Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Program SaS: Zoberieme invalidom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

?

ak si jeden odpracúva hmotnú núdzu, je to tak na zalepenie očí nemysliacim. problém je, že sa takto zakrývajú systémové chyby - jestvujúce PRACOVNÉ PRÍLEŽITOSTI sa "stratia" a prácu urobia NEZAMESTNANÍ. podobne dobrovoľnícka práca za dvojnásobok "núdze", ...
napríklad na okresnom riaditeľstve poliucajného zboru je desaťročie jedno miesto neobsadené a tú prácu robia "aktivovaní", policajti si "ušetrený plat" rozdelia, ... a dettto všade okolo.
a s invalidmi je to ešte lepšie - dostanú svoj dôchodok, prácu a ešte k tomu úpravu priestorov, asistenciu, ... - umelé ako za socíka, potemkinove dediny, mestá, celá republika!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"dostanú svoj dôchodok, prácu a ešte k tomu úpravu priestorov, asistenciu, ."

1. je fakt geniálne, keď ľudia dokážu závidieť aj cudzie nešťastie,
2. na Slovensku platí zákon, že každý zamestnávateľ nad istý počet zamestnancov musí zamestnávať postihnutých, alebo zaplatiť pokutu - drvivá väčšina zamestnávateľov platí pokuty a nezamestnáva postihnutých.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ad 2.

To nie je chybou zamestnávateľov, ale zákon je nemorálny - nielen že sa vypaľujú veľké dane, ale ešte aj nad rámec týchto by "sociálny štát" rád robil "solidaritu" s postihnutými za peniaze iných.

Len tak BTW, skús už konečne pochopiť, že mzda nie je sociálny prvok delenia sa bohatých s chudobnými, ale platba za prácu. Tak ako nákupom v mäsiarstve sa s mäsiarom nedelíš o svoje bohatstvo, ale kupuješ si tovar, ani s holičom sa nedelíš o bohatstvo, ale kupuješ si jeho prácu.

K tým postihnutým - u nás je jeden postihnutý kolega, meria na výšku asi meter a ťažšie sa mu hýbe. Ale zamestnávateľ mu platí tak ako ostatným, lebo svoju duševnú prácu vykonáva dobre, teda mu platí za prácu a nie so súcitu či solidarity, ako by to socialisti radi nariaďovali druhým.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zákon, aký platí všade v civilizovanom svete je nemorálny?

Povinnosť zamestnávať invalidov majú aj v Nemecku, Británii, Holandsku, Belgicku, v Škandinávii, atď, ale u nás je nemorálny. Pritom v zmienených krajinách nemajú možnosť sa z tejto povinnosti vyplatiť...

Ľudia, kenečne sa preberte a poobzerajte sa ako to funguje inde a neverte každému drístu, ktorý vypotí niekto z SaS, Iness a podobných "organizácií".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A v Amerike zase biju cernochov, ze? To, ze nieco maju aj inde, neznamena, ze je to spravne.
Este kvoty na zeny, teplych a blbych v manazmente, a socialisticky sen o spravodlivosti sveta bude skoro dokonany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KURUC JE BOHÁČ!

Síce sa tvári na fejsbúku ako pracujúca chudoba, ale zákony porušuje ostošesť a z tisíceurovej pokuty si nerobí ťažkú hlavu! Alebo má istotu, že tú pokutu zaňho chudáka zatiahne politická strana, ktorej pomáha svojím vcelku šikovným ohováraním (spolu s brigádnikmi, z ktorých pár aj tu v diskusii vidím)?

Na vysvetlenie bezplatná právna rada:
181 ZÁKON z 29. mája 2014 o volebnej kampani a o zmene a doplnení zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach v znení neskorších predpisov
§ 2 Volebná kampaň
(1) Volebná kampaň na účely tohto zákona je akákoľvek činnosť politickej strany, politického hnutia,... smerujúca k propagácii ich činnosti, cieľov a programu za účelom získania funkcie volenej podľa osobitného predpisu. Rozumie sa tým činnosť v prospech aj v neprospech subjektov podľa prvej vety. ...
(3) Činnosť iných subjektov ako ustanovených v odseku 1 na podporu alebo v neprospech politických strán, koalícií politických strán a kandidátov sa v čase ustanovenom na volebnú kampaň zakazuje.
§ 20 Priestupky
(1) Priestupku sa dopustí ten, kto ...b) poruší zákaz podľa § 2 ods. 3, ...
(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) a b) uloží okresný úrad pokutu od 300 eur do 1000 eur...

Vidíme, že "pracujúca chudoba" má zákony na háku Žiadne prekvapko, všakže? No nič to, niekto už na okresný úrad podnet pošle...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak zoberu invalidom, ktori od 10tich fetovali toluen, aby boli v 16tich prehlasenych za invalidov (uplatnymi lekarmi), nemuseli pracovat a ich "prijem" sa vyrataval z priemernej mzdy v hospodarstve za minuly rok
tak berte, kolko da...
aj tak tu treba vela veci prekopat od zakladu
v prvom rade skolstvo, zdravotnictvo, sudnictvo aj socialny system, takto to totiz do nekonecna fungovat nemoze
.
inak ti vacsinou invalidi...nevedia citat, ale vodicaky maju skoro vsetci, na toto by som sa tiez pozrel...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

moralne a legalne su dve veci, ktore nie vzdy suvisia. nie vsetko, co je legalne je aj moralne. takisto nie vsetko co je moralne je aj legalne.
takze ano, zakon ktory plati (je uplne jedno kde) nemusi byt moralny. a tento IMHO nieje.

"v celom civilizovanom svete" je legalne, ze ti draha vlast pod hrozbou nasilia zoberie (niekde vetsiu, niekde mensiu) cast prijmu a majetku. ked to robi niekto iny, hovori tomu draha vlast lupez, vydieranie a este v organizovanej skupine ... je toto moralne? IMHO nie
este nedavno bolo v nemecku legalne zabijat ludi.
trochu menej nedavno bolo v amerike legalne vlastnit ludi. atd. atp.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Morálka spoločnosti závisí od toho, ako sa dokáže postarať o najslabších, najzraniteľnejších.

Zdravotne ťažko postihnutí sú slabí a zraniteľní.

Návrh krátiť ZŤP invalidný dôchodok o 10% sumy, ktorú zarobia ako zamestnanci je čistý hyenizmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Invalidný dôchodok

Neviem, ako je možné aby v ,,demokratickej spoločnosti" navrhol alebo napísal zodpovedný človek niečo také. Pravdou je, že v našej spoločnosti akoby platil nepísaný zákon, že chudobí a obyčajní ľudia nesmú prekročiť hranicu životného minima. Len čo si privyrobíte pár euro navyše, daňoví požierači vám na to siahnu. Ak sa staráte o chorého alebo starého človeka a jemu stúpne dôchodok o pár centou, okamžite Vám siahnu na opatrovateľský príspevok. myslím, že by pomohla priama komunikácia s ľuďmi ako p.Nikolsonová a nech vysvetlí, prečo ona a jej súkmeňovci nepoberajú len toľko ako tí invalidní dôchodcovia a nezrieknu sa všetkych prebytočných benefitov v prospech dôchodcov. Mne napr. po 29 odrobených rokoch neuznali ID napriek zlému zdravotnému stavu a tak nedostávam od štátu ani cent.Živí ma manžel zo svojho 500 eurového platu, čo znamená že vlastne nezarába ani životné minimum. Skôr ako siahnuť na peniaze invalidom by mala preskúmať prístup posudkových komisií k chorým a , bodový systém, ktorý nahráva poisťovni, a ktorý necháva chorých bez prijmu a možnosti nielen nájsť si pracovné miest vhodné k zdravotnému stavu ale aj možnosť ďalšej liečby. Otvorene hlásiť, že zobrať chudákom, zatial čo odpúšťame dane investorom a platíme dlhy bohatým zlodejom a poberať za to ešte plat je skutočne hyenizmus a bezcharakternosť..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tymto prispevkom

si vypotil co....
Logicky si obhajil moralnost zakona sposobom... miliony much sa predsa nemozu mylit?
Ty budes urcite nejaky odborar, usudzujem na zaklade kvality tvojej argumentacie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lol

presne tak šašovia zo sas suneskutocny amateri,a nikolska je absolutny extrem,nikdy nepriniesli nic co by obyc cloveku zvysilo komfort,takze co za 12% ich voli? ja viem podnikatelska luza ktora dufa ze za pracu nebude musiet platit,a samozrejme zisk jej ostane bez dane,ved naco statu peniaze,naco skoly,nemocnice,cesty atd? vsakano
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Janko a vedel by si povedať koľko ID je zamestnaných v štátnej správe ? či tiež musia mať na počet zdravých aj telesne postihnutých ? či tiež dostávajú obrovské pokuty ked napríklad na niektorom ministerstve alebo úrade nieje žiaden ID ?

len pár vecí som si tu vyhľadal a neverím že to takto ide aj v iných krajinách..

pri platbe do sociálnej a zdravotnej poisťovni je kolónka fond solidarity.. a nieje to malá suma.. takže s každej výplaty idú desiatky eur do fondu solidarity.. niečo má napísané zamestnanec a viac zamestnávateľ.. nemali by tieto peniaze byť použité pre týchto invalidov ?

niekoľko rokov späť bola od zamestnávateľov vybraná pokuta za rok 168 miliónov lebo nemali vo firme ID.. to sú ročne pekné peniaze.. a z roka na rok sa to zvyšuje.. a určite tú pokutu firma dostane aj ked budú všetci ID zamestnaný.. kto všetky tieto hlúposti zruší ???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

percento - mám tomu rozumieť tak,že ty závidíš invalidom ich inv. dôchodky????Taký si sprostý????Ty si akože myslíš,že ja mám strašnú pasiu z toho,že mám Parkinsonovu chorobu,ktorá sa nedá vyliečiť,že som si ju nainfikoval sám..Doprial by som ti ju aspon na rok,aby si sa uvedomil,ty *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Chudoba pomáhajúcich

Mgr. Ing. Slavomíra Mareková zo SAPN SR prezentovala sociálne postavenie rodinných príslušníkov starajúcich sa o postihnutých a nevládnych. Títo ľudia sa dobrovoľne uvrhávajú do chudoby, nakoľko popri celodennej starostlivosti o príbuzných, ktorých neumiestnili do ústavnej starostlivosti, nie je možné pracovať a sociálne dávky v ich prípade sú naozaj nič neriešiace. Aj napriek faktu, že svojou osobnou starostlivosťou odbremeňujú štát, tak štát sa k týmto ľuďom stavia chrbtom nielen pri samotnej starostlivosti, ale aj v prípade ich dôchodkového zabezpečenia. Riešení tejto situácie sa ponúka viacero, v prvom rade východiskom je možnosť uzákonenia inštitútu rodinného opatrovateľa, ako je to už bežné v iných štátoch, alebo už vyššie spomínané integrované zdravotno-sociálne služby v obciach, ktoré by dokázali odbremeniť rodinu a umožniť nielen plnohodnotný život klientov vo svojej rodine, ale aj plnohodnotný život rodín samotných.

Pani Mareková sa tiež dotkla faktu, že v našich médiách sú dookola omieľané kvantitatívne údaje, ktoré hovoria o tom, ako rastieme, ako sa nám zvyšuje HDP, atď. Jej otázky v tejto súvislosti zneli: "kedy sa budeme zaoberať kvalitatívnymi údajmi?", "kedy sa budeme vážne zaoberať sociálnou realitou v ktorej žije naša spoločnosť?"."

http://jankosc.blog.sme.sk/c/3...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Praveze to sedi s tym ze ho zo SaS vyhodili. A takto si vybija frustraciu. Celkom by ma zaujimalo preco ho vyhodili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: Roam

Veď je to vidieť.
Autor blogu používa argumenty a väčšina SaS pozitívnych na čosi také je priam alergická.

Schválne.

Prejdite si jeho blogy, diskusie k nim, a koľkokrát je diskusia k tomu čo napísal, a koľko je tam len trápneho kádrovania. A tak úbohého ako je aj to Vaše, tiež ste neschopný reagovať na podstatu napísaného, tiež ste nielen neschopný vyvrátiť jeho argumenty ale dokonca ste neschopný sa o čosi také čo i len pokúsiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nepouziva argumenty, zavadza ako Ty. Spravi blog o odvodovom bonuse, kde vycisli ako to vsetkych slovakov okradne, pricom ako priklad pouziva slobodneho bezdetneho, pricom ak pouzijes napr. rodinu s jednym, dvoma detmi (vacsina populacie), tak vysledok uz je niekde inde. Presne ako Ty, ktory neustale keca o eurovale, ale nedokaze si priznat, ze ESM a EFSF su jablka a figi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: pko

Nechápete to podstatné.

Pokiaľ už dnes Sociálna poisťovňa hospodári zo schodkom, tak pri systéme na ktorom každý kto platí odvody ich bude mať menšie, tak ten schodok bude akurát ešte o čosi väčší. Takže k tomu že ide o propagandistický blud veľa logiky netreba.

Autor tohoto blogu si dal prácu z ktorej citujem " čo Lucia Nicholsonová? Tá navrhuje dôchodok invalidom okresať. Ten sa má podľa jej návrhu znižovať o desať percent z príjmu invalidného dôchodcu. ". kde predsa v programe SaS je napísané

"Presadíme zníženie náhrady príjmu (invalidného dôchodku) o 10 % príjmu zo zárobkovej činnosti osoby s ŤZP.

Finančne podporíme opatrovanie člena domácnosti ako neformálnu sociálnu službu, lebo si uvedomujeme enormný tlak na rodiny so zdravotne postihnutým členom, odkázaným na opatrovanie.

Presadíme 30% spoluúčasti opatrovanej osoby na príjme opatrovateľa z jej invalidného dôchodku tak, aby si opatrovateľ platil odvody a dane ako SZČO."

kde inak sa to nedá čítať ako tak ako napísal a invalidi na to doplatia.

No a čo sa týka odvodového bonusu, k tomu má iný blog ako ku ktorému diskutujeme http://kuruc.blog.sme.sk/c/403... a tam má dosť podrobné tabuľky, ku ktorým by ste mohli argumentovať .

Tabuľky autora blogu s prepočtami som videl, a nielen ja, Vaše nevidel nikto a obávam sa, že ani Vy.
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME