Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo urobiť pre tento štát? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak dovolíte, pani poslankyňa, rád by som sa vás spýtal odkiaľ ste zohnali výrok, ktorý v článku parafrázujete slovami "predseda vlády po týždňoch mlčania na učiteľov primitívne zaútočil a odkázal im, že majú urobiť niečo pre tento štát". Pýtam sa len preto, aby bolo každému úplne jasné kto a kedy to tak primitívne zaútočil.

Okrem toho by som rád vedel, či vy ako vysokoškolská pedagogička nepodporíte osobnou účasťou štrajk učiteľov. Verím, že by to masovosti antifico podujatia výrazne pomohlo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž takto...

Pani poslankyňa písala v svojom blogu o predsedovi vlády SR, žiadne konkrétne meno tam uvedené nie je.Nevymýšľajte si ho len preto,že ho do svojho sloganu potrebujete...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prepáčte, ale aké konkrétne meno vidíte v mojom príspevku?
Máte však stopercentnú pravdu, že nie je isté o ktorom predsedovi vlády SR písala. Mohol to byť napríklad ten, z ktorého strany pani poslankyňa prestúpila k Maďarom? Čo myslíte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rozumná odpoveď...

hodná svojho autora. Ozaj ? Bez tých maďarov by to nešlo ? Teraz sú v kurze migranti...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja proti Maďarom ako takým nič nemám, sám som nejakú maďarskú krv podedil. A čo sa migrantov týka, tak robili najlepšiu európsku politiku, za ktorú dostali dobre vyžrať. Dnes sa po Maďaroch (všimnite si, že zasa nepíšem žiadne meno predsedu vlády!) všetci opičia, no nikto nemá najmenšiu chu ť ospravedlniť sa im za hlúpe slová spred pol roka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemala na mysli predsedníčku vlády?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Správne!

Dobré slová.Ešte by bolo potrebné napísať,ako ste vy podporili učiteľov za vašej vlády,ako sa im neuveriteňe zvyšovali platy.Aby bolo s čím porovnávať.Ináč je to len prachsprostá propaganda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

propaganda znamena trochu nieco ine

ak nedostavas ficove letaciky ,alebo nepozeras ta3 ,tak sa pozri do slovnika .inac je to aj neinformovanie o ficovych zlodejinach v joj a rtvs.
v slovniku najdes aj slovicko komplexnost. takze na porovnanie sa musis na vec pozerat komplexne. pri 8 % deficite ktory fico odovzdal , sa asi tazko zvyysuju platy. pokial nema krajina zbankrotovat. ale takto radicova naozaj nekradla . to je pravda http://www.fico.sk/kauzy.php ... a aj tak nemala na platy . takze b komplex :) https://www.youtube.com/watch?...

inac pani poslankyna , odlahcime trosku . co urobit pre stat .no , nespajat sa s ficom , a aspon obcas informovat o ficovych kvalitach . miklos to napisal pekne : zabe pomalicky prikuruju ... a vam sa uz nezda ze je tu dalsi meciar. no mafia nam vladne, tak s tym treba nieco robit . minimalne to pomenovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ľahko sa píšu blogy z tepla svojej obývačky pri komplexnom príjme za poslanecký a učiteľský a ktohovie ešte aký príjem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autorka článku, už jeho názov ma

zaráža. Vraj: Čo urobiť pre tento štát?

Ak by ste boli naozaj politická pravica (a to nie ste), tak slovo štát by ste v názve nepoužili. Používate ho najmä preto, lebo Vaše mentálne uspôsobenie je niečo na spôsob štát (mechanické, úradnícke vnímanie človečenstva) .

Nezabudnem na to, ako ste v nedávnej minulosti verejne prezentovali názor, že vraj "pojdeme medzi ľudí, aby sme zistili čo potrebujú". To snáď nie. V čase počítačov a internetu chcete klopať na dvere a klásť otázky? Nepíše sa rok 1936.

A to už nejdem spomínať október 2011.

Želám Vám, aby ste čoskoro pochopili, o čom to tu je, ale najmä, o čom ste Vy a Vaše okolie. Je dobré poznať seba, aby ste vedeli, čo od seba m§žete očakávať.

Bloger M.Ś.A.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bloger Škopec Antal,

len jedna otázka. Si členom, resp. zastávaš myšlienky hnutia "Menej štátu"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

OTÁZKA PRE POSLANKYŇU...

Kde ste boli a čo ste robili v r. 2002 keď parlament tesne pred voľbami prijal 23 sociálnych zákonov (aj zákon o odmeňovaní pracovníkov v školstve - dokonca 13 plat) a po uskutočnení volieb parlament zrušil všetky spomínané zákony pred vstupom do platnosti? Kde ste boli keď učitelia protestovali a povedali, že im vzali peniaze? Kde ste boli keď Mikloš vystúpil v televízii a povedal:
Vziať vám môžem to čo máte. Vziať vám môžem to, čo vám niekto dal. Dal vám niekto niečo? Máte niečo?
Nie. Tak som vám nič nemohol vziať (mimochodom ministrom školstva sa stal terajší kritik školskej politiky pán Fronc, ktorý kašlal na učiteľov aj na študentov). Keď sa študenti sťažovali na neskoré vyplácanie štipendií, tak jeho hovorkyňa sa vyjadrila veľmi vuglárne. Ministrovi trvalo asi 20 dní, kým sa k tomu vyjadril a povedal, že jej zobral časť osobného ohodnotenia.
P.S.: zdravím pokryteckú bandu. Ak myslí opozícia vážne to čo teraz kritizuje, nech vyhlási, že v prípade zostavovania vlády presadia zákon, ktorý uspokojí učiteľov aj sestričky. Ale to už určite neurobíte.
Mimochodom Crmoman včera do TV kamier vyhlásil, že vláda by mala vyhovieť ich požiadavkam na systémové zmeny v školstve (platy) a nevyhovárať sa, že nemá peniaze, keď ich mala na NESYSTÉMOV0 sociálne balíčky. Sľúbte teda, že zrušíte tie balíčky a budú prachy na školstvo
ZDRAVÍM všetkých poslancov, ktorí stáli pri rušení zákonov v r. 2002 (najmä zákona o odmeňovaní v školstve)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vy tiez ste prišli o svoj osobný kredit

ked ste naposledy s Ficom upravili ustavu. A to som Vas chcel volit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Občania svojimi daňami,

dodržiavaním zákonov,predpisov,vyhlášok, záväzných nariadení.. .a odvodovej povinnosti pre tento štát robia toho dosť.A - vychovávajú deti - občanov, ktorí budú raz niesť na svojich pleciach zodpovednosť opäť nielen za seba, ale aj za podobu "svojho" štátu. Štát a jeho dcérska spoločnosť (župy,mestá,obce)naťahuje ruku neustále, ale reciprocitu neponúka.Vymáha, nariaďuje. Napríklad: je reciprocitou to, že štát prostredníctvom štátnej správy vyhovie okrúhlou pečiatkou žiadosti občana? Aj za ňu občan platí. Alebo je reciprocitou vyplácanie dôchodkov (nie iba starobných)? Nie je - skladajú sa na ne ekonomicky aktívni občania... Atď.Téma učitelia - je fajn,ak sa nestane prostriedkom politikárčenia.O čom silno pochybujem. Keby si premiér Fico svoje výroky premyslel než ich vypustí, nemohol by žiadať od učiteľov to, čo už dávno robia a čo priamo vyplýva z ich poslania. Vzdelávanie je napojené na plnenie funkcií štátu, ten ho potrebuje, preto by ho nemal iba trpieť.V našej krajine však štát učiteľov iba trpí. Nijako im nepomáha,ak ich pri zamýšľaných investíciách do systému nepočúva, lebo oni z praxe najlepšie extrahujú potreby, nie teoretické úvahy od zeleného stola. Minister Draxler je rukojemníkom premiéra, a preto sa pre učiteľov nič podstatné do volieb neudeje, ani po voľbách pri prevahe Smeru nič nepríde. Učitelia sú si toho vedomí, preto by mali byť v štrajku kompaktnejší a zapojiť by sa mali masívnou účasťou, nie ako teraz - zatiaľ nejde o kolaps. Iba vtedy budú silou, ktorá tento štátny aparát prinúti zmeniť postoj. Odstúpením Draxlera z pozície ministra školstva by sa minimálne mohli zmeniť morálne atribúty prejavujúce sa v štrajku učiteľov: vyššia viditeľnosť aj u európskych socialistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kedysi hlupákov utešovali heslami ako "ja som baník, kto je viac" a vtedy sa každý baník cítil múdrejší ako vysokoškolský profesor. Dnes táto hlúposť prežíva v príspevkoch niektorých diskutérov. Pochopiteľne, niektorí sú na zhadzovaní našej inteligenčnej špičky osobne alebo finančne zainteresovaní...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z Lucie srší intelekt, šikovná právnička, kultivovaná, odborná, vecná. Hmm a ešte aj šmrncovná žena.

Keby sa tak dalo vo voľbách krúžkovať z viacerých strán ... by som to rozložil aj na Luciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spomínam,

na zrušenie štrajku železničiarov, predbežným rozhodnutím súdu za Dzurindovej vlády. Neskôr súd rozhodol, že to bolo protiprávne rozhodnutie. S p. Žitňaskou som rozprávala pred voľbami 2010, špacírovala po námestí, p. Radičová a Mikloš podpisovali karty, vtedy som pochopila, čo pre politikov znamená občan a jeho problémy. Politici by sa mali naučiť odísť v pravý čas a nechať miesto iným, možno majú lepšie riešenia. Doteraz to nedokázali a svoje strany tvrdohlavou predstavou o svojej jedinej a správnej ceste budovania lepších zajtrajškov, vedú úspešne k zániku. A je jedno či sú červení, modrí, nevychovávajú svojich nástupcov, iba ak takých ako p. Kolesík, ktorý klame v priamom prenose a znovu dostal šancu klamať a podvádzať. P.Žitňanská učiteľov podporiť nemusela. A ak by nebolo pre voľbami tak by to určite neurobila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fico pre tento štát neurobil NIČ dôležitého a logického! Čo pre nás spravil? Vlaky zadarmo? Nelogické sociálne balíčky? Reklamy za niekoľko miliónov eur? No ďakujem ale ja z tochto nechcem!
A k školstvu: keď bol pán premiér v opozícii, tak štrajk učiteľov podporoval... a teraz ich zastrašuje.. je to človek, politik na úrovni...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Akože Fico nespravil pre štát nič? Spravil predsa z neho štát DIKTÁTORSKÝ ,ktorému neobmedzene vládne spolu
za oddanej pomoci justície a políciíe.Je to obdivuhodný výkon na storočie v ktorom žijeme.
Demokraciu máš možno doma ,keď si môžeš slobodne zapnúť telku ,otvoriť chladničku ,rozhodnúť sa či pôjdeš do práce...Ak by sa ťa však bytostne dotýkali kauzy v ktorých sú zapletení politici z teami pána Roberta ,tak si maximálne za otvorenie úst s poukázaním na korupciu môžeš proti svojej vôli posedieť na niekoľko rokov v "chladku" ako nepohodlný.A štát ti tento pobyt preplatí ,len vtedy ak si naozaj úplne bez peňazí,v opačnom prípade si svovu dovolenku na ktorú ťa pošlú hradíš zo svojho.A pozor ! ,pokiaľ sa vrátiš môžeš si rezervovať mieso pod mostom.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME