Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hľadanie práce - staronový šport Slovákov – 2.časť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

-mzda - poznaj svoju cenu, je to poker, môžeš staviť viac, ale aj bezpečne povedať svoju spodnú hranicu
-vyberavosť - tí čo posielajú všade, aj tak kam nechcú, len zahlcujú personalistov a tí majú ešte menej času na tých správnych uchádzačov
-kreativita - napr. zlepšiť niečo z vlastnej iniciatívy, ..čo tak správať sa milšie k zákazníkom, tam majú Slováci veľké rezervy a nestojí to veľa (práce) a výsledok je badateľný. Mať vlastný názor, ale vedieť, kedy si ho nechať len pre seba.

Rady pre personalistov sú ako rady pre ľudí na zoznamke.
A ak Vás niekto odmietne a už Vás ani nepotrebuje, tak na čo by s Vami strácal svoj čas? Odpísať na 100 mailov sa dá aj hromade, ale pridať 100 adries trochu trvá a za ten čas sa radšej preberú nové CV čka.
Personalista je platený za to koľko správnych uchádzačov nájde a nie za to ako bude zaobchádzať s citmi nevhodných kandidátov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podľa mňa by mzda mala byť uvádzaná priamo v ponuke. Napríklad v UK majú pracovné inzeráty v drvivej väčšine prípadov mzdu implicitne definovanú (štandardne ako ročný plat) či konkrétnou sumou alebo intervalom.

Nerozumiem trendu zahmlievania, či hrania sa na slepú babu. Zamestnávateľ predsa vie, aký plat je ochotný za konkrétnu prácu ponúknuť. Niekedy vstupujú do hry aj pracovné agentúry, ktoré si tiež potrebujú odkrojiť svoj podiel zo mzdy... ale to už je iná liga.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tie rady pre personalistov, najmä tá posledná - viackrát sa mi stalo, že som po 2.kole pohovoru čakala na výsledok. Po dvoch dňoch mi neprišla žiadna odpoveď. V druhom kole sme boli dve. Zaberie až toľko času personalistovi zdvihnúť telefón a telefonicky oznámiť výsledky pohovoru? 2 ľuďom?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME