Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Živnostník si naozaj chorý? Nedostaneš nič! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím,

je to naozaj tak ako ste napísal. Tiež sa mi stalo niečo podobné. Najhoršie na tom celom bola tá neuveriteľná bezmocnosť. Pri pokuse uplatniť si nemocenskú dávku, ma miesto peňazí čakalo oznámenie: nemáte nárok, lebo ste pred desiatimi!!!,rokmi odviedol poistné neskôr. Poisťovňu absolútne nezaujímalo že nemám ani cent dlhu, ale iba to že som raz urobil chybu a tým pádom nemám nárok na nemocenské, Neuveriteľné!!! Najskôr som ich chcel za to žalovať, ale napokon som od toho upustil. Súdiť sa proti krivde dá len v právnom štáte, ktorým Slovensko nie je ani omylom.Bohužiaľ!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Po 27 rokoch

práce a 15 rokoch živnostníčenia sa mi prvý krát "podarila" PN. Môj všeobecný lekár mi ju nekompromisne vypísal, keď mi nameral tlak hodný takmer dvoch ľudí.Po uplatnení nároku mi SP prelustrovala posledných 10 rokov a podarilo sa. Som SZČO a zamestnávateľ. Chcem podotknúť,že len v roku 2009 a 10 som do SP odviedla za zamestnancov 2,5 mil korún. Našli mi nedoplatok 7,68 € o ktorom sa dozviete len vtedy,ak si uplatníte nejaký peňažný nárok. Aj mi napísali list s dátumom 28.4, ktorý som prevzala 3.5., že ak do 30.4. nedoplatok 7,68 €uhradím, budem mať nárok na dávky.Nestihla som.
Viem si predstaviť aj iný prístup SP.Ale mám taký dojem,že každá PN od SZČO je označená výkričníkom hľadať a za každú cenu niečo nájsť! Aj ja sa už snažím do tejto sociálnej inštitúcie platiť postupne čo najmenej a po 5.3. možno aj 0.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je dovolené volovi to čo bohovi

Plne súhlasím. Je to úmyselná diera v zákone, alebo nesprávny výklad resp. vykonávací predpis.
Výpalníctvo najhrubšieho zrna. Raz sa oneskoríte, a už nikdy nič nedostanete, ale zo zákona vás budú stíhať a budete doživotne platiť za vopred dohodnutú nedodanú službu štátu.
Ak štát spraví chybu, nič sa nedeje, ani keď máte z toho ujmu. Ani sa neospravedlní.
Ale keď z osobných dôvodov nepodáte správny papier, hneď pokuta. Síce ako pre koho. Stačí mať správne tričko.
SOCIÁLNY ŠTÁT a la FICO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

problem je ale aj v nas

tak sme si parazitov v statnej sprave vychovali!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

som živnostník od 1996 ešte som túto láskavosť štátu nevyužil.. maródovať.. no tento rok asi pôjdem na týždeň do nemocnice.. na platby mám trvalé príkazy a stalo sa že bolo aj nejaké dvojdňové meškanie.. to ste mali Ficovi na plagáty písať koľko ste mu darovali na kampaň.. verím že sa toho zlodeja teraz zbavíme.. lebo ja už si ani neviem predstaviť že to takto pôjde dalej... stačilo.. to už sa asi zo mňa stane terorista na tých pánov v oblekoch..
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME