Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je čas bilancovať pán Vážny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

A to nevieš,

že Vážny dostal svoj post preto, lebo si ho predseda vlády váži..?
On už svoje odviedol, keď daňových poplatníkov cez PPP2 okradol o viac ako 2 mld eur
Chceš od neho viac, nestačí ti..?
Mne teda áno, aj keď určite toho bolo viac a aj v súčasnej funkcii
Ja by som ho za odmenu poslal niekde si odpočinúť od náročnej práce
Najlepšie niekde, kde bude mať kľud od okolitého sveta
Je také jedno miesto na Strednom Považí na hrade a jedno na Dolnom Považí v pevnosti
Už len si vybrať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Važny,

dostal tento post preto, že nalial do paralelneho učtovnictva Smeru, vytvoreneho vlastnou hlavou R.Fica, cca asi 6 miliard SK a potom daĺšie miliony eur, cez PPP projekty, kde boli jeho pričinenim sfalšovane analyzy!!!
PARALELNE UČTOVNICTVO SMERU= obrovsky daňovy podvod!!!
Autor tohto podvodu, už mal davno sedieť v base!!!
P.S. ktovie, či učet na Belize, o ktorom hovoril Matovič, nie je z tohto učtovnictva!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v tomto banánistane

by som sa na basu nespoliehal, skôr na duckého chrípku... však aj Lipstein sa raz preriekol že základom SK politickej scény je nepísaná dohoda že sa navzájom nebudú zatvárať
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach, tá krátka pamäť...

Vráťme sa na koniec roka 2010, do času, kedy sa schvaľoval štátny rozpočet na rok 2011. Pán minister Mikloš blahej pamäti hrdo uvádzal kde, na čom a koľko usporí.
Medzi úsporami, na ktoré bol obzvlášť hrdý, bolo zhruba 250 miliónov eur - to bol štátny príspevok k čerpaniu eurofondov.
Ak zvážime, že štát k eurofondom prispieva približne pätnástimi percentami, tak si ľahko spočítame, že touto geniálnou úsporou sme nevyčerpali zhruba 1,7 miliardy eur.

Malá poznámka k pánu autorovi: ak už o niečom píšete, tak sa pokúste zistiť si o svojej téme aspoň základné informácie. V tomto prípade by ste sa mohli napríklad dopracovať k elementárnemu poznaniu, že ministerstvá ani zďaleka nie sú jedinými "čerpačmi" eurofondov a že zásadný podiel na ich čerpaní majú samosprávy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ty

si taky.... Stevko jednoduchy. Bloger poukaze na totalnu zbytocnost jedneho darmozraca. Tvoj prispevok: ale ved Miklos...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľmi rád sa od experta vášho typu dozviem v čom som jednoduchý. Nepochybujem, že všetky moje nepresnosti a chyby objasníte v ich plnej nahote. Veď čísla nepustia, však?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vidim,

ze ti robi problem chapat. Este raz. Bloger napise blog, kde, myslim, celkom jednoznacne dokaze, ze sudruh Vazny je darmozrac, jeho miesto bolo vytvorene ucelovo, aby mal teplucky flek. Ty, namiesto toho, aby si blogerovi vyvratil jeho tvrdenie napises, ze kratka pamäť, Miklos... Irtet baratom? Polopastickejsie ti to nevysvetlim. Aj tak zbytocne, pretoze disciplina nepusti, sudruhov, sudruhov birmovanych, a podobnu verbez treba branit aj za cenu sebaztrapnenia, vsak?
Stevko, ja som expert v tom, cim sa zivim. Tvoja poznamka mala byt sarkazmus, vysla ti z toho len traposina. Ale ak ta sudruhovia pochvalia, stalo ti to za to, nie? Howgh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž, ja som si prečítal, že tento blog má v názve slovíčko "bilancovať", možno viete čo to je. Je to cudzokrajný výraz pre zhodnotenie výsledkov, v tomto prípade výsledkov čerpania eurofondov za plánovacie obdobie 2007-2013. Neuveríte, ale skutok pána exministra Mikloša tam patrí.

Je mi srdečne jedno aký prívlastok vymyslíte pre súdruha Vážneho, či už to bude darmožráč, neschopák, mafián, zlodej. Váš slovník je v tomto smere asi bohatší než môj a užívateľská prax asi tiež.
Takže by ste mohli vymyslieť aj nejaký prívlastok pre počin pána exministra Mikloša, pretože mne pre priame vykašľanie sa na 1,7 miliardy eur iné označenie než svinská sabotáž nenapadá.
P.S.
Ten ujko pod vami si robí .rdel z vášho nicku. Tiež mi je to v globále šum a fuk, no vám to nevadí?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepochopenie situacie

Ziadne priame vykaslanie neexistovalo ani nebolo. Nerozumies financovaniu eurofondov a nespravne dedukujes z pojmov, ktorych vyznam nechapes.
Len skyska spravnosti pre Tebe podobnych: Myslis, ze ak by sa Miklos "priamo vykaslal na 1,7 mld., tak by to birmovany komunista nikdy nevytiahol na neho? Hm?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ty si pochopil

môj príspevok asi ako ten blok....neštatník :)))


čomu je ešte po 8 r. vládnutia smeru na vine ? :))))))))))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

L-Pack

Eurofondy - veľký zdroj financií, do ktorého prispeli všetky štáty EU, ktorá zároveň určila pravidlá ako ich čerpať. A medzi tie pravidlá patria napríklad aj tie hlúpe reklamy o zvyšovaní krásy a blahobytu SR pomocou EU a ministerstva, konanie konferencií na podporu čerpania eurofondov, kopec byrokratických úradníkov. Teda , keď to zhrniem, tak eurofondy sú len veľkou práčkou peňazí a zdrojom veľkých príjmov pre pár vyvolených. Ja neviem o tom, žeby nejaké eurofondy zvýšili kvalitu vôd v SR, zabránili povodniam a podobné nezmysly, ktoré tvrdia v tých povinných reklamách. Ale čo je fakt, tak to, že štát si 26 rokov neplní svoje základné funkcie a vyhovára sa na nedostatok peňazí. hahahahahah
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aké to je ?

ked aj chalan, čo si dá nick trto správi z teba totálnehio &&&&a??

vlastne on iba na to poukázal...

to si naozaj na tom tak zle. že si musíš cez vianoce takto privyrábať ??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty si fakt pack-o ....

svojho času som nastúpil ako riaditeľ jednej organizácie, po mojom predchodcovi som tam našiel slušne povedané bordel na 2-ú. Ale keďže takéto "veci" nemajú spiatočku tak som začal s nápravami a to parádne zostra (nič iné mi ani nezostávalo - paralela s EFondami). Urobil som na gremiálke podrobnú inventúru, vytýčil prudký program a spýtal sa kto nemá záujem isť touto cestou a "pekelným" tempom. Nik sa nehlásil a tak ... to začalo. Ale skoro som zistil že niektorý sú len v závese a aktivity nikde. Jedno upozornenie, vážne varovanie a ... brali aj zárubne. Čiže správny "riaditeľ turnaja" to buď zvládne alebo nech ide od toho. Vážny by bol iste s tou zárubňou na chrbte. A zodpovedný je LEN fricko (kto riadi ten rozhoduje). Ale nesmie si zamieňať pojmy - on má riadiť a NIE řááááádit !!!!!!!
A na zodpovednost zobrať môjho predchodcu ma ani nenapadlo - len som ho raz zavolal na kávu a .... ukázal som mu čo mal a ako urobiť, len "sklapol opätky" a tichučko sa vytratil. Navždy.
Nie, toto ne je chválenkárstvo, je to len dôkaz že viem ako sa to má správne riešiť a to nie len po teoretickej stránke.
A čo takéto niečo dokáže aj tu nastoliť ? No len priama demokracia - kde tento vyhadzov a hneď robia sami voliči, lebo - ruka ruku myje (štand. polit, srandy sú pre mňa len mafie) a aj preto, lebo platí :
- stretli ste sa s darebákmi? U nich platí : kamarila sa navzájom udávať nebude nikdy a nikde na svete. Zločin totiž spája viac ako láska.
Nepripomína vám to niečo - no napr. politikov... ???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re: L-Pack

Prečítal som si návrh rozpočtu na rok 2011, ale nikde som tam tú úsporu 250 mil. na spolufinancovaní fondov EU nenašiel. Je to dosť rozsiahly dokument, je možné, že som to prehliadol. Skús do diskusie nejakým spôsobom preniesť tvoje slová o Miklošovi. Tiež si uvedom, že v konkrétnom období čerpania fondov 2007-2013 (2015), bol s výnimkou 1,5 roku pri moci SMER, takže zodpovednosť za čerpanie týchto peňazí nesie výlučne táto strana a jej ľudia, ktorí sú za to zodpovední (Vážny). Pochopil si už autora?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skúste pohľadať tu:
http://ekonomika.sme.sk/c/6000...

Slovám pána exministra snáď uveríte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za link. Aj keď som tam nikde nezachytil, žeby bol Mikloš "obzvlášť hrdý" na tú úsporu zo spolufinancovania eurofondov. Spomenul tú úsporu, lebo sa fondy nečerpajú v plnej výške, čiže len ako dôsledok. Tiež si uvedom, koľko času treba na prípravu projektov a ich realizáciu cez eurofondy, takže to nečerpanie financií má niekto na svedomí. Skús hádať kto asi na konci roku 2010.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Koľko času treba na prípravu projektov?
Nuž, skutočne veľa. Možno preto vláda nespustila v roku 2011 ani jediný projekt a eurofondy boli čerpané len vďaka projektom rozbehnutých v rokoch predchádzajúcich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán je dezinformovaný,

alebo dezinformátor.

Schválený
(v €) Upravený
k 31. 12. 2011
(v €) z toho:
Zdroje
z predch. rokov
k 31. 12. 2011
(v €) Rozdiel
(v €)
Prostriedky ŠR 12 925 071 413 13 008 774 605 206 787 695 83 703 192
Prostriedky EÚ 3 343 889 837 4 189 202 653 2 133 028 930 845 312 816
Prostriedky spolufinancovania zo ŠR 688 811 562 899 289 880 481 138 366 210 478 318
Spolu 16 957 772 812 18 097 267 138 2 820 954 991 1 139 494 326

Dávam do pozornosti nevyčerpané zdroje z predchádzajúcich období i prekročenie spolufinancovania o 210 miliónov oproti plánu.
Oproti tomu v predchádzajúcich obdobiach bolo podstatne horšie čerpanie eurofondov, stačí si to porovnať , prehľadné to je tu http://www.rozpocet.sk/app/hom...
Jediný rok, kedy sa konečne pohlo čerpanie eurofondov za Ficovej vlády je práve 2015, ostatné v čerpaní totálne prepadol. Pán L-Pack je jednoducho jednoduchý. Za rok 2010 bolo plánované na spolufinancovanie 671 540 187€, na rok 2011 to bolo 688 811 562€. Asi si niekto pletie nižšie čerpanie eurofondov v r.2010 oproti plánu a tým aj nižšia spoluúčasť o 214 218 663€, ale to bol Mikloš vo vláde až od 8.7.2010.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

spýtam sa blogera,

ako by on využil peniaze z eurofondov v oblasti, o ktorej píše.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME