Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo nie som komunistom? Lebo mám rád ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Článok Prečo nie som komunistom by si mali prečítať najmä ľudia, ktorí sa nabaľujú na rečiach o chudobe."

Ano, vsetci, co neszdielaju tvoje neoliberalne videnie sveta su komunisti.

Vsetci, co upozornyju na zvysujucu sa prijmovu nerovnost chcu rovnostarstvo.

Vsetci, co ziadaju primerane zvysovanie miezd chcu mzdy vyssie ako na zapade...


Tento tvoj pohlad je ciernobielym videnim sveta a neposuva Slivenko ani o milimeter vpred.

PS: toto Capka ti odporucam lepsie prestudovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo pán odborár, už

si zdrhol z diskusie o gastrolístkoch a stiahol chvosť? Koľkým ľuďom dávaš mzdu ty a sú spokojní tí tvoji zamestnanci? A vyváraš im alebo im len dávaš gastráče? Čo je to "primerané" zvyšovanie miezd, zvyšuješ primerane mzdy svojim zamestnancom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mantak, Karla Čapka mám dobre

preštudovaného (najmä však dielo Prečo nie som komunistom).

Píšem o diele, lebo ten článok je skvost.

Len doplním, že to bola práve Komunistická strana, ktorá zneužila a v konečnom dôsledku zotročila tektiež robotníkov a roľníkov.

Mojim cieľom nie je posúvať Slovensko o nejaký ten milimeter vpred. Také ciele si nedávam, pretože také sú nerealizovateľné.

Ono je to tak, že ten, kto nevie posúvať seba, začne hovoriť o potrebe posúvania "celého Slovenska".

A čo je vlastne celé Slovensko?

Bloger
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

"Vsetci, co ziadaju primerane zvysovanie miezd chcu mzdy vyssie ako na zapade..."
Tak toto nie je ani kravina, toto je nehorázna a kapitálna lož...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mantak, už som reagoval, ale predsa len

ešte: V mojom článku som ani len nenaznačoval, že kto nezdieľa moje " neoliberálne" názory, tak ten je komunista.

A môžete mi napísať, ktoré sú tie neoliberálne názory?

Keď kritizujem teroristickú organizáciu pod názvom Komunistická strana, tak to je prejav neoliberalizmu?

Ak niekto kritizuje Adolfa Hitlera, tak to je neoliberál.

Ak niekto kritizuje vrahov - psychopatov z tzv. Islamského štátu, tak ten je neoliberál?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čistá pravda

125
ZÁKON
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
z 27. marca 1996
o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému

Komunistická strana Slovenska sú zodpovedné za spôsob vlády v našej krajine v rokoch 1948–1989, a to najmä za cieľavedomé ničenie tradičných hodnôt európskej civilizácie, národných a náboženských práv, za úmyselné porušovanie ľudských práv a slobôd, za justičné zločiny vykonané v politických procesoch, za teror vykonávaný proti nositeľom iných názorov, než aké zodpovedali učeniu marxizmu-leninizmu, za devastáciu hospodárstva, za zničenie tradičných princípov vlastníckeho práva, za zneužívanie výchovy, vzdelávania, vedy a kultúry na politické a ideologické účely.

A SMER-SD v tom pomaličky ale isto napreduje !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to trochu zložitejšie....

Autor dokázal vybrať z Čapka zopár citátov. Ďalej ani nečítal, prípadne zabudol na jeho diela. Čapek bol naozaj ľudomil.... a mal rád ľudí. Písal však aj o tých druhých, čo majú radi ľudí....ľudožrútoch v ľudskej koži. Aj tí majú ľudí radi, ale iným spôsobom.... Zdá sa teda, že chudoba, bieda... padá z neba. O rozvojovej pomoci sa napr. hovorí, že: to sa chudobní ľudia v bohatých krajinách zbierajú na to, aby sa mali lepšie bohatí ľudia v chudobných krajinách. No a bohaté krajiny miesto starostlivosti o vlastnú (alebo aj cudziu) chudobnejšiu vrstvu.... starajú o demokraciu v chudobných krajinách tak, že dokážu vyrobiť stále viac drahších a účinnejších zbraní na presadzovanie svojej demokracie. Tzv. "slniečkári" napr. zatracujú amatérsky stavané ploty proti "utečencom" v Európe.... cudne však zabúdajú na historicky staršie, vyššie, účinnejšie ploty napr. v USA. Ak by som sa opýtal autora, koľko kníh od Čapka prečítal... možno ich bude dosť. Či si však pamätá myšlienky K. Čapka z tej ....inej alebo druhej kapsy tak si nespomenie. Jednoducho sa to nehodí do karát jeho ideológie. Pred chvíľkou som pozeral ČTV a polhodinové koktanie Kernovej o voľbách (má jednoducho rada ľudí...ktorí sú veľmi podobní - a tak obchádza moratórium. Morálka je teda vecou spoločenskej dohody ako hovorí pani "prof" Radičová (schopná hlasovať za dvoch, schopná popri poslancovaniu pôsobiť na 2-3 školách ako lietajúca profesorka).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cumil,

Čapkove články sú dostupné na internete, kto chce, nájde si. Použiť citát z Čapka alebo analyzovať článok Čapka je naozaj rozdiel. Ja som tento moment v blogu zachytila , Vy nie. Nevychovávajme sa navzájom či už nihilistickými výrokmi alebo zmierňovaním "len aby to nebolelo", či hocijako inak. V čomsi takomto sa pohybujete Vy, ktorý obvykle diskutuje rozumne a zmysluplne. Autorov blog v istom zmysle slova je boľavý - kontext poukazuje na pretrvávajúcu zjazvenú a sem-tam neprebudenú myseľ. Tento článok je natoľko aktuálny a natoľko voličsky zrelý, že keby ho bol autor "dodal" v najhorúcejších chvíľach kampane, mohol sa stať v podstate manuálom prvovoličov, nerozhodnutých voličov a aj tých, čo si myslia, že iné smerovanie už neexistuje, lebo prevaha červenohnedej je síce odpudzujúca, ale nadmerná, širokospektrálna a zakorenená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K. Čapek písal aj články....

Jeden z článkov cituje autor, lebo to vyhovuje. Jeho dielo však asi veľmi nepozná. Ale ani ten článok kompletne asi nedočítal - aj keď z neho povyberal hrozienka. Diskutéri si ten komplet článok K. Čapka môžu pozrieť.
P.S.: morálka je zaujímavá vec.. Aj u pani Radičovej. V parlamente ju prekonal len pán Košťa (robil v Kerametale a mal sa ako prasa v žite - po r. 1989 hral prenasledovaného) ktorý v parlamente hlasoval za 3 ľudí. Minule som videl hlasovanie na Ukrajine.... zopár ľudí behalo s kartičkami a hlasovalo v prázdnych laviciach. Pani Radičová hovorí o morálke a podobne ako poslanec Mamojka (ten stihol viac úväzkov ako ona) a predsa dokázala brať z verejných zdrojov viac platov (teda zo štátneho rozpočtu). Potom je smiešne ak takíto ľudia podporujú štrajk pedagógov (včítane funkcionárov VŠ ktorí brali tak 3 platy). Teda ak sa dohodneme....tak je to morálne (zákonom minulý rok upravili, že môžu mať maximálne 3 úväzky.... ). Skutočná morálna nie je vecou spoločenskej dohody (kedysi sa v USA dohodli, že otroctvo je fajn.... trvalo dlho, kým sa dohodli, že to je nemorálne). Takáto relativizácia...alebo vyberanie faktov z kontextu je smiešne.
Strach je pomerne bežný pocit ovplyvňujúci myslenie i konanie rokujúceho. Len hlúpy Jano sa v rozprávke nebál, hrdina „Nebojsa“ strach ani nepoznal. V obchode však neplatí, že úspešný je ten, kto sa nebojí. Je zlé, ak je náš strach viditeľný cez naše prejavy – partner ho registruje, hľadá jeho dôvody (niekedy sa ho snaží vyvolať). Príčinou strachu môže byť obava pred prílišnou zodpovednosťou za výsledky, zo straty obchodu a zákazníka (očakávanie zlej reakcie zo strany nadriadených, nepripravenosť na rokovanie). U každého človeka sa strach prejavuje iným spôsobom (útek, útok, ochromenie). Strach je často len nedostatok sebadôvery. Človek sa môže rozhodovať a konať s myšlienkou na to, čo chce dosiahnuť – alebo reagovať na to, čo si pamätá. Strach je „uložený v pamäti“ (z doterajších zážitkov). Obavy majú príčinu – nežijeme v prítomnosti. Kto neprechádza v živote skúškami, nemá žiadnu príležitosť vyskúšať svoje sily. Zmysluplná činnosť zvyšuje dobrý pocit zo života. Všetko zlé možno premeniť na dobré. Svoje práva môžeme lepšie chrániť voči druhým, keď poznáme aj svoje chyby a povinnosti. Prehnané starosti stoja viac energie ako zlo, ktoré tieto starosti spôsobuje. Bez nášho ovplyvnenia je okolie voči nám neutrálne. Rozhodujeme my sami, či bude zmýšľanie o nás pozitívne alebo negatívne. „Veľké percento ľudí v postkomunistických krajinách ešte stále svoje rozhodovanie odvodzuje od reakcie na to, čo tu zažili. Nie je to azda niečo prirodzené (keď je niečo prirodzené, ešte to neznamená, že je to aj dobré)? Ľudia nepremýšľajú o tom, akú spoločnosť chcú budovať, ale stále sa konfrontujú s minulosťou. Boh v Biblii hovorí – pomsta je moja, ja odplatím, ale ľudia sa chcú sami pomstiť za všetko, čo sa im stalo. Veľmi často pozorujem, ako si ľudia robia životné krédo z toho, že sú proti komunistom. Ja som proti komunistom celý život, ale to ma predsa nemôže definovať ako človeka!“(Erazim Kohák: Strach je nedostatok sebadôvery.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A znovu ako zaseknutý

gramofón budeš opakovať pochybenie Radičovej. Ale ona nehlasovala za neprítomného kolegu ale za kolegyňu ktorá bola pri rečníckom pulte a nemala pri sebe hlasovaciu kartičku a hlavne, vyvodila zo svojej chyby dôsledky, to nikdy nepripomenieš, že, to sa nehodí do karát.
Samozrejem že nebola jediná a ani "bývalý" komunista Košča nebol prvý a ani posledný, ty len rád zabúdaš. Zabudol si aj na morálny kódex budovateľa komunizmu, tebe vždy pamäť zázračne zlyhá keď ide o mečiarovsko-národovecko-komunistick ú bandu. Napríklad taký Kolesík prototyp jasánka a pijavice prakticky celý život prisatej k štátnemu cecku, ten bol priamo pristihnutý pri klamstve, každý normálny človek by sa od hanby prepadol ale nie, tento novodobý súdruh nevie čo je hanba.

Alebo taký súdruh Richter ktorý po absolvovaní učňovky (stredná odborná škola bez maturity) od r. 1973 pracoval ako technickohospodársky pracovník v podniku CALEX Zlaté Moravce až do roku 1987. V Calexe bol aktívnym členom a predsedom Socialistického zväzu mládeže v a zároveň od r. 1975 aj kandidátom Komunistickej strany Slovenska. Popri práci vyštudoval privilegovanú školu komunistických robotníckych kádrov VUML (Večernú univerzitu Marxizmu-Leninizmu), kde získal titul RSDr., vďaka čomu mohol pracovať ako pracovník OV KSS v Nitre. Následne sa stal pracovníkom OV KSS (Okresného výboru Komunistickej strany Slovenska) v Nitre.
V 90. rokoch pracoval ako technickohospodársky pracovník a neskôr živnostník a manažér. V roku 1998 sa stal ústredným tajomníkom SDĽ. V rokoch 1999 až 2007 absolvoval bakalárske a magisterské štúdium na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a napokon získal titul doktor práv (JUDr.). Ohľadom získania jeho bakalárskeho titulu však panujú nejasnosti. Pred novinármi si napr. nepamätal ani názov práce.[1] V roku 2005 sa stal politickým tajomníkom strany Smer-SD. Od 2006 bol poslancom NR SR za stranu Smer-SD.
Hotový ľavicový intelektuál ktorý ma vždy po ruke nejaké tie tisícovky EUR a prezervatívy a hlavne skvelé výhovorky, toho prečo nespomínaš?

A čo aký dôverník ŠTB Dušan Muňko 34. na kandidátke
http://www.upn.gov.sk/regpro/v...
určite nasledovania hodná osobnosť a vzorný ľavičiar :-)

alebo súdruh Jahňátek známy to polyglot :-)
https://www.youtube.com/watch?...
ktorý tak miluje rodnú obec že by všetkých rodákov najradšej zamestnal na ministerstve , to je morálny vzor pre mladých budovateľov socializmu :-)

Môžeš tu citovať kohokoľvek, ľudia si pamätajú a nezabúdajú hoci jedinci ako ty by ich radi manipulovali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani Radičová

si svoju chybu priznala a odišla z parlamentu. Lenže dnešní mocipáni, okrádajúci občanov, si pokojne bašujú a ukladajú prachy v daňových rajoch. U nich má výpovednú hodnotu lož. Pravdu nepoznajú. Zodpovednosť a hanbu zasvoje činy nepoznajú.
Ešte dodám, že sovietski súdruhovia vráci boja proti svetovému imperializmu navali jybernetiku lživou, buržoáznou pavedovou. Súdruch genetik Lysenko a jeho spolupracovníčka Lepešinskaja, kvoli komunistickej ideológii hlásali bludy o genetike.
Kvoli ideológii, jej šíreniu, sú komunisti ochotní urobiť všetko. Klamstvo, kradnutie, ohlupovanie ľudí, šikanovanie, ožobračovanie ľudí, korupcia, rozklad demokracie je ich morálna výbava. A ľudia sa zavádzať radi nechajú keď im niekto podhodí kus žvanca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno cumil, moralka je

vecou spoločenskej dohody a preto keď vládli tvoji pokrvní bratia tak bolo morálne posielať ľudí ľudí do uránových baní, ukradnúť im majetok, vykonštruovať proti ním politické procesy, prinútiť ich odovzdať svoju pôdu a keď chceli z tohto raja zdrhnúť tak ich zastreliť na hranici. Keby žil v tej dobe Karel Čapek určite by bol "nadšený" z toho čo tu tvoji predchodcovia robili.
Omieľať dookola Radičovej zlyhanie z ktorého vyvodila dôsledky a cudne nespomínať zlyhania SMERákov ako Kolesíka ktorý klamal v priamom prenose, sociálne cítiaceho Richtera a vlastne celej tej mečiarovsko-bolševíckej sebranky je pre teba typické, vidíš iba to, čo chceš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nevyvodila dôsledky...

trvalo jej to dosť dlho (najmä ako profesorke sociológie) a akosi bagatelizovala rokovací poriadok. Ak by sme prijali jej zdôvodňovanie keď to ospravdlňovala....tak by mohla ísť hlasovať dnes nielen za svoju rodinu ale aj za celú "dedinku". Naozaj morálka môže byť pružná... keď nám vyhovuje. V USA bolo až do občianskej vojny "morálne" mať otrokov, zabíjať ich ako "inventár".... bola to otázka spoločenskej dohody.. Ak súhlasíte s týmto výrokom, tak aj to čo robili nacisti v Nemecku a vo svete bolo vecou spoločenskej dohody... To isté robil Stalin... Aj v Južnej Afrike fungovala spoločenská dohoda.... Vy takéto "teoretické" veci nemusíte ovládať - ale pani "profesorka" by mala....
P.S.:výrok profesora teológie a sociológie H.J.Schoepsa: “Sociológia je umenie podať vec, ktorá zaujíma každého, ktorej každý rozumie a chápe, takým spôsobom, aby jej už nik nerozumel a aby každého prestala zaujímať”.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Atan Taurohtan, s časťou Vašeho

diskusného príspevku súhlasím, len neviem, čo znamená veta: "morálka je vecou spoločenskej dohody".

Je vôbec možné niečo také technicky zrealizovať?

Aký je priebeh uzatvárania spoločenskej dohody v danej záležitosti?

Občas sa ťažko zhodne (povedzme) dvesto ľudí na určitej téme (dohoda v sociálnej skupine, napríklad o postoji k vymaľovaniu fasády na paneláku).

Neviem akú formu by mohla mať dohoda miliónov ľudí (napríklad) o morálnom postoju k únosu syna prezidenta Michala Kováča ml.?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Habr

Ale no tak! Že by vášne prevládli u tak racionálneho a bystrého chlapca?

Samozrejme, že Atan má pravdu a morálka je skutočne vecou nepísanej, materiálne neexistujúcej dohody!!!

Ako to funguje? Nuž každý "človák" sa narodí z určitou dávkou vnútornej morálky, slobody zásad a tieto zásady sa okamžite začnú rozvíjať od malého dieťatka, napríklad sa dieťa naučí, že hryzenie bradavky matky počas kojenia je tabu!

Deti zvierat aj ľudí majú v sebe zakódovanú podivuhodnú vlastnosť napodobovanie a opakovanie. Môj vnúčik napodobuje ako jeho tato zatĺka klinec, ale nie iba 2-3 krát, zopakuje to 50-100 krát, kým to aj on nedokáže.A nik mu to nikdy nekázal! A podobne sa deti učia a napodobujú morálne vzorce v rodine - všetky deti prakticky rovnako v celej spoločnosti a na celom svete. Potom samozrejme začne vplývať kolektív detí, škola, náboženstvo, výchova, zákony....

Možno nejaký etnológ by ti podrobnejšie vysvetlil, ako sú po celé tisícročia vzorce správania a myslenie ľudí rovnaké. Príkladom je napríklad vznik krojov charakteristických pre jednotlivé dediny, či oblasti. Nik našim predkom nekázal, aby sa obliekali rovnako, ale oni to aj tak spravili. Preto máme vždy, všade a všetci strach z tmy, existujú bohovia a démoni, ženy nevedia čítať mapy a chlap nerozlišuje podrobnosti v byte, hoci sa vie inštinktívne orientovať v teréne....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jaronpb, chcem sa poďakovať

za reakciu v diskusnom fóre.

Obsiahlejšie sa (možno) vyjadrím neskôr.

Želám fajn deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja tiež nemám rád pochmúrny komunizmus, aj keď vlastne nikdy v histórii neexistoval, ale ak by určite by bol pochmúrny. Mám radšej veselý kapitalizmus. Kapitalista má rád peniaze ale aj ľudí. Napr, kapitalista vyrobí v labáku vírus, pustí ho medzi ľud a keď ľudia mrú tak vytiahne drahú vakcínu - zachráni ľud aj si naprace vrecká, je to veľmi zábavné a veselé. Všetci ho obdivujú, oslavujú a ďakujú mu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

krapeň, teória o tom, že komunizmus

vlastne nikdy v histórii neexistoval je obľúbenou a mechanicky naučenou frázou.

Autorské zázemie opakovania spomenutej frázy je toho názoru, že "ako prvá etapa začalo budovanie socializmu, ale etapa budovania komunizmu už nestihla byť zrealizovaná".

Mám otázku: Tá etapa, kde už malo byť akože všetko zdarma? Napríklad (povedzme) cestovanie vlakom?

Tá etapa, počas ktorej už nemali existovať peniaze?

A viete čo, ak bude ešte Smer - SD niekoľko rokov vládnuť, tak peniaze možno už ani existovať nebudú.

Cieľ komunizmu splnený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Komunisti pokladajú za nedôstojné tajiť

svoje názory a úmysly. Otvorene vyhlasujú, že ich ciele sa dajú dosiahnuť len násilným zvrhnutím celého doterajšieho spoločenského zriadenia. Nech sa trasú panujúce triedy pred komunistickou revolúciou! Proletári nemajú čo v nej stratiť, iba svoje putá."

Marx - Engels (Manifest komunistickej strany).
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME