Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Starostovia otvorene proti obyvateľom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Otázkou je skôr, komu hájite záujmy Vy, Jozef? Majiteľov pozemkov v dotknutom území? S vašou „znalosťou problematiky“ by ste mali vedieť, že zmena v riešení D1 neodsekne celú Čiernu Vodu na kraj sveta, ako to vy podávate. Naopak, keby ste materiály k stavbe študovali pozornejšie (alebo by stačilo objektívne?) zistili by ste, že toto riešenie je so vzniknutou plnohodnotnou 4-prúdovkou efektívnejšie než pôvodne plánované. Ako projektant viete veľmi dobre, aká je úloha kolektorov v rámci cestnej infraštruktúry. Viete asi aj to, že diaľnicu buduje NDS, ktorá v zdôvodnení uvádza, že na túto investíciu nie sú finančné prostriedky a na ich vybudovanie tlačia predovšetkým jednotliví majitelia pozemkov v dotknutom území. Je zjavné, že pravdepodobne konáte v zhode.

Každý súdny človek si musí všimnúť, že reagujete na každý krok, ktorý sa za vedenia nového nezávislého starostu v Grobe udeje. Vlastne by to nám, obyvateľom mohlo byť jedno. Škoda len, že vaša „proaktívna činnosť“ negatívne ovplyvňuje aj ďalších obyvateľov aj poslancov, ktorým chýba dostatok informácií, a tak často naozaj spôsobuje viac problémov ako osohu. Vaše aktivity môžu mať za následok napríklad oneskorenie výstavby križovatky. Je dôležité, aby to občania vedeli, keď budú aj ďalší rok čakať v zápchach do Bratislavy.

Či väčší alebo menší úspech starostu, čokoľvek, hneď ste tu, aby ste nám vysvetlili, aké strašné sú jeho kroky. Nikdy sa vám však nepodarí presvedčiť normálnych ľudí, pretože neustále očierňujete, tárate, až nakoniec sa ukáže, kde je pravda.

Ako dopadli vaše dotazníky? Máme viac autobusových spojení?

Môžeme teda predpokladať, že sa buď veľmi nudíte po večeroch a programovo venujete sa činnostiam proti starostovi alebo len jednoducho neviete stále prežiť vlastný neúspech vo voľbách. Alebo že by ste práve vy a mali vlastné záujmy? Pravda nakoniec vždy vyjde najavo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"súdny človek alias nezávislý starosta"

K odseku 1 - Vami udávaná plnohodnotná 4-prúdovka je nasledovná:
- názov stavby pre upravené stavebné povolenie pre D1 na úseku Ba - SC je: "D1 rozšírenie na 6 pruh" ??,
- "plnohodnotný" 4 pruh je o 3 priebežných pruhoch so štvrtým ako odstavný / odbočovací pruh iba pre diaľničnú križovatku Triblavina na úseku cca 1 km, po ktorom pokračuje diaľnica do SC už iba 3 pruhmi v každom smere ??
Skúste si naozaj dokumentáciu aj pozrieť a potom písať.
Výsledkom zrušenia kolektorov a nemožnosť z daného dôvodu legalizovať účelovú komunikáciu odstrihlo Čiernu Vodu nielen od diaľnice D1 ale aj od Seneckej cesty - a Vy to veľmi dobre viete!

K odseku 2 (iba poopravím) - každý súdny človek si musí všimnúť, aká je úroveň nového nezávislého starostu v Grobe - a už si to všimli aj jeho vlastní ľudia - odporúčam prečítať https://*****/RdtFyx.
Takže tá pravda sa naozaj ukáže, to je jediné, v čo verím a plne s Vami súhlasím.

Ak už píšete o dotazníkoch - 20 ľudí v obci sa dobrovoľne angažovalo vo svojom voľnom čase a na vlastné náklady zorganizovať zozbieranie údajov ku využívaniu dopravy obyvateľmi. 500 domácností sa z cca 2700 domácností do prieskumu zapojilo (vo veci využívania autobusovej dopravy to ale činilo 95 - 100%) a obec následne dostala komplexnú štatistickú informáciu o ich potrebách ZDARMA.
Čo urobil pán starosta - hodil ich do koša a označil za nedôveryhodné s nepreukázanou reprezentatívnosťou!
Skvelý príklad spolupráce samosprávy s obyvateľmi.

Na porovnanie - obec o mesiac na to vytlačila 2000 ks dotazníkov pre zistenie potrieb obyvateľov vo veci sociálnych služieb, ktoré mali byť základom pre spracovanie a následné odsúhlasenie Komunitného plánu obce v rámci obecného zastupiteľstva. Vyplnených dotazníkov sa vrátilo až z 13 domácností ..... a komunitný plán sa na základe týchto odsúhlasil. To z celkového počtu 2700 domácností bolo reprezentatívne, však?

K Vášmu ostatnému odseku sa nemá význam vyjadrovať - potreba bagatelizovať / spochybňovať názor a konanie druhého sa v prípade neschopnosti diskutéra na druhej strane zotrvať v pragmatickej rovine, robí poukázaním na zištnosť konania - teda presne tak, ako sa snažíte aj Vy ... ale aj tu sa mýlite, ja som nekandidoval za starostu :).
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME