Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kotly odišli, Coca-Cola pre ISTOTU odchádza tiež… (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A to vdaka tomu Osusky, ze si podrazil vladu Ivety Radicovej, nasich partnerov v eurozone a teraz robis sasa Putinovmu platenemu idiotovi Sulikovi. Ako cloveka s takym "intekektom" niekto nechal "vystudovat" medicinu ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co sa tyka Radicovej vlady, ak sa s niekym drzis za ruku a on sa dobrovolne rozhodne vyskocit z okna, pustit ho nie je podraz ale pud sebazachovy.
Co sa tyka eurozony, slovom "partner" sa zvycajne oznacuje niekto kto ma rovnocenne postavenie, nie niekto kto nam nadiktuje co budeme robit a necha nas "demokraticky" hlasovat dovtedy kym mu to neodsuhlasime.
Co sa tyka Sulika ako Putinovho plateneho agenta, k takemu nezmyselnemu bludu sa nema zmysel vyjadrovat.

Co sa tyka Osuskeho blogu, je to zial jeho standard - posobive literarne dielo plne cudzich slov a komplikovanych fraz ktore pochopi cca 1 % volicov. Ako osvieteny monarcha by reprezentoval dostojne, v zastupitelskej demokracii, kde je volebny uspech priamo umerny mnozstvu piva a gulasu rozdaneho na predvolebnych mitingoch, nema sancu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, čo narobíš,

nemáme, žiaľ, všetci taký intekekt ako Vy, vážený pán Kováč... ale inak by ste tak nevynikli - keby takých ako Vy bolo plno!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poslanec Osuský

Naozaj nie je problém sa vyjadrovať tak, že môjmu prejavu porozumie len pár intelektuálov.
.
Práve naopak, problémom mnohých politikov je vyjadrovať sa tak, aby ich prejavu porozumeli všetci. Aj autista sa dokáže vyjadriť, ale nikto mu spravidla nerozumie. Fico dokáže osloviť masy voličov preto, že hovorí jednoducho a zrozumiteľne. Či hovorí pravdu a úprimne, nie je v tomto prípade podstatné. Podstatné je to, že vy to nedokážete. Vy neviete hovoriť jednoducho, vy nemáte na to, aby ste jednoduché myšlienky vyriekol jednoduchým spôsobom zrozumiteľným pre radových občanov. To je vaša politická smrť. Takí ľudia v politike nemajú čo hľadať. Sa čudujem Sulíkovi, že vás drží na kandidátke. Vy pre Sas nie ste schopný priniesť ani 0,1 %. Ak niekde spočíva problém, prečo OKS nemala nikdy šancu sa sama dostať do parlamentu, nie je to len v tom, žeby jej myšlienky boli zlé, ale problémom bola a je predovšetkým v komunikácii a vzťahu k voličom. Povýšenecký prístup k občanom a slovník zo salónov bratislavských kaviarenských intelektuálov naozaj nie je to, čo mohlo OKS dostať do parlamentu.
.
Aby som bol úprimný, nečudujem sa, že Sulík vás drží na kandidátke. Sulík nie je politik. Sulík politike nerozumie. Sulík je podnikateľ, zbohatlík, ktorý si stále naivne myslí, že urobí kariéru v politike. Bude to však jeho kariéra hanby. Aj jeho posledné vystúpenie v nemeckej televízii je toho dôkazom. Dostal to rovno medzi oči, je to egoista, to mu do očí povedali iní politici. A to sa netýka len problému emigrantov.
.
Program Sas obsahuje mnohé témy, ktoré v západných krajinách riešili socialistické politické strany, odluka cirkvi od štátu, legalizácia mäkkých drog, registrované partnerstvá atď. Program Sas bol urobený účelovo, bol to marketing, preto oslovil na začiatku veľa voličov. Sas však z toho programu nemala úprimnú snahu nič splniť a preto prišiel je prudký pád. Zo strany Sas sa stala strana oportunistov, ktorí idú proti všetkému. Sas je deštrukčná politická strana, ktorá nemá koaličný potenciál. Sas je populistická strana, aj teraz sa politici Sas snažia využiť proti emigrantské nálady obyvateľstva k tomu, aby získali aspoň nejaké desatinky voličských hlasov.
.
Podľa doteraz zverejnených prieskumov až 16 % voličských pravicových hlasov môže prepadnúť(!), pretože mnohé malé pravicové strany sa nedostanú do parlamentu. Najväčší osoh z toho bude mať najmä SMER. Kto bude voliť Sas, bude v podstate voliť Smer!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

toto napis ako blog nech si to volici precitaju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pred voľbami...

pre vás všetkých oportunistov, kariéristov a darmožráčov len jedno - ak by ste sa ozývali celé 4 roky, možno by vám niekto veril. Ale život sa nežije len polroka pred voľbami! My plebs chodíme do roboty a riešime dôsledky vašej ľudskej zbytočnosti a neserióznosti stále, pán Osuský!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Krasa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rivers of Babylon

Ked sa stal z kurica Racza podnikatel, nechal za seba kurit dvoch dobrovolnikov, lebo bez kurenia by bol hotel prazdny. Sudruhovia sa asi prilis zamerali na CT a na kotle uplne zabudli. Alebo sa CT vplyvom chladu pokazi a na jar bude treba nove? Niekedy fakt neviem, ci su taki blbi, alebo to maju naopak tak dobre premyslene...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Naozaj trefne pan osusky,tych trulov intelektualov si nevsimajte, len skoda ze taketo postrehy sa nedaju v nejakej podobe natlacit IV.cenovej skupine do hlavy, napr. na jojke,markize,novom case,ta3 a rtvs,vsetky vase temy a este aj alobal a kopec dalsich pruserov nestalo ziadnemu spominanemu masediu za pozornost, vid vsetky politicke dikuzne relacie za cely tyzden , ani tuk, ozaj v pripade verejnopravnej by to nestalo za interpelaciu v parlamente?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený priateľu,

faktom je, že médiá SaS príliš v láske nemajú, a tak ten zápas zvádzame tam, kde sa dá. Tá populárna IV. cenová svojich vierozvestcov má a jej viera v nich je hlboká... Preto hľadím písať tam, kde uvedení veriaci resp. ich reprezentanti chodia len s jasným súmračným poslaním, kam však chodia i iní čitatelia, napríklad Vy, či hoc ancikrist vyššie. Ten mi tiež, pripúšťam oprávnene, vyčíta "spôsob písania" - ale čo už, starého psa novým kúskom nenaučíš. Ja píšem zrejme pre tých, čo vidia veci tak, ako ja a môj štýl písania ich aspoň trochu poteší. Úspešne však blogujú i iní priatelia, Lucia Nicholsonová, Ondrej Dostál, Eugen Jurzyca ... takže výber (obsahu i formy) nie je zlý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Váš prejav je úžasný

p.Osuský. Krásna ľubozvučná slovenčina, zaodetá do intelektu. Vždy sa teším na Vaše články, či hovorené slovo.
Držím palce a všetko dobré.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ˇOsuský, Šebej, Peter Tatár. Bol som niekoľkokrát na ich debatách, s posledným z nich som bol aj osobne. Osobnosti, veľkí ľudia, bohužiaľ keď boli v jednej strane, tak slotensko ich ocenilo na pár percent. Iste niektorí tvrdia, že národ im nerozumie. Tak nech sa ten národ nerozčuľuje, keď poviem, že nechcem byť súčasťou takého národa. Národ rozumie MDŽ, akýmsi balíčkom, čo zaškrtáva najväčší zlodej po muftím, ale je aj birmovaný a to sa počíta. Národ volí brixich, martvoňov, jánošov, bláhov. Tým niekedy síce tiež nerozumie, ale sú to naši. Často v debatách s birmovanými, keď geniálne argumentujú, že beztak všetci kradnú, tak hovorím, Šebej napr. nekradne. V poriadku, ale je to žid. Nuž stačilo. Aspoň v poslednej dobe už takými ani nesadnem za jeden stôl a týka sa to aj rodinných príslušníkov. Život je dosť krátky na to, aby som ho míňal v neplodných debatách s idiotmi. K tým prvým 3 menám, by som doplnil aj Petra Zajaca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlas,

a dodávam: smrťou demokracie (aspoň v tomto našom slovenskom Pakostane) je všeobecné volebné právo bez akejkoľvek kontroly občianskej kompetencie. Ani vodičský preukaz človek nedostane len tak. Prečo teda volebný preukaz? Podieľať sa voľbou na riadení štátu je menej ako viesť moped?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je také demokratické!
.
Prirovnať volebné právo k riadeniu mopedu je predsa len silná káva. To máte postihnutú ktorú polovicu mozgu? Pravú, ľavú alebo nebodaj obe?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súvislosti

A k čomu by ste volebné právo prirovnali Vy? Veď je úplne zrejmé, že "voľba" nie je samoúčelná, ale skutočne sa prenesene takto zúčastňujete na riadení republiky! Či aká je potom Vaša motivácia ísť voliť? Aby vyhrali tí Vaši? :) A keď chcete polemizovať, a zároveň máte maturitu zo strednej školy, tak musíte vedieť, že urážať oponenta je tá posledná úbohosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zbytočne reagovať na takých ľudí, ako je nejaký chytrolín, ale skúsim to. Z príspevku, na ktorý som reagoval viac-menej vyplýva, že tí ktorí nevolia menovaných tzv. politikov o príspevok vyššie, by nemali mať právo voliť. Denaturák a Mamánek v podstate klesli na úroveň Mečiara, ktorý tiež keď mu už zhasínala politická sviečka a jeho HZDS sa po jedných voľbách pobralo na politický cintorín, videl chybu vo voličoch, pochopiteľne, on bol pán dokonalý. Denaturák a Mamánek vidia dokonalých tzv. politikov, ktorých denaturák menoval vo svojom príspevku. Teda voliči sú pochopiteľne na vine, že títo tzv. politici majú problém dostať sa ako osobnosti (hahaha, že vraj osobnosti) do parlamentu. Ty, ty, ty zlý volič, ak nebudeš voliť osobnosti, ktoré menoval denaturák vo svojom príspevku, tak ti bude odobraté volebné právo, pretože to jednoducho nejde len tak, aby si sa priamo podieľal na riadení republiky. A ja už len opäť dodám, že ak niekto naozaj takto zmýšľa, musí byť postihnutý na obe polovice mozgu a to nie je z mojej strany v žiadnom prípade urážanie oponenta, to je poukázanie na diagnózu, pretože navrhnúť obmedzenie volebného práva iným len preto, že nevolia niekoho vyvolených tzv. politikov je fakt patologické. A ešte vysvetlenie, píšem tzv. politikov, pretože ja menovaných nepovažujem za politikov, menovaní sa na politikov len hrajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Úplne s Vami súhlasím

Zbytočne ste reagovali. Hromada písmenok, myšlienka rozbitá... Vy ako alternatívu zjavne dávate "nevoliť". Potom ale nerozumiem Vašej vete "...voliči sú pochopiteľne na vine"... Toto mi do úst nevkladajte. Podľa mňa, nikto, kto bol voliť, nemôže byť na vine! Nevoliči sú na vine! Neúčasť a apatia je to, čo umožňuje v bežnom spoločenskom živote marginálnym skupinám získať vyšší podiel moci ako je zdravé! Ale ak Vaša výčitka smerovala k tomu, že či mám chuť obmedziť volebné právo, tak áno, mám. Je to presne ako pri hre majstra šachistu korešpondenčne s verejnosťou - majster má vždy vyššiu šancu vyhrať, pretože ťah verejnosti je ťahom, za ktorý hlasovalo najviac ľudí (demokracia), pričom je štatisticky zrejmé, že nebude zvolený ťah tých najlepších šachistov na strane verejnosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Píšete hlúposti. Nebudem reagovať na vaše rozbité myšlienky, kto chce, pochopí, kto nechce, napíše: "hromada písmenok, myšlienka rozbitá" (mimochodom "písmeniek" má byť správne).
.
Nerozumiem, prečo kritizujete, resp. obviňujete nevoličov. Voliť je právo a nie povinnosť. Príčin, prečo ľudia nechodia do volebných miestností a voľby ignorujú je neúrekom. Možno niektorí neveria, že sa ich situácia môže zmeniť k lepšiemu. Iných politika možno absolútne nezaujíma, pretože nemajú žiadne problémy a svoj život vedia prežiť aj bez politiky a určite spokojnejšie. A možno je to aj naopak.
.
Každý občan, ktorý spĺňa Ústavou a zákonmi stanovené kritériá môže uplatniť svoje volebné právo v čase, kedy sa konajú voľby. Ak niekto v parlamentnej demokracii má tendenciu toto občianske právo niektorým občanom obmedziť, tak zrejme nepochopil podstatu toho, čo je parlamentná demokracia a čo sú občianske práva. Ja vám to nevyčítam, že tomu nerozumiete, pretože nie každý ovláda aspoň základy práva, či v tomto prípade tiež základy ústavného práva. Ale to, že tomu nerozumiete vy, neznamená, že je to zlé. Neviem z akej štatistiky vychádzate pri svojej šachovej partii, ale to, že "nebude zvolený ťah tých najlepších šachistov" je len váš subjektívny názor. Tisíce iných voličov si budú myslieť, že ich voľba bola tou správnou voľbou. Opäť máte snahu kritizovať iných voličov len preto, že volili inak, ako vy. Veď to nie je v normálnej spoločnosti normálne. Veď o tom sú voľby. Ja ako občan a volič zastávam určité názory a podľa toho sa rozhodujem aj pri voľbách; či vôbec pôjdem voliť a koho budem voliť, ak pôjdem voliť. Prečo by som mal iným občanom a voličom vytýkať to, že pri voľbe vychádzajú zo svojich názorov a skúseností? Veď majú na to plné právo.
.
Ale ak si naozaj myslíte, že volebné právo treba obmedziť občanom, ktorí nevolia podľa vašich kritérií, založte si politickú stranu, kandidujte v parlamentných voľbách, dajte si to do volebného programu, vyhrajte voľby, získajte ústavnú väčšinu a urobte Ústavu na svoj obraz. Už len dodám, že ja som zažil dobu, kedy boli slobodné voľby povinné a ľudia, ktorí voliť nešli boli perzekvovaní. A verte tomu, že nemám záujem, aby sa také niečo, totalitou zapáchajúce, vrátilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Volic nevolic

Z Vasho prispevku by som vybral bod po bode nasledovne momenty:
1. mate oblazujuci vplyv na diskusie pomocou jazykovedneho okienka
2. povinnost volit je uzakonena v 32 krajinach sveta. Nerobte z toho strasiaka. Nasa demokracie je "mlada" a zjavne s nou nevieme narabat. Ak by bolo povedomie obcanov o obcianskej spolocnosti na vyssej urovni, tak nepoviem nic. Ale neucast vo volbach tomuto statu neprospieva, a aj takymi nazormi ako hlasate sa tento stav umocnuje.
3. parlamentna demokracia je fajn, pokial v parlamente a vlade nesedia klamari a zlodeji, zvoleni volicmi, ktori maju IQ hojdacieho konika. "Vyhraj volby a mozes vsetko" - comu Vas nazor zjavne tlieska - podla mna uz nie je parlamentna demokracia a obcianske pravo v praxi, ale sprosta diktatura vacsiny. Vravite, ze sa nechcete vratit pred rok 1989, ale prakticky sme za 26 rokov zazivali stale vacsinu tych negativ: korupciu, prospecharstvo, rodinkarstvo, nedoveryhodne sudnictvo, policajne spehovanie politickych oponentov atd, atd. Jedine pozitivum je, ze kazdy, kto s tym nesuhlasi - a zaroven podla Vas nechce volit - tak ma moznost sa aspon pobalit a zmiznut z tejto vsivavej diery! Chapete, comu tlieskate? Ako dopadla tato krajina, ked mnozstvo sikovnych a mudrych mladych ludi radsej odislo? Znechuteni politikou? Cize riesenim NIE JE vyuzit svoje pravo neprist volit!
4. Sach zjavne nehravate. Co ste nepochopili na tom, ze ak z 1000 ludi 800 taha zlou figurou zly tah, tak zvysni vyborni sachisti so svojim tahom mozu ist do r..i? - a zase sme pri Vasom oblubenom "parlamentne demokratickom" principe "vyhraj volby a mozes vsetko" :)
5. Zalozenie politickej strany - tak tu sa prejavuje Vas uplny necit pre sucasnu pravno-politicku realitu na Slovensku. Vzhladom na volebny system, kompetencie atd. je zakladanie dalsich a dalsich stran cim/co? Kontraproduktivne!
6. Vase neustale ohananie sa "pravom" mi neda upriamit Vasu pozornost na jednu vec: kam za 26 rokov doviedli pravnici tuto krajinu? Kam? JUDr. taky, JUDr. onaky? Uz nasiel Skloobal Nemsova pravnika? A obete trestnych cinov uz zachranil nas najsamlepsi pravnik? Uz tu urobil pravny stat?

Nedajte sa vysmiat za Vase politicke "demokraticke" zmyslanie, so vsetkou uctou k Vasej vyrecnosti a znalostou gramatiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem vám za čas, ktorý ste venoval napísaniu reakcie na mňa. Vaše argumenty zosumarizované v jednotlivých bodoch ma presvedčili, že nemá zmysel s vami ďalej diskutovať. Presvedčili ste ma, že vy najlepšie poznáte pravdu, že vy najlepšie viete ako to bolo a ešte len bude. V tomto prípade predsa nie je z mojej strany zodpovedné, vám oponovať. Máte svoje šachové ťahy naštudované asi až do roku 2017, takže ste minimálne na úrovni šachového supermana. Predpokladám, že po napísaní vášho príspevku sa vám dokonale uľavilo, pretože ste mi to opäť "natrel", čo vám znížilo krvný tlak na optimálne hodnoty. Nie je mojím záujmom vám ten krvný tlak zvyšovať, ale predsa len, v tých vašich šiestich bodoch sa mýlite stopercentne v každom, a verte tomu, že sa kvôli tomu nedám vysmiať.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME