Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo Mikloškovi a Kuffovi vadí kultúra života? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Takže radšej sa necháš obalamutiť klamstvom a podvodom, ktorým nás nakŕmil autor blogu? Ozaj a ktorá zákazy a príkazy ti vadia, vymenujem len niektoré: Zákaz vjazdu do jednosmernej ulice, zákaz krivého svedectva, zákaz podvodu, zákaz kradnutia, zákaz zabíjania nevinného, atď. Príkazy : Prikáz jazdiť vpravo, príkaz vlastniť vodičské oprávnenie, príkaz povinnej školskej dochádzky, príkaz svedčiť na súde atď... Že to sô bežné a potrebné zákazy a príkazy a že ich tu máme už dlho? Ale tiež boli niekedy prvý krát zavedené a presadené niekym v parlamente. Žiadny serióznby vedec nemôže súhlasiť s interupciou, teda, ak za seriozneho vedca nepokladáme doktorov typu Mengele.
Lotova zena
Vazne, mas pravdu. Ved vsetky tie zakazy a prikazy, ktore si vymenoval, maju zaklad v nabozenskej nauke. Som rad, ze to konecne niekto vysvetlil ;)))
volodo
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zas na druhej strane, ak bude vacsina tvojich kolegov moslimskych alebo zidovskych,
budes sa musiet vysporiadat aj so zakazom konzumacie nekoser stravy na spolocnych (nie jednorazovych) tanieroch ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž takto...

Takže Lót klamal a podvádzal keď radil svojej žene aby sa neobzrela...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, takto

evidentne nevieš rozoznať klamstvo od pravdy. Preto si sa nechal nabalamutiľ od autora blogu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešteže Vy to viete.

Aj naša Zem bola centrom vesmíru a plochá doska.Som veľmi rád, že v prípade pochybností o tom čo je pravda sa budem môcť s dôverou obrátiť na Vás...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno? Ty si ďalší čo verí mýtom o tom, že Zem bola niekedy plochá doska?
Obrátiť sa môžeš na kohokoľvek je to tvoje sväté právo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je usmevne citat

Rôzne pseudopravdy liberálnych ultras, ktorí sa snažia svoju deštrukčnu anarchiu za každú cenu vnútiť väčšinovej spoločnosti a neštítia sa pritom ani popierať demokraciu pri tvorbe legislatívy. Predsa demokracia má jasné pravidlá. Vox populi. Našťastie veľa ľudí v EÚ precitá a zdravý rozum začína mať navrch. Vidieť to aj vo výsledkoch volieb v mnohých EU štátoch. Je dobré, že sa to nedeje násilne, ale demokraticky, hlasmi väčšiny. Dosť bolo tých "ludskopravnych" nezmyslov a pozitívnej diskriminácii. Svet sa musí postaviť z hlavy na nohy a prím musí udávať prirodzenosť a nie sociálne inžinierstvo. Aj v duchu Vox populi, Vox Dei.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Svata pravda!

Liberalni ultras sa neustale snazia vsetkym vnutit svoje pravdy, chcu presadit, aby kazdy clovek musel vstupit do registrovaneho partnerstva s homosexualom, deti si budu moct adoptovat len homosexualne pary, otehotniet prirodzenou cestou bude zakazane pod hrozbou podstupenia povinnej interrupcie, povolene budu len umele oplodnenia etc.Zato mierumilovni nabozenski ultras chcu zakazat interrupcie, nedelne nakupy, ci umele oplodnenie len veriacim ludom, vobec nie je ich zamerom svoje nabozenske presvedcenie pretavovat do zakonnych zakazov pre vsetkych...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kazdy ma ambiciu

Presadiť zákony podľa svojho presvedčenia. O tom je demokracia. Získať pre svoju pravdu väčšinu. Aj liberáli a homosexuáli a lbt komunita chce presadiť zákon o reg. partnerstvach atď. V poriadku, urobte to, len kde zoberiete tu väčšinu? Alebo chceš aby menšina určovala pravidlá. No ale potom to nieje demokracia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Menšina núti zákonom väčšinu, aby vstupovali do homosexuálnych partnerstiev? PREBOHA TO KDE?!?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja tomu nerozumiem.

Tak Kuffovi & co. vadí umelé oplodnenie, ale nevadí im v prípade oplodnenia Ježiškovej mamičky, čo bolo umelé oplodnenie ako vyšité. Čistá schizofrénia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si naozaj taký hlúpučký pjotr

alebo sa takým hlúpym iba v tejto diskusii robíš ???
Dávaš kresťanom do úst vetu: "sme proti ivf lebo sa nevyuziju vsetky embrya, ale ked je moznost vyuzit neimplantovane embrya, sme aj proti tomu..."
Prekáža ti, že sme proti zabíjaniu detí, ktoré sa nepoužili pri umelom oplodnení, a zároveň ti prekáža, že sme aj proti mrzačeniu a následnému zabíjaniu tých istých detí pri akože vedeckých pokusoch?
Keby si žil o niekoľko desaťročí skôr, Mengele by mal v tebe horlivého spolupracovníka. Možno by ti Hitler dal aj vyznamenanie "Za prínos vo vede."
Lenže tvoja veda by nerešpektovala žiadne morálne (alebo v tvojom chápaní žiadne kresťanské) princípy. Postrádaš akúkoľvek úctu k ľudskému životu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vidím, že ste v téme podkutý a pjotr najskor plače v kúte. Preto by som vás poprosil, či by ste mi vysvetlili vyššie spomenutú problematiku umelého oplodnenia Ježiškovej mamičky.

Pevne verím, že príbeh poznáte, ale len pripomínam postavy tej story. Hlavné postavy: Boh Otec, Boh Duch svatý, Boh Syn, holubica, Anjel Pána a Mária. Vedľajšie postavy: Jozef, Zachariáš z rodu Abiovho, Alžbeta. Miesto príbehu: nebesá a Nazaret.

Vynechajte prosím z príbehu vášho obľúbenca Mengeleho. A nezabudnite, že ešte vlastne k ničomu neprišlo a Mária si pre všetky prípady dopredu kúpila modrú vlnu a začala štrikovať dupačky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mal som svoj príspevok dať sem...

Ale hlavné postavy sú:
Mária
Gaius Pantera

Zdroj: Celsus - pravdivé slovo. Traktát zničený RKC. Zachovali sa len fragmenty v podobe citácií.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako nič proti,tie navrhy Mikloška, Kvasničku a Kuffu nebudú schvalené, lebo sú absurdné, ale keď si už pri kresťanoch a kresťanských princípoch - tak protestanti sú predsa tiež kresťania, nie ?
No a tí s IVF od r 1985 problém nemajú, čítal som ich argumentáciu.
.
Preto pjotr ak si si všimol používa pojem katolíci čo sa týka IVF. nie kresťania .
No a čo sa týka toho, prečo katolíci odmietajú IVF aj keby tam boli splnené výhrady RKC / bolo ich päť / tak nesplnená zostala v takom prípade akurát výhrada plodivej sily.Jednoducho - a v tom má pjotr pravdu - argumentacia RKC stojí v tomto na vode a neda sa dokonca povedať, že to odmieta z kresťanského princípu. Je to už davno prezretá téma, jednoducho čaká sa na to, kedy aj RKC povolí IVF , nie naopak, kedy RKC dosiahne pre celú spoločnosť zakaz IVF.
.
Preto vlastne ani ten članok nema zmysel , tak ako nemá zmysel ten návrh trojice poslancov - leda ak zvyšit zaujem o nich a strany, v ktorých pôsobia. Však reklama je reklama, že ...
A my blbci / a ja s nimi / sa tým zaoberáme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Rozriedené" morálne princípy?

Nepoznám až tak dôkladne morálne učenie kresťanských aj pseudokresťanských nekatolíckych náboženstiev. Viem napríklad, že aj Svedkovia Jehovovi považujú sami seba za kresťanov, ale nepoznám ich stanovisko k zabíjaniu nenarodených detí. Tiež nepoznám názory protestantov. Myslíš si, že do roku 1985 protestanti považovali zmrazovanie a zabíjanie detí, ktoré sa počali cestou IVF za vraždu, ale od roku 1985 im už také zabíjanie neprekáža? Prečo zmenili názory?
Čítal si ich argumenty, prečo sa zabíjanie detí zrazu stalo v r. 1985 morálnym, keď predtým bolo nemorálnym? Vysvetli nám, prečo u nich nastala taká zmena...
Samozrejme, len ak je ten tvoj údaj o zmene názorov na zabíjanie počatých detí v Spoločenstve protestantských cirkví pravdivý...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odpúšťam Ti tú Tvoju poslednú vetu, si tu krátko a nemusíš mi veriť ani si pamätať moje postoje a argumentaciu, ,samozejme, že to mám podložené :)
.
"Napriek všetkým výhradám sa evanjelická cirkev stavia k oplodneniu v skúmavke kladne. V roku 1985 sa konala špeciálna konferencia evanjelických a katolíckych etikov, kde sa evanjelický etici postavili súhlasne k metóde umelého oplodnenia u neplodných žien. Práve táto túžba vedie evanjelikov k súhlasu tejto praxi. Hlavným motívom je pomôcť trpiacemu blížnemu, čo je v tomto prípade trpiaca žena, dokázať mu lásku odstránením jeho bolesti v dôsledku neplodnosti. Dochádza ku konfliktu povinností. Na jednej strane je povinnosťou nezabíjať zvyšné embryá ktoré sa neimplantovali do maternice matky. Na druhej strane je povinnosťou odstrániť bolesť ženy túžiacej po dieťati. V tomto prípade je menším zlom, že zomrie zvyšný počet embryí, ale zato vznikne nový život ktorý by za iných okolností nevznikol. Láska k blížnemu má prednosť pred prípadnou smrťou ostatných embryí. Evanjelická cirkev súhlasí s oplodnením v skúmavke len ak je otcom dieťaťa manžel danej ženy. Odmieta sa oplodnenie ak spermie daroval anonymný darca. Nesúhlasí aj s praxou náhradných matiek, čo znamená keď si rodičia najmú ženu ktorá im dieťa vynosí. Taktiež nesúhlasí s voľbou pohlavia budúceho dieťaťa. Nie je prípustné robiť tento zásah u slobodných žien, ani pri starších ženách medzi 50. 60. rokom."
http://www.szsbajkalska.sk/dat...
.
Prípadne tu, to je vyjadrenie evanjelického kňaza
"Asistovaná reprodukcia je pre evanjelikov pozitívom v prípade, keď pomôže vzniku a zachovaniu života, ktorý je prioritou, a tiež zachovaniu manželstva. "
"Ako sa však pozerá na tvrdenia, že pri asistovanom počatí dochádza k usmrteniu nových životov? „Ak chceme vidieť vraždu, vidíme ju. No musíme v prvom rade vidieť nový život, ktorý by za iných okolností nevznikol. Sám by som bol radšej, ak by doktori oplodnili len jedno embryo. Toto je už ale medicínska otázka.“
http://www.trnavskyhlas.sk/c/3...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cieľ svätí prostriedky?

"Ako sa však pozerá na tvrdenia, že pri asistovanom počatí dochádza k usmrteniu nových životov?"
Tvoja odpoveď : „Ak chceme vidieť vraždu, vidíme ju." To znamená, že ak vraždu vidieť nechcete, zatvoríte oči, len aby ste dosiahli svoj cieľ?

Ak sa vám pozdáva cieľ (pani chce mať silou mocou dieťa), tak je dovolené všetko?
Aj pozabíjať viacej detí, len aby sa s jedným z nich podarilo umelé oplodnenie a panej by sa splnilo jej želanie?

Doslovne cez (detské) mŕtvoly!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

rozrusuje ma ked 'bioeticka' diskusia katolikov prebieha na urovni - 'co sa pise v biblii' (aj to v ich ponimani len tej druhej). Nech to potom nevolaju bioetika a diskusia ale nabozenstvo.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Zuzana Roy: Kto je naozaj zodpovedný za čiernu stredu pri Nitre a v Revúcej? 1 028
 2. Rudolf Pado: Donovaly chcú byť Dubajom 938
 3. Andrea Rúfusová: O vlkoch a medveďoch nielen na salaši 892
 4. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 771
 5. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 590
 6. Maroš Chmúrny: Výživný týždeň VIII. - Odborníci, kam sa pozrieš 393
 7. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 324
 8. Soňa Kallová: Ako sme chutnali talianske tiramisu 323
 9. Michael Laitman: Prečo má naša strava takú zlú kvalitu? 312
 10. Filip Švaňa: Chceli sme zmeniť Slovensko. Sme len na polceste 276

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Štěpán Harašín: Jeho vlasť
 2. Attila Agócs: Regionálne anjel, celoštátne diabol?
 3. Milan Koval: Pán Šebej, tak ako je to s tou chudobou na Slovensku?
 4. Ján Slovák: Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvo
 5. Štefan Vidlár: Ludský odpad
 6. Martina Meriačová: Dážď sú slzy. .
 7. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 8. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.
 9. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 10. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 3. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 4. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 5. Čaputová pristala na ľudovú zábavu
 6. Zachraňovali zvieratá z útulku. Tri ženy, ktoré v Revúcej strhla voda, prišli o život
 7. Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu
 8. Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie
 9. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 10. Kočner je len obyčajný mentálne zaostalejší hochštapler tretej triedy

 1. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 2. Za čiarou: Tragické vyústenie politického angažovania kňaza Mariána Kuffu
 3. Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?
 4. Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor
 5. Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka
 6. Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe
 7. Demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 8. Lyžovačka v lete. Obec hovorí o prínose, ľudia na Donovaloch halu nechcú
 9. Pred 10 rokmi Benedikt XVI. rozšíril možnosti prestupu anglikánov ku katolíkom
 10. Komentátor Mark Levin pozýva informátora CIA Erica Ciaramella do jeho show

Už ste čítali?