Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zdravotníctvo. Chorobníctvo. Chudobníctvo. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Vidím že "lebo Zajac"

Niektoré návrhy sú dobré, niektoré slabšie.
Nechápem ale, prečo hádžete zodpovednosť za dnešný stav zdravotníctva na Zajaca.
Zamieňate si príčinu s následkom. Keby Zajacovi nehádzala SDL polená pod nohy, a sčasti aj vlastná strana, ktorá ho menovala, tak by jeho reforma bola aj dotiahnutá. Bola v tom čase revolučná a systémová. Lenže systém sa nedotiahol už nikdy do konca. To isté spravil aj Mihál zo SaS, začal z nesprávnej strany, a namiesto úľav ostali iba vyššie odvody.
Jediný kto zdravotníctvo rozkráda je štát a jeho oligarchická chobotnica.
Majú zisky, ktoré chcete zrušiť? Stačí zrušiť limity dávané zdravotnými poisťovňami poskytovateľom, a budú mať hneď plné zoznamy čakateľov na zdravotnú starostlivosť. Fungovať bude aj dnešný zákon. Nebudú musieť odborní lekári vytvárať umelých čakateľov, pretože by inak pracovali zadarmo.
Stačí VÚCčkam zrušiť vydávanie licencií na lekárske obvody a odborné ambulancie. Prestal by byť "umelý" nedostatok odborníkov a zástupy ráno pred otvorením ambulancie.
Stačí zrušiť zmluvy poisťovní s poskytovateľmi na základe úvahy poisťovne, ale s povinnosťou uzavrieť zmluvu s každým kto požiada a má zodpovedajúcu odbornosť. Nie iba vyvoleným a často bez odbornosti. Chcete zavrieť nemocnicu? Nemusí to robiť minister, stačí dať pokyn VŠZP, a ona neuzavrie zmluvu.
Všetky úkony oceňovať jednotným verejným cenníkom. Všetky nákupy poisťovní zverejniť, takisto ako zmluvy s poskytovateľmi.
Verejnosť proti násiliu ŠTÁTU.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME