Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo je Sulík Nemcom na smiech ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Pán autor, možno vás to prekvapí, ale diváci v debatách tohto formátu sú veľmi starostlivo profilovaní ich produkciami. Otázka migrácie je v Nemecku tvrdo - rozumie sa: politicky korektne - formovaná. Že to platí predovšetkým pre masmédiá tzv. stredného prúdu je samozrejmosť. Príkladov máme aj u nás doma dosť.

Videl som tú istú reláciu ako Vy a moja reakcia bola úplne opačná pri pohľade na Sulíkových oponentov. Dojem: nadrogovaní mimozemšťania po x-tom hyperslniečkovom školení, v druhej-tretej generácii, s dokonale vymazaným zmyslom pre základné atribúty kritického myslenia, resp. demokraciu - viď. odpoveď na infantilnú otázku diskutujúceho: ale prečo nechcete pán Sulík. Jeho odpoveď-odpoveď realpolitika stojaceho nohami na zemi: Pretože občania to nechcú! Ich naivnú predstavu o spolupráci s Tureckom nespomínam. Po tomto všetkom mám pred očami degenerátov v poslednej epoche zomierajúcej Rímskej ríše.

Konečne sa ukazuje, prečo Eurofondy vznikli a aký je ich skutočný zmysel: sú politickým nástrojom na ceste ku definitívnej konštitúcii superštátu, bohužiaľ pre nás vo forme korporátneho socializmu (ak nechcem použiť tvrdší výraz).

Sulík je v debatách nemecko-rakúskych televízií konštruktívny, logický a vecný, často na rozdiel od spoludiskutujúcich strieľajúcich piate cez deviate, najčastejšie však lacnú demagógiu (na ktorej vyrástli).

A iba za seba dodám, že by mal pri atakoch "kto na koho dopláca" častejšie pripomínať sumy, ktoré každoročne získavajú ich koncerny a korporácie z pôsobenia na Slovensku + dôvody, prečo naša dôchodkyňa s príjmom 245,- Eur odvádza svoje dane (presnejšie, jednu pätinu prostredníctvom DPH) na idiokratické (Berlínske) projekty, napr. Euroval a Grécko. Po mesačnej diéte by žoviálny smiešok ubermenschov prešiel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

SME je politicka divizia lavicoveho extremizmu, nerobia novinarcinu, ale politiku. Tu je zbytocne apelovat, vysvetlovat smerom k autorom. Pokial neoslovia generalneho so ziadostou o zakaz diskusie, tak prispevky je lepsie smerovat k diskuterom, respektive k citatelom diskusii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Doporucujem precitat tento clanok

Dotace poškozují ekonomiku, říká ekonom Kohout. Podle něj už nenávratně
http://ekonomika.idnes.cz/krit...

Když Evropská unie rozděluje členským zemím dotace, nedělá to nezištně. Byť to dnes nahlas netvrdí, jednou je může chtít v nějaké podobě vrátit, říká v rozhovoru pro server iDNES.cz ekonom Pavel Kohout. Dotace v sobě navíc skrývají celou řadu negativních efektů, které mohou ekonomiku poškodit už navždy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

KOMENTÁŘ: Skutečně čerpáme dotace z EU lépe a radostněji?
http://ekonomika.idnes.cz/kome...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako vysvetliť eurofondy

Problém s eurofondami (dotáciami) dosť zaujímavo a podľa mňa veľmi zrozumiteľne vysvetlil národu v TV relácii istý známy politik približne asi takto: môžete mať 20 eur a použiť ich ako chcete, alebo dostanete 25 eur s podmienkou, že si za ne kúpite topánky. Máte síce o 5 eur viac, ale aj keď ste hladný a smädný, nemôžete ich na to použiť.

Vysvetliť veci takto zrozumiteľne ľuďom je umenie a v politike sú za to body. Zvlášť ak to je podložené aj činmi, ktoré nie sú v rozpore s vyjadreniami. A naozaj, uvedený politik pre kraj, kde je županom, v podstate eurofondy odmietol. Koľko je na Slovensku takých konzistentných a pritom čitateľných politikov?

Samozrejme, aj R. Sulík je v tom celkom dobrý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevzrušuj sa...

Stačí sa pozrieť na jeho fotografiu... (To mlieko, ktoré mu tečie po brade umne vyfotošopoval...ň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no ja neviem...

...mlieko-nemlieko, ja som kľuďas, ale autor by zaslúžil jednu vzduchom chladenú, že by mu zdrcla srvátka :) Ako môže takto ideovo zafarbené povrchné analýzy púšťať blogom medzi ľudí, čo ak sa tu nájdu ľahko ovplyvniteľní, leniví uvažovať?

Jasné, členstvo v EU je pre nás tá lepšia alternatíva najmä kvôli zahraničnému obchodu a voľnému trhu, tam výhody asi aj končia. Oponentom, ktorí by mi chceli dávať za príklad Nórsko, odpovedám: My niesme Nórsko, ani ekonomicky ani geograficky. Nemáme prebytkový rozpočet a severomorskú ropu a Nóri nemajú na východe "superstabilného" suseda Ukrajinu.

Zamyslime sa však nad tým čo autor blogu ideologicky bohorovne vykrikuje ako jasnú pravdu:

Ak je podľa autora založená EU na hodnotovom princípe, tak jediná hodnota je tam pravidlo, že "väčší pes, viete čo... ", lebo:
1. DE a FR hrajú v tomto hlavné husle, ako povie Merkelová/Hollande, tak nech sa stane...ámen. Solidarita so záchranou FR a DE bánk pri gréckom eurovale, keď následne za tieto peniaze kúpilo od Nemcov tanky a od Frantíkov ponorky tuším či lode či čo to bolo.
2. Neviem na čo ich potrebujú lebo Turecko - ich odveký nepriateľ, nie je vôbec členom NATO s americkým vplyvom. Ahá na imigrantov, čo odtiaľ plávajú do Grécka, počkaj, nie tí sa v pohode dostanú až do Paríža a robia ohňostroje a inú neplechu s kalachmi po meste...
3. Solidarita by mala vyzerať inak, peniaze z eurofondov (ak už teda subvencie, ktoré voľný trh poškodzujú) by mali tiecť priamo z EK do regiónov, kde ich treba na vyrovnávanie disparít. Načo máme x-milión indexov PP, regionálnych a municipálnych benchmarkov a rebríčkov zo všetkých možných socio-ekonomických oblastí, načo sú rôzne štúdie, rozvojové projekty, euroregióny? Namiesto toho EK strčí eurofondový balík do rúk skorumpovaným politikom? tlieskam...
3. Maastrichtskou zmluvou, jedným z jej hlavných bodov - konkrétne tým o deficite ŠR si vytrelo Grécko svoju tučnú 20 rokov mastenú prd3l, po Grékoch tento super jemný toaleťák použili Portugalci a Taliani...
4. Solidarita EMÚ ale vyzerá tak, že sa celá EU skladá na podvodníkov a bankrotárov na medzinárodnej úrovni, lebo z EMÚ nemožno vystúpiť? Sociálna inteligencia EÚ - Barosso so Schutzom sa museli silno zamyslieť, aby vymysleli takú hovadinu ako euroval. V podstate tento zašpinený toaleťák potrhali na útržky a porozhadzovali po celej EMU. Mohli si to dovoliť, lebo už mali na špalku nový ...
5. hajzlový papier zvaný Lisabonská zmluva, ktorý použili vyššie spomenutí Maovia, keď prinútili členské krajiny platiť do eurovalu. V Lisabonskej zmluve je totiž dodnes článok o tom, že žiadna členská krajina nenesie zodpovednosť za záväzky inej krajiny EÚ. Kde bol tento článok, keď naša vláda musela hlasovať o tejto, prepytujem, zhovadilosti 2x, až kým nepadla? Vám nevadí, že to budú splácať aj deti vašich detí?
6. Možno tieto jasné zmluvy mal Herr Sulík na mysli a neviem či je to na smiech...
7. Z EU sa stal obrovský byrokratický moloch, ktorý bol možno založený za dobrým úmyslom, no je vedený v duch utopických socialistických myšlienok ako z pred 50tich rokov. Je potrebná reforma od základov

V kontexte vyššie spomenutých skutočností mi skôr ako šašo pripadá autor blogu (ak si tak dovolil nazvať možno budúceho premiéra, tak by mal zniesť toto prirovnanie)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebude tá pravda

ako obyčajne, niekde uprostred? Program SAS vidím, ako dobrý, prepracovaný a rozumný, ale to Sulíkovo "antieurópanstvo" a Drang gegen Brussel nemusím. A preto som SAS nevolil. Problémy, ktoré nás, bežných občanov tlačia (aj tie 245 eurové dôchodky a nízke príjmy vôbec), sme si vo väčšine zapríčinili my sami a naše "elity", tým, že sme po 1989-tom namiesto poriadku, robili hrubé čiary. Dôsledky budeme znášať ešte dlho a dúfam, že nie mimo EÚ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"

Presne tak...volil som SAS a Sulík by urobil dobre ak by občas krotil svoje antieurópske nálady.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hej, hej, nech sem navozi migrantov, ktorych Merkelbaba pozvalla a uz ich akosi nechce...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"

A to odkiaľ máš že som myslel na migrantov ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...to je hlboke nedorozumenie...

...Ak kritizujem mizernu vladu svojho statu - nie je mozne ma obvinit z toho, ze som "protistatna" - to robievali jedine bolsevici (pamatam si tie casy)

Ak pan Sulik kritizuje "brusel" - teda mizerne vedenie EU - potom ho nie je mozne obvinit z "protieuropanstva"...(ibaze by to ZNOVU robili nejaki ti "bolsevici"...)

Kritika nefunkcneho systemu je asi najlepsim dokazom toho, ze kritikovi na danom syystme SKUTOCNE zalezi - a to aj v pripade, ze to moze poskodit jeho osobne zaujmy ...

Podla mna su "protieuropski" - prave ti "europania" - ktori tisko sedia v teplucku - a lebedia si, ze sa zasa nasiel niekto, kto to za nich (bez ich usilia a osobnej angazovnoasti (volajako- hoci aj blbo) "vyriesi"...

Tak ako sebauspokojenie v osobnom zivote vedie najprv k stagnacii - a nakoniec k "bankrotu" - stava sa to iste aj ak ide o verejny priestor...

Je jednoduche - a velmi lakave - prikyvovat "mocnym" - kym su pri moci - a ked padnu, kopnut si do nich...
Je ovela narocnejsie, (a riskantnejsie) vyjadrovat svoje kriticke nazory voci mocnym - este kym pri moci su...

Citlla som poburene reakcie na to, ze pan Sulik si DOVOLIL kritizovat frau Merkel...
Nuz - ja neviem o tom, ze by v EU existoval nejaky zakaz kritizovat frau Merkel (ci ineho mocneho politika)...

Prosim, ulozte si na rok - dva tento moj prispevok a precitajte si ho potom, ked frau Merkel pride o realnu moc...
A skofrontujte si to s tym, co sa bude diat v realnom case..
.Som si viac, ako ista, ze tych, ktori si potom radi "kopnu" do jej "politickej mrtvoly" - budu priam zastupy...
...som si ista, ze ti, ktori sa dnes nad kritikou zo strany pana Sulika tak hlasno pohorsuju - ju budu obvinovat aj z "globalneho oteplovania"...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezdá sa mi, že by Sulík

bol proti Brusselu. Je len proti neschopnosti EÚ riešiť problémy. EÚ nie je schopná dotlačiť svojich členov k tomu, aby znižovali svoju zadĺženosť. Schengenská hranica nefunguje. Je x ďalších problémov a jediné, čo s tým vie EÚ urobiť, je zvolať summit, kde o tom pokecajú a zase sa nič nevyrieši.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano, aj ja casto zistujem, ze pravda byva casto niekde inde, ze vela veci je inak.
V tvojom prispevku ale nejde o pravdu, ale prekrutenie vyznamu prispevku. Autor vyssie nehovori o zodpovednosti za vysku 245 eur dochodku, ale za to, kde 20% (DPH) ide z toho dochodku. Podla teba ktory Slovák moze za euroval, Grecko, uprchlicku vlnu?

Dalsi tvoja radoby pravda, ze Sulik je antieuropanista. Najskor si vymyslis hlupost, potom ju vitazoslavne porazas, aby si zistil, ze opat je vsetko inak. Sulik nehlasa, ze Slovensko ma opustit EU, nehlasa zrusenie EU. Hlasa, ze treba odstranit bolsevicke sposoby riadenia EU. A to je kurva rozdiel, nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A riadny!!!

Kapusta by nemal liezť politikom do kapusty. A keď cíti silné nutkanie písať, potom už radšej o tej láske, tam si može dovoliť hocijaké bláboly.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem, ci je EU reformovatelne, ved ani realsocializmus nebol...Marian K ma pravdu, treba vystupit ci ten podivny spolok rozpustit a zacat nanovo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme, ze je to reformovatelna vec, ved vsetko stoji na dohodach, a dohody mozu byt lubovolne.
Povodny zmysel EU je spolupracovat, odstranovat bariery, a to je stale velmi uzitocna vec.

Problem je nedodrziavanie dohod a ZBYTOCNA snaha o bruselsky centralizmus, plus ta stupidna neomarxisticka ideologia (coho rozumnou alternativou ale nie je kotleba, ale skor tento Sulik, napriklad)

Lebo povedzme si – my potrebujeme spolupracovat, a byt sucastou otvoreneho trhu je pre nas dobre riesenie.
Tie automobilky cu su tu, ani x dalsich investorov by sem budovat Kotlebov stavovsky stat neprisli. To je dost jednoduchy fakt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tazko sa vyhnut dojmu, ze aj Ty aj pan Sulik ste boli na skoleni v tej istej osade na vychode. Tam je totiz chrakteristicky postoj: Je samozrejmé, ze nam davaju a isté, ze nam davaju menej ako by mali davat.

Treba stale pripominat, ake velke percento nasich verejnych investicii opchadza z Eurofondov?
http://spravy.pravda.sk/ekonom...

"A iba za seba dodám, že by mal pri atakoch "kto na koho dopláca" častejšie pripomínať sumy, ktoré každoročne získavajú ich koncerny a korporácie z pôsobenia na Slovensku"
Nezaskodilo by tiez pripominat, kolko ludi tieto "koncerny a korporacie" zamestnavaju, kolko zaplatia na na mzdach a kolko zaplatia v daniach na Slovensku.
http://ako-investovat.sk/clano...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prave naopak. Skor ty si bol na skoleniach v osadach na vychode, pretoze to, co tu obhajujes je obycajny socialisticky parazitizmus a je uplne irelevantne, aka je vzajomna bilancia toho parazitizmu. Ak si naozaj rozumel, o com bola ta debata, tak by ti muselo byt jasne, ze Sulik odmietol taky parazitizmus prave z nasej strany. Ma pravdu aj v tom, ze z tych EU dotacii maju osoh hlavne skorumpovani oligarchovia v podobe predrazenych vytunelovanych tendrov a velka cast tych penazi skonci v schrankovych firmach niekde na Cypre alebo V Belize. Danovi poplatnici Slovenska na ne dokonca musia cast doplacat.
Investori chodia na Slovensko zarabat a je dolezite, ci sa to deje legitimnou transparentnou a ferovou cestou. Socialisticke dotacie ci uz od statu alebo v nejakej forme transformovane EU dotacie, cize podplacanie su urcite podstatne horsie meratelny nehovoriac uz spravodlivy sposob lakania investorov ako vytvorenie rovnakych pre podnikanie priaznivych podmienok pre vsetkych ucastnikov trhu.

A este k samotnemu clanku dodam, ze na rozdiel od tvrdenia autora, v nemeckych diskusiach ma Sulik prevazne velmi pozitivny ohlas a ludia sa kriticky vyjadruju prave voci vlastnym politikom a mediam, ktore sa snazia zinscenovat take trapne relacie ako tuto, kde pozvani nemecki hostia boli vsetko zjavne socialisticki zombies vcitane obecenstva. Sulik tam bol jediny, ktory jasne bez zahmleneho krasorecnictva formuloval svoje nazory a spravne nazval taraniny lavicovych sliepok a nemeckeho ministra pokrytectvom a vydieranim. Akurat rakusky minister si zacoval nadhlad a tiez spravne nazval vyciny Merkelovej velkou chybou. Rakusania sa zjavne poucili na vlastnych velkych chybach a zmenili retoriku.
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME