Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Súd sa na neho vykašľal, Vianoce strávi za mrežami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milá Slečna ? Pani? Čítam Vaše blogy pravidelne . Teraz je to ale trošku mimo. Došlo k zabitiu, nie k ukradnutiu vecka cukru. Chápem pohnútky otca , ktorý to asi vykonal a držím mu palce, aby mu prezident udelil milosť. Je to ťažké pre jeho rodinu a aj pre neho. Keď ale konal , konal s vedomím následkov. Tie sú tu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš pravdu, ale

prečo musí byť vo väzbe? Myslíš, že u neho hrozí, že sa bude skrývať, že ujde, alebo bude v trestnej činnosti pokračovať? Tomu sám neveríš.

Iné "esá" sú stíhané na slobode, len preto, že majú "niekoho hore", viď prípad exposlanca, ktorý je obvinený z týrania manželky - u toho nehrozí, že bude v trestnej činnosti pokračovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A kohože má ešte v pláne zabiť či akých svedkov bude ovplyvňovať ?? Mafiánov púšťajú ako na bežiacom páse , poprípade stíhajú na slobode a chudák sedí vo väzbe. Je to hnoj ,celé súdnictvo na Slovensku.Hlavne že sa im máli x tisícových platov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

možno ohrozuje manželku, matku

chlapca ktorého otec zabil.

". Manžel sa ku mne správal veľmi zle,“ vraví žena, ktorá má neustále slzy na krajíčku. "Absolvoval protialkoholické liečenie, ale aj v čase, keď nepil, to s ním bolo na nevydržanie. V poslednom čase sa to navyše zhoršilo. Fyzicky aj psychicky ma napádal. Nikomu som to nikdy nepovedala, aj príbuzní mi vyčítali, že som sa im nezdôverila skôr,“ tvrdí s tým, že v nemocnici skončila tri týždne pred tragédiou, z ktorej sa stále nevie spamätať.„Hoci bola starostlivosť o syna veľmi náročná, non stop – vo dne v noci som bola pri ňom, dala by som mu všetko. A starala by som sa o neho do posledného dychu,“ dušuje sa Renáta, ktorá sa o Dominikovej smrti dozvedala od mladšieho syna Boriska (11). V ten osudný deň bol u nej v nemocnici na návšteve aj s príbuznými. Keď sa vrátil domov, poskytol sa mu pohľad, na ktorý malý chlapec nikdy nezabudne. Jeho brat, ktorého napriek postihnutiu veľmi ľúbil, už nebol medzi živými. „Volal mi a veľmi plakal, že Dominik už nežije, nechcela som tomu veriť. Ešte dopoludnia mu zavádzali nové prístroje a hovorila som s lekárkou a tá mi potvrdila, že môj chlapec je v poriadku. Poprosila som preto Boriska, aby mi dal k telefónu otca. Ten milujúcej mame krutá zvesť potvrdil veľmi stroho."
http://www.cas.sk/clanok/33416...

saskári spolu s autorkou sa vykašľali na chlapca a na jeho matku. prednejší je im zločinec. nádhera a toto sa trepe do politiky. boh zavaruj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a stihanie Janosa na slobode je OK?

Neni ten nebezpecnejsi ? Inak ked KDH sa spriahli zo SMERackymi diablami aby si uzurpovali pravo rozhodovat o zivote inych. Najprv ochrana pocateho a potom zas zabranenie pocatia. Nebolo by v rozpore s ich logikou aj udrziavanie na pristrojoch ? Ked ten tvor sam nedokaze zit, mal by ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pocuj matelkovie, ci doslo k zabitiu v zmysle trestneho zakona alebo nie, o tom v normalnej krajine rozhoduje sud. A zatial to plati aj v tejto komunistickej dzamahirii. A hoci verim ze by sa nasiel "vhodny" sudca ktory by ho podla scenara sudruhov zo sumracnej ochotne odsudil aj na smrt (keby mohol), milost to poriesi.

Tu ide ale o to, ze to iste si uvedomuje aj "ktosi" komu to nesedi. A preto sa rozhodol vysetrovacou vazbou (ktoru ziadna milost zrusit nemoze, a ktora sa da podla "potreby" predlzovat) nahradit pravoplatny trest odnatia slobody, ktory by mu bol obratom amnestovany.

Nuz, ako sa vravi, "kde je vola, tam je cesta". Najma v takom policajnom state, ako je Slovensko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý matelkovie,

veľmi si vážim, že čítate pravidelne moje blogy, no v tomto Vám asi omylom unikla podstata. Podstatou je, že tento človek je vo vyšetrovacej väzbe nezákonne. Naša legislatíva totiž úplne presne definuje podmienky, ktoré musia byť splnené na to, aby bol človek stíhaný väzobne a nie na slobode. A tieto splnené neboli - o tom je blog.
Nie o tom, či došlo k zabitiu alebo nie ... to by sme prejudikovali. Kým je človek obvinený, zákon naňho MUSÍ pozerať ako na nevinného - hovorí sa tomu prezumpcia neviny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno sa naozaj mýlim. Ale priznal sa , nebola to nehoda ako napríklad pri dopravnej nehode , ale úmyselné zabitie. Pri plnom vedomí. Ja viem, že ten človek nie je pre spoločnosť nebezpečný a jeho pohnútky plne chápem. Pravdepodobne by sa v podobnej situácii zachovalo viac ľudí podobne a možno aj ja . Ale to či je tam nezákonne nemôžete určovať Vy.

cit :Podľa § 71 ods. 1 písm. a/ Tr. por. môže byť obvinený vzatý do väzby len vtedy, ak doteraz zistené skutočnosti nasvedčujú tomu, že skutok, pre ktorý bolo začaté trestné stíhanie bol spáchaný, má znaky trestného činu, sú dôvody na podozrenie, že tento skutok spáchal obvinený a z jeho konania alebo z ďalších konkrétnych skutočností vyplýva dôvodná obava, že ujde, alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu, najmä ak nemožno jeho totožnosť ihneď zistiť, ak nemá stále bydlisko, alebo mu hrozí vysoký trest.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale naco je zavrety v base uz teraz, ked ho ani neodsudili, vsak neni nebezpecny, nechodi po nemocniciach a neodpaja vsetkych ludi do radu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hrozím sa z toho, že raz takí politici, ako vy, sa dostanú k moci. Vy ako "poslankyňa" napádate a spochybňujete rozhodnutie nezávislého súdu. Je to strašné, ak sa politici začnú miešať do vecí, do ktorých nemajú absolútne právo zasahovať. Som presvedčený, že sudca, ktorý rozhodoval o väzbe, rozhodol správne.
.
Žiaľ, život prináša aj také okamihy, kedy rodič zabije svoje vlastné dieťa. Stáva sa to spravidla neúmyselne a najčastejšie pri dopravných nehodách. V tomto prípade ale išlo o úmysel a to je veľký rozdiel. Určite to bolo veľmi ťažké rozhodnutie pre otca tejto obete, ale to ho nezbavuje zodpovednosti. Viete si vôbec predstaviť, že by súd oslobodil otca, ktorý úmyselne zabil svojho syna? Viete si predstaviť, akú reťazovú reakciu by to mohlo vyvolať a koľko rodičov by chcelo svojim deťom uľaviť od trápenia? Alebo by teda chceli uľaviť predovšetkým od toho svojho trápenia. Nezávidím a obdivujem takých rodičov, ktorí sa s láskou starajú o svoje postihnuté deti. Zaslúžia si obdiv a podporu. Ale žiaľ, ak niekto zlyhá a to svoje dieťa jednoducho "vypne", aby sa zbavil bremena, musí niesť následky za svoje konanie. Toto nebolo neúmyselné, toto sa nestalo náhodou. Je to hrozné aj pre toho otca, ale je to fakt, otec toho postihnutého chlapca konal v úmyselne a konal v úmysle, ktorého primeranosť musí posúdiť nezávislý súd. Nespochybňujte rozhodnutia súdu, nemáte na to najmenšie právo, aj keď ste poslankyňou parlamentu. Viete si, pani poslankyňa, predstaviť, žeby váš otec vám vypol dýchací prístroj?
.
Je mi zle z takýchto pseudopolitikov, ktorí zneužívajú nešťastie iných ľudí na to, aby budovali svoju pochybnú politickú kariéru. Ako môže niekto podporovať a voliť politikov Sas?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nezavisly sud, a na Slovensku? Tak tento bol fakt dobry. Daj este jeden!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Franto

Tebe dnes niekto priškrtil kyslík, keď si taký nasr... tý ? Každý má právo spochybňovať rozhodnutie súdov. Hlavne Slovenských vraj nezávislých. Si pobavil...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re:Franto Tóth

Fajn, ak vážne veríte tomuto:
" Som presvedčený, že sudca, ktorý rozhodoval o väzbe, rozhodol správne."
môžete mi vysvetliť akým presvedčením správnosti konania sudcu sa dá ospravedlniť cca 10 rokov "správneho konaniu sudcu" čo nedokáže dokončiť Majského a jeho účinkovanie v BMG?
Alebo, lepšie zobrať prípad kde tiež nejaký ten človek prišiel o život. Ako sa dá veriť v "správne konanie sudcu" ak nedokáže tiež cca 10 rokov rozhodnúť či doživotný trest za pár vrážd je právoplatný alebo nie? A na dôvažok tu osoba zatiaľ neprávoplatne odsúdená na doživotie za vraždy, sa za ten čas v pohode mimo väzenia tára?

Skôr by vám mala byť snaha autorky sympatická. Lebo nie len táto väzba (ktorá nemá nič spoločné s marením vyšetrovania a pravdepodobne ani nič s možným útekom) ukazuje hnoj v ktorom naša tzv. nezávislá súdna moc funguje.
A naopak práve aj z tohto dôvodu si zaslúžia podporu politici mimo tzv. štandardných strán (ktorí majú osobnú účasť na tomto stave spoločnosti), teda aj politici zo strany SaS.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Franto Tóhh je sudca.

podľa mňa je Franto sudca , lebo nikto so zdravým rozumom nemôže napísať vetu " rozhodnutie nezávislého súdu " . Tak a si odhalený , milý Franto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý Franto,

predstavte si, že v jednej demokratickej krajine sa môže ktokoľvek (nie len poslanec Národnej rady) vyjadriť alebo kľudne aj spochybniť rozhodnutie súdu. A kľudne, a úplne beztrestne o tom môže aj napísať, povedať alebo inak to komunikovať. Dotknutá osoba môže svoje spochybnenie rozhodnutia súdu "prejaviť" napríklad odvolaním sa na vyššiu inštanciu alebo (ako v tomto prípade) môže napísať sťažnosť voči rozhodnutiu súdu. To sa aj stalo.
A zrejme Vám unikla jedna vec - pán Andrej ešte nebol odsúdený a to, či jeho konaním došlo alebo nedošlo k niekoho usmrteniu, je teraz predmetom vyšetrovania. Trošku sa Vám to celé poplietlo ... :-). To, o čom píšem totiž ja (a čo spochybňujem), je väzobné stíhanie. Na to je totiž potrebné splniť nejaké podmienky jasne uvedené v TS, k čomu nedošlo.

A ešte jedna vec - VŽDY, keď budem mať pocit, že sa niekomu deje neprávosť, budem v rámci svojich možností konať, ... a keď sa nebude dať konať, budem o tom aspoň hovoriť a písať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak si politici myslia, že môžu zasahovať do rozhodnutí súdov, potom naozaj nemôžu byť súdy nezávislé! A je pritom úplne jedno, z ktorej tzv. politickej strany tí politici sú.
.
Vy si myslíte, že druhostupňový (krajský) súd, resp. sudca rozhodol v rozpore so zákonom. Vy si myslíte, že rozhodnutie krajského súdu, resp. sudcu je nezákonné? Ste na smiech. Vy ste celá popletená, pretože vstupujete do trestného konania a snažíte sa ho ovplyvňovať. Vy ako poslankyňa ste už jednoznačne rozhodla, že neboli naplnené zákonné podmienky!
.
Vy ako poslankyňa chcete rozhodovať o tom, o čom vám rozhodovanie neprináleží. Zopakujem to znovu, že mi je z takýchto politikov zle, vy nepatríte do parlamentu. Vy a vám podobní zo Sas, ste len psychopatické osoby. Vy ste advokátom toho človeka? Vy nemáte absolútne žiadne právo, to si len opäť vy mylne vykladáte zákony, že máte ako poslankyňa právo na všetko, že vy ako poslankyňa ste nadčlovek. Nie ste nadčlovek a aj vy musíte rešpektovať rozhodnutia súdov, či iných štátnych orgánov.
.
Vy tvrdíte o sebe, že vždy keď budete mať pocit, že sa niekomu deje neprávosť, budete v rámci svojich možností konať? A kto bude hájiť práva toho chlapca, ktorého vlastný otec poslal na smrť? Jeho otec na to nemal právo - ani morálne, ani podľa trestného zákona! To len vo vašej hlave vibrujú emócie popletené s vašimi politickými ambíciami. Rozhodnutie o vine a nevine prináleží len a len súdom, nie pochybným pseudopolitikom so Sas! Patríte medzi tie politické hyeny, ktoré sa snažia aj takéto chúlostivé prípady zneužívať pre svoju politickú kariéru! Aj z tohto trestného prípadu sa snažíte vyrobiť nejaký politický škandalózny proces s obvineným. Len aby ste na seba upútala pozornosť. Len aby ste ukázala na stranu Sas a jej ľudskú tvár! Nechcem Sas ani socializmus s ľudskou tvárou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viete aky je rozdiel

medzi Zasahovat a Poukazat?
Pani poslankyna len poukazala na sposob a rozhodnutie sudu,no urcite /teda v tomto clanku/do jeho kompetencii nezasahovala.
Poukazat mozete kludne aj Vy .Dokonca sa k danej veci mozete aj verejne vyjadrit-umoznuje Vam to Ustava SR podla cl.26.
Vy ste teraz okydal p.Kissovu a SaS. citujem:"Vy a vam podobni zo Sas,ste len psychopaticke osoby." a vzapeti ste zacal trepat na co ona nema pravo.... .A Vy na toto teda mate pravo a ona nie?Ona na Vas nekydala,neosocovala Vas zatil co VY ste sa spraval v diskusii ako besny pes uviazany na retaz.
A to ze chce na seba uputat je momentalne snaha kazdeho politika/ak ste si nevsimol.co chvila su volby/,no na rozdiel od ineho/napr.posledne poslanec Chren/sa nenavaza do inej strany a podla mna sa sprava ako jedna z najkorektnejsich v diskusiach na forach.Vy ste sa teraz prejavil ako obycajny hulvat a takto ste prejavil svoj nazor a pritom ste to mohol napisat kultivovanejsie a ludia by to brali ako Vas nazor,kdezto teraz Vas budu brat ako :hulvat Franto Tóth.
Ale to je asi uz taka nova moda a ja ju akosi nemozem prehryznut a neviem/ani nechcem/ nieco takymto sposobom napisat ,lebo nechcem ostat hulvatom.Kritiku a vlastny nazor sa da prejavit aj slusne.
Pani Kissova je v tomto pre mna Nr.1.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1.
Franto Tóth je u mňa tiež len hulvát, lebo takýto jedovitý príspevok (na kohokoľvek z SaS) nebol jeho prvý. Pritom často tára úplne klamlivé tvrdenia a toto vypisuje dokola.
Je škoda jemu čokoľvek priamo ešte vypisovať, ale aspoň iní diskutéri si môťu urobiť názor sami.

2.
U mňa je Janka Kiššová tiež č.1.
Jej vystupovanie v parlamente je vecné a argumentačne výborné a som rád, že mňa tak v NR SR zastupuje !
Dúfam, že to bude tak aj do budúcna a prajem si, aby SaS získali od voličov silný mandát tak, aby veci, ktoré chcú presadiť (najmä zrušenie rôznych administratívno-byrokratických a daňových bariér v podnikaní), aj mohli reálne presadzovať.
To však v opozícii sa nedá.
Preto by sa mali všetci, najmä malí, podnikatelia a živnostníci + ich rodiny ! (ktoré sú závislé na tom, ako sa im bude v podnikaní dariť), voliť SaS.
A to je už silný potenciál voličov !
Lebo tieto vrstvy nik iní z politických strán reálne nepodporí a boľševik im iba nadelí ďalšie ISTOTY zvýšených daní a odvodov, ktorými potom zabezpečí výrazné vykrmovanie Goríl a oligarchov.
Pritom, iba SaS, zatiaľ nie je držaná a riadená oligarchami. Aj preto ich médiá (najmä TV), ktoré ovládajú oligarchovia, úplne ignorujú, hoci je SaS parlamentná strana. Za to takú mimoparlamentú SNS a Danka pretláčajú až je z toho nevoľno ... - človek sa bojí otvoriť aj chladničku, aby na neho nevyskočil Danko - expert na všetko.
Dúfam, že im ľudia na toto neskočia a namiesto strán ako SKOK!, TIP, Kaníka, Rodinu Kolára a pod. podivné strany, ktoré fungujú iba na odobratie voličov relevantnej liberálnej strane, podporia radšej iba SaS.

(NepiJano! 1/3)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak to pomôže vášmu egu, tak mi kľudne nadávajte, nič iné od zanietencov Sas nečakám. Ale uvedomte si, že niečo takéto môžu podporovať len choromyseľní ľudia: http://ix.sk/TWxUI
.
Autorka blogu sa zastáva zločinca, ktorý úmyselne zabil svoje vlastné dieťa. Poslankyňa Kiššová hrubým spôsobom zasahuje do rozhodnutia krajského súdu, za týmto účelom cituje ustanovenia trestného poriadku, ktoré svojským účelovým spôsobom prekrúca.
.
Politici nemajú právo zasahovať do rozhodnutí súdov. Poslankyňa Kiššová, ak obhajuje konanie obvineného za úmyselné zabitie, klesla na jeho úroveň. Pre mňa poslankyňa Kiššová klesla na mentálnu úroveň tých poslancov NR SR, ktorí chceli trestať ženy za umelé oplodnenie. Ste jedna nedonosená banda darmožráčov, ktorí sa považujú za nadľudí. Pritom ste obyčajný obsah žumpy, ktorý raz za čas hovnocuc vyvezie na pole, kde ho rozpráši po poli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V tvojej hlave vibruje seno. Jedno.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME