Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Úpadok zdravého rozumu. Alebo politická kultúra na Slovensku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, niekoľko poznámok:

Slušnosť a rešpekt existujú tam, kde existuje schopnosť aspon elementárnej empatie.

Empatia existuje tam, kde je mozog väčší ako srdce.

Na Slovenskú má prednosť veľkosť srdca pred veľkosťou mozgu. Treba však zdôrazniť, že podľa výsedkov prieskumov vedcov veľkosť až tak nerozhoduje.

Aká je na Slovensku pravica?

Na pravej strane v ľavo?

Čo považujete za zdravý rozum?

Rozum sedliakov?

A čo rozum intelektuálov, spisovateľov, básnikov, výtvarníkov?

Zo soboty na nedeľu zistíte ako sa mávame tu v Kotlebove.

Bloger M.Š.A.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Máte pravdu v tom, že sa kamsi vytratila slušnosť, no otázka by mohla byť, či tu niekedy nejaká bola. Voliči už majú týchto vzájomných prestreliek plné zuby. To by si mohli opozičné strany uvedomiť, inak tu bude Fico naveky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Sipos

pri všetkej úcte k Vašej snahe prispieť k riešeniu - príliš neprispievate ani Vy.
Ak sa pozriete na súčasných politických reprezentantov, tak sa tuná vyskytujú dve základné deliace čiary medzi nimi.
PRVÁ DELIACA ČIARA je medzi priamymi pohrobkami mecára (smer a sns) a ostatnými.
DRUHÁ DELIACA ČIARA je medzi priamymi ASISTUJÚCIMI mecarovi smeru a sns (KDH, MOST, SMK, SDKU) a ostatnými, hlavne SAS a Obyčajnými , ktorí s touto asistenciou zjavne nič nemohli mať.
Situáciu ešte komplikuje strana Sieť o ktorej sa stále nedá tvrdiť , či v jej pozadí nie sú tí istí, ktorí boli za HZDS alebo sú za Smerom.
(Takýto názor na Sieť je v min. ich nejasnom financovaní a v opatrnom vyjadrovaní. Vďaka sifistikovnosti sa im darí svoje pozadie tajiť.)
Prvá deliaca čiara je jasná.
Druhá deliaca čiara voličovi jasná nie je, ale je jasná relevantným politikom a mala by byť jasná aj tým, čo sa politikou zoberajú, aj keď v nej nie sú a teda aj Vám.
Tá druhá deliaca čiara naozaj jasnou je !
Je o nej veľmi veľa indícií a jasných skutkov, ktoré ju potvrdzujú a ktoré ASISTUJÚCICH usvedčujú z tiež nečistej, až špinavej minulosti , ktorá dohode s nimi, alebo aspoň slušnosti k nim bránia. Spomeniem v smere do minulosti aspoň tie najzjavnejšie:
1. Povalenie Radičovej vlády. Všetky tieto strany spolu z povalenia obviňujú SAS a Obyčajných. To však ale nie je pravda! Odhliadnuc od toho, že Radičová (zrejme bola niekým donútená) spojila nespojiteľné a naviac porušujúce koaličnú dohodu, tak pád jej vlády znamenal IBA pád jej vlády a nie stratu väčšiny v parlamente. Na Matovičovu - aj medializovanú poznámku mikimu, aby zostavili vládu novú a neodovzdávali moc fickovi, miky nereagoval a nereagovali na to unisono všetci ASISTUJÚCI. Naopak, akoby ich niečo spoločné z minulosti zväzovalo spolu a s veľkým mediálnym krikom až doteraz zvaľovali a zvaľujú vinu na SAS a Obyčajných. Národ im to hltá aj s navijákom. Dôvod takéhoto správania ASISTUJÚCICH ? Hrozba pokračovania vyšetrovania Gorily ako aj iných aj vážnejších káuz z minulosti.
2. Prečo nebol zvolený nový generálny prokurátor ? Spomeňme si, že kto navrhol v prvom kole už jasne profilovaného v smere Smer a HZDS kandidáta tr.ku ? Boli to poslanci SDKU a tým zablokovali voľbu nového GP.
Priamemu zvoleniu čent.ša tiež zabránili pri tajnom hlasovaní zjavne tí istí. Dôvod ? Opäť hrozba otvorenia vyšetrovania nových, ako aj jestvujúcich káuz vrátane Gorily. Prezident síce mohol čen.eša vymenovať, ale bol tam dôvod úmrtia na polovačke......., takže nemohol.
3. Do tohto bodu napíšem iba všeobecne, lebo dôkazov min. o asistencii ASISTUJÚCICH pri množstve privatizácií a iných "prehreškov" je nespočetné. Prečo aj za pomerne dlhej vlády 8. rokov SDKU, KDH, SMK nedošlo ku žiadnym vyšetreniam rabovačiek a dokonca ani zjavne politických vrážd zvlášť, ak už aj vrabci na streche čvirikali, že kto za všetkým je ? O to viacej to vedeli Oni samotní. Nik z nich však neriskoval (ako napr. dnes Matovič) a zotrval a zotrváva min. v poslaneckých kreslách za kráľovských finančných podmienok už dlhší čas ako boli komunisti - Husákovci, Biľakovci, Jakešovci ...pri moci po 68 - mom roku.
Za týchto okolností a pri týchto dvoch deliacich čiarach je dohoda a slušné správanie sa medzi SAS a Obyčajnými na jednej strane a ostatnými na strane druhej, pokiaľ SAS a Obyčajní majú chrbtovú kosť, nemožná. Dosvedčujú tomu aj stanoviská zo strany MOST a KDH, (ale aj Siete), že koalícia s SAS a Obyčajnými bude pre nich problém, možno väčší ako so Smerom. Nie sú to maličkosti a ani hašterenie, pre ktoré je dohoda ťažká až nemožná.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME