Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát platí Pente milióny za zdravotnú službu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Byrokracia a ešte raz byrokracia. EU vydáva kopec nezmyselných smerníc, ktoré len strpčujú ľuďom život, celý Brusel je jeden prebujnený aparát a celá EU dobre premyslená organizácia prinášajúca výhodný business len vyvoleným.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takúto byrokraciu naše vlády,

a to nielen smerácka, vítajú, lebo môžu nás okrádať " zo zákona " a k tomu ešte zo zákona EÚ ! A ako bolo napísané, ešte si tie zákony vylepšia pre svojich kamarátov alebo pre seba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

moj hlas ma veronika isty

k+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vynikajuci blog, a bolo jasne od začiatku, že to je iba ďalšie výpalníctvo. Pracovné zdravotné služby treba zrušiť úplne a preniesť ich kompetencie aj povinnosti na obvodných lekárov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

výpalníctvo v súlade so zákonom, celé PZS je jeden odporný biznis, tak ako stravné lístky a podobné povinnosti v súlade s legislatívou, ktoré nemajú žiadny význam pre zamestnanca ale je dobré na to, aby niekto veľmi dobre zarobil
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

velmi dobre napisane

Slovensko potrebuje zdravy rozum.

V Bruseli su blbci, ale ti nasi byrokrati ich predstihnu 100x.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako povedal fico,

čo ja mám so Širokým ?
Odpoveď znie : Nič.
len krátko po tomto výroku zmenil v prospech majiteľa Váhostavu zákon a porušil ďalší zákon.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

preco az teraz? tri dni do volieb?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pretože ProCare je práve aktuálna téma

Neplatí im iba štát, ale aj pacienti:

http://www.tvnoviny.sk/domace/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

netvár sa prekvapene

Frco v predvolebnej debate povedal, že Pentu do zdravotníctva dotiahla pravica,
ale nepovedal, že to ON s Haščákom z Penty kolu pil v gorilom byte a ON mal všetkých zdravoministrov svojich vlád práve z Penty -takže žiadne prekvapenie, heh
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Penta blokuje 800 lekárov

ktorí neslúžia podľa zákona všetkým ale iba určitej skupine ľudí. Tej ktorá platí protiprávne žiadané poplatky súvisiace s vyšetreniami. Týchto lekárov núti od ľudí vyberať tieto protiprávne poplatky. Väčšina z týchto lekárov vyšetrí 4 až 6 ľudí za hodinu. Nie všetci ale väčšina. Poplatky bývajú rôzne, odhadujem to priemerne na cca 10 Eur/ vyšetrenie. Každé jedno vyšetrenie si necháva Penta preplácať zo zdravotného poistenia nás všetkých druhý krát. Valerián Potičný hlavný hlavný lekár Bratislavského samosprávneho kraja (kandiduje za SDKU - určite "treba voliť") vypisuje ostré, nebojácne blogy o zlodejoch chemoterapie a bije sa za nás ako náš skutočný ochranca, hrdina, bráni nás takmer ako otec. No ani sa nepričinil o ich chytenie ani ich nevyšetruje ani ich nemá právomoc trestať. Úlohou pána hrdinu Potičného ako hlavného lekára kraja je riešiť Pentu, jej poplatky, jej nehorázne blokovanie takmer 800 lekárov slúžiacich iba pre určitú skupinu nie všetkým pacientom. No a riešením je spravodlivá pokuta vo výške 2100,- Eur pre kolosálny drtič zdravotníctva Pentu. To vyberú iba na poplatkoch asi za 6 minút. Dúfam Ze sa Penta otrasie, pokutu zvládne a bude naďalej zveľaďovať Slovensko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V prvom rade si myslím, že

hlúpy je ten, kto platí, ak nemusí. Tí pacienti, čo tam, chodia, tak robia dobrovoľne a namiesto toho, aby podporili slušných lekárov, hoci aj mimo svojho bydliska, radšej budú platiť a nadívať. Taká je dosť veľká časť slovenských pacientov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dalsi odbornik

ktory zozerie akykolvek udaj, kaslat na Pentu, ale ked sa raz niekto rozhodne postavit novu polikliniku a ponuknut mi k tomu servis tak som rad, ze si viem aspon nieco kupit, nadstandartne polikliniky ProCare su plne a ani zdaleka nezamestnavaju 800 lekarov, mimochodom v BA dostali pokutu desiatky sukromnych zariadeni presne za to iste ako ProCare ale pani "Obycajna" na to doteraz asi neprisla - hold PR jej materskej strany jasne ukazalo kym treba strasit. Cela kampan je o Pente...... Nic nam nikto nevie ukazat, ziaden program iba prebalene smeracke zvasty (zakazeme zisk v poistovniach) grc
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v§bec to nie je také ideálne ako píšeš, kopa doktorov si do ProCare iba odbieha na melouch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výborne pani Veronika

Poturčenec horší od turka. Náš parlament sa nezastáva pracujúcich ale oligarchov. Zákony šité na mieru, vraj ochrana pracujúcich.
Nenápadne sa zákony nastavia tak, aby na tom niekto blízky nacecnutý na štát riadne zbohatol.
Smernica EU dáva odporúčania a náš parlament to riadne pritvrdí, bez možnosti voľby. Sofistikované kradnutie.
O gastráčoch ani nehovorím.
A o tendroch so schránkovými firmami už vôbec. To je jasná zlodejina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dovolil by som si poopraviť že PZS pre 3 a 4 kategoriu rizík funguje už dávno. Od septembra 2014 bola zavedená povinnosť PZS pre 1 a 2 kategoriu. Rád by som sa ešte spýtal na základe čoho radíš do 3 kategórie geodetov, murárov a obkladačov. Ale inak súhlasím s tebou, že povinnosť PZS pre 1 a 2 kategoriu je zbytočnosť a veľká záťaž pre podnikateľov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Geodet, murár... sú v 3. kategórii

zaradené na pracovnom portáli ministerstva práce: https://www.istp.sk/karta-zame... - Pracovné podmienky

https://www.istp.sk/karta-zame...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME