Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pred utečencami sa neschováme alebo o migračnej politike bez emócií (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Problém je v tom, že

ich prvá frustrácia bude hneď potom ako sa dostanú na Slovensko namiesto Nemecka. K tomu na Slovensku je veľmi negatívna mienka o utečencoch. A to je ďalší dôvod na frustráciu pre prípadných utečencov na Slovensku. Slovensko má veľký problém s integráciou rómskeho obyvateľstva a tak je otázne či by dokázalo integrovať moslimských utečencov, ktorí majú úplne odlišné chápanie sveta. Západná a Severná Európa je ukážkou toho, že multikulturalizmus zlyhal a nažívanie Európanov s moslimami nefunguje. A nevidím dôvod prečo by sme mali na Slovensko prijať moslimov, ktorí tu v prvom rade nechcú byť. Keď chcú požiadať o azyl na Slovensku tak nech požiadajú, v tom im nikto ani dnes nebráni. Ale aby nám ich tu niekto na silu tlačil, to je neprijateľné a malo by aj ostať.
"Azylový proces a vlastne celú politiku imigrácie preto treba previazať s požiadavkami trhu práce. K žiadateľom o azyl treba pristupovať v predstihu, vopred stanovovať požiadavky na ich vek, jazykovú vybavenosť, vzdelanie či profesijné zručnosti." - takto azyl nefunguje a ani nemôže fungovať. Takéto pravidlá sa môže uplatňovať iba pri ekonomických migrantov a nie pri utečencoch. Také niečo by sa považovalo za diskriminačné a plus podobá sa to na trh s otrokmi, kde si vyberieme toho najužitočnejšieho. Ale aj keby to tak fungovalo, už dnes jestvujú analýzy, ktoré hovoria že 90% utečencov v Nemecku sa nehodia na pracovný trh. Takže čo s nimi? A má Slovensko na to, aby dokázalo preškoliť, aj keď len niekoľko tisíc utečencov? Nestanú sa z nich dlhodobo nezamestnaný a frustrovaný obyvatelia?
"Dnes potrebujú utečenci nás, no zajtra budeme potrebovať my ich." To nám hrozí keď sa nezmení naša prorodinná politika. Ale, my nepotrebujeme moslimských utečencov. V rámci ekonomickej migrácii k nám budú chodiť skôr ľudia z Ukrajiny, Rumunska a Bulharska, aby zaplnili diery na našom pracovnom trhu.
"Čo dodať na záver? Stanovovať pravidlá je jedna vec, no to ako sa budú utečenci na Slovensku naozaj správať, aj tak najviac závisí do toho, ako sa budeme správať my k nim. Aj radikalizmus v západných štátoch je rovnako prejavom ekonomickej frustrácie ako sociokultúrneho a spoločenského odcudzenia." To sa ukázalo v Kolíne, ako sa môžu správať moslimovia v našich krajinách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dakujem za vecnu reakciu

1) Ano, riesit migraciu nie je jednoduche a ani prijemne. Ale neverim, ze Slovensko ustoji postoj, ze nikoho neprijmeme. Pockajte po volbach... Nemusie to byt povinne kvoty, bude to ako zodpovedna pomoc celej EU v minimalnej miere, alebo nieco take.
2) Keby Fico a ostatne parlamentne strany sa nebali hovorit o probleme vecne, nemusel byt trapas so syrskymi krestanmi. Sice sa do nas niektori politici z EU pustili, ale dolezite bolo, ze sme nejaky pocet ludi prijali. Keby sme tak velmi nestrasili, mohli byt uz vzorovo umiestneny v obciach a mali by sme argument, ze ak si mozme utecencov vybrat, nemame problem ich umiestnit.
3) Azylovy proces musime previazat s trhom prace. Dnes riesme utecencov, no casom budeme riesit ekonomickych migrantov. Dnes nastastie tych Europa prijmat nemusi, ale bude musiet. Je to aj ten problem, ako pisete, ze utecenci su ludia casto len so zakladnym vzdelanim. Ich motivaciu je v bezpeci zit, nie uplatnovat sa na trhu prace a robit "karieru". Takze nimi sa asi nevyriesia poziadavky trhu. Je tu vsak nadej, ze ak tieto skupiny utecencov budu naozaj len na socialnom minime, po stabilizacie situacie sa cast vrati domov.
4) V inom clanku som tiez pisal, ze ak budeme rozumny, tak si migrantov na nas trh prace "zadovazime" z chudobnejsej casti Europy aj bez moslimov. Ale potrebujeme mat spracovane prehlady koho potrebujeme.
S pozdravom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1) je pravdou, že pred voľbami je veľmi ťažké rozoznať, ktorý politik hovorí vážne alebo si len naháňa volebné hlasy. Povinné kvóty nemôže byť úspešne. Otázne je tiež aká bude ďalšia vláda. Aj od toho veľa závisí. A netreba zabúdať stále na to, že skoro všetky slovenské politické strany sa riadia náladami voličov. A tie sú na Slovensku silne protiutečenecké, aj keď ide o kresťanov, ktorí reálne potrebujú našu pomoc najviac.
2) To je ten problém. Slovensko nemá štátnikov, iba politikov. A žiaden z našich politikov sa ani len nepribližuje k štátnikovi.
3) Každý upozorňuje nato, že o niekoľko rokov nám budú chýbať pracovné sily, kvôli tomu že Európa vymiera. Je však stále chybou si myslieť, že musíme dovážať pracovnú silu do Európy. Práve naopak, mali by sme postupne vyvážať pracovné miesta do menej rozvinutých krajín Ázii a Afriky. Už v súčasnosti je Európa preľudnená. Taktiež netreba zabúdať na postupný vývoj v technike a vede, čo má za následok nahradzovanie ľudí strojmi. Ak sa nemýlim Slovensko je najpriemyselnejšou krajinou EÚ, resp. jednou z najpriemyselnejších. S pribudajúcimi rokmi sa budú pracovné miesta v priemysle strácať. A momentálne nejestvuje žiaden 5. sektor, kde by sa mohli vytvoriť nové pracovné miesta. 3. a 4. sektor nedokážu nahradiť pracovné miesta v budúcnosti.
4) Už teraz funguje pracovná migrácia smerom na Slovensko z chudobnejších krajín EÚ, ako je napr. Rumunsko.
Nasledujúce mesiace budú veľmi dôležité z pohľadu riešenia utečeneckej krízy. Asi nikto nedokáže predpovedať čo bude o mesiac a ako sa nakoniec vyvinie utečenecká kríza, resp. Sýrska občianska vojna alebo boj proti Daešu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podľa mňa píšeš zle

1) Slovensko susedí s jedinou krajinou, kde kvôli prebiehajúcej "protiteroristickej operácii" reálne hrozí prenasledovanie a teda môžu z nej prichádzať osoby, ktoré označujeme pojmom "utečenec".

2) osoby s odlišným kultúrnym pozadím nemusia mať väčšinu. Stačí, aby ich bolo dosť na to, aby sa im začali podliezať štandardné politické strany.

3) S ohľadom na to, že bohatšie krajiny nechcú alebo nevedia riešiť ekonomicko-demografický paradox inak, než imigráciou, za predpokladu zachovania určitej miery ekonomickej vyspelosti bude imigrácia trvalá a z dlhodobého pohľadu povedie k výmene obyvateľstva.

4) Aj keby sa konflikt v Sýrii a Iraku podarilo za pár mesiacov vyriešiť, stále je dosť iných konfliktných oblastí. Skús si zobrať koniec druhej svetovej vojny a spočítať, koľko dní odvtedy nikde neprebiehal vojnový konflikt.

5) Tých päťtisíc moslimov, čo v súčasnosti žije v SR, tu prišlo za posledných niekoľko desaťročí, mnoho z nich len vďaka uzavretiu manželstva so slovenským partnerom (či skôr partnerkou). Mali čas zvyknúť si a život ich rozptýlil kade tade.

6) S tisíckami imigrantov ročne sa v pomerne trhovej ekonomike rozptyl a postupná integrácia ako v bode 5 dosiahnuť nedá. Ak by sem prišli budúci rok a budeme mať šťastie na tých pracovitejších, väčšina ich zrejme skončí v Nitre, kde bude dopyt po (cenovo výhodnej) pracovnej sile na robotnícke pozície. Allah Akbar NITRA.

7) Určité prvky výchovy k tolerancii a pod. sú prítomné vo vzdelávacom procese mnohých Európskych krajín a veľká miera "progresivity" je aj. Predstava, že obdobná výuka v našom azylovom systéme niečo výraznejšie zmení v ich správaní a najmä v správaní ich potomkov je nie úsmevná, ale smiešna.

8) Problémového utečenca podľa jestvujúcich pravidiel nemôžeš vyhostiť tam, kde by mu hrozilo prenasledovanie. Plus podľa našich zákonov vyhostenie môžeš spraviť až ak by spáchal obzvlášť závažný trestný čin - tj. kde je sadzba nad 10 rokov (napr. pri znásilnení začína dolná sadzba na piatich rokoch).

9) V zahraničí pracuje nnožstvo slovákov, ktorí tam išli kvôli lepším platovým podmienkam.Ak nejaký zamestnávateľ na Slovensku nevie obsadiť nejakú pozíciu, pravdepodobne je to preto, že nechce dať mzdu, ktorú požadujú zamestnanci. Jednoducho neochota prispôsobiť sa trhu práce zo strany zamestnávateľov. Nehovoriac o tom, že mnohé Európske krajiny majú dosť vysokú nezamestnanosť najmä mladých, takže ľudia sú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ad: pišem zle

Nepoznam Vas, tak ak dovolite budem Vam vykat.
1) utecenci nechodia len do susediacich krajin, ale aj do inych.
2) suhlasim, ze aj mensina moze ovplyvnit vacsinu, ved to aj pisem, ale stotisic ich na Slovensku nebude aby boli politicky zaujimavi. Inak ak im zacnu podliezat nase strany, tak to znamena, ze si sami nevazime nasu kulturu. Tomu utecenci na vine nebudu.
3) suhlasim, utrecenci budu stale prichadzat a zatial pokles obyvatelstva inak riesit nevieme. To ale neznamena, ze musi prijst k uplnej strate nasej kultury. Nasa ekonomicka vyspelost i relativne bezproblemovy zivot v slobode je vysledkom konkretnych pravidiel. Ak by sa zacali vazne menit, bude to mat negativny dopad na ich kvalitu. Teda zacali by sme sa stavat uz nezaujimavym a menej lakavym svetom pre migraciu. Inak o vymenach obyvatelstva su cele dejiny.
4) Vojny budu stale, ale tato vlna utecencov je mimo "beznych" poctov. Inak clanok nie je o vonkajsich rieseniach predchadzania a eliminacie dopadov uteceneckych vln.
5) Suhlasim, ved o tom aj pisem. Ak budu rozptyleny a prijmany rocne v mensich poctoch, mozme to zvkladnut.
6) Ako bod 5. Som z Nitry, viem o com hovorite. Ale tam by predsa mohli robit aj syrsky ci iracky krestania, nie? Ak budeme muset riesit pocty, mozme sami rozhodnut komu s toho poctu pobyt dame a komu nie.
7) Nemyslim si ze vyuka k obcianstvu zmeni ich navyky. Od nej ocakavam, aby sa naucili ako sa u nas zije. Aby vedeli co je u nas spravne a povazovane za normalne a co nie. Naozaj mnohi z nich nezili v slobodnom a sekularizovanom spolocenstve. To ze mladi moslimovia maju problem komunikovat so zenami je pravda.
8) vyhostenie sa posuva do prvej krajiny kde vstupil na do Europy, je to nefer voci nim, ale je to tak. A o zmene podmienok na vyhostenie pisem.
9) Zivim sa vlastnou pracou a zamestnavam cca osem brigadnikov. Zamestancov si nemozem dovolit, nie preto ze im nechcem dat viacej. Na tuto predstavu o hnusnych kapitalistoch co sedia na peniazoch neviem bormalne odpovedat, lebo takych naozaj nepoznam.
Ostavam s pozdravom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1) Utečenc má právo beztrestne prekročiť len jedny hranice. Príslušné ustanovenie Dohovoru sa podľa zaužívaného výkladu aplikuje aj na (legálne) tranzitujúce osoby. Tie osoby zjavne blízkovýchodného pôvodu, čo sa špacírujú Balkánom, sú migranti, nie utečenci.

2) Problém je, že posilnenie našej kultúry sa môže prejaviť posilnením extrémizmu. Pretože to, čo našu kultúru čím ďalej, tým viac definuje, je absencia kultúry tam, kde to priamo neohrozuje iných ľudí (neviem ako iným, ale mne tento aspekt našej kultúry vyhovuje, ale ak je neudržateľný, nemám problém s podporou extrémizmu nejakej našej tradičnej kultúry).

3) Ekonomika, imigrácia a vyššia pôrodnosť imigrantov v bohatšej krajine majú svoju zotrvačnosť. Takže ekonomické dôvody na imigráciu môžu pominúť až keď bude demografická zmena krajiny neodvratná. V určitom momente to môže popohnať "white flight", keďže tí, čo si budú môcť dovoliť odísť do lepšej krajiny, budú skôr "pôvodní" obyvatelia.
3b) O výmenach obyvateľstva môžu byť celé dejiny, ale fakt netuším, prečo by som z mojich dani mal živiť toho, kto ma vymení, miesto mijich nenarodených detí.

4) Vlani bolo 60 mil. utečencov. Predvlani 20 mil. Avšak počet ilegálnych imigrantov, ktorí prišli do EÚ v roku 2014 a 2015 s celkovým počtom utečencov v danom roku nekoreluje. Okrem toho treba brať do úvahy rast populácie v chudobnejších krajinách, čo vedie k rastu počtu utečencov a samo o sebe vedie k novým konfliktom.

5) Lenže tých 5000 moslimov sem prišlo za posledné možno štrťstoročie. Podľa kvót rádovo podobný počet by mohol prísť len za jeden rok. Takže k rozptylu nedôjde.

6) Lenže existuje tlak na prijatie utečencov, ktorí sú v Európe, pretože ako sám píšeš, Európa sa pred Ficom nestavia do pozoru. A bude tlak na ich nediskriminačné prijatie, takže Allah Akbar.

7) Čo však nerieši problém ghett, pretože tam žije kopa "imigrantov" druhej a tretej generácie. Veď západná Európa je asi najväčším zdrojom zahraničných bojovníkov Islamského štátu.

8) a) stále však ostanú v EÚ, ak ich vôbec prvá krajina vstupu riadne zaregistrovala. b) v systéme kvót je za prvú krajinu vstupu považovaná prijímajúca krajina. Čiže ak niekoho v rámci kvót presídlili z Grécka do Luxemburska, Luxembursko dotyčného nemôže vrátiť do Grécka.

9) Treba vnímať v kontexte tvojho konštatovania, že na Slovensku existuje problém s obsadzovaním niektorých pozícii a v kontexte faktu, že niekoľko veľa tisíc Slovákov odišlo za prácou do zahraničia, kde majú lepší plat. Plus s problematickým zamestnávaním mladých v niektorých krajinách EÚ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

k nám sa utečenci vo veľkom nehrnú, tí čo sa sem dostanú( a tí čo dostanú azyl) bude veľmi malé množstvo, takže všetky tie obavy sú podľa mňa dosť zbytočné. Pred tým ako začali prúdiť húfy utečencov do EU málokto tušil, že tu u nás nejakí moslimovia vôbec žijú. V médiách sa neobjavili žiadne správy o tom, žeby nejaký moslim na slovensku niekoho znásilnil, žeby sa nejaký kdesi na námestí odpálil a pod. Tak o čom Frco točí? Keď sem žiadneho z nich nepustí, tak čo sa vyhráža? Tí čo u nás žijú sú zjavne integrovaní, lebo doteraz s nimi žiadny problém nebol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Frco točí o voľbách, moci a prachoch.

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otazka pre blogera - teoretika

Tak podla tvojej teorie je všetko idealne a k ničomu negativnemu nemože dojst.
A teraz mi skus napisat, ako to vyzeralo v zapadnych mestach predtym , že tam boli NO GO ZONY , ako postupovali tieto mesta pri prijimani moslimov a ako tieto NO GO ZONY vznkli. A tiež pripoj svoj nazor , či by si bol ochotny ist do tych zon byvat alebo aspon či by si tam posielal na vikendovy pobyt svoje ženske pribuzne. Lebo podla tvojej teorie je s moslimmi všetko v poriadku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoved teoretika

1) Ak ste si precitali clanok pozorne tak zistite, ze nikde netvrdim, ze nic negativne sa nemoze stat. Len si myslim, ze ak sa nebudeme uteceneckemu problemu venovat ale si budeme mysliet, ze sa vyriesi sam od seba, tak to je chyba.
2) Uzavrete zony vznikli ako vysledok viacerych procesov. Prvy bol vedome sposobny predstavou, ze pre cudzincov bude lepsie byvat pospolu (to inak pisem aj v clanku ako negativny dosledok multikulturneho pristupu). Potom to bol dosledok prirodzeneho zaujmu novych migrantov byvat u svojich znamych ci pribuznych. A napokon to bol vysledok odchodu povodnych obyvatelov pred strachom z cudzincov a ich spravania. Nieco podobne sa stalo v Detroite po automobilovej krize, kde vznikli cele stvrte bez kontroly.
3) A nerozumiem, kde ste v clanku nasli nieco o tom, aby sme podobne stvrte utvarali u nas, ved vyslovene pisem, ze tomu treba predist.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Pan Balko, skuste si oddelit rec politikov a reci o volbach od toho, co sa skutocne v Europe deje. Osobne nechodim volit, prtetoze som toho nazoru, ze pracovity a tvorivy clovek nepotrebuje riadenie. A uz vobec nie riadenie dilentatov, ktori za 25 rokov nedokazali pre spolocnost vytvorit absolutne nic prospesne.
Do Europy nam niekto nasmeroval statisice mladych muzov, nie eunuchov, ale mladych zdravych muzov, o ktorych pozadi nevieme absolutne nic. Zial, stale viac Europanov ich den po dni spoznava podla ich skutkov. Doteraz nie su utecenci pre Europanov ziadnym prinosom, naopak su nielen ekonomickou pritazou ale aj spolocenskou a navyse sa u nich stale castejsie vyskytuje trestna cinnost a stale castejsie nasilna trestna cinnost.
Angela Merkelova vystavila nielen zeny v Nemecku, ale aj v ostatnych krajinach EU velkemu nebezpecenstvu, preto akakkolvek obhajoba alebo zlahcovanie jej krokov, znamena podporu nasilia pachaneho na nasich zenach. A to teda prrr. Kazdy rozumny muz Europan si po troche myslienkoveho cvicenia uvedomi, ze proti takymto nasilnostiam a spravaniu sa utecencov treba razne zakrocit. Nasilnikov potrestat a invaziu utecencov ihned zastavit. Zriadit zberne tabory na ostrovoch v Stredozemnom mori a pomalou, absolutne detajlnou analyzou povyberat tych, ktori su schopni pokracovat v anstavenom modernom trende Eruopy. Ostatnych poslat domov bez naroku.

Takze, pan Balko, volby nie su dolezite. Dolezity je osud nasich zien a nasich deti. Nic cennejsieho nemame.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

...autor ma pravdu, sme obycajni xenofobovia..vacsina ludi na slovensku sa vyznacuje obzvlast opovrhnutiahodnymi vlastnostami ako su odpor ku kriminalite a ucta k pravnemu systemu... :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obludný sociálny experiment

1. Primárnym cieľom azylu je prijať niekoho pod ochranu DOČASNE na dobu nevyhnutnú počas trvania konfliktu. Po skončení konfliktu by mal byť navrátený do vlasti. To, že si z toho Makrela urobila hospodársko-demografický sociálny experiment, je jej kapusta. Moje slová potvrdzujú aj tieto fakty - Makrela sa ešte v začiatkoch migrácie vyjadrovala nie v zmysle, že sú tam migranti kvôli prečkaniu vojny, ale rovno hovorila o ich integrovaní a poukazovala na "integráciu" Turkov z minulosti. Druhým faktom je, že majú 12 mld. prebytok a plánujú to (chcel som napísať spláchnuť do kanála) investovať do migrantov. Týmto pozdravujem nemeckých daňových poplatníkov, ktorých našporené peniaze nepôjdu na podporu ich prostredia, ale na cudzích ľudí. Tiež to mohli použiť napríklad na podporu prírastku domáceho obyvateľstva, na podporu rodín, ale chcú byť in, tak si experimentujú.

2. Keď si Nemci varia takúto kapustu, tak nech si ju majú. Ale nech nevnucujú kvóty štátom, ktoré o to rovnako ako aj samotní migranti nemajú záujem. Mohlo by to totiž prebiehať tak, že tých schopnejších si zamestnajú a problémových nám tu nasáčkujú.

3. Migranti sú v tak veľkých počtoch neintegrovateľní. Povedal to aj šéf nemeckého zväzu zamestnávateľov, že myslieť si, že ich všetkých zamestnajú v priemysle, je naivné. 90 % z nich je podľa odborníkov nezamestnateľných. Ženy vôbec nie sú zvyknuté pracovať. Zober si takého imaginárneho migranta Aliho, ktorý pásol niekde ovce po lúkach, predstav si domáceho Rolfa, ktorý nejakých 15 rokov študoval a potom si predstav nejakú montážnu linku v závode. Kto tam asi nastúpi. To jednoducho nedobehneš cpaním prachov do tých ľudí... A nemôžu všetci kopať kanály... Navyše je to nefér k domácemu obyvateľstvu a zákonite by to išlo na úkor kvality, ktorá je pre Nemcov zásadná.

Záver: Samozvaná vodkyňa Európy Makrela si rozbehla megalomanský sociálny experiment, ktorého dôsledky budú s veľkou pravdepodobnosťou mimoriadne negatívne. Ľudia nie sú stroje, majú za sebou svoj vývoj a integrovať stredovek do vyspelej civilzácie bez následkov nie je možné. Tí, ktorí sú už v Nemecku to je iba špička ľadovca. V Turecku ich čakajú ďalšie milióny priamo v táboroch. Ďalšie desiatky miliónov v zaostalých krajinách už tiež začali snívať svoj sen. Toto všetko si vynásobte počtom ich členov rodín. A že to nie je 2 ani 3 vieme všetci. A Makrela zatiaľ nevyslala jasný signál, že takto to ďalej nepôjde. Myslím, že nás čaká Európa, kde už nebudeme môcť ísť do hociktorej štvrte, pustiť ženu samú na nákupy, či slobodne sa zabávať v centre mesta... Ale budem mať diplom za humanizmus a budú nás hriať makreline slová o tom, že to zvládneme. Len za akú cenu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Autor prilis zlahcuje kauzu utecencov. Najma po tom, co sa stalo na silvestra. Tamojsie zeny sa stali obkjektom sexualneho obtazovania, dokonca su aj pripady znasilnenia. Este horsie na tom je, ze sa to udialo naraz vo viacerych mestach.
Nase zeny, dcery, matky, sestry, su v ohrozeni a autorovi je to uplne fuk. Na Slovensku, konkretne v Gabcikove, je skoro 500 utecencov. Iste, zatial su to najma ludia s rodinami, zatial.
Autor si asi nevsimol, ze do Europy prudia najma mladi muzi a on nad tymto prudom nema absolutne ziadnu kontrolu. Jeho slova o nezaujme utecencov o Slovensko su takto len pochabym slovom do vetra. Tak je namieste polozit si otazku, "Kolko krat rocne ma autor chut na sex?" Ak je to len jeden jediny krat rocne, potom ma Europa zarobene na gargantuovsky problem. Stat ich totizto neochrani. A uz vobec nie politici.

Tymto chcem vyjadrit podporu nasim europskym zenam a zaroven drzim palce europskym muzom, aby uchranili svoje manzelky, matky, dcery a setry, vsetkymi moznymi prostriedkami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne tak

autor blogu ma ruzove okuliare a predstavuje si to ako Hurvinek valku

http://sichtarova.blog.idnes.c...
http://europskenoviny.sk/2016/...
http://berrezouga.blog.idnes.c...

zelam mu stretnutie s realitou aby precitol z ruzoveho sna cim skor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Toto niekto cele riadi. Naschval nepodava informacie, pretoze tym cieli vyvolanie nenavisti voci vsetkym, ktori do Europy prisli. Tlaci ludi do vojny. Stale viac sa rozprava o Hitlerovi, v mediach samozrejme, i ked propagavcia nacizmu je trestna. Zaroven sa media snazia dat nacizmus na uroven nacionalizmu, pritom ochrana vlastneho rodu je pre kontinuitu zivota absolutne nevyhnutna. Na to si Europania musia dat velky pozor. Potrestat treba zlocincov, nie vsetkych. Rovnako treba zobrat rozum do hrsti a vylucit z podozrievania inteligentnych cudzincov, ktori sem skutocne prisli pracovat a niest bremeno europskeho pokroku dalej.
Myslim si, ze prave niekdajsi Vychodny blok teraz prejavuje najvacsiu davku vrodenej inteligencie a pozera sa na problem utecencov velmi sofistikovane. Hold, inteligencia a intelekt Slovanov sa nezaprie. Slovania nie su obmedzenci, ktori skocia na kazdu kravinu. Maju velku empatiu a vdaka nej si dokazu urobit vlastny pohlad na svet, vidiet svet citlivymi ocami a zachytii aj ten najdrobnejsi sklodlivy detajl, ktory by im mohol ublizit. Slovania sa po dlhe tisicrocia vyvijali v lone prirody, ktora dokaze najlepsie cloveka naucit rozlisovat dobre od zleho, lebo co je proti prirode je aj proti cloveku a zivotu vobec.

Prave Slovania budu dufam ti, ktori otvoria ostatnym oci a dokazu najst sposob, ako von z tejto slamastiky. Ale, stoji proti nim velmi silny a velmi zly super, hotove cire zlo a ma mnoho aj naivnych spolubojovnikov aj v radoch Slovanov. Tak uvidime.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako chceš

konkrétne uchrániť ženy, keď politikom neveríš, ani ich nevolíš, lebo nepotrebuješ riadenie. Celkom konkrétne by ma zaujímala Tvoja predstava, lebo požiadavka na ochranu či už telesná, kultúrna alebo ekonomická je prirodzená a rozumná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Politikov nevolim, lebo nevedia riadit krajinu k prospechu, aj keby chceli. Stat zanedbava svoje zakladne povinnosti a jeho jedinou samozvanou ulohou je drat pracujucich ludi na daniach, teda vypalnicka cinnost. Tajne dufam, ze keby ludia masovo nesli volit, zlepsilo by sa to, kedze jedinou hodnodotu politika su volebne hlasy. Pracujuci naozaj nepotrebuju riadenie, ale to neznamena, ze sa nemozu spajat do celkov. Lenze take celky nemozu byt riadene direktivne, ale na zaklade vzajomnej dohody. Tak by mala fungovat kazda vyspela spolocnost, inak ju len tazko mozno povazovat za vyspelu. Avsak takyto osud ako Slovakov stretlo kazdu vyspelu spolocnost, kedze ludia maju povinnosti nad hlavu a nemaju cas na nezmysly. Aj preto si tu migranti mozu robit, co sa im zachce.
Proti migrantom je mozne vystavat domobrany, len tu existuje riziko, ze sa do nich naverbuju prave nepracujuci, ktori to potom mozu zneuzivat nadych moci proti vsetkym naokolo. Cize ziadne oficialne celoplosne domobrany s centralnym riadenim, len nahodne situacne zoskupenie ludi za urcitym cielom. Taka susedska vypomoc. Myslim si, ze v Nemecku to zacnu riesit vychodni Nemci, Prusiaci. V takych Drazdanoch su neustale demonstracie proti migerantom. Tu stanciu v Koline migrantom Prusiaci osolia. Ti sa s nimi maznat nebudu. a k nim sa potom pridaju aj ostatni a postupne tych neprisposobovych vyhadzu von z Nemecka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím

s tým, že politici často nevedia riadiť a ešte častejšie zneužívajú svoje postavenie na vypalovanie ľudí daňami a ich nehospodárnym prerozdeľovaním alebo doslova kradnutím. Tiež si myslím, že komunita je silná ale je vhodná v menšom celku - napr. susedia, keď majú problém, stretnú sa dohodnú ako ho budú riešiť a potom tak konajú - lebo vedia najlepšie, čo ich trápi.
Keď ale nejdeš voliť, potom Ti do vlády navolia iní takých ľudí, ktorých nechceš a ktorí potom neschvália také zákony, aby si mohol napr. tvoriť aj tie domobrany a nakoniec Ťa za Tvoju aktivitu zavrú. Všetko so všetkým je spojené. Možno by sa v politike trochu priblížilo k ľuďom tak, že by sa zrušil jeden volebný obvod a bolo by ich viac - dajme tomu okres. Určite by ten poslanec bol bližšie k problémom tej-ktorej oblasti a ľudia by si ho lepšie odsledovali, či plní to, prečo ho tam poslali. Tak, ako to popisuješ, to fungovalo kedysi, keď ešte neboli štátne útvary a v arabských a afrických krajinách ešte dodnes má silnejší vplyv na ľudí kmeň/klan ako štát.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME