Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za policajtov platíme priveľa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Autor tohto blogu je labuť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"

Má pravdu....Je ich plno a žiaden osoh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A Franto Toth je policajt. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Politikov, poslancov a iných volených zástupcov je v tomto štáte podstatne viac a stoja nás aj podstatne viac peňazí. Na rozdiel od tých policajtov, z politikov a tých volených naozaj žiadny úžitok nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ahoj

Tvoj názor je často opakované klišé. Politika je sústreďovanie moci na vytvorenie centra moci. Inač povedané politika je rovnako dôležitá ako polícia. A jednou s tých úloh ktoré politika ma je že ma optimálne rozdeľovať zdroje. Teda áno politika zlyhala aj v tom že príliš preplatila políciu. Nič to však nemení na fakte že polícia je neefektívna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V čom, resp. ako je polícia neefektívna? Ako chcete merať efektivitu polície?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale ta sa už meria.

Dokonca aj na medzinárodnej úrovni. Mimo merania nákladov ktoré som popísal v článku. Eurostat nevedie len evidenciu nákladov ale aj počet trestných činov na počet obyvatelov. Napríklad prípade spomínaného Francúzka sa na 1000 obyvatelov v roku 2012 stalo podla Eurostatu o 20 % viac trestných činov vo Francúzku a pritom policajtov bolo vo Francúzku menej na 1000 obyvatelov ako na slovensku. Naš policajt teda objektivne oproti tomu francúzskemu viac ako o 1/4 menej efektívny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Váš prístup je absolútne povrchný. Vysloviť tvrdenie, že náš slovenský policajt je o 1/4 menej efektívny, ako francúzsky policajt je nezmysel. Údaje z eurostatu sú k ničomu, ak s nimi neviete narábať a správne interpretovať.
.
Pre vyslovenie akýchkoľvek záverov by bolo žiaduce vypracovať podrobnú analýzu, ktorej obsahom by bola komparácia činností jednotlivých polícií. Tie činnosti sa odvíjajú od príslušných zákonov, ktorými sú polícii uložené úlohy. Takisto by bolo potrebné vykonať komparáciu trestných zákonov. Verte tomu, že medzi jednotlivými štátmi EÚ existujú v oblastiach, resp. činnostiach veľké rozdiely, ktoré sú dané možno aj historickým vývojom. Ako sa zabezpečuje napr. ochrana hranice, ako je organizovaná cudzinecká polícia, ako je organizovaná dopravná polícia, ako sa vykonáva trestné konanie atď.
.
Váš blog neobsahuje ani náznakom žiadne relevantné porovnanie, manipulujete tu len nejakými strohými celkovými údajmi z eurostatu, ktoré sú absolútne k ničomu. Lenže vy na základe týchto údajov vyslovujete svoj subjektívny názor na slovenskú políciu, ktorý vydávate za objektívnu pravdu. To je obyčajná manipulácia. Takýchto manipulátorov je na blogu na Sme neúrekom. Píšte a zabávajte nás aj naďalej.
.
P.S.: Akú má efektivitu francúzsky, belgický a napr. švédsky policajt, ktorý nemá odvahu vkročiť do tzv. No-Go zóny, ktorých je vo viacerých mestách týchto štátov dosť a v ktorých neplatia zákony príslušného štátu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aku efektivitu ma slovensky policajt, ktory za 25 rokov nebol schopny zatknut jedineho skorupmovaneho politika o ktorom si uz aj vrabce na streche cvirikaju? Aku efektivitu znizovania uzery ci postihovania zanedbania vychovy ma slovensky policajt v ciganskych osadach po celom uzemi? Myslite si, ze sme na hlavu padnuti? Jedine kde vidno nasich cajtov je vyberanie pokut dopravnou policiou za kde-jake blbosti, polobohovia so znackami "XY 555XY" nadalej lietaju prekliate nizko!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ahoj

Celí tvoj príspevok ma jel jednu chybu. Občanovi je jedno ale činnosti vykonáva ktorá polícia. On hodnotí výsledky. Čo bráni policajnému prezidentovi navrhnúť ministrovi zmeny v legislatívé a čo bráni ministrovi aby predložil zákon a aby SMER ho odhlasoval.

A čo sa týka No-Go zón v takom slávnom Molenbeeku alebo La Courneuve je viac policajtov ako v rómskych osadách. Takže aj v tomto tvojom porovnaní sa slovenská polícia nemá čo chváliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Absolútne nerozumiete problematike a nanešťastie o tom píšete. Toto myslíte akože vážne: "Čo bráni policajnému prezidentovi navrhnúť ministrovi zmeny v legislatívé a čo bráni ministrovi aby predložil zákon a aby SMER ho odhlasoval."
.
To akože má policajný prezident navrhnúť , že niektoré činnosti polícia nebude vykonávať a môžu sa prepustiť niektorí policajti. Namiesto nich bude tie činnosti vykonávať Vladimír Bednár. Tak ste to myslel?
.
Skúste si zistiť, akú dôveru má slovenská polícia u občanov a budete možno prekvapený. Ale nehľadajte prieskumy, kde sa občanov pýtajú na dôveryhodnosť prezidenta, armády, súdov, polície, atď., pretože to je rovnako hlúpy prieskum, ako váš blog.
.
Zopakujem to opäť. Váš prístup je absolútne povrchný, problému nerozumiete a pristupujete k nemu predpojato. Žiadne argumenty pre vaše tvrdenia ste neuviedol. Polepili ste dokopy niekoľko nič hovoriacich údajov z nejakej štatistiky a na základe toho ste vyslovil svoj subjektívny názor, ktorý tu predkladáte ako objektívnu pravdu. Manipulujete.
.
Na záver už len poznámka k vášmu tvrdeniu: "A čo sa týka No-Go zón v takom slávnom Molenbeeku alebo La Courneuve je viac policajtov ako v rómskych osadách." Keby to bola pravda, tak by žiadne No-Go zóny neexistovali. Jednoducho si vymýšľate a klamete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:D

:D:D:D Uprostred La Courneuve je policajný komisariát štátnej polície :( tuším na Avenue de la Republique alebo Rue de la Convention a La Courneuve ma aj obecnú políciu. Ach jaj :(

Čo sa týka zbytku ja chápem že sa cítiš ohrozený. Ale ja som dal aspoň nejaké štatistiky Eurostatu ale ty si nedal žiadne. Tak na základe čoho tvrdíš že manipulujme pravdu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nejaký Vladimír Bednár ma nemôže ohrozovať ani vo sne.
.
Správne si napísal, že sú to nejaké čísla štatistiky eurostatu. Lenže pre akékoľvek porovnávanie nie sú dôležité tie nejaké čísla, ale to, čo sa za nimi skrýva. Opäť napíšem, že toto je absolútny povrchný prístup. Z obsahu blogu a tvojich diskusných príspevkov vyplýva, že tomu vôbec nerozumieš. Korunou hlúposti je tvoj záver, že treba zobrať peniaze polícii a dať ich armáde. Pán gumený, zabávaj nás aj ďalej...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

velitelia

Vsimol som si narast poctu policajtov v uliciach, este pred navysenim poctov. Jedine logicke vysvetlenie je, ze vyhnali von aj kancelarke krysy, ktore inak vonku nevidno, lebo ved kde boli doteraz? Na tom vidno, ake rezervy policia ma, ale obavam sa, ze v armade je to podobne. Napriek zavadzanim vsakovakych elektronickych systemov, mnozstvo papierovej byrokracie neklesa, rovnako ako pocet krys na GS ci jednotlivych velitelstvach. Nalievat dalsie peniaze do takeho systemu je ako ich vyhadzovat von oknom, ked to porovnam, vyjde mi policia efektivnejsia a v aktualnej bezpecnostnej situacii aj potrebnejsia. O vyske prostriedkov a poctu novych policajtov je samozrejme dobre viest polemiku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ahoj

Zaujímavý postreh. Súhlasím že pomer veliteľských prvkov voči bojový alebo logistických voči bojovým je v OSSR zúfalí. Ja mam na to taký dobrý príklad. Len 2 letky vrtulníkov v Prešove máju 220 lúdi a par vtulníkov. Celý vrtuľníkový prápor US army ma cca 350 lúdi a 30 vrtulníkov teda ide o brutálne mrhanie. To je však iná téma. S čim ale nesúhlasim je názor že v súčasnej bezpečnostnej situacii je výhodnejšie investovať zdroje do polície. Ved akým spôsobom vzrástlo bezpečnostné riziko na Slovenku ? Narástol počet trestných činov oproti minulosti ??? Podla mňa nenarástol. Tak prečo by sme mali navršovať počet polície. Naopak vojenské hrozby rástli posledne roky a pritom OS SR boli dlhodobo podfinancované. Ak by som to mal prirovnať OS SR su vychudnutý oslík čo ťahá tažku káru a polícia sa zacina podobať na tučného vola čo ťahá malú karičku!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1/3

...a ako zefektivnit väzensku sluzbu? zrusime niekolko väznic? znizime personalne stavy? pytam sa preto, lebo sam v nej pracujem... a sice je mozne opravnene pochybovat o tom, ze v tomto rezorte je vsetko optimalne, ale autor by si mohol dat namahu zistit nieco o problematike, ku ktorej sa chce vyjadrovat...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ahoj

Ahoj, ja chápem že sa ti moje závery nepáčia v každom prípade ja som svoje závery postavil práve na tom že som analyzoval fakty. A faktom je faktom že v roku 2012 sme na slovensku vynaložili na ten istý počet väzňov o polovicu viac zdrojov ako v zbytku europy! Preto že svoju prácu robíte zle. Takže ten kto by mal zisťovať ako to funguje by som nemal byť ja, ale ty, aby ste to vedeli robiť aspoň tak dobre ako v zbytku europy. Pretože ako je zjavne svoju prácu nerobíte dobre.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je lahko

obvinovat policajtov z necinnosti a neefektivity.Problem je ale nie tak v nich,ale v systeme.On,policajt je u nas viac byrokrat ako policajt.Musi zlodejovi prichytenemu pri cine zlozito dokazat ze je zlodej a ma na krku xy spisov k roznej trestnej cinnosti a priestupkom.A to nehovorim o ich financnom ohodnoteni.Skuste si najskor zistit za kolko policajt robi a potom povedzte ci by ste bol toto ochotny robit Vy.No nechcem sa ich zastavat,lebo su to tiez len ludia a su aj poctivy aj nepoctivy. A vazen, u nas je chraneny zakonom ako kamzik a ma vacsie prava ako bazuhonny obcan.
Neviem teda ci by nebolo lepsie sa skor "obut" do zakonodarcov aby tento stav zmenili a nie navazat sa do policie a justicnej straze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ahoj

Ok skúste sa na to pozrieť takto. Je vo firme je jedno koľko robíte keď vaša práca nebude efektivita. Firma skrachuje a vy prídete o prácu. Preto je jedno koľko byrokracie robia policajti. Môžeme tvrdiť že je to chyba politikov ale pravda je ze aj politici aj policajti sú na tom rovnako. Môžeme tvrdiť že je to vec systému ale policajti máju dosť prostriedkov aby ten systém ovplyvnili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prepacte,ale ake prostriedky policajti maju na to,aby nieco mohli ovpyvnit?Zamyslel ste ssa nad tym co ste prave napisal?Policajt sa musi striktne drzat litery zakona a nemozu dokopnca ani strajkovat,tak ako oni nieco mozu ovplyvnit.Moze to ovplyvnit nas zakonodarca/politik/ a toho zas len obcan-volic vo volbach.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Janka Cigániková: Úplatky na bratislavskej neurochirurgii 2 772
 2. Barbora Oráčová: „Bašternákovci“ na stavebnom úrade v Starom Meste 1.0 1 376
 3. Milan Kuruc: Zakážme firmám zakazovať 1 021
 4. Milan Lahučký: Vitajte v Káthmandu, najprašnejšom meste sveta! 841
 5. Peter Cmorej: Čo pre vás doteraz urobili kandidáti na starostu Petržalky? 688
 6. Rudolf Pado: Kto riadi liptovskomikulášsku políciu? 373
 7. Stanislav Martinčko: Klondike, alebo nemocnica? 353
 8. Solitea Slovensko, a.s. : Vedeli ste, že 38 % podnikateľov a firiem na Slovensku platí faktúry po splatnosti? 322
 9. Jana Vaculová: Za koľko sa vykúpim z rakoviny? 299
 10. Ján Urda: Tentoraz náboženská turistika 269

Rebríčky článkov


 1. Karol Martinka: Ing. K. Martinka: Connection between Edita V. and the woman accused of murder of Kuciak
 2. Tomáš Jurkovič: Dobrá mestská polícia nerozdáva iba papuče.
 3. Ľuboš Dobrota: Kde sa vzali Slováci?
 4. František Cudziš: O Vranove nad Topľou, III.
 5. Július Kovács: Kočner je biely koník Smeru, krstný otec a je hodený cez palubu.
 6. František Cudziš: O Vranove nad Topľou, II.
 7. Martin Gálik: Plán Bratislava: zlepšovanie MHD, šikanou motoristov
 8. Michaela Manikova: Ten krásny život II.
 9. Barbora Oráčová: „Bašternákovci“ na stavebnom úrade v Starom Meste 1.0
 10. Lórant Kulík: Fotoglosa:Matrioška-M

 1. Šéf Reportérov: Otázky na Kočnera podráždili Fica aj Sulíka
 2. Podvody so záverečnými prácami sa vymkli kontrole
 3. Prieskum: Fico je lepší ako Pellegrini len pre voličov Smeru
 4. Najprv dal gól, potom sa zvíjal v bolestiach. Messi si zlomil ruku
 5. Stavba diaľnice pri Košiciach pokročila. Pozrite si aktuálny stav
 6. Po havárii na Rallye Košice skončila posádka v nemocnici
 7. V zákopoch i na železnici. Legionári krstili republiku krvou
 8. Sklamaný Mourinho po šlágri: Remíza je skvelý výsledok pre Chelsea
 9. Prirovnávali ho k Pirlovi. El Mahdioui zotrvanie v Trenčíne neľutuje
 10. Pytliak zabil medveďa v najprísnejšom stupni ochrany

 1. Gašpar akoby člen Smeru: Gašpar bol na oslave poslanca za Smer v hoteli Zlatý Kľúčik
 2. Kočner a Hatinová mali plánovať vraždu exmanžela Slavomíra Hatinu ml. za 150-tisíc eur
 3. Kočner daroval Hatinovej dom na Kolibe v ten istý deň, ako putoval do väzby
 4. Vojna v polícii: Gašpar o šéfovi kukláčov, je to klamár, poslal som naňho psychológov
 5. Marián Leško: Danko už nie je len trápny. Je bezpečnostnou hrozbou
 6. Palko k únosu Vietnamca: Pellegrinimu sa kráti čas, aby sa dištancoval od Fica
 7. Fico zmenil rétoriku o svojej exasistentke: Trošková ma nezaujíma!
 8. Časy keď Kmotríkovej TA3 velil Kočner
 9. Smeruje Saudská Arábia k farebnej revolúcii? Trump chce od Turecka nahrávku o zmiznutí Chášukdžího
 10. Prehovoril hlavný podozrivý z kontaminácie D4 a R7

Už ste čítali?