestratili rozum eliminivat vsetku tu havaed aj s ich detmi! To potom bude bliakania a bedakania! :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

úprimne ...

viac ako tých emigrantov a utečencov sa bojím ľudí ako si ty ....

ak získajú moc ľudia s takým myslením ako si prezentoval, je len otázka času, kedy nájdu tých, ktorí môžu za ich problémy a neúspechy ... možno to budú čierni ľudia, možno ľudia s veľkou hmotnosťou, možno ľudia s veľkým majetkom, možno ľudia bez vlasov .... v zásade je to jedno, nepriateľa nie je problém nájsť, ale nedokážem zabezpečiť, že medzi nepriateľmi nebudem aj ja .... a preto taký systém nechcem....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sheesh, toto je uz iny level tragikomiky.

ujo cestuje po cerstvom nakupe topanok vlakom z rakuska do nemecka, na 80% (!) si je isty ze cestuje s utecencami co pouzivaju dezinfekcne servitky a podla odhadu (!) su zo syrie, jeho manzelka pocas cesty vyskusa 3x toalety, za 3h prebehne 0 Mb vymena informacii takze vsetko su to fabulacie, domnienky, tusenia suvislosti a blizke stretnutia druheho druhu.

a sme si to este vylepi do vyberu ako hodnotny text...

a pritom mohlo ist o turecky par co ide navstivit rodinu do hamburgu, lebo sa im vydava sesternicina dcera co si pred tyzdnom zlomila nohu ked jej utiekla macka so susedovym kocurom. keby sa ten text netvaril tak vazne, kludne z neho mohol by tento zidovsky vtip.

stary zidovsky ucenec z odessy dostal povolenie na navstevu moskvy, nasadol do vlaku a na nasledujucej zastavke si v kupe k nemu prisadol mlady muz. a ucenec zasal premyslat: no, nevyzera na rolnika, a ked nie je rolnik a je z tejto dedinky, tak musi byt zid, lebo to je zidovska dedinka. ale na druhej strane ako moze byt zid ked cestuje do moskvy a na to by musel mat povolenie a ja som jediny z oblasti kto ho dostal? aaa, pockat, kusok od moskvy je mala dedinka, sambet, tak musi ist tam, tam povolenie nepotrebuje. ale naco tam ide?

vsak su tam iba dve zidovske rodiny, rubinsteinovi a bernsteinovi. rubinsteinovci su priserna rodina, k nim tento pohladny muz urcite necestuje. tak musi ist na navstevu k bernsteinovcom. ale naco tam ide? vsak oni maju iba dve dcery a aj tie su vydate. no ak sa vydal v tomto necase, tak to moze byt iba ak ich zat. starsia sa vydala za obchodnika zo zhitomira a mladsia za doktora z pesti. na obchodnika je obleceny chudobne, tak to bude doktor.

ak je ale doktor a mladsi zat, tak je to jicchak cohen, tak sa vola bernsteinovcovych sary muz. no ale ak je to doktor, tak si musel zmenit meno. najblizsie je cohenovi v madarcine kovacs, tak to musi byt kovacs jicchak. ale ked si zmenil meno, tak sa musel dostat dost vysoko, takze uz ma aj doktorat a uci na univerzite a uz by mal byt docentom. hmm.

v tom sa k staremu ucencovi obrati jeho spolucestujuci a spyta sa, kolko to bude trvat do moskvy. este 6 hodin pan docent kovacs, este 6 odpovie ucenec do udivenej tvare spolucestujuceho.

nuz neviem na kolko si bol isty ucenec ze s nim v kupe sedel docent kovacs, ci 80% alebo viac, no jeho anektoda je aspon usmevna, co sa o tomto vytvore neda povedat ani ked sa zhasne svetlo v kupe a nastupi tajomno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Za celých asi 5 mesiacov

čo beží sťahovanie národov som ešte nečítal príspevok - rozhovor s viacerými čo pracovali ešte za socializmu celé roky v Lýbii, Iraky, Sýrii, Alžírsku alebo Jemene, či Sudáne. Pritom ich mohlo byť zo Slovenska odhadujem tak 5 tisíc. Nemca alebo Rakúšana ste tam nestretli, lebo doma zarobili 2 x toľko a ak ste ich stretli tak len na výletoch na karavanoch či terénnych autách alebo súkromné preteky na motorkách (o tom vo východnej Európe ani nevedeli) - na preteky boli akoby zájazdy.
Namiesto toho nám tu masírujú verejnosť takými jedno-dvoj-štvordňovými zážitkami rôzne typy rychlo-palných mudrákov, akoby z farmy a pod.
Len tak na okraj v Západnej Sahare keď ešte v 80-tych rokoch patrila pod Španielsko "bojovali" o dušu za samostatnosť. Keď ju získali ani nie po 20 rokoch deti revolúcie lezú na 5 m ploty v Ceute a Melile, aby sa dostali do Španielska. V Alžírsku keď mali Francúzov - cca 1 milión ľudí európskeho pôvodu, mali európske=francúzske zákony. Napriek tomu bojovali za oslobodenie a osamostatnenie s výsledkom že bielych vyhnali a obsadili ich domy a farmy, byty, fabriky a znárodnili ťažbu nafty a plynu tak úspešne, že po 30 rokoch sa začali navzájom vraždiť, kto je viac pobožný - občianska vojna a kto mohol plavil sa cez more za hnusnými kolonialistami.
Najhoršie je že prichádza netolerancia a agresivita ako si vie predstaviť len ten kto medzi nimi žil. Prejavuje sa napr. Belgicku, Holandsku, Švédsku. Na rade je Nemecko. Mimochodom napr. na 100tis. obyvateľov pripadá na Slov. 1,6 znásilnení, vo Švédsku cca 75 !!! Kto je pôvodca si asi domyslíte ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak si tam bol....

je len a len tvoja chyba, že si o tom nenapísal ...ak nevieš blog je voľné médium a pri zachovaní pravidiel slušnosti môže napísať blog každý ... mňa nikto nikam nevyberal, takže touto časťou sa necítim byť dotknutý....

čo sa týka občianskych vojen v rôznych postkolóniách môžeš to brať ako prejav ich "primitívnosti" ...áno môžeš to brať tak, len na základe toho, že my sme tu v Európe nemali 50 rokov žiaden konflikt (okej Juhoslávia je výnimka) už preto, že počas tvojho života nebola žiadna vojna nám dáva právo vyvyšovať sa nad iné krajiny, kde vojna v tomto čase prebehla ....

a úspešne pritom prehliadneme, že časť stále existujúcich konfliktov spôsobuje to, že koloniálne mocnosti vymedzili hranice kolónií úplne bez rešpektovania tradíc, kmeňových území... pri rozpade nové štáty prebrali tieto staré záťaže a pociťujú ich doteraz...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"úplne bez rešpektovania tradíc, kmeňových území"...nuz, mily priatelu...len taka Keňa ma cca 50 etnickych skupin - ako by Vase mudrlantske Vysokoblahorodie rozdelilo postkolonialnu Keňu???
50 piadi statikov??
Alebo pockat kym sa 50 piadi statikov vymlati medzi sebou a najsilnejsi etnikum vytvori postkolonialny stat?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte jedno by som chcel poznamenať

Čo si myslíte koľko tisíc ton drog sa "podarilo" prepašovať cez dokorán otvorené hranice do Nemecka, Rakúska, možno až do Švédska. Stačilo ak sa menšie skupiny nechali zarásť, vydávali za migrantov a plný batoh bielych práškov na "lepšiu náladu". Keď to mohol princ z Libanonu, plné kufre prečo nie aj iní ? Dá sa predpokladať, že po balkánskej trase sa niektorí šikovný kuriéri otočili aj 3-4 razy tak dobre na tom asi zarobili ... Taký Štefanov kamarát Ba-ba-kiki by asi vedel rozprávať ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To bolo písané automatickým prekladom?

Vysokoškolský učiteľ - čoho?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otazka pre autora

Podla jeho nazoru islo o vojnovych utecencov alebo o ilegalnych ekonomickych migrantov, ktori mali namierene do statov so stedrou socialnou podporou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie som azylový úradník....

takže túto ťažkú otázku nemusím zodpovedať.... pretože neviem, ale použijem trošku rozumu ...

náš spolucestujúci mal asi 60 rokov, bol kvalitne oblečený a mal pomerne drahý smartfón... mám menej dve malé deti, dva podpriemerné prijmy v rodine, dvoch vysokoškolsky vzdelaných ľudí, mobil za euro, auto a dom ... za akých podmienok by som bol ochotný tohoto všetkého sa vzdať a ísť niekam, kde by mi ťažko uznali kvalifikáciu, musel by som začínať odznovu a brať čo mi ponúknu? Drvivá väčšina tých čo emigrovali za socializmu potvrdí, že v prvých rokoch išli sociálne výrazne nižšie ako bolo ich postavenie doma ... nemám dôvod pochybovať, že drvivá väčšina emigrantov nad 40 rokov a nad 3 deti, ktorí boli schopní zaplatiť cestu do Európy pôjde spoločensky dole oproti situácii pred emigráciou ...

áno je tam veľká skupina ekonomických migrantov, najmä mladých mužov a mužov v strednom veku... je ťažké povedať koľko emigrantov za socializmu bolo ekonomických... je nemožnosť osobného rozvoja politickou alebo ekonomickou príčinou? ....

na druhej strane opäť ako dopadnú tí mladí muž, čo na nich ľudia tu nadávajú, pretože majú drahú elektroniku a mobily a kvalitné oblečenie ... v drvivej väčšine pôjdu sociálne výrazne dole....

... netvrdím, že medzi emigrantami nei sú špekulatni.... je ich menšina... je tam aj veľa takých čo im nasľubovali pečené holuby na tanier ... ale drvivá väčšina tých, ktorých som videl sa netvárila, že vstupuje do raja, pretože ani život na západe nie je rajom ... keby bol tak sme tam už všetci ...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Transparency International Slovensko: Čo o morálke sudcov hovorí, keď kopírujú motivačné listy? 3 363
 2. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli? 2 745
 3. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 2 353
 4. Filip Bajtoš: 30 rokov hnusu 2 298
 5. Stanislav Martinčko: Vláda namiesto kúrenia a svietenia, rozhadzuje milióny! 2 057
 6. Danica Chames: Milovníci mačiek, spojte sa! 1 775
 7. Július Kovács: Nebezpečná osoba Jaroslav Naď, prenasledovaný NA PRÍKAZ FICA a piadimužíka Balciara. 1 771
 8. Stanislav Martinčko: Kočner, Kočner ty si veľký beťárisko!! 1 482
 9. Júlia Piraňa Mikolášiková: Exšéf vojenských tajných chcel na neho poslať kamošov. Kto je Kočnerov Sven? 1 248
 10. Maroš Chmúrny: Keď sa štátu darí, tak sa treba podeliť 1 015

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Kam nás ťahá Kotleba s Ficom
 2. Milan Lacúch: Bezhraničné sebectvo a osobná uhlíková stopa
 3. Ladislav Rohoska: Smer musí byť zničený...
 4. Milan Koval: Pani Zuzana Čaputová , otvorený list.
 5. Martin Krištoff: Dve riziká eurozóny, ktoré môžu spôsobiť problémy: nízke úroky a nevyvážená regulácia
 6. Roman Hutira: Mileniáli – aký sú mladí Slováci vlastnými očami?
 7. Juraj Hodul: Prečo nemáme po celej Bratislave električky?
 8. Štefan Vidlár: Hospoda "U tajných"
 9. Ján Franz: KOVOZOO
 10. Peter Krajňák: Na Slovensku vzdelávame aj deti cudzincov...

 1. Laššáková nevie vysvetliť vyše pol milióna za galavečer
 2. Smrť Violy nie je tragédiou temnej uličky
 3. Mlčať o smrti mladej ženy bola taktika, tvrdí polícia. Páchateľa nemá
 4. Ako sa opovažujete, Vladimír Mečiar? (píše Michal Havran)
 5. Obrí projekt na Šírave: čudné výnosy aj zisk, pozemky nevlastnia
 6. Kiska si z nás robí dobrý deň
 7. S Kočnerom si dohadoval stretnutie aj bývalý šéf vojenských tajných
 8. Tajomný šéf vojenských tajných Ján Balciar. Čo o ňom vieme?
 9. Slovensko zdolalo Azerbajdžan, v kvalifikácii skončilo tretie a nepostupuje
 10. Slováci dostanú druhú šancu. Ich prvým súperom bude Írsko

 1. Ivan Mikloš: Tí, ktorým ste slúžili, priniesli dnešný marazmus, pán Zala
 2. Matovič: Dostanete takú na solar, že to v Ilave nerozdýchate do smrti
 3. Vladimír Palko: Ak je niekto muž, je pre mňa mužom, hoci sa cíti byť ženou. Držím sa objektívnej rea
 4. Na mieste, kde popravili Jánošíka, sú dnes domy
 5. Tri roky uvostatu, prevádzka, nápady, spolupráce
 6. Nizozemský parlament: Nebudeme pomáhat PA,financují teroristy
 7. Podvýživa súvisí s diétami, na ktorých je väčšina žien väčšinu svojho života
 8. Evropa bojkotuje Izrael, kde jsou dokonce i novorozenci v krytech.
 9. Kolaborujúci cirkevní funkcionári brojili proti zmenám ešte aj po 17. novembri 1989
 10. 30 rokov od novembra 1989 a opäť tu máme cenzúru a prenasledovanie kňazov s nepohodlnými názormi

Už ste čítali?