Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ficova vláda pokazila dobre nastavenú valorizáciu a Richter má strach (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kaník

veľmi oceňujem, že ste boli jediný minister, ktorý sa odvážil urobiť reformu v dôchodkovom zabezpečení. Žiaľ, bola šitá pomerne horúcou ihlou a 1. pilier ste nastavili veľmi zle, inak povedané, dlhodobo neudržateľne. Valorizácia, tak ako ju navrhujete, nie je dlhodobo udržateľná a Vy to veľmi dobre viete (jedine keby naša politická elita, vrátane SDKÚ, prestala zo dňa na deň kradnúť). Preto aspoň prvú časť blogu vnímam ako čistý populizmus a potrebu zviditeľniť sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

udrzatelnost sa zabezpecuje inak

Udrzatelnost sa nezabezpecuje takmer nulovou valorizaciou. Ale zrealnovanim miery nahrady. Musi byt uskutocnovana postupne ale malo sa s tym zacat davno. 1. pilier bol mnou umyselne nastaveny socialne s cielom zlepsit prijmovu situaciu dochodcov. A splnil tento ciel. Presny opak toho co sa o mojich reformach lavica tvrdi. Menej velkorysa valorizacia neznamena nulu. Stanovenie minima je spravne a obvykle. Mozme diskutovat o % minima, ale princip je spravny. Ziadny populizmus, ale zdokonalenie systemu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kaník

jediný dlhodobo udržateľný dôchodkový systém je taký, ktorý nepracujúcim vždy prerozdelí len to, čo aktuálne vyzbiera od pracujúcich. To by malo byť v ústave. Teraz si politici kupujú hlasy dnešných dôchodcov za peniaze budúcich generácií.
Ešte perlička k nedokonalosti 1. pilieru a POMB. Ak porovnáme dôchodok ženy-matky, ktorá vychovala 4 deti, ktoré vyštudovali a v dospelosti nadpriemerne zarábajú, pričom táto žena strávila na materskej 10 rokov a potom už nestihla kariéru urobiť a jej POMB bude 0,8, s dôchodkom bezdetnej , povedzme že kariéristky, ktorej POMB bude 2,5, z čích peňazí sa bude dôchodok bezdetnej platiť? Okrem iného aj z peňazí 4 detí matky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kaník prestúpil k socialistom

Je sranda pozorovať, ako bývalí pravičiari robia hromadne ľavicový comming-out.
http://pospisil.blog.sme.sk/c/...

Dôchodok je sociálna dávka, ako každá iná. A teda by mal byť rovnaký pre všetkých. Zásluhovú zložku by si mal každý riešiť svojim spôsobom. Teda nie povinné odvody do DSS, 2.pilier treba zrušiť. Nie presunúť do 1.piliera, ale skutočne zrušiť a nasporené prostriedky previesť na skutočné vlastníctvo sporiteľa.

Rôzna valorizácia pre vysoké (nízka valorizácia) a nízke (vyššia valorizácia) je cesta správnym smerom. K jednotnému dôchodku na úrovni povedzme 1,3 násobku životného minima. Samozrejme spolu s tým treba zásadne obmedziť dôchodkové výpalné. 2.pilier zrušiť, 1.pilier previesť do daňového systému. Nie špeciálny odvod (výpalné) platené od 1. centu príjmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

exminister srandista.....

chce dôchodcom "dobre". Je pozoruhodné, že keď miništrantoval, tak zmenil pravidlá vyplácania dôchodkov tak, že viacerí "dobre informovaní" (zamestnanci ministerstiev, soc. poisťovne, rodinní príslušníci....) dostali vysoké dôchodky. Tento výpočet však platil dostatočne krátko a bol potom zrušený (nie tie vypočítané dôchodky podľa tohoto vzorca). Miništrant potom vystrkuje občas hlavu ako svišť z nory či je zima a či je leto
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aký vymysel ?

Nic nebolo zrušené. Platí to dodnes a ľudom ktori pracovali dáva slušnejšie dôchodky ako predtým. A tak to ma a malo byt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Richter má najväčší strach

najmä z Kaníka a spol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak by

som dostal skutočne trinásty dôchodok, bolo by to ako keby som ho dostával tak, ako keď som do dôchodku odchádzal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku,

problémom Vás aj inej časti "opozičného" spektra je, že neviete robiť politiku a to ani na textovej úrovni (Blog).

Jednotlivé časti článku sú načasované a stupňované rozpačito, prvoplánovo. Je vidieť, že text je písaný predvolebne, umelohmotne účelovo.

Je tiež na zamyslenie, čo robila tzv. opozícia (jej nemalá časť) celé roky, keď bolo potrebné písať článku k témam, ktoré si písanie doslova žiadali.

Každému co jeho jest
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovač nie je hlúpa!

Prekuknúť účelovosť predkladania zákonov v tomto období nie je až tak ťažké, to len podaktorí politici podceňujú tento národ, lebo sa nespráva podľa ich predstáv. Pán Kaník, je najvyšší čas prilepiť sa na nejakú kandidátku, ako to urobil Hlina s Lipšicom, aj keď si osobne myslím, že ani oni tam v nasledujúcom období nebudú zavadzať. Nuž, česť Vašej politickej pamiatke.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME