Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Voľba poštou – niečo tu smrdí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

dnes

bola sprava, ze zo zahranicia odvolilo len 1069 ludi. ja som na SK mam len pas a volit nesmiem, pricom vsetky predchadzajuce volby som volil. taktiez bolo zarazajuce, ze uzvierka stran bola tri mesiace pred volbami. smerdi si evidentne poistili vsetky rizika.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

len aby sa tie lístky neobjavili normálne v prijatej pošte, aj keď ste ich vôbec neposlali naspäť :/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podajte sťažnosť

to by stálo za to podať sťažnosť na poštu a zároveň v kópii na Ústrednú volebnú komisiu; ako je možné, že medzi "výstupom z krajiny odosielateľa" a "vstupom do krajiny prijímateľa" ubehol taký dlhý čas?

čo to znamená, keď sa zásielka oskenuje ako "výstup z krajiny odosielateľa"? znamená to, že zásielka sa hneň potom naloží do lietadla, ktoré sa odlepí od zeme a odvezie zásielku preč zo Slovenska (a vôbec, poslali to letecky/prioritne?), alebo len že je "nasmerovaná" a niekoľko dní potom ešte stále môže ležať vo vreci nejakom sklade, kým ju konečne nejaké lietadlo naloží na palubu?

ak sú zásielky špeciálne označené (Voľba poštou/Election by mail), venuje sa im aj nejaká špeciálna pozornosť? mala by sa

p.s. môj miestny úrad mi odoslal lístky už 11.01.2016 (teda zrejme v akejsi "prvej várke", lebo ja som podával žiadosť už v decembri; pričom termín podávania žiadostí bol do 15.01.2016) ... lístky prišli (do Veľkej Británie) o tri dni na to... z tohoto hľadiska sa nie celkom svedomito zachoval najmä Mestský úrad v Brezne, zásielku odoslali až 28.01.2016, pričom zákonný termín mali do 30.01.2016, čiže stihli to len tak-tak; tu by stálo za to zaujímať sa, prečo to odoslali tak neskoro a akou službou to poslali
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Síce som nevolila zo zahraničia, ale vybavila som si aj so synom voličské preukazy. V každom z nich boli tri pravopisné chyby. V priezvisku a ďalšie v adrese. Už som len čakala, že nás z volebnej miestnosti otočia s tým, že nám preukazy neuznajú. Členka komisie aj konštatovala chyby, ale aspoň rodné čísla boli v poriadku, tam nám ich uznala. Mám ale pocit, že okolo týchto volieb je veľmi veľa "náhod".
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME