Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zdravotná sestra o migrantoch: Myslela som si, že vzniká koncentračný tábor (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

jasne ze nechceme

Nemyslím si, že je problem postaviť budovu, ide o to či ju chceme postaviť.
...
ze sa autorka vobec pyta, ci tu chceme mat islamistov a ich "pyrotechniku"?
ziadne clovek so zdravym pudom seba zachovy tu nieco take nechce ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže študent

politológie, ktorý má problémy s gramatikou, nám ide podsúvať tvrdenia o rastúcom extrémizme na Slovensku... Mladý muž, strach o svoju kultúru, o svoju krajinu a, v neposlednom rade, o svoju budúcnosť (a hlavne o budúcnosť svojich detí) sa nazýva extrémizmom len u ľudí, ktorí stratili pud sebazáchovy. Alebo tridsať strieborných, zaplatených za takéto táraniny, sú pre študenta politológie viac, ako tento základný pud.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlas.

Bolo to utrpenie čítať
Budúci politológ, ktorý nemá ani tušenie, čo je to patriotizmus - mnohými prezývane úplne absurdne za neo-nacionalizmus
Skutočný neonacionalizmus je niečo úplne iné
Ale nie je to ani prvý a ani posledný pojem, ktorý si všemocní páni menia ako sa im zachce!
My, ktorí sme už dlhé dlhé dlhé roky bojovali za budúcnosť tohto nášho národa, ktorým záleží na budúcnosti - a potom si tu príde imitátor a celé to zbúra ako domček z karát!
Ale my, čo máme bližšie k smrti ako k narodeninám, tak by sme sa mohli alibisticky na všetko vykašľať a iba sa pozerať, ako si totu takíto budúci politológovia idú kaziť, búrať, znehodnocovať
.
Oh my God!
Sodoma a Gomora vyzerá takto, a nie o tep lých arcibiskupoch vo Vatikáne... Je rozdiel žiť lásku a mitovať lásku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nechápem jednu vec

svojím spôsobom je štát vlastníctvo občanov toho štátu.
ak sa niekto vyhlási za liberála a tvrdí, že "bojuje" za súkromné vlastníctvo a zároveň tvrdí, že mať rád svoju vlasť je skoro extrémizmus, asi je niekde chyba.
Môže mi to niekto vysvetliť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vespa

Zlý predpoklad - štát nie je a nikdy nebol vo vlastníctve jeho občanov, lebo jednak ho nemajú zapísaný v katastri alebo nemajú naň platnú zmluvu o vlastníctve, jednak sa štát vždy a všade zákonmi zámerne a logicky povýšil z podriadeného stavu na nadriadený ( voči občanovi ). ( Áno, bolševici zámerne vtĺkali už deťom do hlavy, že štát "sú občania", aby zakryli, že to nikdy nebola pravda, ani ich zámer, že komunistický štát slúžil výhradne iba na absolútne zotročenie jeho obyvateľstva.)

Potom teda aj výsledok tvojej logickej úvahy je zlý. "Mať rád svoju vlasť" je nezmyselný blábol...z pohľadu liberála úplne logické. Vlasť je nezmyselný pojem. Vlasť je niečo o čo sa občan nezaslúžil, ale sa tam niekde iba náhodou narodil a štát si ho (občana) okamžite a násilne prisvojil a zaviazal zákonmi, súdmi a trestami........ K tomu, aby liberál riadil spoločnosť, vlasť skutočne nepotrebuje a štát iba v minimálnej miere, ak vôbec !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2 námietky

1) ak chránia súkromný majetok jednotlivca - chránia aj skupinu občanov, ktorí niečo majú?
a hoci nemám napísaný list vlastníctva, mám tu isté práva k "majetku" SR - platia mi školstvo a zdravotníctvo atd (mizerne a z mojich peňazí, ale JA som volič, teda zamestnávateľ politikov, ktorí o tom rozhodujú)
2) Ak niečo zdedím, tiež som sa o to nezaslúžil - ja nemôžem za to, že som sa narodil v rodine miliardára (kiežby)
takže ochrana toho, čo si zaslúžim je kus málo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

všespa

Naivné námietky.

ad 1/: určite máš isté práva voči štátu, ale VÝHRADNE iba vo funkčnom demokratickom štáte, čiže ani v našej slopakdemokracii nemáš svoje právne nároky voči štátu zaistené ani na súdne a už vôbec nie v diktatúre - tam plati iba to, čo rozhodne diktátor ( politická strana), tvojim problémom je, že zužujem celú problematiku na okamžitý stav v demokracii, ale ja som písal všeobecne o každom type štátu...

ad 2/: samozrejme máš pravdu, tvoje je iba to čo si si poctivo zarobila alebo statočne ukradla! preto aj tvrdím, že pojmy ako štát, česť, spravodlivosť, odvaha, statočnosť, obeta, nebo.....sú iba bludy na oklamanie neslobodných ľudí,

- inakšie si sa v tejto pripomienke značne odchýlila od témy a to až tak, že s témou ani nesúvisí, skôr by som čakal nejaký logický argument, prečo mať rád svoju vlasť..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

naivné "argumenty"

tipujem tak na študenta politológie zo Sládkovičova. Ten druhý odsek je pochopiteľne iba provokácia. Je interesantné, že libaráli sú väčšinou ľudia, ktorým sa (doteraz) darí. Keď šťastie, pominie, rýchlo, rýchlo štát, kresťania, ktokoľvek pomáhajte, veď teraz ide o MŇA!!! Nuž svoju vlasť možno mať rád ako svojich rodičov. Tiež si ich nikto nevybral, niekedy nie sú najlepší, ale iných človek nemá. A vlasť je majetok, ktorý sme v nejakom stave od predchodcov zdedili a skutočne sebavedomý človek má prirodzenú ambíciu tento majetok odovzdať potomkom v lepšom stave. Zbabelec sa radšej nazve liberálom, svetoobčanom alebo niečím iným, čo je práve IN a pri prvom probléme zdupká.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

DJ53

Nuž každý má právo na názor. Ja som odpovedal na priamu otázku vespy, ako som vedel.
Je dokonca vcelku možné, že som zbabelec, nepopieram.

Ale ako nazvať človeka, čo poväčšine nikdy nič nedokázal, nikde nebol, nič nevie, ničomu nerozumie ( napríklad naši hrdí Kysučani a Oravci ) a jediné čo vie zo seba vysypať je: "Som hrdý, že som Slovák!"

Preboha prečo, na čo, za čo?!

Ale ak ťa hrdosť na Slovensko, či Slovákov, drží v živote nad vodou, tak je to v poriadku................, nepotrebujem ti zato nadávať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Akceptujem, že som Slovák

Veta "Som hrdý, že som Slovák" pochopiteľne blábol je. Ale veta "K tomu, aby liberál riadil spoločnosť, vlasť skutočne nepotrebuje" je ešte väčší. Žiaden štátny úradník neriadi spoločnosť, riadi iba spoločné peniaze, respektíve zabezpečuje služby, o ktorých sa spoločnosť dohodla (zvyčajne ústavou), že ich bude poskytovať štát. Spoločnosť je širší pojem ako štát alebo národ. Spoločnosť je ovplyvňovaná roznymi názormi, vyvíja sa, ale nie je riadená. Riadenie spoločnosti je konšpiračný blud na úrovni Zem a Vek. Pokiaľ sa údajní liberáli k vlasti stavajú takýmto spôsobom, tak nech sa nečudujú, že ich volí toľko ľudí, ako ich volí.
Reagoval som na Vaše príspevky, pretože som považoval spôsob odpovedí vespe za arogantný a nezrelý. A ak si myslíte, že poslednými odsekmi predchádzajúceho príspevku hovoríte o mne, tak verte, že ste "vedle jak ta jedle". Ja iba pre zvýšenie svojej sebaúcty nepotrebujem svojich spoluobčanov vydávať za najväčších tupcov, akých kedy zem nosila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

DJ53

Ako to, že štát neriadi spoločnosť????

( Správne uvádzaš, že štát je podmnožinou spoločnosti, lebo štát isté skupiny spoločnosti nikdy nedokáže riadiť - zločincov, bezdomovcov, neprispôsobivých, kňazov, čiastočne veriacich ...)

Zase vychádzaš iba z demokratického štátu, ktorý sa síce o riadenie spoločnosti pokúša ( zákonom, políciou, úradmi...), ale sa mu to v podstate nedarí. Totalitný štát priamo a veľmi úspešne riadi spoločnosť - oplotením štátu, prevzatím výchovy detí, prideľovaním práce, gulagy...., pretože neprispôsobivých občanov dá zavrieť, znásilní ich, odoberie im deti, vysťahuje na Sibír alebo dá zabiť.

Aby sme si rozumeli, som čosi ako konzervatívny liberál a dokonca sa mi k tomuto smeru prihlásili aj asi dvaja diskutéri, teda už by sme mohli úspešne založiť politickú stranu a dostať sa do parlamentu :-D! Moje životné skúsenosti ( mám 60 rokov) ma naučili, že štát či boľševický, komunistický, reálne socialistický, demokratický, štát - EÚ všetko čo robí, robí draho, neobratne, nešikovne, zle.....

Takže určite môžeme ďalej diskutovať, ale keďže nemám záujem na aktívnej politike presviedčať ťa nebudem a ani ty ma nepresvedčíš :-D.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto video z Ceska ukazuje nieco celkom ine a pritom sa ich podmienky prirovnavaju k vazeniu. Uplne ma to sokovalo, ze odmietaju satstvo alebo obuv z Ciny a ukazuju take priestory ako vazenie.
Take podmienky u nas nemaju ani matky s detmi v nudzi, ani mladez na internatoch.
To som teda nevedela, ze takym matkam sa pomaha horsie ako vaznom a internaty vyzeraju horsie nez vaznice.
Keby tych "vaznic" aspon bol dostatok pre ohrozene matky s detmi!
Video o "vazenskych pomeroch":
m e d z i c a s .sk/utrpenie-utecencov-lame-srdcia/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiez ma toto nacionaliaticke vyhlasenie Nemecka prekvapilo. Ved takto len tazko dobehnu multikulturne Svedsko, kde uz teraz je v populacii 15 rocnych chlapcov 30% nesvedov.

Inak este k blogu
1) "nevedia co ich caka"
Manzel Milady Horakovej (to je ta pani, co jej socialisticke sudnictvo dalo trest smrti za velezradu) stravil v rakuskom uteceneckom tabore 4 roky.

2) "nemyslim si, ze je problem postavit budovu"
Ani ja si to nemyslim. Ved Saudska Arabia nie tak davno vyhlasila, ze zafinancuje vystavbu dvesto mesit pre utecencov v Nemecku. Pokial by bol zaujem, urcite by tato wahabisticka diktatura nemala problem postavit jednu-dve mesity aj na Slovensku a poslat sem zopar vycvicenych imamov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dňa 7.11.2015 večer v diskusnej relácii "Nočná pyramída" na slovesnkom rozhlase bola hosť Eva Kušíková od Lekárov bez hraníc a hovorila o tom, ako v Afganistane zborbardoval USA nemocnícu, veľa nevinných obetí včetne jej priateľov zahynulo a vyšetrovacia komisia priamého vinníka odmieta vyhľadať.
Treba to vypočuť, je to v archíve na webe RTVS: http://www.rtvs.sk/radio/archi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako som písal na základe slov Evy Kušíkovej: "vyšetrovacia komisia priamého vinníka odmieta vyhľadať".
To znamená, že niekto konkrétny je vinný a mal by byť odsúdený a oznámiť dôvod neprimeraného útoku. Priznanie armády nestači. Takto to prezentuje Eva Kušíková, nie ja. Ale v podstate uznávam jej pravdu. Treba najprv vypočuť ten rozhovor a potom niekoho kritizovať o rozmrazení.

Ide hlavne o to, že vyšetrovacia komisia NA PODNET POŠKODENÝCH NIE JE OCHOTNÁ spustiť vyšetrovanie, pretože dostala príkaz od vedenia niekoho neodhaľovať. Zase v tom vystupuje snaha nedosahovať spravodlivosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto je ochotný u nás vyšetriť hlas podobný Ficovmu ?
V čase, keď banky zavádzajú identifikáciu hlasom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tady máte často pocit, že ti lidé opravdu potřebují pomoc, jsou hrozně milí. Orientálci jsou většinou milí, mají děti s krásnýma očima a tak podobně, ale vnímáte, že titíž lidé klidně půjdou zapálit křesťanský kostel.

Počkejte, chcete říct, že to platí pro všechny muslimy?
Všichni takoví určitě nejsou, jen část z nich, nevím, kolik je to procent, to asi nikdo nespočítá. Ke znalosti Orientu není nad to být párkrát přepadený, ošizený, podvedený, být zadržen policií, která si říká o úplatek…

Potom ta zkušenost je úplnější. Uvědomil jsem si, že málokdo k tomu přistupuje z tohoto pohledu.
http://www.novinky.cz/domaci/3...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor,

prečo sa nezapojíš do diskusie? Sprostredkoval si nám rozhovor s dobrovoľníčkou, ktorej schopnosti neboli podľa môjho názoru, adekvátne využité. Vie totiž, podľa jej slov, zázračne rozoznávať ekonomických migrantov od vojnových utečencov. Ináč, v slovenčine pracovník je zdravotnícky, nie zdravotný.
Väčšina skutočných vojnových utečencov zostáva v táboroch, neďaleko sýrskych hraníc. S nádejou čakajú na koniec vojny, aby sa mohli vrátiť do vlasti.
Hra na city emotívnym opisom situácie v tábore, u mňa nezaberá. "Deti na zemi"... Kto ich zobral na riskantnú cestu a kto ich potom v tábore nechávaa pohodené na zemi?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME