Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jaromír Nohavica na Slovensku. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

a hlavne sa mu dá veriť

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hovorte si čo chcete,

také krásne pesničky nemôže tvoriť zlý človek!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kazdy ma slabe chvilky

nikto nie je svätec...ale teda zas moralny vzor to nie je
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Môže. Tým nechcem povecdať, že Nohavica je zlý človek, ale že aj zlý človek može napísať krasne pesničky, mať úžasnú umeleckú tvorbu. Nevylučuje sa to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Úmysel a Nohavica

Všeobecne: Môžeme sa zhodnúť, že páchať zlo je úmyselne konať tak, aby som druhého kvôli vlastnému prospechu poškodil, zničil, potupil, ohovoril, zlikvidoval, znemožnil ... Vlastný prospech teda povýšim nad prospech druhého. Môžeme diskutovať, do akej miery si to páchateľ onoho zla uvedomuje alebo z akej príčiny to robí. Priznajme si, že to robíme často aj nevedome, alebo zľahčením, podcenením súvislostí. Kto z vás hodí kameňom? Ak páchame zlo vtedy, ak si následky uvedomíme, ale niet inej cesty? Kto hodí kameňom? Ak páchame zlo, ale myslíme si, že nie? Kto hodí kameňom? Zlo sa dá teda páchať v rôznych súvislostiach. Neprepáčim vtedy, ak sa dá konať ináč, alebo ak zlo spôsobuje radosť, vtedy je to už naozaj jednoznačné.
Chcem týmto poukázať na to, že nikto nie je dokonalý a ani velikáni v umení neboli nijakí svätci, mnohokrát práve naopak. A pri hodnotení, či ich odsúdiť, treba vedieť motív a príčinu i mieru previnenia.
Ad Nohavica: Jeden z najúžasnejších spevákov a skladateľov, stačí mu gitara alebo harmonika, nepotrebuje lesk a ohúrenie scény, ani náročných zvukárov, ani neviem akých manažérov. Je geniálny. Aj mne na jeho koncerte nabehli zimomriavky, srdce búšilo až kdesi v krku a nikdy predtým ani potom na koncertoch iných spevákov a speváčok alebo skupín som to takto neprežíval, ani v puberte. Jednoducho jeho koncert je skvelým zážitkom. Na nič sa nehrá, je sám sebou, so všetkou geniálnosťou, ale aj chybami. Som rád, že existuje a stále spieva a skladá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Výborne si to napísal. Niet či dodať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nedavno som si pozrel

skladby Kryla naspievane Nohavicom - hrozne... Nehovoriac o tom, ze udavac spieva piesne niekoho,koho udaval STB. Nastastie tu boli aj umelci, ktori sa nespolcili s diablom, vid. Marta Kubisova.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Miroslava,

aj ja som tam včera bola, v poslednom rade. Jaromír je skvelý, vždy takým bol, milujem ho už niekoľko desaťročí, už to meniť nebudem, lebo neviem:)
Dík, že si o ňom napísala. Ja už tie najsilnejšie zážitky ani neviem opísať, slová nestačia:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dakujem, Janka, uz som sa chcela bat, ze komentare sa chce pisat len tym negativne naladenym. Nie som za to, aby sa dielo umelcov hanilo z dovodu ich pohnuteho (mnohokrat aj moralne) zivota. Drviva vacsina umelcov nezila podla pravidiel cnostneho zivota, a mozno prave preto tvorili tak, ako tvorili. Vdaka im za inspirativne diela.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je normálne,

ľudia proste takí sú, že radi kritizujú:) Vždy sa treba skúsiť vžiť do toho, čo asi prežíva ten, koho kritizujeme a prečo sa vtedy a vtedy zachoval tak a tak. Kým nie som presne v tej situácii ako človek, ktorý možno na chvíľu zlyhal, nemôžem ani za seba dať ruku do ohňa. Jaromír si to v sebe prežil dosť bolestivo.
Má v sebe niečo, čo dokáže človeka v jeho prítomnosti nabiť veľmi pozitívne a takýto dar má len málo ľudí.
Včera som skoro celý deň počúvala to jeho retro CD (koncerty 1982-1984), doteraz som to mala len na magnet. páskach a to je v podstate už nepoužiteľné. Tak som sa veľmi potešila, že to vydal na CD. Od r. 1984 zbieram všetky jeho piesne.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME