Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pán prezident… (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozumim ...

... co konkretne udelal Kiska, ze je i jeho vinou Kotleba v parlamente. Mas dramaticky nadpis a jeho pokracovani, ale nejak je to odtrzeno od finalniho obsahu.

P.S. Predstava, ze Kiska Kotlebu prijme a ten se mu nevysmeje do obliceje (nebo to politicky nevyuzije vuci svym priznivcum), je naivni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No teda...

Aky si ty mudry...Mal by si v najblizsich volbach kandidovat. Ved o prezidentovani uz vies vsetko !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemôže kandidovať

Pretože mu chýbajú
a) dva milióny na kampaň
b) zbor politicky korektných poradcov, ktorí stanovujú kde je dnes sever

Quod licet Iovi, non licet bovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, úlohou prezidenta nie je

dávať ľuďom prácu a v podstate ani nádej.

Na dávanie nádeje je kňaz v kostole. Ten je za to dokonca platený.

Vy máte také to periférne uvažovanie, podľa ktorého by mali za konanie človeka zodpovedať "vyššie sily".

Môj príspevok bol o konštatovaní.

Nesnažil som sa Vás urážať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď práve;

niekoľko kňazov dávalo nádej aj mimo kostola a na základe protesných hlasov je teraz Kotleba tam kde je.Podobný princíp protesných hlasov sa uplatnil aj v prezidentských voľbách a teraz je prezident tam kde je.Ale len jeden z nich je extrémista, či...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Správne rozhodnutie Kisku

Prezident by mal dnes, zajtra verejne vystúpiť a povedať prečo Kotlebu neprijal a nemôže prijať a nedovolí aby čižma Kotlebu vstúpila do prezidentského paláca:
- verejne povedať, že jeho prítomnosť v parlamente je omyl a dôsledok chýb tých, ktorí vládli doteraz. Že Kotleba musí pochopiť, že nie je partnerom pre nikoho, pretože jeho strana stelesňuje dedičstvo toho najtemnejšieho a najprízemnejšieho ľudáctva, agresívnej zloby, ktorá vohnala desiatky tisícov nevinných ľudí do záhuby v koncentrákoch. A nás voličov mohol poučiť – poučiť o tom, akú máme obrovskú moc. A že s ňou treba narábať rozumne. A opýtať sa každého voliča ĽS NS, či tu máme naozaj 209 779 neonacistov. Pretože tých 8% znamená, že v Národnej rade bude sedieť 14 prívržencov myšlienok, ktoré v minulom storočí dali priechod 2. svetovej vojne.

Preto ako prezident nedovolí aby čižma Kotlebu vstúpila do prezidentského paláca, ako súčasť systému.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PLNÝ SÚHLAS.

Keby sa tak, ako J. E. Andrej Kiska, zachoval napríklad nemecký prezident v roku 1933 možno nemusela byť 2. svetová vojna a možno nemuselo zahynúť 60 miliónov ľudí. Dnes hádam nik so zdravým rozumom nepochybuje o tom, že Hitler bol oberzločinec, aj keď sa k moci dostal cez demokratické voľby. Burinu treba likvidovať hneď po vyklíčení, inak je po záhrade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Urcite by pomohlo aj keby Benes nebol prijal Gottwalda. Co ty na to?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravda, ale

Správna otázka, len si nepamätám, kedy sme si potykali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Alebo, možno keby vláda nepodala

demisiu v nádeji, že má proti sebe demokratickú opozíciu, nemusel by prezident Beneš prijímať Gottwalda. A čo na to ty?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

riadne zaregistrovaný politický subjekt

ako je Kotebova NSĽS predsa musela splňať všetky zákonné náležitosti pre registráciu a účasti na voľbách do NR SR. Teda kde je problém, toto čo teraz roztočil Kiska sa malo diať pred registráciou či voľbami.

To je úplný non sense a od Kisku očividná nekompetentnosť. Ak predložíme občanom voľbu a ak si je vyberú sú zrazu za idiotov, ergo čo mala teda inak znamenať ponuka Kotleby štátom.

Niet o čom uvažovať, že uhladený Kiska sa zachoval nekompetentne ako už mnohokrát a prejavuje sa viac ako aktivista rôzných hnutí a mimovládok či podnikateľ, ale nie ako prezident a už vôbec štátnik.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vyberali sme si

z 22 politických strán a ja som si nevybral kss aby ma rozumní ľudia nepovažovali za idiota, ty si tiež asi pri voľbe tak rozmýšľal - alebo nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre porovnanie

aj prezident má právo na svoj názor, ktorý bol v súlade s jeho rozhodnutím ... čo nie je pravidlom na našej politickej scéne ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Práve naopak!

Chamberlain bol politik ústupkov a preto si podával ruku s Hitlerom či Mussolinim. Hoc nemusel!
Churchill bol proti podávaniu rúk a stretaniu sa s Hitlerom.
Paradoxne Chamberlain mal vysokú popularitu za svoje jednanie a získanie domnelého mieru, dokonca ešte mu vzrástla po vypuknutí samotnej vojny.
Takže ak by Kiska chcel byť populárny tak by sa mal vydať na cestu ústupkov a podávanie rúk s nacistami.
Keďže Kiska tak nespravil je jasné, že konal nepopulárne, ale správne.

K nadpisu, za Kotlebu môže Fico a nie Kiska. Fico tu propagoval verejne a nezakryto latentný nacizmus a to vychovalo Kotlebu. Ak by tu bol nacista Gašparovič ten by Kotlebu prijal s otvorenou náručou lebo myslí narodne cíti socialisticky dohromady nacisticky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prezident nemá pozývať

všetky parlamentné strany , nie je to v žiadnom pravidle. Má pozývať strany, ktoré môžu zostaviť vládu. Keď všetky ostatné strany dopredu prehlásia, že nechcú Kotlebu, o čom mal s ním rozprávať? Môže len strácať čas, to čo chcel Kotleba povedať, už povedal blogerovi. Také tendenčné príspevky ako je tento, sú aj iné, ktoré píšu, že však aj aj v iných štátoch sú v parlamente fašisti a čo sa stalo? Taká je predsa demokracia. Naozaj? Kotlebovci určite prezidenta nevolili a sami sa vzdali kultúrneho vývoja republiky. A keď niekto tvrdí, že je to urážka 200 000 Kotlebových voličov, bloger mohol spomenúť, že je to aj hanba Slovenska, kde sa stali chyby v minulosti, že sa to vôbec mohlo stať. Slabé školy, dedinské univerzity vychrlili plno tzv. študovaných hlupákov, ktorí svoju beznádej nájsť si uplatnenie v užitočnej práci si liečia komplexy revoltou proti demokracii. Zažil ich už na nejakej akcii? Čítal niečo o vzniku fašizmu v minulosti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

náhradná varianta

Vnímam to len ako bežný človek - Už keď prezident nepozval na rokovania priamo šéfa ĽSNS, tak mohol poslať aspoň inteligentný odkaz cez svojho hovorcu alebo šéfa protokolu a oznámiť im, že s nimi nerátajú vo vláde. To sa totiž môže škaredo vypomstiť, lebo nakoniec si budú ľudia voliaci ĽSNS myslieť, že politici sa na nich vykašľali a teraz ešte aj hlava štátu - no čo z toho bude?! V podstate vyrobili z Kotlebu nechtiac kvázi martýra a v budúcnosti sa s tým celý národ bude musieť vysporiadať.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME