Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Minister kresťanskej cirkvi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

...drahy autor..tvoj sekularny stat je zalozeny ci inak vychadza zo sekularizmu..sekularizmus nie je nic ine nez svetonazor ci ideologia..takze drahy autor..ak sa podla ustavy neviazeme na ziadnu ideologiu tak laskavo prestan podsuvat myslienky sekularneho statu ako keby to bolo nieco antiideologicke..princip sekularneho statu je ideologicky..takze ak prvy clanok ustavy tvrdi ze sa neviazeme to akurat tak znamena ze nie ze sa nesmieme viazat ale ze sa nemusime viazat..co inak znamena ze sa aj mozme ak to uzname za vhodne..tak si prosim ta nabuduce tu tvoju znozku nezmyslov o krestanstve vs sekularny stat odpust..
tracker
<< < 1 2 3 4 5 > >>

 

Sekularizmus nie je ani svetonázor ani ideológia. Ak by sme ho mali chápať, ako píšete, tak jeho ukotvenie v ústave by vlastne bolo zbytočné.

Sekularizmus zahŕňa prechod z náboženského sveta do sekulárneho. K uskutočneniu takéhoto prechodu musí byť možné jasné diferencovanie medzi dvomi sférami, odlíšiť laickú a civilnú od náboženskej a duchovnej. Sekularizácia zahrňuje dôveru v svetové kritériá v procese rozhodovania, odmietnutia doktrín inšpirovaných náboženstvom a racionalizáciu postojov.

Zdôrazňujem, že ide o doktríny a rozhodnutia vlád, ktoré musia byť také múdre, aby nepreferovali žiadnu zo skupín občanov. A toto je v ústave garantované.

Veriaci zvyknú spájať sekularizmus s ateizmom, čo ja samozrejme nedorozumenie. Je to to isté, ako mne kedysi tetka vyčítala: Keď si teda ateista, musíš byť komunista. :-)
 

txt = polotovar

Stáva sa (presnejšie - stávalo sa), že aj tu - v diskusiách SME,
ak ktosi písal štandardne (teda kultivovane - vrátane odsekov a vyjadroval sa rozvitými vetami),
že naňho vyskočil (ani nie spoza kríčku - ale priamo) akýsi ponovembrový nedoliahnutý "jinoch",
so štekom: že diskutér - je komunista.

Dokonca, niektorí exoti jednoduchého, pudového antikomunizmu - boli schopní vyčítať dokonca aj použitie klávesy: Enter.

Čo už.

P.S.
Bola to parafráza Vašej vety: "Keď si teda ateista, musíš byť komunista".
 

 

Prepáčte:
ani nie spoza kríčka - ale priamo
 

 

..no ak sekularizmus nie je svetonazor ci ideologia tak potom ani klerikalizmus..:)..

..prechod z nabozenskeho sveta do sekularneho nie je nic ine nez prechod z nabozenskeho do ateistickeho ..ved medzi tymi 2 moznostami neexistuje 3..bud sme viac nabozensky alebo (automaticky)ateisticky..odmietnutie doktrin (pravidiel zakonov)inspirovanych nabozenstvom = prijatie doktrin (pravidiel zakonov) inspirovanych ludmi..(human...po tvojom racionalizacia postojov) = humanizmus a ten vychadza zase len z ateizmu (nepotrebujem nejake bozie/nabozenske pravidla stacia mi ludske..no a co je cielom sekularizmu?...aby sa cokolvek nabozenske neplietlo do verejneho zivota..ked to trochu zexpresivnim aby sa akokolvek nabozensky orientovani ludia neplietli ateistom do zivota..ateisti si schvalia co budu chciet podla svojho presvedcenia no a zvysok utrie bajuz..:)..no a ked je ten ateizmus uz trochu vysinuty tak to skonci ako nedavno komunizmus..to je taky nedavny pripad sekularneho statu v praxi..)..

..inak to nepreferovanie ziadnych skupin znie velmi pekne akurat ze to moze existovat len v idealnom svete ..(leda tak v nebi..:D..)..
 

 

Ale ja na rozdiel nepíšem o ideológii, ale o sekularizme. Presne ako podo mnou píše Rational man.

V bežnom význame pojmu "ideológia" tento pojem používame vtedy, ak hovoríme napríklad o ideológii osvietenstva, ideológii hitlerovskej či komunistickej. V tomto zmysle je ideológia zvláštnym druhom svetonázoru, ktorý okrem odpovedí na metafyzické, existenciálne a morálne otázky obsahuje zložky, ktoré sú charakteristické iba pre ideológiu.

Jedna z nich vyplýva v zmätení pojmov a spočíva v tom že medzi zahŕňa každý svetonázor. V takom prípade by bolo ideológiou napríklad aj náboženstvo. Je to hlúposť, pretože náboženstvo neobsahuje žiadne recepty na vylepšenie osudu ľudstva. Obsahuje obyčajne iba prikázania, zachovávanie ktorých má viesť k osobnej spáse veriacich. Náboženstvo obsahuje zložky, ktoré sú ideológii cudzie, napríklad postoj k noumenálnej; k skutočnosti priamo empiricky nepoznateľnej.

Sekularizmus sa týmito vecami nezaoberá, podobne ako neanalyzuje ateizmus. Pravdou však je, že náboženské princípy a kritériá budú naďalej hrať významnú úlohu v živote jedincov.

Dokonca aj politické ideológie sa môžu stratiť, ale nemusia byť nevyhnutne nahradené racionálnymi procesmi rozhodovania. Dôležitejšie je, že silné náboženské vyznania sú doteraz užívané k formovaniu a ospravedlňovaní rozhodnutí niektorých vlád ako na domácej, tak i na medzinárodnej scéne. Silu náboženského vyznania extrémne pociťujeme v súčasnej dobe.

"Filozofia a teória" sekularizmu je eliminovať tieto snahy a minimalizovať konfrontácie medzi náboženstvami, vrátane ateizmu.
 

 

..no ved ked distancujes sekularizmus od ideologie potom ja mozem napisat ze nepisem o nabozenstve ale o klerikalizme..sekularizmus v praxi vobec nie je o nejakej koexistencii (ako sa snazi tvrdit lupienok) a slobode ci eliminacii konfrontacii nabozenstiev (to je len na prvy pohlad..to iste moze zabezpecit aj klerikalizmus ak chce..)..sekularizmus vylucuje nabozenstvo z verejneho zivota to znamena aj politickeho..je to to iste ako bolo za komunistov (len momentalne je to bez toho prenasledovania)..mozte si chodit do kostolov vyznavat svoju vieru ale v politike (a teda aj v zakonoch) nepresadite ziadnu zo svojich moralnych zasad/predstav lebo sme sekularny stat a neviazeme sa na akekolvek nabozenstvo a v praxi to znamena ze nabozenske/moralne zasady a z nich vychadzajuce pravidla spravania sa nemaju v zakonoch co hladat..to je podstata sekularizmu a sekularneho statu..ta rovnost a sloboda to uz je len taka naplast aby to nevyznelo tak idiotsky..:)..no a stym potom ide dalej ruka v ruke dalsie izmy..
..sekularizmus presadzuje ateisticke (lebo vytlaca akekolvek nabozenstvo) ponatie/videnie sveta a zivota (dokonca je to zahrane tak ze ateizmus je nepostihovatelny..kedze sa svorne tvrdi ze to nie je ziadna ideologia a nespada ani pod nabozenstvo tak sa jeho zasady mozu veselo hlasat bez toho aby boli oznacene za ideologicke..no co viac si priat)..presadzuje (aj zakonne) moralne zasady ateistov (obycajne vychadzajuce z humanizmu a ten vychadza zase z ateizmu..) a odmieta presadzovat nabozenske moralne zasady..to je vzdy boj 2 skupin..tu ziadna sloboda ci rovnost nie je..nikdy nebola a ani nebude ..akurat ze ludia sa vedia aj dohodnut a robit urcite kompromisy tak mozme medzi sebou fungovat..samozrejme dovtedy kym sa 1 z 2 stran nezacne spravat prilis fanaticky..
 

 

Za komunistov bol v ústave článok, ktorý preferoval komunistickú stranu ako vedúcu silu spoločnosti. Jeden z prvých krokov parlamentu bolo zrušenie tohto článku, pretože o tom rozhodla ústavná väčšina.

Vaše úvahy o akomsi nadradení sekularizmu sú scestné, pretože (čisto hypoteticky) ak sa nájde v parlamente dostatok hlasov, môžu článok o sekulárnom štáte jednoducho zrušiť a nahradiť ho článkom o vedúcej úlohe nejakej strany alebo cirkvi. Čiže sekularizmus nemá absolútnu právnu moc, jeho ukotvenie v ústave je výsledkom súčasnej spoločenskej dohody.

Sekularizmus nemá vyárendované trvanie na večné veky a nikdy inak, je to spoločenský proces, ktorý (ako každé spoločenské procesy) niekde začal a niekde skončí. Ku cti mu však slúži, že NEPREFERUJE žiadne politické ani náboženské prúdy, ale zostáva mimo nich. Nepreferuje dokonca ani ateizmus, čo je vaše zbožné želanie, okrem iného preto, že ateizmus nie je organizovaný, nemá štruktúry a čelných predstaviteľov. Na rozdiel od cirkví, keď už teda. :-)

Rozdielne poňatie dejín sa zdá byť v poriadku také, ktoré zabezpečuje priestor pre zmenu procesov, pre oživenie myšlienok a ducha a základných duchovných potrieb jednotlivcov. Pre rôzne oblasti života, myslenia a činnosti jednotlivcov sa požaduje citlivejšie chápanie rozdielnych princípov a kritérií.

Rozvíja sa vedomie, že náboženské kritériá nie sú tými jedinými, dokonca ani dominantnými kritériami (vaše narážky na morálku), ktoré by mali byť výlučne používané. Toto však neznamená , že prienik určitých duchovných hodnôt nie je možný.

Zároveň sekulárne racionálne kritériá nie sú iba jedinými, ktoré budú ľudia aplikovať na svoje chovanie. Ako som už vyššie naznačil, aj keď je sekularizácia silný a doteraz sa rozvíjajúci proces, nezahŕňa všetko.

Ideál totižto napriek úpornej snahe nikdy nedosiahneme, avšak cesta k nemu je veľmi dôležitá.
 

 

..nie sekularizmus je nadradeny ale sekularizmus vedie (neznamena ze musi..ale zial..) k preferovaniu (hoc ty tvrdis ze nepreferuje..) az nadradenosti ateistickeho ponimania sveta (v krajom pripade potlacani nabozenskeho ponimania sveta ci nabozenskej slobody)..a z toho vychadzajucich zasad zakonov etc..
..to co pises ze je mozne v sekularnom state zrusit platit moze a nemusi (zalezi na zriadeni ci je demokraticke alebo totalitne..a nie kazda totalita konci tak ruzovo ako u nas..)..

..ak podla teba sekularizmus nepreferuje ateizmus ci ateisticke ponimanie sveta (z dovodu ze vraj ateizmus nie je oragnizovany..samozrejme ze organizovany je len nema hierarchicku strukturu..)..tak si skus porovnat zakony (alebo ake zakony sa posledne schvaluju) v sekularnych statoch ktore su v prospech (ci inak vychadzaju z )ateistickych zasad a ktore su v prospech ci inak vychadzaju z ) nabozenskych zasad..

...na zaver..
..tak ako klerikalizmus sa snazi preferovat nabozenske zasady do verejneho ci politickeho zivota (a cez politiku do bezneho zivota)..tak sekularizmus sa snazi o presny opak..snazi sa preferovat ateisticke (nie neutralne) zasady do verejneho ci politickeho zivota..sekularizmus ako vyjadrenie ci snaha o neutralitu a slobody pre vsetkych je sen noci svatojanskej (je len otazkou casu kedy sa zvrhne na totalitu alebo uplne vysinuty pseudohumanizmus..)..
 

 

Sekularny stat je neutralny. Priklad:

Sekularny stat pripusta aj politicku stranu zalozenu na krestanskej ideologii (KDH), aj na ateistickom svetonazore (nuz, u nas neviem, ci sa niektora z nich k tomu hlasi). Vo verejnom zivote pripusta sekularny stat rozne ideologicke vyklady skutocnosti a nielen ateisticke.

Nabozensky zalozeny stat nepripusta politicku stranu zalozenu na inej ako nabozenskej ideologii. Ak vobec pripusta nejake politicke strany, pretoze nabozensky zalozeny stat je zo svojho principu autoritativny, kedze sa viaze na JEDNU ideologiu alebo nabozenstvo. Vo verejnom zivote pripusta nabozensky zalozeny stat len nabozenske vyklady (podla SVOJHO nabozenstva).

Niecim podobnym nabozenskemu statu boli komunisticke staty, ktore sa sice tvarili ako ateisticke, ale v podstate stare nabozenstvo nahradili novym.
 

 

..no ano pripusta politicku stranu trebars kdh...ale ked chce kdh schvalit zakonom nejaku zasadu ktora vychadza z nabozenskeho charakteru (napriklad dajme tomu zakaz interupcii alebo ja neviem ze manzelstvo je len zvazok muza a zeny..nerozoberam ci je to dobre alebo nie.. )tak cim sa hned zacne argumentovat?..no my sme predsa sekularny stat co to ma byt za poziadavka od nejakych bigotakov etc..no a ak sa nieco take nahodou schvali tak samozrejme uz sa len skonstatuje ze sekularnym statom vlastne nie sme...umoznuje?..ano (kym nie je totalitny)..ale skus schvalit nieco nabozenske a hned je vraj po sekularnom state..takze asi tak s tym sekularnym statom neutralitou a umoznovani nabozenskych ideologii v nom..
..komunisti nenahradili nabozenstvo novym nabozenstvom..komunisti (komunisticke staty) sa snazili nahradit nabozenstvo vo verejnom a politickom zivote ateizmom ...
..to co si pisal o autoritativnom principe..obidve strany maju takyto princip to je teokracia (zakony vychadzajuce iba z nabozenskych prikazani /zasad etc..) a sekularizmus/sekularny stat (zakony vychadzajuce zo vsetkeho mozneho len nie z nabozenskych prikazani..nemusi mat 1 ideologiu..ale 1 ich predstavitelov spaja..vylucit nabozenske vplyvy/zakony z verejneho/politickeho zivota..a to sa da roznymi sposobmi..napriklad...momentalne vcelku frci pojem homofob=netolerantny spiatocnicky bigotak ktory v sekularnom state nema co svoje spiatocnicke nazory presadzovat zachvilu uz aj prezentovat lebo je vraj maximalne neznasanlivy k homosexualom..:)..samozrejme neznasanlivost ide ruka v ruke so xenofobiou nakoniec dotycneho oznacime ako toho co podnecuje nenavist na zaklade sexualnej orientacie a sup dame na neho trestne stihanie..a preco?..no lebo si dovolil prezentovat alebo sa snazil presadzovat svoj nabozensky postoj no a kedze slavny sekularizmus a sekularny stat tak musime byt politicky korektny voci uplne vsetkemu a vsetkym ..tzv. pseudohumanizmus..)..
..nieco na styl kalinak vyhlasil ze zoberieme krestanov..no a kedze sme sekularny stat a imbecilna politicka korektnost tak teraz snad budeme musiet prijat aj 20 moslimov ateistov hinduistov etc etc etc..lebo ked nie tak preferujeme 1 len krestanov..no a to nemozeme lebo sekularny stat a teda sloboda rovnost bratsvo pre vsetkych takze bud nezoberieme nikho alebo vsetkych a tak dookola..:)..
 

 

Aj sekularizmus je druh ideológie - tiež sú v pozadí hodnoty, ktoré sú pre spoločnosť určujúce, v našich podmienkach je zlaté teľa sekularizmu ľudskoprávna doktrína, kde sú kňazmi ľudia z mimovládok, financovaní zahraničnými donormi (zakladatelia cirkví) a štátom (podpora ideológie zo strany štátnej moci), neverci sú nazvaní extrémisti...

Sekulárny štát môže byť totalitný...
 

 

existuje. :)
koexistencia = (zachovas/ umoznis) vyber/ osobnu volbu, neurcujes/ nediktujes celostatne jednotne pre vsetkych.
 

 

Sekularizmus je ideologia asi tak ako ateizmus je nabozenstvo - nijako.

Sekularizmus proste znamena, ze stat sa nema viazat na ziadnu ideologiu alebo nabozenstvo. Cize ako by si ty zakotvil v ustave, ze stat sa nemam viazat na ziadnu ideologiu alebo nabozenstvo, ked nesmies spomenut, ze sa nema viazat na ziadnu ideologiu alebo nabozenstvo? To fakt nevidis tu nelogickost?
 
Hodnoť

 

ako ja chapem tu snahu vyberat si hrozienka, ale tu ide o klasicke jeziskovske pokrytectvo podla ktoreho sa neda zit:

cez vianoce sa idu roztrhat z toho ako ma krestan milovat svojich nepriatelov, zuzlaju citaty o tom ze, treba pomahat nie iba bliznym ale prave tym vzdialenym, az kym im okruhluckym netecie krv z jazyka a nekvapka na kostolny mramor, ze papeza treba pocuvat a posluchat, jezuliatko ako utecenec a kyblami rozlievane pocity viny na ktorych sa v zime bude padat pred kostolmi na zadok.

ale ked pride na prax, tak to nie je jedna utecenecka rodina do kazdej farnosti, nie je to ani stovka najnudznejsich, su to vyselektovani krestania, tkorych aj tak obyvatelia nechcu. asi ze nevyzeraju ako jezuliatko s blond vlaskami z kinderbuena a belasymi ockami hitlerjugend.

pochopitelne - arabski migranti su bezpecnostne riziko, ich 2-3tia generacia su bezpecnostne riziko. ale keby sa mali judakovci spravat krestansky - tak si do farnosti umiestnia betlehem z moslimskych obdivovatelov daeshu, sarije, poprav cudzoloznic a gayov a svojim zivotnym prikladom ich presvedcia, ze mohamed je omyl a jezisko je ten pravy orechovy aj s druhym licom a kameinkom vo vrecku.

ze sa tak nedeje je len dalsi dokaz, ze podla jeziska sa principialne neda zit, da sa o tom iba pokrytecky a gycovo tarat....
 

 

Ach, ale tak ked ukazujeme prstvom na pokrytcov, tak potom prosim na obidve strany. Aj na tych, ktori do diskusii chodia tradicne kopat do krestanov, ale priduc december si na vianocnom trhu kupia adventny veniec, detom adventny kalendar, na stromcek si daju betlehemsku hviezdu a z CD-cka si pustia koledy a pokrytecky oslavuju najvacsi krestansky sviatok.
 

 

Trosku poopravim nepresnosti v tvojom prispevku. Vianoce nie su povodne krestanskym sviatkom. Za najvacsi krestansky sviatok samotni krestania oznacuju Velku noc.
To, ze aj mnohym nekrestanom sa pacia tie gycove somarinky okolo Vianoc "na efekt", nema nic s pokrytectvom. To by som ja tiez mohol argumentovat pokrytcami v kostoloch. A urcite ich nie je malo (podla mojho skromneho odhadu).
 

 

Ak mas na mysli pohanske oslavy zimneho slnovratu, ano, Vianoce sa popri nom zviezli, ale ja hovorim o Vianociach ako o sviatku narodenia Jezisa a tie boli vzdy krestanskym sviatkom.
Neviem co konkretne myslis pod pojmom "nekrestania"? Moslimov, zidov, budhistov, svedkov jehovovych? Oni vsetci Vianoce uspesne a bez velkych tazkosti ignoruju. Moji moslimskia alebo azijski kolegovia nemaju problem is cez Vianoce do prace, je to pre nich iba obycajny den aj ked ich rodiny ziju v Europe desiatky rokov. Ja som mala na mysli tzv. ateistov, ktori sa sem chodia krestanom posmievat, vyhlasuju ako nechapu, ze niekto moze verit rozpravke, ale Vianoce su pre nich "svate". Neslavia zimny slnovrat, ani chanuku ale Vianoce. Ak toto nie je pokrytecke, zosmiesnovat niekoho zvyky a tradicie, a potom adoptovat jednu z tych najdolezitejsich, tak potom neviem co.
S tou poslednou vetou ale suhlasim, kostoly su plne ludi ale skutocnych krestanov je tam iba zlomok, ten zvysok je iba sediment. Je to rovnake pokrytectvo ak to o ktorom som pisala u ateistov.
 

 

Ok, kludne to mozeme upresnit a bavit sa o ateistoch. A co je pokrytecke na tom, ked sa nejakemu ateistovi paci atmosfera Vianoc a vsetky tie gycove picicandy okolo toho? Prenho tento sviatok nema taky isty obsah ako pre teba. On slavi sviatky pokoja, mieru, stedrosti...ziadne narodeniny nejakej legendarnej postavy. Nema to pre neho nabozensky rozmer, iba ich slavi po svojom, da im iny obsah. Ja tam nevidim ziadne pokrytectvo. Aj mne su tie nabozenske pozlatka spojene s Vianocami smiesne. A tak Vianoce u nas doma prezivame po svojom. Bez nabozenskych ritualov. A kedze zatial nemaju krestania na tento sviatok patentovu ochranu, tak si ich dovoli aj moja ateisticka rodina oslavovat. Len nechapem, co je na tom pokrytecke.
 

 

Teda, uz som pocula vela absurdnych vyjadreni, ale to, ze niekomu na Vianociach pride smiesna ta "nabozenska pozlatka" ktora je ich podstatou ma dostalo. Ci sa nam to paci alebo nie, Vianoce su predovsetkym nabozenskou oslavou a bez krestanstva by ziadne Vianoce neboli, tak ako vobec nie su v moslimskych krajinach, aj ked je mozne, ze by sme sa mozno klanali slnku ako pohania. Aj ta "atmosfera", ktoru tak obdivujes vychadza z faktu, ze Vianoce su spiritualny sviatok. Zvlastne, ze nekrestania zasadovo odmietaju slavit krestansky sviatok, ale ateisti nemaju dost integrity aby odignorovali narodeniny imaginarnej postavy. A to je na tom pokrytecke.
 

 

Ano, mne su tie nabozenske pozlatka smiesne. Pre mna to podstatou Vianoc nie je, nech to tebe pride akokolvek absurdne. A absurdne ti to pripada preto, lebo pre teba je to cirkevny sviatok a nedokazes pochopit, ze nie kazdy toto tvoje presvedcenie zdiela. To, ze krestania Vianocami preplacli (pravdepodobne zamerne, aby vytlacili pohanske sviatky, ci vieru v inych bohoov) ine sviatky, ti uz samozrejme nevadi. Ze su Vianoce predovsetkym nabozenskou oslavou, je len tvoj wishful thinking. Pre mna je to par volnych dni, pohoda, potesenie deti pri rozbalovani darcekov etc. Nepotrebujem do toho montovat ziadnych bohov. Takze, klodne sa aj na usi postav, ale nie kazdy na tejto planete, kto oslavuje Vianoce, tym zaroven oslavuje narodenie imaginarnej postavy. Nevies pochopit? Nevadi, vesmiru je to jedno ;))) Apropo, zdobis na Vianoce stromcek? Ak ano, co to ma s nabozenskou oslavou a tou tvojou podstatou tohto sviatku? To je to pokrytectvo...mnohi krestania krakoraju o tom, co pre nich Vianoce znamenaju, ale idu sa pokakat najma z darcekov, stromcekov, zradla etc. Tomu hovorim integrita. LOL!
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Keď Dobroslav drží Čižnára za gule. 1 344
 2. Café Európa: Komu slúži očkovanie? 1 117
 3. Dušan Koniar: S Maďaričom prišiel o prezidentský palác, s Blahom o dôstojný pomník 1 088
 4. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 769
 5. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov 515
 6. Michael Achberger: Metabolické typy: takto vám pomôžu lepšie sa stravovať 489
 7. Maroš Chmúrny: Najhorší hriech Smeru 428
 8. Mišo Šesták: Keď vás predbehne zúrivý trabant 425
 9. Juraj Hipš: Čo prezradilo medzinárodné testovanie o ministerke školstva 409
 10. Miroslav Haviar: Karloveská katastrofa 378

Rebríčky článkov


 1. Janka Nalevankova: ADVENT
 2. Štefan Vidlár: Hry pod lipama a iné boje
 3. Július Kovács: Keď Dobroslav drží Čižnára za gule.
 4. Martin Žilinčík: Krotitelia mozgov
 5. Jozef Kovalík: Vrakom
 6. Alojz Baránik: Rozhodovanie o väzbe obvinených v kauze TIPOS hovorí veľa o našom súdnictve
 7. Milan Lacúch: Kristus nemal rád hriešnikov!
 8. Štefan Vidlár: Staré auto
 9. Ján Slovák: Škola tretieho tisícročia
 10. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov

 1. Traja obvinení v kauze výbuchu bytovky idú do väzby (minúta po minúte)
 2. V Ostrave zomrelo po streľbe šesť ľudí. Minister ocenil prácu polície (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 5. Prešov rozdelí všetky peniaze zo zbierok ľuďom, práce zaplatí štát (minúta po minúte)
 6. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke
 7. Ukázali zničený interiér vybuchnutej prešovskej bytovky (fotogaléria)
 8. Vlastníci súhlasia so zbúraním zdemolovanej bytovky v Prešove
 9. Útočník hrozil v centre Košíc nožom, polícia ho postrelila
 10. Američania zmrazili Kočnerov majetok, Visa mu zruší platobné karty

 1. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 2. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 3. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 4. Opozičný líder Kiska v politickej relácii Na telo porazil premiéra Pellegriniho
 5. Blaha už nie je len internetový troll, ale aj Pellegriniho hanba
 6. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 7. USA zasiahli proti Kočnerovi, zmrazili mu financie - SME
 8. Poslanec Blaha, hanbite sa
 9. Predsedníctvo SAV vyzvalo Blahu, aby zvážil pôsobenie na akadémii
 10. Blaha a dezinfoweby šíria klamstvá o prokurátorovi, ktorý dal obviniť Fica

Už ste čítali?