Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ruský nacionalizmus silnie, ďakujem za NATO (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

hadam SaS

nedostane ani tie 2% ked ludia zistia kolko slnieckarov v SaS je!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je len vas cerveny mokry sen, tak malo percent. Vidime sa v parlamente :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mokry sen?

ten prezivali ***** humanisti typu Nedoba, Dostal, Droba ktori v SaS nemaju co hladat pokial maju taketo nazory na ten odpad co prichadza do EU! Bohuzial sa ukazalo ze nam klamali v tomto ako mozeme vediet ze nam neklamu v inom len preto ze maju ruzove okuliare jebnuteho humanizmu!?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja im vstup do parlamentu prajem

ale tiež som rád, že aj oficiláne priznávajú dve krídla. Takže prípadný poslanecký klub sa im rozpadne aj teraz. Nechápem Sulíka ako politika. Poskladať kandidátku s tak ideologicky rozdielnych prúdov.

A to celá patália ešte ani poriadne nezačala. Tie tlaky z dôvodov ilegálnej migrácie budú tento rok brutálne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A je to tiež od..kávanie ich voličov, pretože časť voličov získa sulík a časť získajú droba, poliaček a nicholsonová úplne protichodnými názormi. Názor ktorej frakcie bude strana presadzovať ak sa náhodou dostane do vlády? Obzrúc sa dozadu na rok 2010 nakoniec asi žiadnu a hoci ich program je údajne najlepší spláchnu ho v mene boja proti ficovi do záchoda rovnako ako v 2010, až do bodu kedy im klesnú preferencie na bod mrazu a potom začnú byť strašne zásadoví.
A k potencionálnej vláde pravice - v denníku N matovič povedal o procházkovi (potencionálnom premiérovi :) že je zlodejíček, ktorého ale ako minister vo vláde zvládne a o bugárovi, že je zástupca podnikateľského krídla SMK, viac menej ho obvinil z budúcej korupcie. Procházka matoviča poslal psychiatrovi a bugár o ňom povedal, že je klamár, klamár, klamár. Figel povedal o časti programu Siete, že je to toaletný papier. Sulík povedal o procházkovi, že je nečestný človek, ale aj tak s ním pôjde do vlády (čo neprekvapuje, keďže v 2010 vedel o gorile a aj tak išiel do vlády s inými nečestnými ľuďmi). je otázka či so všetkými pánmi a ich výrokmi možno súhlasiť, ale aká je životnosť ich potencionálnej vlády?
A ešte k blogu - vytešovať sa v dnešnej dobe z členstva v NATO, ktorého jeden člen svojou celosvetovou demokratizačnou misiou (vtip) stvoril Islamský štát a druhý člen s ním spolupracuje, pričom sa nás pár mesiacov dozadu snažil vtiahnuť do otvorenej vojny s ruskom je smiešne. NATO by mohla byť skutočne obranná iniciátíva v ktorej by som bol rád, ale museli by najprv vylúčiť USA a Turecko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mozno si na to este neprisiel, ale pri volbach mas moznost kruzkovat kandidatov z toho kridla, ktore ti je sympatickejsie (u mna prve dva kruzky dostali bez vahania Sulik a Galko, prave z tohto dovodu).

A stale je lepsie byt ako SaS a mat na kandidatke dve kridla nez byt ako OLaNO-NOVA a mat tam 150 pierok zo vsetkeho mozneho od holubice cez sliepku az po orla.

PS: "Richard Sulík akcentuje viac bezpečnosť občanov,"
Sulik neakcentuje bezpecnost obcanov (na Slovensko nikto imigrovat nechce a vzhladom na sucasnu zivotnu uroven a ekonomicku situaciu este minimalne 50 rokov ani nebude), Sulik akcentuje 1) Pravo obcanov rozhodnut koho chcu na svoje uzemie pustit a za akych podmienok 2) Nutnost dodrziavania platnych zmluv a dohod pretoze ani tak uslachtile umysly ako solidarita a humanizmus nie su nadradene nad zakon (rovnako ako v pripade pomoci Grecku) a porusenie zakona s dobrym umyslom je stale porusenim zakona.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dôvod prečo ruský nacionalizmus

silnie ostal pre Západ totálne nepochopený. A nepochopil ho ani poslanec Droba. To, že ruský nacionalizmus silnie môže práve Západ so svojimi sankciami (btw. počas "sankčného obdobia" obchod medzi USA a Ruskom vzrástol, zatiaľ čo EÚ a Ruskom klesol - otázka komu teda vyhovuje slabá Európa? Rusku a USA). Putin by nikdy nebol taký populárny nebyť práve sankcií zo strany Ruska. Možno si Západ neuvedomil, že ruský národ toho zvládne naozaj veľmi veľa. Rusko nie je nejaký rozmaznaný západný štát, ktorý je naučený na nejakí luxus. To, že Rusko anexiou Krymu porušilo medzinárodné právo je fakt, avšak takéto porušovanie medzinárodného práva je zo strany veľmoci veľmi časté. A práve to, že nejestvuje jednotný meter pre všetkých vo svete vytvára napätie a situácie, ktoré dovoľujú beztrestne porušovať medzinárodné právo.
NATO je bohužiaľ už iba relikviou Studenej vojny. Aj keď sa zdá, že začala nová etapa Studenej vojny, NATO by malo byť nahradené novým vojenským zoskupením a to medzi štátmi EÚ. Netreba zabúdať, že NATO bolo koncipované ako obranný pakt, ktorý sa však zmenil na pakt, ktorý zastupuje záujmy USA a nie záujmy ostatných štátov. Netreba zabudnúť tiež na zhnité jablka ako Turecko. Je nepredstaviteľné aby štát, ktorý je v NATO podporoval teroristov v Sýrii a nikto proti tomu nezasiahne.

PS Poslanec Droba by možno mal rozmýšľať nad tým ako hájiť slovenské záujmy a nie tie americké.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

USA zasiahli v IIWW takým spôsobom,

že nemôže byť pochybností o tom, že Listina základných práv a slobôd, ktorá stála pri ich zrode, víťazí. Na dôvažok, boli pri tom aj naši rodáci. celá Európa včítane Ruska, zakladala a udržovala dnes už celé stáročia spojené štáty. Poskytovali azyl všetkým, ktorých materské štáty vyobcovali svojou politikou neznášanlivosti a zlých rozhodnutí. Poskytuje aj dnes, pomáha ľuďom, ktorí sa napokon aj tak vracajú, posilnení do svojej rodnej vlasti, vedia, že tu sú potrební. 17. november 1989 bol, aj o tom! V Rusku je skutočne teraz voči vlastným obyvateľom aj ku svetu, zle nastolený kurz, ktorý treba zastaviť! Aby naši voliči pochopili, o čo v Rusku skutočne ide, potrebujú si prečítať svedectvá priamych aktérov zmien v Rusku. Na našom trhu je ich veru dosť. Keď sa môj 89 ročný otec nad nimi rozplakal, pochopil som, že tieto voľby rozhodnú o našom smerovaní definitívne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak to s Listinou základých práv a

slobôd bolo myslené sarkastický, tak chápem. Ale ak nie, tak musím podotknúť, že Listina základných práv a slobôd určite nevíťazí. Vo svete to funguje úplne ináč. Veľmoci majú svoje vlastné záujmy a tie víťazia. A je úplne jedno ako sú v rozpore s Listinou ľudských práv a slobôd. Taká listina je v dnešnej geopolitike iba zdrap papiera, ktorý neznamená nič. Stačí sa len pozrieť ako funguje USA, ktoré mi považujeme za spojencov. Oni nás však nie, čo dosvedčujú aj odposluchy európskych politických elít. A nielen to. Neviem prečo by sme sa mali my miešať do vnútornej politiky Ruska. A neviem aký je ten zle nastolený kurz voči svetu (voči vlastným obyvateľom nedokážem posúdiť). Dnes môžeme Rusom ďakovať, že ISIL neobsadil Damask a teroristi nedobili Sýriu. To nemôže poprieť ani ten najväčší rusofob alebo putinofob. Neviem aké sú tie svedectvá z Ruska, a ani neviem o čo v nich môže ísť Rusom, ale treba sa uvedomiť že Rusi sa správajú tak ako by sa na ich mieste správala, ktorákoľvek veľmoc. Nemyslím , že tieto voľby definitívne rozhodnú o našom smerovaní. Takúto fámu sa nám snažia navodiť iba niektoré média, ktoré sa snažia vykresliť Fica ako Mečiara, a tiež ako nejakého rusofila, ktorý chce zdrhnúť z NATO a pridať sa k Ruskej federácii, čo je totálne blbosť. Tieto voľby budú dôležité, ale čakať o nich nejaké prevratne zmeny sa nedá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale hej,

buďte kľudný, zmeny nebudú. Tých pomýlených je veľa!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pojmy ako veľmoc, dosť človeka mätú.

Pojmy ako veľmoc, dosť človeka mätú. Ráno človek cíti len sám seba a je jedno či žije "Na samote u lesa" v Rusku alebo v USA alebo v Mikronézii na jednom neznámom ostrove ešte bez mena...Aj keď som občanom členského štátu NATO, necítim sa, že by som sa mal oháňať veľmocou. Iste však niektorým necitlivkám stúpa do hlavy, ako silná horčica...Potom je chvíľu zle, ako aj pri Damasku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďuro máš tam chybu !

správne - Ruský nacionalizmus silnie vďaka NATO-u
Alergiu na Rusko si svojou politikou nevyliečiš. To chce špecialistu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iste...

... a za moje komplexy menejcennosti môže môj úspešnejší sused :-)

http://komentare.sme.sk/c/2009...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zďaleka nie všetci rusi blbnú z výkladov- keď ide do tuhého spojí ich Putin tak ako Stalin.
Pre niekoho nepochopiteľné- .... Čo tak nechať ich na pokoji? Ale nie spôsobom amerických základni okolo celého Ruska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To nepochopia jedinci, ktori su schopni pomenovat nacionalizmus ako rusky, ale patriotizmus americky.
Obhajovanie americkych zaujmov ako spravne, no obhajovanie ruskych ako zle a agresivne. Obamovu vladu nazvat administrativou so zvolenym prezidentom, kde sa obcas sfalsuju volby ( Bush - Gore ) alebo volby nevyhra ten, kto ziskal najviac hlasov, rusku vladu nazvat rezimom, kde vladne diktator, ktoreho ale obcania slobodne a demokraticky zvolili pod webkamerami v kazdej volebnej miestnosti.

Zijeme v prazvlastnej dobe, len co je pravda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Stalina by som sem neplietol. Držal rusov na krátko a žiaden prostest ani nesúhlas vtedy nebol možný. Takže čo si vtedy myslel bežný rus nevieme....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Krym nebol nikdy anektovany. Uz si to konecne zapiste za usi. Anexia je jednostranné pripojenie štátu alebo jeho časti k inému štátu pomocou politického alebo vojenského nátlaku. Tu ziadny natlak nebol. Co potvrdili aj priamo pozorovatelia, ktori dohliadali na referendum. To, ze sa obcania nejakej samostatnej casti rozhodnu dobrovolne v referende priclenit k inemu statu nie je anexia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tu máš domácu úlohu:

https://cs.wikipedia.org/wiki/...
Zajtra ťa vyskúšam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Akoze 1000 krat opakovana loz sa stane pravdov? Nechcem tvrdit, ze cela ta akcia prebiehala ako v rukavickach bez nejakych najmensich zavahani. Ale za tym vsetkym treba hladat aj tak US a ich dobyvacne snahy v celom svete. Co nemozu vycicat ekonomicky, tak znicia politicky.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Miroslav Pollák: V sekte sa nerozmýšľa, v sekte sa poslúcha 2 865
 2. Vladimír Hudák: Pôjde Fico za mreže? 2 228
 3. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (22. - 28.2.1919) 1 664
 4. Věra Tepličková: Ďalšia (neza)chránená osoba. 1 660
 5. Paula Kentošová: Budem brať drogy až kým neumriem 1 558
 6. Dominika Ošková: Ako som sa na Luníku IX ocitla 1 323
 7. Miroslav Lukáč: J. Kuciak našiel žumpu. A. Bán podvihol vrchnák a gen. prokurátor sa zhrozil obsahu... 1 298
 8. Robert Puk: Ako zvážajú Srbov do Landroveru 1 254
 9. Vladimír Koláček: Normálny PODVOD so zľavami, aj takto reťazce klamú... 1 252
 10. Oliver Andrejčák: Bude Fico na novinárov útočiť aj fyzicky? 1 147

Rebríčky článkov


 1. Andrej Špeťko: Dievča z kaviarne II.
 2. Peter Biščo: Nedôstojnej tme dajme nadobro červenú!
 3. Milan Lacúch: Odplata za smrť Krista!
 4. Alojz Baránik: Reakcia na článok Jána Drgonca o výbere sudcov ÚS
 5. Lenka Fedorová: Aké pekné snežienky! Bola by škoda medzi nimi nevyvenčiť psa!
 6. Július Kovács: Nad Jánom a Martinou plačeme, ale na jeho myšlienky kašľu .
 7. Ján Dulovič: Utrime si kropaje, pred nami je Veľká Mača…
 8. Simona Šarlayová: Môj denník Holandskom I.
 9. Tomas Bily: Život s nástenkou
 10. Kristína Jakubičková: Trampoty tridsiatničky

 1. Kiska: Fico ma chcel vydierať, aby som ho vymenoval
 2. Čo s mafiánskymi praktikami Fica?
 3. Trnava odmieta hrať na Tehelnom poli, ak jej fanúšikovia nedostanú lístky
 4. V Tatrách spadla na turistov lavína. Jeden neprežil
 5. Žena zomrela po večeri v michelinskej reštaurácii vo Valencii. Podnik zavreli
 6. Škrtel, Hubočan a Nemec ukončili reprezentačnú kariéru
 7. Vojna Fica a Kisku vstúpila do novej fázy
 8. Vlhovú vítal v Liptovskom Mikuláši veľký dav fanúšikov, neubránila sa slzám
 9. Zahraničná novinárka hľadá byt v Bratislave. Cudzincov nechceme!
 10. S Čaputovou sa môže zopakovať Mikloškova dilema

 1. Marek Vagovič: Fico má v očiach veľký strach. Ide mu o všetko
 2. B.Kačáni: Nezávislosť médií a iné prepletence
 3. Smer mafia: Fico telefonoval s Vadalom, píšu talianske noviny
 4. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina
 5. Mikloškov pamätný prejav: Marec 2018 nech navždy straší tých ktorí chcú zneužívať moc
 6. Iniciatíva Za slušné Slovensko si pripomenie rok od vraždy novinára v 58 mestách
 7. Ako nám SNS život zdražila
 8. Smrť a naše dejiny: K prvému výročiu smrti Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej
 9. Organizátori protestov Šeliga a Farská: Premiér Pellegrini zlyhal, mal by odísť
 10. Fico sa rozprával s Vadalom vo veľmi priateľskom tóne. Rozhovor je autentický, tvrdia investigatívci

Už ste čítali?