Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako si (ne)postaviť fotovoltaickú elektráreň - EPILÓG? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Smer v plnej nahote ukázal

že sú žonglérmi s čímkoľvek. Aj dobré myšlienky v ich rukách sa stávajú - no, čímkoľvek, len nie tým, na čo boli určené, či aké bolo ich pôvodné poslanie.
Fico a spol, resp.oligarchovia sa boja decentrálnych energetických zdrojov ako čert kríža. Energetika v ich rukách je fatálne politickou a neslúži nikomu len im. Že ich sponzorujeme ako koncoví odberatelia si môžme byť viac než istí. Treba raz a navždy skoncovať s týmito polobohmi, inak budeme ako slepí vtáci, ktorí síce dokážu lietať, ale pre slepotu sa boja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dotácie sú fylozofia: "cudzie peniaze ..

... cudzie pravidlá."
A tak to je aj tu. Zelená domácnostiam bola od počiatočných seminárov prezentovaná ako preferenčná.
Na každom seminári v septembri a októbri o tom bola reč zo strany SIEA. Len sme si to vysvetľovali po svojom a nevnímali ako niečo čo sa "nás" týka.
Celé OZE majú vážnejší problém ako je toto. Celé prostredie "klasických" energetikov je značne reštriktívne, dochádza v nesprávnemu vysvetlovaniu zákonov, dochádza k porušovaniu zákonov, malé alebo aj väčšie klamstvá a "náhodné" omyly...
SIEA urobila kus práce z toho absolútne nevhodného zadania - dotácie pre koncových používateľov - celkom funkčný systém.
Ale aj keby sa rozkrájali tak systém nemôže byť spravodlivý - to sa pri dotácii nedá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Možno je to tvoja volebná agitka, dobre, ale pravda je niekde inde, v tebe osobne, v tvojej chamtivosti a lžiach:

- zákon o energetike rozhodne nie je dielom iba SMER-u, prinajmenšom ho mohli pravicové strany zmeniť, ak by ich zaujímal! To, že na dodávku aj 1 kW elektriny potrebuješ licenciu ste vy "ODBORNÍCI" dobre vedeli, keď ste ty a pá Drbohlav mámili občanov do stavby FTV...

- navyše samozrejme dodávateľa elektriny môže distribútor odmietnuť a aj to urobí, lebo mu FTV zasviňuje sieť vyššími harmonickými a dodáva drahú elektrinu vtedy, keď ju nik nepotrebuje..

- je na vás kúzelníkoch FTV a dotáciách, že si ľudia postavili FTV, ktorých výkony nemôžu cez deň využívať, lebo sú v práci.... následne vtedy "radíte" ohrievať TÚV, čo je už "chobotina na n-tú", lebo na to stačí aj hlúpy solár...

- celá akcia je od počiatku zlou reakciou EÚ na naklamané riešenie globálnej zmeny klímy, ktorej sa EÚ drží za každú cenu, hoci je to totálna hlúposť, ale najhoršie je, že si to odnáša bezvedomý občan...

- musím s trpkosťou napísať, že ja som na to verejne upozorňoval, že po náročných technických, finančných, stavbárskych problémoch nastúpi nakoniec boj s úradmi ( lebo keď si zobral dotáciu, tak si sa dobrovoľne prihlásil a vydal do "nenažratých pazúrov" štátu, musíš trpezlivo plniť všetky "hovadziny", čo štát nariadi ) o pripojenie a určite príde na pretras aj zdanenie dodanej elektriny...

- napriek sľubom o predložení rozpočtu na FTV, okrem rámcových odhadov, ktoré boli hodne, hode naklamané, nik z vás chlapcov zelených ekloteroristických nikdy nič nepredložil na tomto blogu ( aspoň ja som nezachytil, hoci som so to strážil ), už tam by sa vaše klamstvo ukázalo v plnej nahote, nuž nepredložili ste nič ....chce sa mi opätovne z vás blííííííít !!!!!


- diskusie so zelenými nadšencami často končili aj tak, že im je jedno, že oni si FTV aj napriek varovaniu postavia, lebo milujú Gaiu............nuž a teraz iba kňučia! Tak kňučte nepoučiteľní...!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty si asi mal ťažké detstvo

To jaronpb: vždy ma zarážali takéto prudké a agresívne výlevy v diskusii. Asi ťa dosť život bije a tak sa potrebuješ odreagovať.

Len pár poznámok: zákony sú počas rokov 2012 až 2016 v moci len Smeru. Skús sa prosím ťa pozrieť na stránku NR SR a zistiť si štatistiku pripomienok k zákonom, ich vyriešenie a priebeh hlasovania. A potom zistiš, že si mimo so svojou prvou odrážkou.

Argument o vyšších harmonických je tiež mylný, každý pripojený striedač spĺňa podmienky distribučky - inak by ich nepripojil. Harmonické a iné zmeny v sieti spôsobuje aj množstvo iných faktorov. A tento tvoj argument používajú tí čo tomu nerozumejú alebo zámerne klamú.

Ak je globálna zmena klímy klamstvo tak asi žiješ v inom paralelnom vesmíre a sem chodíš iba drístať do diskusie.

Ak nikto a nikdy nesplnil tvoje požiadavky, mohlo by ti to asi začať ukazovať, že chyba nebude vo všetkých a vždy - ale len na druhej strane = tebe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

- áno, moje detstvo ( a aj dospelé roky ) bolo veľmi tragické :-D
- naozaj je príspevok agresívnejší, pretože ty nie si obyčajný diskutér a toto nie je obyčajný, ale reklamný blog!
- mne sa nechce pozerať, kto čo schválil, ani to nie je podstatné - veď to čo poslancom predloží ministerstvo a URSO schvaľujú z neznalosti všetci a všetko doradu ( dokonca aj SaS ( Galek ) narieka na zmeny zákona, hoci mali predposledne ministra hospodárstva, gŕŕŕŕc.......škoda slov! )
- ja som mal diplomovku zo striedačov, takže mi môžeš vyprávať a básniť veselo o ich vyhladenom výstupe...si komik-veď celá problematika je o tom, že distribučky nechcú FTV pripájať, a tak ako môže byť nepripojenie dôkazom?
- teória globálnej zmeny je nepotvrdená, naklamaná teória, ale možno nám ty vysvetlíš, prečo sa štatisticky významne už 17 rokov napriek predpovediam neotepľuje, prečo sa desiatky geniálnych počítačových modelov netrafilo do skutočnej klímy posledných 20 rokov, prečo ľadu v Grónsku extréme neubúda, prečo ľad v Antarktíde záhadne pribúda, prečo hladina morí stále stúpa vražedným tempom 2,5 mm/rok.................?

- vieš priateľu, mne si ľahostajný ako lánsky sneh, aj s tvojim i FTV! Ale pokiaľ som len jedného záujmcu o FTV odradil svojimi námietkami od ich montáže, som spokojný!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Páni,brzdite!!!

Toto je diskusia o tom,že je až neuveriteľné na čom všetkom nás dokážu červení zlodeji a podvodníci okradnúť pár dní pred voľbami,kde tušia už svoj koniec a nie o tom aby sme sa všetci krížom krážom urážali a napádali....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie som obyčajný diskutér - a som tomu rád.
Sem tam ma na chvíľu takíto negativisti rozhodia, ale potom sa spamätám a idem ďalej. Tu sú dva články o tom, že sa to dá aj inak: http://www.energiaweb.sk/2016/... Ale to sa musia snažiť aj občania. A nie len pindať v diskusii.

P.S.: na Liptove sme svedkami toh, že sa globálne klíma "nemení" - 22. 2. vonku skoro +15 °C a sneh sme mali vždy na pol dňa. A to sme ho mávali aj hrubo cez meter...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Michal, PS

ad Michal: asi si celkom nepochopil, kto je v prípade FTV podvodník...

ad PS: jasné a keď si bol malý, tak ti bolo vždy snehu po krk!

Tiež si "odborník", ktorý nerozumie rozdiel medzi klímou a počasím však? To čo je teraz je počasie ( ostatne nijak výnimočné, napríklad pre Žilinu včera teplotný rekord ani nepadol..).
Klíma je priemer počasia za cca 30 rokov, čím sa eliminujú dočasné extrémy. A platí preto, to čo som napísal predtým o globálom otepľovaní...

Odvolávať sa na iné bohatšie krajiny, ktoré sú ochotné vydávať na klimatický blud viac peňazí nie je celkom normále..... Celkovo je FTV a domoch chorá myšlienka, ktorá sa ekonomicky nikdy nevráti, preto ani podrobnejšie rozpočty a prepočty zámerne nezverejňujete, vy zelení krtkovia! Čísla by ukázali, kde je pravda a že je to celé ***** na občana.......

P.S. Úprimne! Páči sa ti ako rodilému Liptákovy pohľad na Kriváň od juhozápadu s nádhernou FTV elektrárňou na kopci v Jakubovanoch? Krása a estetika krajiny, pravda ?! Čo mi o tom napíšeš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Počasie je akosi dôsledkom - závislé - na klíme.
Naposledy bol poriadny sneh priamo tu dole v LM v 2004.
Myslíš, že by sa starým rodičom páčil pohľad na krajinu s vedením 110 kV a 200 kV?
Svet sa prosto mení, a ak chceš zotrvať v jednom stave, tak to sa prosto nedá.
Ale ži si svoj život v svojom presvedčení - je to tvoj život. Ja sa budem ďalej uberať svojou cestou - do mojej budúcnosti patrí OZE a FV. Do tvojho tiež, a aj keď sa rozčuluješ nič s tým zásadne nespravíš...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dodatočné znalosti - klima, podnebie a p

Tu máš prednášku od niekoho, kto je múdrejší ako ja v oblasti meteo: http://slideslive.com/38894144...
Ak si tam najdeš poučenie pre seba bude len dobre.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME