Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obrana nevoličova (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Nikdy by som nevolila

Kotlebu. Privádza ma do úžasu, že napriek tomu, že bol právoplatne zvolený, ho okato štátne inštitúcie a ich predstavitelia ignorujú. Je to pre mňa nepochopiteľné, presne si to vystihol, kašľú na voličov ešte aj okľukou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja voliť pôjdem

tiež po racionálnej a zrelej úvahe ..... čím nechcem povedať, že výsledok tvojho rozhodnutia je horší (mne môže byť len ľúto, že nepodporíš môj cieľ - ale nárok na to nemám, lebo ty máš iný cieľ )

Ale rozumiem ti. Tak ako ma zaskočilo, že mohol vyhrať voľby Kotleba (že má takú podporu) - tak mi vadí, ak ten výsledok nie je rešpektovaný. A vadia mi aj všetky tie prejavy, ktoré upierajú legitimitu snahám a subjektom, ktoré niekto pokladá za nie OK. Ako napr. údajné vnucovanie niečoho ostatným.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

este nikdy nebolo takto dopredu

jasne, ze volby nic nevyriesia, a neprinesu ziadanu zmenu alebo lepsiu alternativu.

Velky parazit stavajuci sam seba do pozicie nalavo, si po nich vyberie niektoreho od vzrusenia sa zvijajucich malych parazitov, cajchujucich samych seba do pozicie napravo. Zarobia na tom financne skupiny potahujuce vsetkymi tymito parazitickymi babkami. Naozaj nic dobre pre demokraciu.

Napriek nemoznosti nieco ovplyvnit k volbam pojdem. Za to, ako Riso oponoval v nemeckej televizii tej historicko-hysterickej kund.e, ktora na neho ziapala, ze vsetky dlhy sveta sa vzdy v historii vyriesili bud inflaciou alebo vojnou (!) - si on a jeho partia moj hlas zasluzia, a je jedno ci sa jedna o eurovolby, alebo domace volby. Ten, kto vie aspon obcas rozjedovat parazitov vsetkych krajin, plni ulohu nicitela skodcov. A to je docela zdrava funkcia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vsetko fajn, akceptujem ako kazdy iny nazor , len si dovolim otazku - ake je teda racio nevolica ? (argument "lebo mozem" samozrejme vidim, ale ten za dvakrat racionalny nemam ... ci?)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

snažil som sa vysvetliť

že vládnuca trieda si už "postráži", aby voľby dopadli tak, ako je potrebné. Tiež si myslím, že je naivné si myslieť, že existujú nejaké reálne rozdielne koncepty, ktoré súťažia v jednom čase. Ja v Európe vidím jeden koncept (liberálne sociálne inžinierstvo). Reálny rozdiel v politike (príklad) medzi nemeckou soc.-dem. a CDU/CSU nie je. Prečo by som mal vyberať z tých "alternatív", keď oni sa vždy dohodli a dohodnú.

Považujem za dôležité explicitne napísať, že mne nevadí existencia vládnucej triedy. Ako mocenského hegemóna v spoločnosti. Len proste nevidím dôvod sa zúčastniť na hre na to, že môžem cez ovplyvniť "smerovanie spoločnosti".

Alebo tiež inak: "normálny", východzí stav je sedieť doma a venovať sa svojmu biznisu, dobrovoľnej spolupráci so spoluobčanmi ..... Je to účasť na voľbách, pre ktorú by som mal mať nejaký dôvod. Pre tých ľudí, čo si myslia, že voľbami sa niečo zmení, je účasť prirodzená voľba. Ja však k tejto skupine nepatrím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

extrém, ale pravda.

Súhlasím s prvým blogom, kde autor /nie tohto blogu/ tvrdí, že nevoliči sú alibisti.

Autor tohto blogu tvrdí, že má právo aj nevybrať si.
Lenže takéto zmýšľanie autora je veľmi krátkozraké a naivné.
Myslíte si, že robíte dobre keďže ste mimo /tým že nevolíte/.
Lenže to, že sa vás to netýka sa môže veľmi rýchlo zmeniť.

Nevolením a šírením tejto vašej myšlienky sa môže stať jedno. Teraz ste v bezpečí.

Prídu voľby, a ľudia zvolia stranu, ktorá zavedie povinnú vojenskú službu pre všetkých mužov,
zavedie výnimočný stav a zákonom vás osobne povolá do armády, a zákonom vás vyšle
brániť so zbraňou v ruke "záujmy Slovenska" v Iraku alebo Sýrii.
Ak odmietnete , tak guľka pri stene ...

Už chápete ako ľahko sa môže stať, že vaše bezbečie, vaša "neutralita" sa rozplynie ?

No a na záver. Keď odmietate voliť, prečo nezaložíte novú politickú stranu , ktorá by
presadzovala vaše názory na život v spoločnosti ?

ľuďom ako vy, by malo byť ponúknuté "dobrovoľné doživotné vzdanie sa volebného práva"
a vyškrtnutie z voličských zoznamov. A dal by som vám aj 100 Eur ako odškodné...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dobre vystihnuté.

tu je ten blog:

Nie kandidáti, ale vy nevoliči ste rovnakí. Alibisti!

http://stopalibizmu.blog.sme.s...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem, ako si (ste) starý Tibor,

neviem, či ste uvažoval o možnosti, že jedného dňa sa môže stať že váš "normálny", východzí stav sedieť doma a venovať sa svojmu biznisu", sa stane len spomienkou na dávne možnosti zo starých zašlých časov. . Dnes by som bol rád, keby k pozitívnym zmenám došlo aspoň pre mladších, keďže pre mňa je to už s vysokou pravdepodobnosťou, neskoro. Celý vývoj ľudstva a civilizácie nie je nič viac, ako snaha o postup vpred (aj s chybami). Bez myšlienok a snáh o ich uskutočňovanie by sme sa preháňali ešte niekde v africkom buši. Ak by ste sa náhodou rozhodol vysvetľovať mi svoju defetistickú filozofiu, prosím ušetrite si váš čas. Ja sa možno mýlim, ale vy sa mýlite určite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obyčajne je všetko inak

to nazval výstižne, ale cudzo. Defetizmus je porazenecká nálada, neviera v úspech. Čo po roku 1989 určite nepripúšťam. Tú udalosť považujem za zázrak, ktorý treba oslavovať každý deň! Napríklad aj touto hrou na mierny Pokrok v medziach zákona, Voľba do Národnej rady.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tibor, vela pismen ...
volebnu neucast si obhajoval racionalitou ... bud inak chapeme racionalitu alebo sa mylis - racionalne chovanie je zamerane na ciel, vysledok ... jedinym vysledkom sedeniamdoma moze byt nie dosiahnutie menej statu, viac osobnej slobody ale presne naopak - strata resp. dobrovolne vzdanie sa akejkolvek demokratickej moznosti ovplyvnit hegemona, system.
no a to ja osobne, ak to urobi clovek ktory ma viziu ineho systemu nazyvam alibizmom ... jedine ak je ten clovek uz rozhodnuty pre nedemokraticku cestu a la Zeman :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nechce sa mi veriť

že nechápeš.

Ty si presvedčený, že voľby môžu niečo zmeniť, a preto voliť ideš.
Ja som presvedčený, že voľby nič zmeniť nemôžu a preto voliť nejdem.

Obaja sa správame racionálne. Akurát vo výpočte máme rozdielne vstupné údaje.
Čiže ja ti môžem len vysvetľovať dôvody, prečo mám iné vstupné údaje.

BTW: z politických strán mi je najbližšie SaS (presnejšie Richard Sulík). Dnes som si prečítal tento rozhovor (resp. jeho neplatenú časť):
https://dennikn.sk/352732/nich...

Držím palce SaS, aby sa dostala do parlamentu. Aj preto, aby som si overil svoj názor, že táto strana sa rozpadne. Ľudia s tak rozdielnym pohľadom na svet na jednej kandidátke, to je podľa mňa svetový unikát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale iste ze chapem ... rozdiel medzi nami je ten, ze ty si prevsedceny (to jest emocia, nie racio) , ze volby nic nezmenia , ja viem ze zmenia ... nakoniec, rovnake kecy nevolicov pamatam aj z 1998ho , v nich ucast isla hore a mociar dole

pozor, nemam iluziu ze volby vsetko zmenia / vyriesia a pod ... ale radsej ako salonne pisat o tom ako by to mohlo byt volim cestu aj drobnych krocikov za zmenou
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ziadne argumenty na obranu nevolica

si neuviedol. Len same taraniny. Ziadne argumenty totiz ani nie su. To co sa vzdy k tejto teme uvadza ako argument je len snaha jednotlivca ospravedlnit si pred inymi svoju nezodpovednost, lenivost a hlupost.

Od zvolenych zastupcov ocakavas zodpovednost, pritom sam nie si schopny elementarnej zodpovednosti - ucasti na volbach.

Paradox - aj nevolic je svojim sposobom volic. Tym ze nevoli podpisuje bianko-zmenku vitazovi volieb. A vitaz volieb si na nu napise sumu aku len chce, pricom sa logicky neciti byt nevolicovi zaviany, skratka ma ho na haku, lebo ved aj nevolic ma jeho na haku. A tak sa maju obe strany navzajom na haku, pricom politik je ten komu to naozaj vyhovuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm ....

takže stačí ísť voliť a niečo tam hodiť a z nezodpovedného, lenivého a hlúpeho sa zrazu stáva odpovedný, pracovitý a múdry človek ? Tak ľahké to je?

Ja od zvolených zástupcov neočakávam nič. Pretože ja o zastupovanie nemám záujem. Som schopný sa zastupovať sám. Ak budem potrebovať zástupcu, použijem bežný komerčný spôsob.

Zatiaľ je to tak, že existuje spústa možností a prostriedkov, ako znížiť vplyv výsledkov volieb na moju konkrétnu situáciu. Mne príde oveľa efektívnejšie sa orientovať týmto smerom. Brániť sa voči štátu, vládnucej triede. Nie proti konkrétnym bábkam, ktorých hlavy sú aktuálne na plagátoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to jednoduché. Pred časom Sulík dal zoznam Ficových korupčných káuz a bolo ich okolo 150. A to ešte neboli všetky. A pri mnohých išlo o miliardy. Za Radičovej vlády boli pokiaľ viem len dve významnejšie, sitká a daňový úrad. Stačí k tomu pristúpiť matematicky. Spočítať koľko sa rozkradlo za Fica a vydeliť 4 a koľko za Radičovej a vydeliť dvomi. Ani nepotrebujem veľmi počítať a vidím že rozdiel by bol priepastný. Čiže za vlády strán, ktoré boli súčasťou Radičovej vlády sa rozkradlo oveľa menšie percento mojich daní, ako za Fica. (A to ešte neriešim že ich Fico aj zvýšil). Tie peniaze ktorá sa takto za Radičovej nerozkradli mohli ísť napríklad na zdravotníctvo alebo školstvo a to sa už týka prakticky každého. Čiže podčiarknuté a spočítané voliť je pre mňa povinnosť, hoci aj zo stisnutými zubami. Ani ja nie som vytešený z toho čo sa napravo ponúka, ale ten rozdiel oproti mafii, ktorá sa snaží neúspešne tváriť ako politická strana je proste príliš veľký. A ak má napriek tomu niekto snahu to relativizovať, dávať medzi tie možnosti rovnítko, tak je to pre mňa agent Fica, len trochu rafinovanejší ako tunajší priemerný trol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pospisil, ist volit je lahke

dobre si vybrat je uz tazsie, ale da sa. vybrat si z niekolkych ziel to lepsie zlo je dobra volba. kazdy normalny clovek uz urobil takych tisice. dobre to vies. vykaslat sa na to a nechat inych nech to nejako vyriesia za teba je zbabelost a chrapunstvo.

zbabelost je tiez utekat pred problemami do rise fantazie, co ty velmi rad robis. ze vraj sa dokazes zastupovat sam. ha ha. cira fantazia. ak by si to vedel bol by si niekde inde. a hlavne by si tu nevypisoval taketo infantilne blogy.

uz po x-ty krat sa tu pytam nevolica : co sa tvojou neucastou na volbach vyriesi v spolocnosti ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S tebou musi byt za kazdych okolnosti radost komunikovat.
Najprv na cloveka nabryzgas a potom cakas co? Najlepsie je s clovekom co sa nevie spravat, nekomunikovat.
Inak napada mi tu ta paralela s Tiborovou nechutou volit. Politici sa nevedia spravat/klamu , kradnu a pod/ nebudem ich volit.
Ja so doteraz chodil k volbam, ale pri tychto ma ta nechut vyberat si z niecoho co nechcem dostava medzi nevolicov. A vobec tam nie je nic z toho co spominas vo svojich prispevkoch plnych osocovania. Su to skusenosti a taktiez to, ze sposob volieb je nadstaveny, tak aby vyhovoval nie volicom, ale sefkom z nejakej strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

consumer,

tvoje demagogické táraniny silne evokujú dobu minulú..!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale trt!
Dobu minulu evokuje sam autor, Tibor Pospíšil, ked ako známy laviciar, a možno aj dokonca komunista, tara o slobodných voľbách.
Presne ako cerveni khmeri u nas za ich cias - tiež hlasali klamstva o slobodných volbach v súlade s ich zvrhlou ideológiou. Vtedy s účasťou 99,9 %. Vraj dobrovoľnou, slobodnou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o dobe minulej toho asi vela nevies

tiez si nevolic ako autor blogu ?
alebo len tak zo zabavy smradis ?

alebo to robis za profit ?
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Mišo Šesták: Ako sa počas prvej svetovej vojny fotili akty 1 187
 2. Stanislav Martinčko: Ako si kapitán, šéf a Béla pletú hrušky s jablkami! 1 112
 3. Branislav Karmažin: Deti porazili fanúšikov Ultras 994
 4. Mária Vrška: Ako jedna otázka zmenila môj život 810
 5. Monika Nagyova: Keď je vaším susedom hiphoper, psychiatrička či youtuber, nuda vám nehrozí 759
 6. Rudolf Pado: Zahrabala obec Pastuchov nelegálnu skládku? 654
 7. Andy Nosko: Prečo by sa mali "tiežfanúšikovia" učiť od deti 520
 8. Stanislav Martinčko: Pán premiér, je člen Kočnerovho gangu aj váš šéf? 508
 9. Tomáš Vodvářka: Nácek u lékaře 499
 10. Martin Ondráš: Znížená DPH na vybrané potraviny ceny nezníži 478

Rebríčky článkov


 1. Patrik Mackových: Aj Microsoft podporuje svoje akcie odkupom. Trh tento postup výrazne oceňuje
 2. Milan Rousek: 40. Další postup
 3. Milan Lacúch: Kontroverzná téma ľudského utrpenia
 4. Filip Húšťava: Prečo sme založili nové odbory - na magistráte hlavného mesta
 5. Jarmila Halgasova: SNS zvýšilo ceny potravín, znížená DPH ich už zlacnieť nemusí
 6. Alena Rachel Jurečková: Básničôčky IV.
 7. Milan Rousek: 39. Úrad špeciálnej prokuratúry
 8. Roland Ondrus: Tipsport Liga
 9. Martin Krištoff: Nemecký priemysel si nedáva servítku pred ústa: EÚ by nemala súhlasiť s predĺžením brexitu
 10. Gabo Németh: Kvety plné krásy

 1. Slovan Bratislava dosiahol historické víťazstvo, v Európskej lige zdolal Besiktas
 2. Do čoho peniaze určite nevložiť? Aké sú najhoršie investície dneška
 3. Nevšedné publikum slovanistu fascinovalo: Nikdy som to nezažil
 4. Prieskum Focusu: Smer vedie, SaS po vnútorných konfliktoch mierne klesla
 5. Sulíkovo krídlo žiada pád republikovej rady, prekážajú mu Galko a ďalší
 6. U Sakovej nakúpili policajtom testery na alkohol. Dvojnásobne drahšie ako Česi
 7. Bödör s Kočnerom volali Fica šéf
 8. Fico mal zasa pravdu!
 9. Protestujúci vtrhli na zastupiteľstvo v Prešove, upokojovala ich polícia
 10. Saudskoarabské ropné zariadenie nezasiahli drony, ale rakety z Iránu

 1. Milionár Bugár dostal peniaze od štátu na zveľadenie svojich majetkov
 2. Fico bol Kočnerov šéf! Tu je dôkaz
 3. Kinosálu nepožičali. VŠMU nepomôže Pochodu za život. Festivalu inakosti pomohli
 4. Zdiskreditovaný Truban si prestáva veriť: Pripúšťa koalíciu s Kiskovou stranou
 5. Keď Slovákov reprezentuje Kapitán :)
 6. Bude kresťanov lepšie hájiť Hlina alebo Matovič?
 7. Spory v KDH: Hlina sa po Mikloškovi, Palkovi a Záborskej rozhádal aj s Figeľom
 8. PS/Spolu nadraďujú registrované partnerstvá nad možnosť vzniku antificovskej vlády
 9. Matovič: Predseda KDH hodili svojich voličov cez palubu
 10. Figeľ spochybnil Hlinu na čele KDH: Droga progresivizmu nie je liek pre Slovensko

Už ste čítali?