Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prestaňte myslieť - robte, žerte a súložte! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

...jediné riešenie podľa soc.

hesla je:každý podľa svojich schopností,každému podľa jeho potrieb....v prípade,že množina schopností je väčšia,ako množina potrieb je problém vyriešený.....bohužiaľ s tými množinami je to v opačnom garde....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Živ sa

vlastnou prácou (nie ako zamestnanec) a potom píš.
P.S. Kto nemá čo jesť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trepes

a zase trepes!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V tomto nesúhlasím

Nie každý má predpoklady a ducha na podnikanie. Tak ako je niekto ekonom, iný programátor....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dedičný hriech a morálka

To čo píšete, sú samé klišé. Kto nás má vychovávať? Demokracia je "vynález" osvietenstva, zatiaľ ten najlepší v dejinách. Je ju potrebné trochu zdokonaliť, naučiť ľud vládnuť.

V rozprávkach biblie je na začiatku o raji. A Adam a Eva boli vyhnaní z raja pretože jedli zo stromu poznania. To sa stalo "dedičným" hriechom.
Dedičný hriech je vybavenosť človeka na rozoznanie dobra zla. Človek je zodpovedný sám za svoje činy, a dostal pomôcku "svedomie". A vyhovárať sa na to, že ho viac baví sex ako práca je nezmysel.

Vychovávať človeka k uznávaniu morálky môže iba morálna spoločnosť. A k nej sa blížime skôr krokmi vzad.

Náboženstvá zlyhali, pretože sú falošné, farizejské. Cirkvi ako ich predstavitelia rozdeľujú spoločnosť. Židia vymysleli jednobožstvo, kresťania uznávajú toho istého židovského boha vylepšeného synom, moslimovia uznávajú toho istého židovského boha iba ho volajú Allah (a Mohamed je jeho prorok, nikdy nebol proti spolčenstvu Biblie). Ale žiadna z ich cirkví (ecclesií) nefunguje ako vychovávatelia k morálke, iba k pokrytectvu. Sú to politické strany, najbohatšie. A hlásajú pokoru, bez vlastnej pokory. Iba oni majú "pravdu" a bojujú mečom za jej celosvetové rozšírenie. Ako môžu učiť nemorálni morálke.
Jediné nenásilné náboženstvo ktoré poznám sú budhisti, tí ale nemajú božského boha. A na nikoho neútočia ani ho nepresviedčajú mečom a ohňom (pekelným).

Takže kto nás má učiť morálke?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neobvinuj ideu

Teda náboženstvo. Podľa mňa, aj islam, aj kresťanstvo nie sú zlé. To sú (niektorí) ich členovia.
V jednom však suhlasim: morálke ma učiť morálny človek a moralna kultúra, teda jej morálny zástupcovia.
Kto určí o je morálne? Kedy je zabiť v súlade s morálkou? (sebaobrana, potrat, euranazia, úmyselne ci neúmyselne)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi nepochopenie

Ja som nikdy neobviňoval ideu. Obviňujem ich ecclesie (cirkvi), že sú farizejské. Ani idea komunizmu nemôže za to čo z nej Lenin a potom Stalin urobil. Osvietenstvo začalo so slobodou, ale si neuvedomilo že dôležitejšia je zodpovednosť.
Na záver kryptogram jednoho mena:
Idea, Ecclesia, Organum, Utilis, Absolvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to možné

Ako teda definujete/co/kto je náboženstvo, cirkev, viera?
Tomu kryptogramu som neporozumel
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je príliš zložité na diskusiu tu

Náboženstvo je pohľad na svet z transcendentálnej roviny. Viera v boha je osobným postojom jednotlivca. Cirkvi sú výkonné orgány - spoločenstvá. Obvykle vykladajú správnosť pohľadu na toho boha. Ibaže to čo boh dal ľuďom ako idei prenášajú skreslene, možno povedať zámerne skreslene, farizejsky. Tieto cirkvi sú pyšnejšie ako boh, a pýcha je smrteľným hriechom.
Každé z tých spomínaných náboženstiev má toho istého boha, ktorý má preto iba jednu sústavu ideí. Nemôže byť vykladaná so skreslením, ak by cirkvi neboli farizejské mali by jednotný výklad jeho ideí.
Sú ako politické strany, nejde im o nastolenie tých ideí ale o vlastnú moc. Rady sa predstavujú ako nositelia morálky, ale kedže sú vnútorne nemorálne nemôžu o morálke kázať.


Ak ste neporozumel poslednej vete škoda. Ja nie som povolaný vysvetlovať božie zámery. Iba ich pokorne zobrazujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vox deiero

môžem reagovať len na prvú vetu... V článku nevidím žiadne klišé. Pýtate sa, kto nás má vychovávať - a myšlienku zakončíte tým, že (demokracii) treba naučiť ľud vládnuť. ---- KTO bude učiť o demokracii? Predsa učitelia... aj keď som nepísal o učení k demokracii, ale o výchove mládeže. Čiže o výchove k povahovej, charakterovej a osobnostnej zrelosti. Ak budeme vychovávať takýchto ľudí, nemusíme sa báť ani o demokraciu, ani o stále hlbší prepad rodín a porozumenia medzi ľuďmi. To čo nám ukazovali počas 25 rokov na príkladoch rôzne politické strany, vôbec neslúžilo ako príklad demokracie, a nesmerovalo to k rastu mentálnej a duchovnej úrovne národa. V názve článku som definoval veľmi stručne všetko - kam nás vedie skazená idea a absencia serióznej celospoločenskej výchovy a propagandy. ---- Náboženstvo ako také som vôbec nerozoberal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pod klišé myslím súčasnú nezrelosť

Ktorí učitelia sú tí povolaní. Môžu učiť humanitné predmety, históriu (neskreslenú), prírodovedné predmety, umelecké atď.
Ale nech sa nesnažia tvrdiť, že môžu učiť morálke.
Dnešná generácia starších učiteľov nasala komunistickú nemorálnosť. S tým už žiaľ aj zomrú.
A nová generácia bola učená na univerzite profesormi, ktorí žiadnu demokraciu a morálnosť nezažili.
Česť výnimkám, ktorých je ako šafránu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vox...

toto nebudem ani komentovať... Len sa chcem spýtať: - zvažujete svoje slová a myšlienky predtým, ako stlačíte klávesnicu "odoslať"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chcem sa ospravedlniť

Vázený pán Farkaš,
Nechcel som sa vásho ega dotknúť. Komentár ale nepotrebujú vaše bláboly o 440Hz
Prečítajte si:
http://www.medson.net/A432hz-m...

Okrem toho, že za tým nie je žiadna konšpirácia, môžete si podať ruky s Rostašom.
Presne takíto učitelia ako vy nemajú nárok na vyučovanie morálnosti.

Demokracia nie je konšpirácia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vox...

je to nápadne sarkastický spôsob ospravedlnenia, ale našťastie nie je mojou vizitkou.
Na záver: - Mysleli ste na skutočnú demokraciu, alebo na jej súčasné divadelné napodobenie? Máme rozdielne videnie - ale taký je život...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fakt pekny a oddychovy blog!

len neviem si vysvetlit co ste mysleli tou frekvenciou 440Hz, ako fyzik viem, ze je to tzv. zakladny ci referencny ton "a" a podla neho sa ladia napr. aj hudobne nastroje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jadrafyz...

Pôvodná hudobná frekvencia 432 Hz bola zmenená na 440 Hz zámerne. Je to jeden zo spôsobov, ktorým sa dá manipulovať s ľudskou mysľou a psychickým naladením / rozladením človeka. Dám vám do pozornosti jeden z článkov o frekvenciách: - http://magazin.atlas.sk/spektr...
Súvislosti nájdete aj na americkej 100-dolárovej bankovke - obrázok pyramídy - keď si prečítate rímske číslice na spodnej časti. (Presne o toľko percent bola zmenená pôvodná hudobná frekvencia.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dakujem tak tot som fakt nevedel, aj ked

som fyzik, akustike a vlneniu nevenujem taku pozornoist ako teorii relativity a kventovej mechanike. Dakujem este raz a j za to, ze ste rozumny, co je na zlovensku vzacnost.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem,

...zaujímam sa podľa možnosti o všetko - aj keď samozrejme nie do takej hĺbky ako vy, ale teória relativity, kvantová fyzika, matematika a geometria (kvetu života) - tak o tom veľmi rád čítam. Je to viac, ako len zaujímavé..., ale to vy viete určite lepšie. Želám vám veľa šťastia.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME