Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výrazný volebný úspech liberálnej antifico kampane (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Brilantná analýza.

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skutocne brilantna :D Liberali, liberali, liberali,... Dal som si namahu to spocitat, toto slovo sa v clanku nachadza 22krat. Autor sa pravdepodobne vecer pred spanim pozera pod postel ci tam nie je schovany nejaky liberal (a to si este pred par dnami kazdy myslel aka je Slovensko konzervativna krajina).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ten článok znie celkom rozumne

ale v niektorých bodoch nepopisuje plne realitu. Pokiaľ sa spraví dajaká veľká koalícia, tak sa pre nesúrodosť strán v nej najneskôr do roka rozpadne a Kotleba v predčasných voľbách získa ešte viac ako predtým. Tomu sa dá zabrániť jedine tým, že veľké strany naozaj reálne začnú bojovať s korupciou a reálne riešiť obrovský Rómsky problém a tým zoberú Kotlebovi agendu. Ale to by znamenalo aj konečne sa zbaviť tých slniečkárskych príživníkov, ktorí sa finančne priživujú na predstieranom riešení Rómskeho problému, hoci v praxi bránia reálnym riešeniam.
Takže slniečkári sa budú teraz aktivizovať, ale existuje určité ohrozenie ich biznisu do budúcnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

extrém nad 50%

Áno, situácia, že extrém raz získa nad 50% je riziko liberálnej mocenskej hry. Ale zároveň je to snáď jediné vážne riziko. A toto riziko je zvládnuteľné:

Skúsim na príklad Francúzska. Lepenica je pravidelne atakovaná daňovými kontrolami, stále je obviňovaná, že berie peniaze od Putina výmenou za ruský vplyv. Počul si však niekedy o tom, že by sa niekto zaujímal o peniaze na financovanie moslimského vplyvu, ktoré Francúzsko (všakované moslimské organizácie) od Saudov? Pričom Saudia je bez pochyby extrémistickejšia totalita, ako Rusko.

Extrémistov pod 50% stlačia represívne zložky. Nielen štátne, ale aj tie mediálne. Nemci dohodu s Facebookom o potieraní "extrémnych" stránok už majú. Prečo by mal byť problém rozšíriť dohodu na celú EÚ? Liberáli majú vzdelaných a šikovných aktivistov. Peter Farárik pomocou jedného blogu na N-ku dokázal nechať vyhodiť učiteľa zo školy len pre jeho názory MIMO školu.

Nesúrodosť rôznych strán veľkej koalície sa dá prekonať peniazmi. A príkzami od akcionára. Smer a Penta majú napríklad veľmi pravdepodobne (aj) toho istého akcionára (Pentu). A vždy tu bude argument, že "nesúrodé" spojenie je nutné z dôvodu eliminovania "extrémistov". Potom už stačí za extrémistov označiť kohokoľvek, kto odmietne spolupracovať.

Vitaj v postdemokratickej spoločnosti. Orwell 2.0.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ked Orwell písal 1984,

myslel to ako varovanie. Netušil, že to mocipáni pochopia ako NÁVOD.

:-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, áno, áno...

Možno by bolo dobré spýtať sa ešte všetkých tých mienkotvornýcvh novinárov na to, ako si predstavovali výsledok svojho snaženia a ako si predstavujú nasledujúci krok. Pretože si myslím, že dosiahli presne to, čo chceli a svoju zodpovednosť za mienkotvornosť by mali prejaviť aj nejakým tým vizionárstvom, nie len vyrábaním káuz a priživovaním sa na nich.
Len malá nepodstatná pripomienka: nech je Kotleba aký chce (absolútzne mu nefandím), no jedno mu treba uznať - k výsledku sa dopracoval vlastnou prácou, založením strany a jej dlhodobým piplaním až k dnešnému výsledku. Na druhej strane je však Boris-rozsievač semena, ktorý použil recept pána prezidenta: svoju pozíciu dosiahol vďaka silnej a drahej marketingovej kampani nie nepodobnej tej na nízkotučný jogurt, prací prášok, alebo vložky s krídelkami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A, to ešte neskončil.

Po obrovskom úspechu - inšpirovaný D.Trumpom,
zrejme, podobne ako ten americký pajác s príčeskom ("príčesok" - nemá nič spoločné s českou manželkou, manekýnkou Ivankou; rodenou Zelníčkovou, z Gottwaldova),
teda - po obrovskom úspechu inšpirovaný D.Trumpom,
po vzore svojho idolu - prizve ku straníckej politickej spolupráci Eriku Judýniovú.
Tak,
ako to učinil jeho nedosiahnuteľný intelektuálny a planetárny vzor,
keď sa pochválil s múdrosťou preslávenou ženou-političkou: Sarah Palin.
https://s.yimg.com/dh/ap/defau...

.

Škoda,
že neprajníci zničili veľmi nádejnú slovenskú podnikateľku, predvoj miestneho kapitalizmu - Noriku Mojsej.
Ona - by mala omnoho väčšie (morálne) právo - byť Borisovou politickou partnerkou.
V boji za slobodu.

http://revue.idnes.cz/nora-moj...

https://www.youtube.com/watch?...

Toto sú skutočné, autentické (dnes, žiaľ, zaznávané) osobnosti vzniku "slovenského kapitalizmu".
A, namiesto toho, aby už dnes boli v učebniciach, zabúda sa na nich.
Neprávom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Tibor, nič proti obsahu, v záľahe povolebných analýz ide o zaujímavú časť názorového spektra, ale...

Načo je dobrá prvoplánová verbálna dehonestácia: fico, Boris, Kotleta...

Naozaj sa to nedá bez?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nedá sa

pretože ja napríklad nemám problém s protisystémovými silami. Ale tento článok je aj (možno hlavne) o tom, že tieto (boris, kotleta) nie sú skutočené protisystémové sily. Ale sú produktom liberálneho politického inžinierstva. Nevznikli a nepôsobia proti systému. Vznikli a budú pôsobiť ako strašiak, ktorého reálne vládnuci mocní vytiahnu, keď budú potrebovať dotlačiť "štandardné" strany k poslušnosti.

Napríklad o kotletovi si nemyslím, že je nácko, nebodaj fašista (fašizmus je korporátny socializmus a ten momentálne v EU aj v USA vládne). Kotleta je obyčajný prospechár. Ktorý za fleky pre rozvetvenú rodinu a kamarátov bude rád hrať toho "zlého".

Boris je politický podnikateľ. Nič proti. Ale on je na strane systému. On z neho žije.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Veď ja ti rozumiem. Nemať koho voliť (a keby aj, bol by to len alternatívny pľuvanec v modrom mori nového sojuzu na večné časy) je čisté zúfalstvo. Priamej demokracie sa zrejme nedožijeme. Len si myslím, že Frcovanie a Kotletovanie je kontraproduktívne na mieste, kde by malo víťaziť racio. Napíšem Adolf Merkel, trochu sa mi možno uľaví, ale v konečnom dôsledku tým ponížim celú svoju myšlienku. Ok, asi je to len moja hlúpa alergia na tento typ slovníku. Veď nič v zlom :o)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hore bez?

Postreh autora - že, podobne ako vo Francúzsku, bude vlastne stálou prítomnosťou "strašiaka fašizmu",
posväcovať permanentnú prítomnosť Šarkézyho či Hollanda, ktorí sa budú, napriek znechuteniu a minimálnej podpore obyvateľstva - ktorí sa budú striedať,
dovtedy, kým sa nestanú fašistami aj tí - ktorých by to predtým ani len nenapadlo,
postreh - priliehavý,
nie je zlý.

Ako postreh.

Avšak,
predstava - že náhlymi, nečakanými víťazmi včerajších volieb sú dve alternatívy:
1. Presadzovatelia sňatkov kohokoľvek s kýmkoľvek, a ľudia, čo hodlajú legalizovať drogy
verzus
2. Muži v gardistických uniformách,
ktorých z hrobu zobudili lokálni uspávači hadov a herci, čo zahrali Nežnú,
mysliaci si, že stačí - ak sú (sami pre seba),
a za peniaze daňových poplatníkov - všetci náhle Milujúci Slovensko,

táto predstava - predčila všetky možné bizarné scenáre kabaretu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takú znôšku nezmyslov na jednom ...

... mieste nie je ľahké nájsť. Autor to mohol skrátiť na holú vetu "Aj tak za všetko môže Sulik". Toľko jedu vyprskať na klávesnicou len na to, aby obvinil liberálov zo všetkého zla tohto sveta.
Mimochodom, v čom spočíva "liberálne sociálne inžinierstvo"? Mne to príde ako vyjadrenia typu "suchá voda" alebo "kovové drievko". Ešte by sa dalo pochopiť obviňovanie, že cez podporu LGBT liberáli rúcajú tradičné poriadky (= patriachálnu rodinu), možno by sa dalo pochopiť aj strašenie, že liberálna vláda zavedie na školách popri sexuálnej osvete aj povinné fajčenie marišky, ale "sociálne inžinierstvo"?
A tvrdiť, že SaS nemá okrem ANTIFICO programu nič iné, je tiež dosť odvážne. Prečítal si autor aspoň úvod k programu SaS? Či na tak zložité veci nemal pri tom prskaní čas?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sociálne inžinierstvo

Sulík vôbec nepatrí pod označenie liberál, ako ho používam v tomto článku. Sulík bude odstránený slniečkármi, ktorých zobral na kandidátku a ktorí tvoria väčšinu zvolených poslancov.

Príkladom sociálneho inžinierstva je napríklad snaha o rovnaké platy pre ženy a mužov. Čo je úplne choré a výrazne diskriminačné.
http://zpravy.aktualne.cz/fina...
Predstav si, že štát pošle do firmy kontrolu, ktorá bude porovnávať platy žien a mužov. Pričom rozdiely sú aj medzi mužmi, ale tam to nikoho netrápi. Toto je proti realite, proti základnej logike. Toto dobrovoľne nikto nespapá. A preto je potrebné vyrobiť "extrémistov". Ako strašiak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aspoň že ste vysvetlili, koho v článku považujete za liberálov, už som si myslel že ohovárate Sulíka. Ten má najmenej podielu na akciách zameraných proti Ficovi pred voľbami, aj keď sa otvorene v médiách staval proti nemu /hádam jediný/.
Ak za liberálov považujete európskych politikov typu M. Schulza, tak sa jedná o čistokrvných socialistov.
Ak Junckera, potom vás sklamem, pretože sa jedná o čistokrvných bankárskych mafiánov na najvyššej úrovni. A zdá sa mi, že takých je väčšina v europolitike.

A vyzerá to, že nástupom Kotlebu boli štandardné strany zaskočené, bolo neplánované, aj keď sa tomu všemožne snažili zabrániť: napr. Smer so zaťatím zubov musel od Kotlebu prebrať antiimigrantskú politiku a zahrať divadielko pred voličmi - pomohlo to iba čiastočne, ináč by bol prepad Smeru ešte vyšší.

A vďaku tomu, že je tam teraz Kotleba a vypadlo KDH, nie je možné zostaviť vládu ani takú ani takú. /úradnícku/

Ja si myslím, že oveľa väčšie starosti "slniečkárom" spôsobuje vysoký zisk euroskeptika Sulíka a ozajstný boj začne proti nemu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

problém s názvoslovím

nuž, s názvami je skutočne problém. Liberálmi dnes, na Slovensku i v EU označujú sami seba jasní socialisti, mne sa najlepšie hodí termín neomarxisti. Sociálni inžinieri, ktorí by chceli "riadiť spoločnosť". Jasne postavení vľavo, dnes už skôr extrémne vľavo.

Zisk euroskeptika Sulíka? Akože tí ľudia, ktorí sa do parlamentu dostali za SaS sú euroskeptici? Ja tam vidím väčšinu socialistov. Poliačik, Nicholsonová, Droba, Klus, Jurzyca .... Ak nie socialistov, tak slniečkárov určite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

???
Vy ste dosť pomätený.

To si myslíte, že s 12% vo voľbách tu môžete zavádzať liberálnu "diktatúru" ?
To nie ste schopný analyzovať výsledky volieb a "skokanov", ktorým sa podarilo dostať do parlamentu ?
Hlavne, že vypisujete siahodlhé "analýzy".
Bože, vy ste úplne pomätený človek, ktorý nie je schopný vnímať realitu a obmedzenia (ktore musí dnes politik zohľadniť).
Ako sa "to nedá", na to máme dosť expertov z tzv. pospolitého ľudu.
Vy politologický kaviarenský expert.
:-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vôbec som nemyslel SaS

Článok je o "liberálnych" kruhoch. Nie o politických stranách. Tie dva subjekty, ktoré spomínam na začiatku sú SME a denník N.

Osobne som priaznivcom SaS, presnejšie Richarda Sulíka. Ako som doplnil na konci článku, tieto "liberálne" kruhy v prvom priblížení vyštartovali práve po ňom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vsak prave. Ty oznacenie liberal pouzivas na socialistov. Na socialnom inzinierstve nie totiz vobec nic liberalneho. Skutocny liberalizmus je obhajoba slobody a zaroven rovnosti prav pre kazdeho. Cize slobody, ktora konci tam, kde zacina sloboda niekoho ineho. A taku definiciu urcite nesplna ziadne socialne inzinierstvo nanucovane nasilim. Cize ani ziadne pseudohumanisticke slnieckarstvo, a ani solidarita a "socialne citenie" za peniaze vypalene od niekoho ineho. Co tak naucit sa pouzivat jasne konzistentne definicie, preco nehovoris o socializme namiesto liberalizmu? Kvoli konzervativnym predsudkom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oni sa tak označujú

nie ja, ale oni sa tak označujú. Bežne si na N-ku prečítaš, že Sulík nie je liberál. Pričom v tom pôvodnomo zmysle je on snáď jediný viditeľný politik, ktorý má ku pôvodnému liberalizmu blízko.

A bol to Sulík, ktorý v europarlamente prestúpil z "liberálneho" do konzervatívneho klubu práve s odôvodnením, že v tom europarlamente sú "liberáli" čistí socialisti. Takže ty by si tiež mohol pouvažovať nad tým, prečo sú dnes Sulíkovi bližší konzervatívci, ako "liberáli".

A ak Sulík dostal nakladačku na domácej scéne, tak práve z N-ka a ich okruhu. Ktorý sám seba označuje za liberálny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K Vášmu vysvetlenie prestupu

od európskych "liberálov" do (A)ECR niet čo dodať, bolo to tak a kázal to zdravý rozum. R.S. som to povedal hneď po zvolení do EP, on sa presvedčil a rozumne konal.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 5 597
 2. Anna Paľovová: PREČO? Kedy štát a samosprávy preberú zodpovednosť, ktorá im vyplýva zo zákona? 1 755
 3. Rudolf Pado: Ružín opäť smetiskom 1 605
 4. Věra Tepličková: Pri ochrane svojho súkromia, mám právo klamať, 1 253
 5. Ondrej Prostredník: Je capnutie dieťaťa po zadku násilím? 1 128
 6. Martin Foto Potočný: Keď si nakoniec November '89 všimol Fica 1 014
 7. Rudolf Pado: Krízový stav: Kolaps odkaliska nad Dúbravou 873
 8. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 677
 9. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 656
 10. Dušan Koniar: Prečo vlaky horia 640

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Apel agitkový
 2. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli?
 3. Sonya Haraszti: Bola som na titulke SME. Témou bola zmena pohlavia.
 4. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 5. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 6. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 7. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 8. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 9. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 10. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 3. Slovensko zdolalo Azerbajdžan, v kvalifikácii skončilo tretie a nepostupuje
 4. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 5. Mlčať o smrti mladej ženy bola taktika, tvrdí polícia. Páchateľa nemá
 6. Slováci dostanú druhú šancu. Ich prvým súperom bude Írsko
 7. S Kočnerom si dohadoval stretnutie aj bývalý šéf vojenských tajných
 8. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 9. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 10. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 3. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Na obranu Jaroslava Danišku
 6. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca
 7. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 8. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 9. Nová nahrávka: Fico mal Kočnerovi sľubovať pokoj od policajtov a daniarov
 10. František Mikloško: Slovensko nie je samozrejmosť

Už ste čítali?