Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo mi chýba v diskusii o utečencoch? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nemám žiadny problém s islamom
pokiaľ je tam kde majú tieto pravidlá roky rokúce. Vychádzam s ľudmi moslimského vyznania a o viere nedebatujeme.Chovám sa k nim slušne a ak náhodou idú odrezávať jahňatám hlavy uhnem a snažím sa neriešiť. V momente ako bude mať islam ambíciu/a to tá masa ľudí určite má/ meniť krajinu v ktorej žijem ja a moja rodina,spravím všetko pre to,aby sa to nestalo.Všetko.V tejto lokalite,na tomto území sú mešity nevítané a je potrebné aby to ľudia ako ja dali na známosť.Hinduisti,budhisti,židia,evanjelici,pravoslávni,katolíci,ateis ti,modrí zelení čierni či fialoví mi nevadia.A toto celé hovorím na základe poznaného,nie nepoznaného.Pretože si dovolím tvrdiť,že som precestovala viac ako 3/4 tejto krajiny.
este
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

kedy vzniká...

právo mať ambíciu meniť krajinu v ktorej žiješ?

... to právo má katolícka cirkev, pretože je tu dlho, to právo má Kotleba, pretože sa tu narodil, to právo má v čechách Babiš, pretože sa tak pred 15 rokmi rozhodol, ale to právo nemá v Nemecku Turek, ktorého starý otec tam s rodinou prišiel pred 50 rokmi?

Pravdu povediac žiadnych moslimov v mojom okolí nepoznám, rovnako ako nepoznám žiadnych praktizujúcich židov, podobne ako vy nemám problémy so spolužitím, ani s ich ambíciou meniť našu krajinu k lepšiemu. Podľa môjho názoru ani cirkev ani Kotleba nemajú ambíciu meniť našu spoločnosť k lepšiemu, tak ako lepšie vnímam ja... netvrdím, že to iní (tých 70 000 v pochode za život) posudzujú ináč, ale napriek tomu nebudem žiadať ich sankcionovanie. Áno, mali by byť nejaké hodnoty, ktoré jasne deklarujeme ako paradigmy o ktorých sa nediskutuje ... ale napríklad Orbán sám v Maďarsku začal diskusiu o treste smrti a to je jedna z tých najparadigiem...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A prečo by mal mať niekto právo meniť krajinu v ktorej žije? Prečo by vôbec niekto mal mať právo vnucovať iným ľuďom svoj spôsob života? Pokiaľ budú mať všetci ľudia ambíciu žiť takým spôsobom, akým chcú bez toho, aby ho vnucovali iným, tak je všetko v poriadku.

Katolícka cirkev toto právo nemá, rovnako ako ho nemá ani Kotleba, Babiš a ani turek, ktorému dedo prišiel do krajiny pred 50 rokmi, lebo z princípu nemá jeden právo vnucovať niečo inému.

Snaha meniť spoločnosť k lepšiemu je principiálny nezmysel. Vždy sa dá spoločnosť meniť len ku prospechu jedného a k neprospechu druhého, obzvlášť ak to robíte pomocou štátu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... niekedy je chyba kritizovať...

... v emóciách, pretože vznikne niečo, čo keď si človek neskôr prečíta, sám tomu nemôže uveriť...

.. asi ste v hneve nedokázali odlíšiť medzi ambíciou meniť krajinu a vnucovaním ... o vnucovaním moslimského štýlu života mi síce už písali niekde, ale pravdu povediac s výnimkou 20 minút Dily som ešte žiadne vnucovanie moslimského štýlu života nepostrehol...


.. ak by platilo, že cirkev nemá právo menič spoločnosť, tak potom pochod za život mal by rozohnaný vodnými delami, lebo jeho deklarovaným cieľom bolo meniť postoj spoločnosti k otázkam života a rodiny!!!! takže toľko k právu meniť krajinu v ktorej žije...

Alebo ste teda anarchistka najhrubšieho zrna....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ked sa v Cesku dovolava predstavitel moslimov sarie, je to vnucovanie. A presne pre toto tu takych neintegrovatelnych moslimov nechceme, co stale trvaju na ludskej nerovnopravnosti a do televizie chodia vysvetlovat preco je zena nerovnopravna ludska bytost.

Vnucovanim je aj chodit tu v burke. Ale tebe moze byt jedno, ked tvoj sused mlati zenu. Mozes to tolerovat ako kulturne obohatenie.

Cirkev u nas toto zmenit nemoze a nanucovat to ateistom alebo inak veriacim. Ale katolici nepovazuju zeny za menejcennych ludi. Keby ano, tak by ich rozohnali ako fasistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zbytočné hrotenie ...

takže odpoviem ale nebodem pokračovať...


... ak si to myslí nie je to vnucovanie, ak na otázku čo si myslí, odpovie, nie je to vnucovanie, ak to káže alebo má v programe považoval by som to za vnucovanie ..

... ak chodí v šatke nevidím problém, ak chodí v burke neviem posúdiť, ak sa nechce odhaliť, napríklad kvôli identifikácii (Kanadský príklad) povedal by som nie ...

.. toto nie, ale presadzuje iné veci, ktoré sú citlivé aj pre mňa (zákaz potratov a podobne)... a musím povedať, že katolíci nepovažujú ženu za menejcennú, ale božím poslom môže byť len MUŽ! PREČO, keď sú si pohlavia rovné?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to posledné ...

ber ako rečnícku otázku... to nemusíš zodpovedať... radšej iné zodpovedz ... idem hľadať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V televizii ceskej verejnosti vysvetloval, preco zena nema rovnaku hodnotu pred sudom pri vypovediach. To ked robi hlavny predstavitel moslimov v Cesku, tak si mozme predstavit, ako nie su moslimovia v Cesku integrovani. Staci, aby ich bol vacsi pocet a budu sa dovolavat aj sarie. A uz sa aj dovolavali, neviem, kde mam ten link.
Takze sa vobec necudujem ludom, ktori nechcu moslimov pozyvat. Dobre im radil Hatem, ze sa musia od radikalneho islamu distancovat, inak ich ludia nebudu chciet prijimat. Nehovoriac o tom, ze potom sa ani neintegruju ale ludskou rovnopravnostou pohrdaju ako rasisti.

To je tiez blbost, ze bozim poslom nemoze byt zena. Ved uz len to, kto oznamil zmrtvychvstanie Jezisa? To mas zas dogmatizmus v krestanstve, co si zas schvalia a odklepnu oni. Najviac zla sa bohuzial napachalo prave cez nabozenstva, pretoze manipulacie potrebuju vyuzivat pekne myslienky, aby to ludia zhltli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Malinová, ak sú tí predstavitelia moslimov ceskí státni obcania, sú zaregistrovaní ako politická strana a majú to v politickom programe svojej strany a vo volbách s týmto programom získajú dostatok hlasov na jej presadenie, tak nerobia nic iné ako vyuzívanie mozností demokratickej spolocnosti. Kým sa tak ale stane, v procese registrácie politickej strany ceské státne orgány budú zvazovat legálnost jej deklarovaných cielov, ich kompatibilnost s ceskou ústavou a pod. Preco sa teda plasit uz teraz, to máte naozaj tak malú doveru v riadenie vecí verejných? Tým nechcem povedat, ze by sme nemali viest otvorenú diskusiu o vsetkých aspektoch masovej migrácie, práve naopak, ale ak celá diskusia spocíva vo vypisovaní hysterických a úplne zavádzajúcich blogov a diskusných príspevkov nejakých amatérov, tak nás ako spolocnost to k ziadnemu rozumnému rieseniu neposunie.

A súhlasili by ste s tvrdením, ze ak sa clenovia/predstavitelia akéhokolvek nábozenstva dozadujú presadenia nejakého opatrenia, platiaceho pre celú spolocnost a to na základe ich viery, tak je to vnucovanie? Lebo ak áno, tak napríklad aj to 6-miliónové referendum, aj ten nedávny zevraj národný pochod za zivot by túto definíciu splnali.

A tie 2 predposledné vety máte úplne zle. Uz sa tak deje a katolíci zeny povazujú za menejcenných ludí. Aj ked Vám to vsetci nepovedia na plné gule.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No to je sila aj na slnieckara, obhajovat legalnost dozadovania sa sarie, co kritizuju este aj samotni moslimovia.

A prosim ta neklam, ze krestania neuznavaju ludsku rovnopravnost.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj si necháš prejsť hlávkou

prečítané? Alebo reaguješ ako býk na súkno? A to som sa zaprisahala, že na teba, ak aj náhodou narazím, nebudem reagovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale ved sa spýtajte hocijakej kolegyne, co vyucuje obciansku náuku (alebo ako sa to dnes volá), ako funguje reprezentatívna demokracia. Ona Vám aj vysvetlí, ze existuje niekolko mechanizmov (ako napr. proces schvalovania registrácie politickej strany, ale sú aj dalsie), vdaka ktorým a iste sa zhodneme aspon v tom, ze nastastie, NIE je mozné zmenit charakter celej spolocnosti tak lahko. Ja som Vás len chcela ubezpecit, ze sa ako státni obcania ani zoci-voci tak masovej imigrácii nemusíme cítit úplne bezbranní, lebo máme k dispozícii to, co oni nemajú.

Vasu reakciu si mozem vysvetlit bud tak, ze to vsetko viete aj sama, ale máte potrebu burcovat/hysterizovat, alebo naozaj neviete, ako demokracie a obcianske spolocnosti fungujú a v tom prípade chápem, preco je na SK také lahké vládnut/ovládat masy.

V prekrúcaní slov ste teda skutocná majsterka: ja som nepovedala krestania, ale katolíci a nehovorila som o ludskej rovnoprávnosti (v právnom zmysle), ale o menejcennosti, pretoze som reagovala na Vase slová: " Ale katolici nepovazuju zeny za menejcennych ludi."
A povedala som to jednak na základe vlastnej skúsenosti s jedným z Vás, ktorý mi to urputne vysvetloval s pomocou Biblie a katechizmu a aj na základe toho, co som tu uz x-krát cítala v diskusiách. Jeden eplicitný príklad nájtete aj tu: http://blog.sme.sk/diskusie/23... Diskutér hiram nám aj pekne vysvetlil, preco by muzi nemali podávat ruky zenám.
Pre spravodlivost uvediem, ze M. Luther tak zeny videl tiez.

Myslela som, ze práve Vy ako jedna z mála tu na SME máte záujem o dialóg a ale ako vidím, chcete len kázat to, co si precítate vo "Vasich" zdrojoch a o vecnú konfrontáciu s inými názormi/zdrojmi informácie nestojíte. Sokrates by asi zaplakal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"V momente ako bude mať islam ambíciu/a to tá masa ľudí určite má/ meniť krajinu v ktorej žijem ja a moja rodina,spravím všetko pre to,aby sa to nestalo.Všetko."
Pod všetko sa radí aj zabitie. A ty ich zabíjať nebudeš, že ? :) Pozor na ten pátos, nespravíš pre to všetko. Dokonca blbo povedané , tú krajinu, ak by sa tu rozhodli usídliť zmenia už po čase legálne na zaklade demografie, lebo majú vyššiu plodnosť.A Ty sa budeš na to prizerať. Ako nalejme si čistého vína, my mame problém s tým, že plodnosť je hlboko po zachovnou hodnotou , čo sa nedostatočne množí, zanika a nahradza to iné . Patetické reči príroda ignoruje...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale ano,je možné že to

odo mňa nebude závisieť,je to dokonca aj pravdepodobné.Budem bezmocná a bude ma to štvať ano.Ale rozhodne ich nebudem vítať,nebudem otvárať náruč,nebudem ponúkať zabezpečenie a nebudem ich sem volať.Nebudem sa k nim správať priateľsky a nebudem držať transparenty.Nebudem im pomáhať.Pokiaľ nejaké dieťa obliecť najesť a mazaj preč.Jednoducho nebudem im ukazovať ľudskú tvár a som sklamaná z médií,že sa ma snažia manipulovať už od leta.Schvaľujem čo robí Orbán a chcem aby to robili aj naši predstavitelia a dokonca budem aj vypisovať príspevky na blogy ako taký šašo.
Zbíjanie-rozhodne ja urobím čo budem musieť,dúfam,že za môjho života vojna nebude tak asi nie.Spravím to čo mám v prospech svojej rodiny.A ty?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som svoj postoj vyjadril v reakcii pre Denisu Priadkovú, ktorú SME s jej člankom vytiahlo podľa mňa prave pre ten absolútne ústretový a sebaobviňujúci postoj k utečencom, aký mala alebo má ? aj redakcia SME, viď podobné članky šefredaktorky SME. To je tá doteraz nezodpovedaná otazka, prečo media od vypuknutia utečeneckej krízy manipulovali v prospech prijatia utečencov..
http://blog.sme.sk/diskusie/24...
Ale čo sa týka konkretnej pomoci - bolo by to individualne , takémuto by som pomohol , napokon, ak si pozrieš diskusiu k tomu članku, tak pochopíš, že viem presne o koho ide
http://veresvarsky.blog.sme.sk...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z tych DETI

Predsta vyrastu tí islamisti, ktorí upaluju a stinaju krestanov a ateistov v moslimskych krajinach.
Terajsi islamisti neboli tiez "mile deti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Dokonca blbo povedané , tú krajinu, ak by sa tu rozhodli usídliť"...ide o to, ze ci sa oni mozu tu usidlit alebo nie, je na posudeni obcanov SR...je teda este sanca zvratit nalinajkovane
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sheesh...inzinier znova na ceste. ale iba vlakom skalica bratislava....

dalsi argumentacny train wreck.

nech uz je zo skalice do bratislavy magneticky rychlovak a cesta trva 10 minut, lebo tieto grafomanske, nesurode a diletantske raw texty co pisete o teme o ktorej nic neviete a o ludoch s ktorymi nemate ziadnu skusenost http://www.sme.sk/diskusie/dpl... su na rozmedzi tragiky a komiky http://blog.sme.sk/diskusie/dp...

komu sa podarilo z tychto volne prudiacich kerouackovskych on the road megabitov zresuscitovat co i len bit myslienky a racionalneho argumentu, by mal ucit na "vysokej" skole v skalici miesto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fajn...

tak daj riešenie ty....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A to som si vcera povedala,

ze uz nebudem reagovat na ziadny z vasich blogov. Co uz...
1/ "fajn, tak daj riesenie ty"
Pan Strhan, naujcinnejsie, osvedcene a v praxi fungujuce riesenie:
http://www.konzervativnyvyber....
Preco by ho nemohla uskutocnit aj Europa? Ked uz silou mocou nechce zastavit priliv nelegalov? Lebo europsky humanizmus a ludske prava? Pre koho? Pre tych, ktori ludske prava nerespektuju ani vo vlastnych moslimskych krajinach a hasia sa medzi sebou?
Dalsie - najrychlejsie riesenie - dodrziavat zakony EU, Dublinsky dohovor, dosledne strazit hranice Schengenu. Preco sa VEDOME, s pozehnanim Bruselu, zrazu nerespektuju tieto tri najzakladnejsie predpoklady "ziadna noha nelegala v EU?"
2/ "Neviem, prečo som dostal tak málo podporných argumentov."
Pan Strhan, tak teda vedzte, ze sa tomu mozete podakovat len a len tomuto denniku a jeho jednostrannej ideologickej linii v tejto velkej teme. Podakujte sa tomuto denniku za to, ze "vdaka" jednostrannej propagande celej redakcie, takmer absolutnej absencii vyvazeneho spravodajstva o tejto teme, az na par vynimiek, sa diskuteri vyjadruju, ako vyjadruju. Podakujte sa tomuto denniku, ze az diskuteri pri clankoch o nelegaloch, v ktorych bola, asi omylom, povolena diskusia, overenymi linkami usvedcili tuto redakciu z klamstiev. Necakajte preto ziadne podporne argumenty. Bohuzial. Ako som vam uz napisala minule, pro-imi blogeri, a mozete takychto blogov napisat denne aj 10, budete vzdy vo Vybere. Anti-imi blogeri sa stratia po par chvilach od uverejnenia do nenavratne. Viete preco? Lebo vy pisete presne v linii pro-imi tohto dennika. Aj v tejto diskusii je iks diskuterov, ktori tu diksutuju uz roky, a ktori poznaju, ako je tento dennik ideologicky zamerany. Aj vo vasich diskusiach ste od nas dostali dost argumentov, aj oficialnych linkov, mohli ste si vybrat, co je pravda, a co loz. A ze vas ani za toho otca nechceme pochopit? No, ani my totiz nevieme pochopit, preco nechapete vy nas. Len roky ukazu, ktora strana mala/nemala pravdu. Aj ked neviem, co je tu este na nepochopenie, ked vieme, ako multikulti v Europe dopadol.
A neodpustim si - prepacte, napisat takuto detsku placlivu vetu je nehodne dospeleho, duchovne vyspeleho muza. Ale zase - mate pravo na vase pocity, len ked nechcete, aby vam diskuteri vas detsky pohlad vycitali, radsej ho v buducnosti nenapiste. Lebo si zakonite (pricina/dosledok) k sebe pritiahnete este vacsiu lutost a opovrhnutie inymi. Nelutujte sa verejne.
3/ "Ak som hovoril o malej podpore pre svoj názor, možno jeho zástancovia prišli do rovnakého bodu ako ja a síce k pocitu, že celá diskusia sa točí stále dokola a že vlastne ide o stratu času."
Zeby? Mozno? Z coho usudzujete? Mate pre to relevantne, oficialne statistiky?
4/ "Žiaľ návrhov na riešenie, okrem návrhov, o ktorých neúčinnosti som z hĺbky duše presvedčený, som sa nedočkal...."
Ktore su to tie neucinne navrhy?
Co vlastne od diskuterov ocakavate, p. Strhan?

Prijemny vikend.
3/3
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Droppa: Štátny smútok? A načo?! 3 240
 2. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 813
 3. Irena Simunekova: Vodná nádrž Nitrianske Rudno 732
 4. Jozef Sitko: Neobjektívna kritika Zuzany Čaputovej 553
 5. Saška Uhlárová: Albánsko na motorke 526
 6. Jaroslav Ridoško: Prečo sa očkovanie spochybňuje? 483
 7. Patrik Magdoško: Prečo farmári zablokovali Bratislavu? 398
 8. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 363
 9. Ondrej Prostredník: Prečo 30 rokov po Nežnej náboženská sloboda oslabuje cirkvi ? 362
 10. Alena Beyerova: Nemecké školstvo a jeho nároky na uznanie kvalifikácie získanej v zahraničí 321

Rebríčky článkov


 1. Ľubomír Belák: Moje Nežné, revolučné spomínanie
 2. Jozef Kovalík: Zamyslenie nad tridsiatkou
 3. Štefan Vidlár: Postpseudorevolučňí zombie
 4. Roman Hutira: Trenažér F1 či stíhačka Harrier, ako bežná súčasť výučby na univerzite.
 5. Martin Zibrin: Sú KPI TOP manažérov viac ako zdravý sedliacky rozum?
 6. Robert Štepaník: diel 31 - rubrika: čerstvejšie než treska - júl 2019
 7. Július Kovács: Oslavovať so Zemanom, zneváženie 17.novembra !!! plus Video
 8. Štefan Vidlár: Ket šeci, aj já si zaspomínám
 9. Roman Hutira: Ženy nebláznite! Bio výbavičku a kočík za 900€ naozaj nepotrebujete.
 10. Július Kovács: Harabín je špina

 1. Vodič havarovaného nákladného auta je už doma
 2. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 3. Ďalšia tragická nehoda pri Nitre. Obeť má len osemnásť rokov
 4. Odvolával sa naňho Fico. Prokurátor jeho telefonát s Vadalom nepoprel
 5. Bývalý vodič nákladného auta: Preťažujú sa bežne
 6. Päť tínedžerov, ktorí zomreli pri nehode, študovalo v Nitre. Zahynuli aj rodičia žiačky
 7. Najviac vody za polstoročie. Hladina mora stúpa, Benátky sa topia
 8. Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom
 9. Schwarzenberg: Slováci majú dobrú vlastnosť, pomáha však mafii
 10. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)

 1. Vladimír Palko: Neustrnúť v nostalgii a pátose Novembra
 2. Krvavá cesta do raja: Ako komunisti ovládli Slovensko a prečo sa ich svet zrútil
 3. František Mikloško: Ak sme prežili komunizmus, prežijeme čokoľvek
 4. November 1989 Ján Čarnogurský: Skandovanie bolo počuť do cely
 5. Alexander Cipko: Ako videli rok 1989 Rusi
 6. Biskupi odsudzujú politické aktivity Mariána Kuffu
 7. Stalinove ženy - západný liberalizmus alebo komunistický bordel?
 8. Matovič: Nepôjdem do vlády s PS/Spolu, ak sa nevzdajú registrovaných partnerstiev
 9. Česko - Slovensko 6 : 0
 10. Hviezdy slovenského šoubiznisu tak, ako ste ich ešte nevideli

Už ste čítali?