Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Filipíny: Ako nás žraloky nezožrali (video) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Filipínci sú priateľskí ľudia, to je pravda. Je medzi nimi veľa naozaj fajn ľudí, to je tiež pravda. Filipíny majú ale aj druhú tvár, ktorú návštevník počas 2 -3 týždňového pobytu nezistí.
Medzi filipíncami je totižto dosť aj menej poctivých ľudí, je to dané chudobou,kriminalitou, ktorá je na Filipínach vysoká. Stavím sa o dolár k miliónu, že ste bol okradnutí a ani o tom neviete. Príklad: na jednom mieste, kde som bol dlhšiu dobu ( nie Manila) , v malom pouličnom obchodíku s ovocím vždy bol predavač úsmevný a priateľský - a až po určite dobe som prišiel na to, že ma okráda na cenách, vždy mi naúčtoval vyššie ceny než koľko v skutočnosti stálo ovocie. Toto je samozrejme bežný šport aj v iných štátoch JV Ázie, nielen na Filipínach. Čo ale nie je bežné, napríklad: vybavoval som niečo vo filipínskej cestovnej kancelárii ,bežný úkon: pracovníčka CK mi bez mihnutia oka povedala cenu, ktorá bola o 500 PHP vyššia ako mala byť. Jednoducho si k cene služby prirazila. Týmto chcem povedať, že turistom sa často účtujú vyššie ceny je bežné nielen na Filipínach, ale aby pracovníčka v riadnej CK sa pokúsila takto okradnúť, to už bežné nie je. Manila ( a aj iné mestá napr Cebu ) je samozrejme kapitola sama o sebe. Manila patrí medzi jedno z najnebezpečnejších miest v Ázii, štatistika kriminality hovorí dosť. Ale nie celkom bežné veci sa dejú aj mimo Manily, minule som to už spomínal ( keď jeden pán písal v duchu že Filipíny sú jedna z najbezpečnejších krajín na svete - čo nie je pravda) - osobne si skutočne napamätám, že by napríklad na Slovensku bol pri konflikte zabitý niekto vo vnútri obchodného domu medzi nakupujúcimi - na Flilipínach sa takéto niečo stalo opakovane: v SM mall Pampanga bol zabitý vo vnútri obchodného domu pri konflikte filipínec 4 roky dozadu, v tom istom obchodnom dome bol zabitý pri konflikte ďaľší filipínec nedávno v roku 2015 -zábery sú emotívne upozorňujem :
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Na Filipíny chodí menej turistov ako povedzme do Thajska, toto je dané aj podmienkami, ktoré sú na Filipínach, menej rozvinutou infraštruktúrou,horšou dopravou, horšími nemocnicami, ale aj nie dobrými skúsenosťami, ktoré si mnohí turisti odnesú z Filipín. Čo je škoda, pretože Filipíny majú obrovský potencionál. Tisíce krásnych ostrovov, príroda, veľa sa dá vidieť aj vo vnútrozemí,sopky atď. Chudoba, korupcia, kriminalita ale na Filipínach nie je malá, čo sa pretavuje aj do služieb turistom a do bežného života.
Filipíny majú dve tváre,je škoda že okrem milých a priateľských ľudí, žial aj tú druhú.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME