Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dôvody pre moje postoje k utečencom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

no

a ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

názor

Pani Gabriela píše veľmi pekné a zaujímavé blogy.
Ale zabudla vo svojich kalkuláciách na zopár vecí.

1. existuje hranica, koľko ľudí môže ten ktorý štát prijať.
Ak je táto hranica prekročená, a prichádzajúci sú vyznavači
náboženstva, ktoré útláča ženy /okrem iných vecí môžu dediť len polovicu
toho čo muži, na súhlas k sobášu potrebujú súhlas svojho otca/brata či bratanca/,
náboženstva, kde dieťa od6ň 6 rokov patrí otcovi, náboženstva ktoré zakazuje
stavať kostoly v saudskej Arábii .
Ak sa prekročí kritické množstvo , tak prijímajúca krajina BUDE ZNIČENÁ.

2. existuje možnosť, že celá tá "migrácia" je niekým naplánovaná, a realizovaná.

My, odporcovia migrácie niesme apriori proti pomoci utečencom,
ale aby utečenec odmietal poskytnúť odtlačky prstov kôli identifikácii,
lebo ho to uráža, tak to je silná káva.

Pani Gabriela , mohli by ste napísať aj blog k týmto dvom bodom, ktoré
som uviedol.

Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

naozaj by som rád vedel

nakoľko súvisí s tým, čo mi tu niektorí predstavujú ako liberalizmus tvrdenie: "vy musíte dať/zariadiť/prijať"
osobná zodpovednosť vs. postarajte sa o druhých.
naozaj myslíš, že je to o úteku (to by som pochopil) alebo o sociálnom štáte?
mňa totiž vychovávali v zmysle "buď opatrný"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kludne ich maj rada, ponahaj im ako sa len da - daj im celu vyplatu, jedlo, satstvo, cokolvek ALE netahaj ich na Slovensko.Nato aby sa im pomohlo ich vobec netreba naimportovat sem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pod toto sa podpisujem

pomôcť ano,kľudne im daj modré z neba a zasveť im život ale neťahaj ich k nám,nebudú tu šťastní.Europa je ťažká na život,na pravidlá a na fungovanie,má uplne iné zásady ako islam,islam je nekompatibilný s našimi pravidlami.Pomáhaj im ale neťahaj ich sem.
Inak prvé 2 body z Tvojho blogu platia aj na mňa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď v podohe

1) Ak si všimneš, väčšina rozumných príspevkov proti utečencom je o tom, čo majú utečenci v hlavách, nie o tom, akú farbu pleti majú.
2) Podľa mňa nemáš dostatok informácií o tom, koľko je vo svete utečencov a koľko ľudí vo svete žije v chudobe. To by si potom musela totiž začať rozmýšľať o tom, kto pomoc potrebuje, kde ju potrebuje a koho naopak hnať domov, odpratávať sutiny, kopať zavlažovacie kanále...
3) Silné ľudské príbehy sú fajn, ale nemôžeš podľa nich robiť politiku.
4) Kto nie je s nami, je proti nám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vsetko uz bolo napisane. Vsetky "za" a "proti".
Cas ukaze, vazena pani nezavisla komunalna politicka, kto mal pravdu.
Asi vam nestaci momentalna (a vlastne dlhorocna) situacia vo FR.
Aby ste potom, aj s ostatnymi vasimi priatelmi a znamymi, ktori zdielaju tento vas nazor, nepisali nejaku Vyzvu k ludskosti k nelegalnym migrantom.
Btw, utecenci to nie su, tento status ziskaju az po absolvovani azyloveho procesu. Zatial su to vsetci nelegalni migranti.
To by ste po "Tri roky spolupracujem s Inštitútom pre migráciu a komunikáciu. Po toľkých skúsenostiach, skutočných príbehoch migrantov u nás a toľkých priateľstvách, by bolo absurdné mať postoje priečiace sa podstate tejto práce - pomáhať ľuďom." mohli vediet.
Prijemne a pokojne sviatky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

***

1. Doteraz som nepochopila, prečo máme prednostne pomáhať tým, ktorí sa dostali do Európy, teda tým, ktorí majú na pašerákov a ilegálne prekročili niekoľko štátnych hraníc. Ak mám niekomu pomáhať, určite to budú deti utečencov bezprostredne za hranicami Sýrie či Iraku, nie 20-30-roční mladíci, ktorí bez rodín vmašírovali do Európy.
2. Pani doktorka politológie, nemýľte si vieru s ideológiu. Viera je vnútorná, intímna záležitosť jednotlivca. Islam nie je okrem iného i právny poriadok a forma štátneho zriadenia. Určite ste si všimli vo svojej politologickej praxi, že v ľudskej histórii neexistuje jediná demokratická krajina, ktorá vznikla na základoch islamu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spôsobíte nárast rasizmu v EÚ

- Pripadá mi to, že tu je normálne nová módna vlna - pomoc zahraničným migrantom. Podobne sa minule v telke pretŕčali sestry Nvotové, že jak ony pomáhajú v Nepále. Na rozumnú otázku moderátora, že prečo nepomáhajú na Slovensku, keď tu máme problémov dosť, odpovedali, že ale tam ľudia nemajú kde spať. Treba si uvedomiť, že ľudí v núdzi je na svete niekoľko miliárd a nemožno ich všetkých zachrániť. Tiež si myslím, že aj u nás je dosť ľudí, ktorí nemajú kde spať a treba ich integrovať. Ale to asi nie je dostatočne IN, starať sa tu niekde o bezdomovcov alebo narkomanov, treba ísť do sveta.
- 80 % migrantov sú zištní ľudia, ktorí to tu prišli vyciciať odniekiaľ z Balkánu. Pre takýchto ľudí je ešte aj ten, čo im pomáha za hlupáka. Ak by utekali pred vojnou, stačilo by im Turecko a nie nejaký šiesty štát v poradí.
- Uvedomte si, že pre ľudí z islamských krajín, aj keď im dáte prvé posledné, máte kvôli tomu, že ste žena, hodnotu asi ako jedna ťava. Nie je to diskriminácia na základe pohlavia?
- Uvedomte si, že tí ľudia sú neintegrovateľní. To je fakt, ktorý potvrdzuje minulosť i prítomnosť. Ako sa integrovali tí, čo sú tu už dlhšie. Najprv si idú po sociálne dávky (niekedy aj výplatu) od nás a potom sa zašijú do svojej štvrte, kde platia ich pravidlá. Čiže na jednej strane majú "právo" na naše peniaze, na druhej nemajú žiadne povinnosti dodržiavať naše zákony. Robia si svoje, stavajú mešity, vôbec sa neasimilovali. Pre lepšiu predstavu sa choďte večer v minisukni prejsť po štvrtiach v mestách ako Brusel, Marseille, Callais, Bradford apod. (Pri vašej diagnóze ultrahumanizmu ste možno aj schopná napísať, že predsa vy ste povinná dodržiavať ich pravidlá v ich štvrti.)
- Ľudia ako vy a s vašimi postojmi ani netušia, že svojimi činmi a politikou podporujú nárast rasizmu a vplyvu radikálnych strán v Európe.

Poviem Vám príklad: Mne osobne absolútne nevadia ľudia inej pleti na Slovensku - nevadí mi nejaký kebabár, ľudia inej pleti v posilke alebo na diskotéke. Ale globálne som proti bezbrehému prijímaniu migrantov, lebo viem, tak ako všetci, že s tým budú problémy, ak sa prekročí kritická hrancia. Vy by ste me zrejme, ako ostatní slniečkári, preto nazvala xenofóbom a rasistom. (Inak som ale za lokálnu pomoc skutočne postihnutým a nevolím radikálne strany.)
Ľudia ako vy všeobecne by tu najradšej prijali celý svet samozrejme za peniaze daňových poplatníkov v Európe. To povedie k nárastu rasizmu a umožníte sa dostať k moci radikálom v Európe.

Kto z nás dvoch viac prispel k šíreniu rasizmu a xenofóbie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Témy, o ktorých sa nediskutuje..

Toto nevyzerá ako blog, ale ako vyznanie viery. Že v slušnej spoločnosti sa o určitých veciach proste nediskutuje ... To mi pripomína ešte školské časy, počas totality, keď sme mávali v rámci výuky a utužovania bratských vzťahov so ZSSR posedenie pri samovare. Aj tam sme mali určený okruh tém, o ktorých sa mohlo diskutovať. Je vidieť, že ani výchova v liberálnom duchu človeka neuchráni pred dogmatickým myslením.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všimnite si podobnosť medzi dnešnou EÚ a komunistickým režimom, ktorý sme zažili:

1. Rozhoduje politbyro v Bruseli podobne ako predtým Ústredný výbor alebo čo to bolo.
2. V medzinárodnej politike, ak má nejaká krajina iný názor, tak je donútená silou viď kvóty, Lisabon atď. Podobne nám diktoval ZSSR.
3. Ľudia s nežiadúcimi postojmi, názormi boli v minulosti bez argumentácie označení nálepkou "imperialista, buržuj" apod. Dnes je to "xenofób, rasista, fašista".
4. Nerozhodujú zákony, ale vôľa vodcu viď Merkelovej pozvanie Sýrčanov do Nemecka, jednostranné zrušenie Schengenu, Dublinu. V podstate jedna žena si sama vzala mandát rozhodovať o závažných celospoločenských otázkach. Žiadne referendum, spoločenská diskusia...
5. Dnešná mediálna cenzúra je snáď ešte dôslednejšia ako denník Rudé právo. Médiá si zvolili smer, akým sa budú uberať a neinformujú o udalostiach, ktoré sú proti ich presvedčeniu. Čiže sú unisono proimigrantské a všetko zlé, čo migranti spravili nechávajú plávať. Diskusie k ožehavým článkom sú zakázané. Médiá v podstate stratili svoje základné atribúty - slobodne a objektívne informovať realite. Takže kým sa v Nemecku mlátia policajti s migrantmi, či rastie krajná pravica vo Švédsku, v médiách je slnečný deň. Za takú propagandu by sa nemusel hanbiť ani vládny denník v KĽDR.
6. Vznikla určitá vrstva spoločnosti - slniečkári - ktorí si uzurpujú právo vynášať súdy a každý nepriateľ je okamžite usmernený, že "buď budeš bezbrehý humanista alebo si xenofób". Iba jeden názor je správny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobre si to vystihol

Ja by som pridal par specifickych postrehov ako clovek ktory zazil prvych 25 rokov v komunizme, a dalsich 25 rokov v USA – teda na europske dianie sa divam zvonku, nie som jeho aktivnym ucastnikom.

Je to skoda co sa v Europe deje, ale bolo to predvidatelne, viezlo sa to roky. Ta naivita o tom ako sa svet permanentne zmenil po rozpade ZSSR z Europanov doslova salala – skoncili konflikty, skoncily vojny, nastal permanentny mier, hranice nie su viac potrebne, vojenske rozpocty su zbytocne, narody prestanu existovat, chudoba bude navzdy odstranena, atd atd. Plus reci o tom ako je Amerika na upadku, podobne ako bola svojho casu Rimska risa, len my to este nevidime lebo sme zaslepeni... a cely ten cas ja rozmyslam: preboha, ludia, ved vy opisujete sucasnu Europu, a ani si to neuvedomujete...

K tvojmu 5. bodu – media su slobodnejsie ako bolo Rude Pravo – v RP sa diskutovat nemohlo (nie preto ze internet vtedy neexistoval); dnes sa diskutovat moze, ale len v ramci rozmedzia povoleneho mediami a (niekedy) nezvolenou vladnou elitou. Je to ovela rafinovanejsi system ako komunisticky: komunistom nikto neveril, cize tam chybala vieryhodnost a credibility. Sucasne media vzbudzuju dojem demokracie a tym padom credibility, len sa nesmies vymknut z rozmedzia povoleneho elitou. Az prejdes za ten ramec, dostanes label, presne ako pises.

Mimochodom, az vies dobre po anglicky, odporucam precitat “The Next Decade”, a hlavne “Flashpoints: Emerging Crisis in Europe” – najnovsiu knihu od George Friedman. Vsetko co sa teraz deje v Europe predpovedal pred vela rokmi. Nie preto ze sa jedna o nejaku konspiracnu teoriu, ale preto lebo historia sa rymuje (nie opakuje) - vznik narodov a ich institucii, ake maju ciele, ako funguje sucasna EU, ake ma priority, leadership, ako funguju media atd. Ine sa cakat nedalo – z geopolitickeho hladiska byt “slaby a bohaty” je ten nahorsi priestor kde mozes byt. Viac prezradzat nebudem, nechcem ti zobrat zazitok.

Mimochodom, suhlasim s tvojim predchadzajucim prispevkom - ludia ako tato "doktorka politologie" su najviac zodpovedni za narast rasizmu v Europe, ktory, zial, bude len stupat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano.Merkelová

práve založila na tretiu svetovú.A ľudia ako blogerka jej v tom nevedomky pomáhajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tiez ma to dojalo

o ktorých v slušnej spoločnosti v našom geopolitickom priestore netreba diskutovať. Nie je totiž o čom.
.......
podla mna prave neexistencia diskusie(zabranovanie diskusii pod heslom a nalepkovanie tych druhych ako rasistov fasistov hoci len pomenuvaju realny problem) vytvara napatu situaciu v spolocnosti

ste vedla ale to vam ostatni napisali ovela lepsie ako ja
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O, ake uslachtile zmyslanie,

ale nie vsetci, co su proti ilegalom cerpaju informacie zo zdrojov uvedenych v clanku a nie kazdy kto ma
vlastny nazor k tejto teme musel byt automaticky ako dieta vedeny k nenavisti k inym rasam a narodom ...
Vela diskuterov iba pouziva ten osvedceny, zdravy sedliacky rozum a nenecha sa ovplyvnovat
tymto novym modnym trendom byt za kazdu cenu humanisticky ...
Ja mam v nasom bloku susedov moslimov zo vsetkych kutov sveta, jednu dobu (90.roky) som mala sefku Turkynu, uz narodenu v Europe ... zijem s nimi pol zivota a mam skusenosti z praxe, dobre aj zle
ale kazdopadne ovela dlhsie ako tri roky v nejakom institute, kde podla vsetkeho ludia zabudaju kriticky
a hlavne realisticky rozmyslat ...
Zazila som, ako prichadzali tisicky utecencov z Bosny zaciatkom 90.rokov a spolu s muzom sme tychto
utecencov aj financne podporili ... Ta akcia sa volala "Nachbar in Not - Sused v nudzi) a robili sme
to fakt radi ... Lenze ti ludia sa nechovali tak agresivne a panovacne ako tato nova vlna a hoci boli tiez
moslimovia, predsa mali kapanek inu mentalitu a vedeli byt aj uprimne vdacni ...
Poznam zopar ludi, ktori sa venuju syrskym utecencom ako dobrovolnici a ich skusenosti nie su vzdy tie
najlepsie, niektori to uz aj vzdali ... inak existuje aj dost moslimov - starousadlikov v Europe ktori touto
situaciou vobec nie su nadseni a nad tvojimi naivno - romantickymi predstavami by sa mohli akurat tak
pousmiat ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedy áno, kedy nie?

Nedá sa predsa posudzovať celok podľa jednotlivca, alebo už áno?
Ak sa spácha nejaký zločin je hneď dosť reakcii, ktoré tvrdia, že to nie je vina viery (v tomto prípade totalitnej ideológie), ale je to len akt "pár jednotlivcov, ktorí s vierou nemá nič spoločné", fajn.
Teraz tu vy posudzujete celok na základe kladu pár jednotlivcov (v tomto prípade pozitívne, teda celok je kladný už) je to akceptovateľná argumentácia?

Problém, nie je v pomoci konkrétnym ľudským bytostiam, ktoré pomoc nutne potrebujú. Problém je v tom, že "myslitelia" si zmysleli, že problém moslimského sveta sa vyrieši jeho exportom do Európy.
Opakovane sa pýtam (odpoveď nebýva) ako sa chce, dokáže zabezpečiť dlhodobá mierová koexistencia totalitnej ideológie a tzv. západnej liberálnej spoločnosti? Ako má existovať v jednom celku spoločnosť založená na slobode jednotlivca so spoločnosťou založenou na totálnej podriadenosti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s34qdk

"Nedá sa predsa posudzovať celok podľa jednotlivca, alebo už áno?"
Presne tak kolektívnu vinu presadzujú USA Padli dvojičky- napadneme celý Avganistán, alebo Irak.
Nepáči sa nám Asad- pomáhame prerobiť Sýriu na ruiny- atď
Všetci moslimovia zodpovedajú za činy svojich súvercov. Pokiaľ neprenesú svoje náboženstvo zo stredoveku do súčastnosti a neprispôsobia ho dnešnému svetu- všetci sú podporovateľmi zvrátenej ideológie.
Kresťania takýmto procesom chvalabohu už prešli
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re:ovi50

Nechcel som reagovať, lebo mám pocit, že ste prečítali len prvú vetu.
Kolektívna vina je viac ako ošemetná záležitosť (skôr podľa mňa, by tam patril iný prívlastok - z tejto logiky sme vinní aj my za zločiny komunistov?). A možno aj pocit "kolektívne viny" viedol Nemcov k tomu čo dnes spustili.
Islam je (s naším videním sveta, nekompatibilná) totalitná ideológia, ktorá zo svojej podstaty nie je reformovateľná (teda očakávať obdobný prerod ako u kresťanstva, je tu asi nemysliteľné)

Takže podľa môjho názoru nie všetci jednotlivci, ale ideológia je vinná za hriechy stúpencov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME