Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aby sme so zradcami neprišli o demokraciu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Teraz už tí, čo sa nezúčastnili volieb

nevyzerajú ako hlupáci, že?

Správanie niektorých politikov je nehorázne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K tvojej otázke - skrýva sa v nej chybný argument zvaný "falošná dilema". Ja som sa napríklad volieb zúčastnil a nevyzerám ako hlupák - volil som SaS.

Ale k samotnému článku, pretože nastoľuje niečo na čo som myslel aj ja. Tieto fóra sú plne prognóz o predčasných voľbách. Osobne si myslím, že toto je skôr zbožné prianie, než realita - peniaze sú naozaj silnejším lepidlom, než idei.
Predčasné voľby jednoducho nebudú pokiaľ neprídeme na námestia a politikov k ním jednoducho "nedokopeme". Ale budeme musieť na námestia prísť v oveľa väčších množstvách ako pri Gorile - a hlavne vytrvať v protestoch až do úspešného konca. Ja prídem aj keby som mal mať 39-stupňové teploty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nepoužil falošnú dilemu, ani netrvdil, že tí, čo sa ich zúčastnili volieb vyzerajú ako hlupaci, to si mu podsunul. Snažil sa racionalizovať konanie tých , čo sa volieb nezúčastnili.Poukázala na to tiež Brigita Schmognerová
http://nazory.pravda.sk/analyz...
No a pozor o tom "dokopaní" dokopať ľudí ku šťastiu chceli kedysi boľševici.Podarilo sa im to...
V princípe si sám voľbou SaS a terajšou výzvou na angažovanosť odporuješ, Richard Sulík to už vzdal, ide do Europarlamentu budovať socializmus :) Lebo podľa neho je EU čistý socializmus...
Celkom logicky inak Brigita berie ako problém príklon mladých ideovo ako ku Kotlebovi, tak ku Sulíkovi , v tom druhom prípade je to totižto v kolízii neoliberalizmus k socialne trhovému poňatiu spoločnosti.
Neoliberalizmus pritom po 2008 nevyzerá vonkoncom ako nejaké vychodisko v globalizovanom kapitalizme, naopak...
Pozri tie tri socialne svety od Kellera...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co chcel tada Vlada-nam-klame povedat vetou "Teraz už tí, čo sa nezúčastnili volieb nevyzerajú ako hlupáci, že?"

Ja som to tiez pochopil tak, ze ludia, ktori sa zucastnili volieb, vyzeraju ako hlupaci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To som v žiadnom prípade nemyslel! Voliť

treba!
Ja som sa taktiež zúčastnil, hoci som veeeľmi váhal, pretože som tomu nedôveroval. (ako vidno oprávnene, hoci som nevolil nikoho z tých štyroch..).

Ak je niečo nefunkčné na 100%, voliť niečo nové prináša aspoň šancu na zmenu.

Chcel som iba poukázať na to, že niektorí politici hlásajúci zmenu, spôsobili svojím konaním, že sa ich voliči môžu cítiť ako hlupáci. Veď koľkí z voličov Siete a Most-Híd si teraz vravia: "Že som tam ja hlupák vôbec chodil! Radšej som mohol pracovať na záhradke..."

A pritom pred voľbami práve oni nadávali na tých, ktorí voliť nechceli ísť, pretože tomuto systému neveria...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ved to ... snazil sa racionalizovat - neuspesne , neda sa racionalizovat neracionalizovatelne ... a keby si cital viac ako perex, tak presne na to poukazala aj schmognerova, citujem "..Viac ako 40-percentná neúčasť už po štvrté volebné obdobie má za následok, že sa rozhoduje o občanoch bez nich. Príčiny ich volebnej neúčasti môžu byť rozličné. Napríklad v nedostatku „sociálnej energie“ alebo v strate dôvery, že niečo voľbami zmenia.
Nech je príčina akákoľvek, malo by nás to znepokojovať. O to viac, že na voľbách sa často nezúčastnia voliči nižších príjmových skupín. A nie sú to iba bezdomovci. Viaceré štúdie ukázali, že bohatí majú väčšiu politickú váhu – ak už nie moc – ako chudobní. Podľa nich vlády USA oveľa častejšie realizujú preferencie horného decilu príjmového rozdelenia, t. j. horných desať percent ako zvyšných deväťdesiat."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Treba nový volebný systém,

ktorý zaručí väčší vplyv občanov tohto štátu na jeho chod.

Jedine týmto by si to Most a Sieť mohli u ľudí vyžehliť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pred bugárov a procházkov dom treba ísť reklamovať ... a všetci voliči, ktorí im sadli na lep... do nohy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Spomínaš registrované partnerstvá, ako 150-tisíci bod. Aj normálne rozmýšľajúcemu liberálovi musí byť jasné, že pred registrovanými partnerstvami máme 149 999 iných dôležitých problémov, ktoré trápia CELÚ spoločnosť, nie len 4 % tejto spoločnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aspon je jasne preco Most aj Siet sa voci Smeru nechceli vyjadrit jasne ako to spravili SaS a Olano, nie preto ze nevedia komunikovat ale aby si nechali pre tento pripad zadne vratka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Namiesto hysterického kecania o zrade, by sa Sulík s Matovičom mali opýtať sami seba, prečo je pre Most a Sieť mennšie riziko koalícia so Smerom ako s nimi.
Pokiaľ vznikne vláda na štyri roky, podarí sa jej zastaviť nástup fašizmu a zachovať zahraničnopolitickú orientáciu SR, tak tá vláda bude úspešná. Vláda na čele so Sulíkom, visiaca na šnúrke totálne nevypočítateľného Matoviča a mafiána Kollára by toho zárukou nebola. Odpoveď je preto jasná, Most aj Sieť sa zachovali štátnicky a uprednostnili strategické záujmy Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1/3

a toto co si napisal . .ty tomu naozaj veris ? ze sa zachovali statnicky ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme, že áno. Ako dlho by vydržala Sulíkova vláda? 3 mesiace, alebo dokonca 5? A koľko by v predčasných voľbách získal Kotleba? 20 percent, alebo len 15?

Za krach rokovaní o pravicovej vláde môžu Sulík a Matovič. Vedia, že jej nutnou súčasťou musí byť výrazne proeurópsky Most, ale Sulík, asi ešte opitý po volebnej noci, odletí do Nemecka a tára tam v televízii tak, že Bugár sa musel za hlavu chytať. Vedia, že súčasťou vlády musí byť SNS, ale psychopat Matovič ich ešte pred rokovaniami (!) označí za menšie zlo. Po tomto by sa im neotočil chrbtom len Danko, ale každý normálny človek. Od svojich budúcich partnerov v koalícii žiadali hrubé čiary a kompromisy, sami ale žiadneho kompromisu schopní neboli. Ako sa dá s takýmito ľuďmi vládnuť? A ešte s Kollárom, ktorý síce bude vládu podporovať v parlamente a chce sedieť v koaličnej rade, ale priamou účasťou vo vláde sa nezašpiní. Takže všetci ostatní by v tej vláde boli špinavci, podľa tejto logiky? Naozaj úžasná perspektíva pre Most aj Sieť byť súčasťou tohto spolku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2/3

teraz absolutne neriesim kolko ktora vlada vydrzi a aky mas nazor na Matovica, Sulika a podobne ..

takze, zachovat sa statnicky podla teba znamena, ze popriem vsetko co som vyhlasoval a spravim vsetko naopak ? vsetko co som 4 roky kritizoval je zrazu prec a po volbach (nie pred volbami) je vsetko zrazu inak? svojim volicom som nieco slubil, ale bez problemov to popriem a budem konat inak?
to je podla teba statnicke ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmm

A koho strategickým záujmom je, aby sa legitimizovalo učinkovanie napríklad takých Počiatkov, kaliňákov, Glváčov? Je strategickým záujmom slovenska mať na poste premiera dokázateľného zlodeja? Čo sú vlastne tie strategické záujmy Slovenska? 5 miliardová zlodejina? Strieľanie po študákoch? Tendre pre schránky? Mello na Belize? A čo je to vlastne to Slovensko? Nejaká vyššia entita? Leda ho vno, na prvom mieste je občan a ten teraz dostal facku cez celú hlavu, lebo jeho záujmom bolo a je, aby sa nerozkrádali jeho dane....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Suhlasim ze sa zachovali statisticky, ale ide im akurat o svoju moc a zvisene sance ze im nieco kvapne. Podla mna SaS tymto len zase ukazali ze ako jedina strana ak raz nieco slubi tak to aj dodrzi bezohladu na to co ich to bude stat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale Most ani Sieť nikdy pred voľbami nevylúčili koalíciu so Smerom (ak pravicová koalícia nebude možná). Navyše, ak sa im podarí koalíciu so Smerom udržať 4 roky, výrazne tak eliminujú politické riziká. Most bude mať dosť času na integráciu s SMK, čím bude mať v ďalších voľbách istotu madarských etnických hlasov, Sieť zas bude môcť prezentovať konkrétne výsledky svojich ministrov vo vláde.

Naopak, Sulík s Matovičom ostanú ďalšie 4 roky v opozícii, čo bude znamenať postupné štiepenie oboch spolkov (prospechári a oportunisti nebudú mať záujem byť v permanentne opozičnej strane). Obom ostane len "tvrdé" jadro, ktoré sa bude vymedzovať voči všetkému a všetkým. Postupne sa oba spolky zmenia na "sekty," ktoré budú v opozícii ku všetkému už z princípu. V konečnom dôsledku to bude znamenať ich vypadnutie z parlamentu a následný zánik.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi tak

Nemyslím si, že by akurát Bugár išiel do vlády preto, aby s Ficom kradol tak ako to prezentuje pán (Po)matovič. Môže sa dokonca stať, že Fico to napokon oľutuje , pretože sú tam viacerí čo mu budú dýchať na krk. Je však chybou ak politici niečo sľubujú a potom obrátia. Na druhej strane nevidím nič divné na takýchto zoskupeniach pravice a ľavice. Už dozrel čas, no bojím sa, že ešte nedozreli politici a už vôbec nie voliči.
Ani pán Brblavý nie je čistý: http://aktualne.atlas.sk/slove...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O demokraciu sme už dávno prišli,

ak tzv. demokratickí voliči považujú za zradu to, že samostatná strana sa samostatne rozhodne ísť alebo neísť s niekým do koalície. Radšej si nechcem ani predstaviť tých nedemokratických :-D

Pokiaľ máte pocit, že ste postavili "jednotnú kandidátku národného frontu", ktorú teraz kontrarevolučné živly zradili, tak ste to mali otvorene povedať už pred voľbami a poistiť si to zmluvou. Keďže k tomu nedošlo, predpokladám, že každá kandidujúca strana je samostatný subjekt, ktorý má právo sa rozhodnúť tak, ako je preň najvýhodnejšie, resp. ako si myslí, že jeho voličom vyhovuje. To, že výsledok sa nám nemusí páčiť, to je predsa tá oná - demokracia. Pre poniektorých zjavne neznámy pojem.

Žiadna strana, s výnimkou SaS nie je povinná pretláčať Sulíka do parlamentu. Ak tam chce ísť, stačí maličkosť - získať ešte trochu viac hlasov. Na predčasné voľby b som sa pri tom nespoliehal, radšej na prácu. Nedostatočný Sulíkov výsledok totiž odráža najmä to, že po väčšinu času v opozícii nerobil nič.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ved prave - na zaklade coho (napriklad most) usudzuje, ze akurat taketo rozhodnutie jeho/jej volicom vyhovuje ?
tou 'zradou' sam sebe odporujes.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME